Автор Тема: Това трябва да ни плаши "епизод 2"  (Прочетена 184606 пъти)

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #690 -: Юни 07, 2023, 05:07:27 am »
Целта на тая Истанбулска конвенция е завоалирано под предлог от защита срещу насилието, да се прекара един текст тихомълком за съвсем различно нещо нямащо нищо общо с насилието с цел да принудят законодателствата на държавите ратифицирали конвенцията, да си променят Семейния кодекс, касателно сключването на брак между мъж и жена и да стане той възможен вече между еднополови двойки.

Както казах - бърборко си. Не си чел конвенцията - тепърва щял да го търси...

Горелкаджия, къде се покри, защо не кажеш нещо?
Щото някои хора трябва да стават рано тъй като ги чака дълъг път. Виждаш в колко ти пиша този хабер. Не на всички деня преминава в бъркане в телесните си отверстия :)


Иначе много ти благодаря, че си разбрал, че съм толкоз начетен и знаещ!  :D
Ти със мене ...

Цитат
Предлогът "със" се употребява, когато следващата дума започва със звука "с" или "з".

Не си начетен и знаещ, а неграмотен... :)

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 502
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #691 -: Юни 07, 2023, 09:03:17 am »
Както казах - бърборко си. Не си чел конвенцията - тепърва щял да го търси...
Щото някои хора трябва да стават рано тъй като ги чака дълъг път. Виждаш в колко ти пиша този хабер. Не на всички деня преминава в бъркане в телесните си отверстия :)


Не си начетен и знаещ, а неграмотен... :)
Ами чел съм я конвенцията преди 2 г.
Отговорих ти по спомен, но ако я отворя, мога да намеря точни член в който се приема задължаването на държавата по Конвенцията, да поеме ангажимент да промени законодателството си по отношение половата дискриминация - сиреч да могат да сключват брак.

По отношение на неграмотността:
Все пак зад гърба си имам дипломи за 2 магистратури, държал съм над 95 изпита пред комисии от доценти и професори - разбираш ли как ти личи злобата и как се хващаш за лайняна клечка, а Горелкаджия?

Често не коригирам грешки в постовете си, защото са много дълги, отнемат много време, а то ми е ценно. Но като нямаш друго какво да кажеш, ползвай и това. Факт обаче е, че именно неграмотниците работят с оловни обувки, аз нямам такива.  :)

Пак ти казвам:
Ти си един изхвърляч, който аз ще поставя на мястото му.
Ако ти нямаш Интернет и си до там с електрониката, програмирането и правото. А в политиката си пълен профан.




Неактивен Михаил Кузмов

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 2 189
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #692 -: Юни 07, 2023, 09:33:17 am »
Защо така, разправия на лична основа? Земята " гори" под краката ни! От този епизод2 какво трябва да ни плаши? Мисля, не вашите виртуални отношения!  Ако някой спре първи ще бъде полезно, ще можем да обсъдим нещо, макар и не технически! Щото май вече се изчерпихме в тази област!

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 502
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #693 -: Юни 07, 2023, 11:51:24 am »
Цитат:

чл. 3 от Истанбулската конвенция:

"Страните приемат да приемат всички необходими мерки, включително законодателни и административни мерки, политики и други средства, за да гарантират пълното и ефективно равенство между мъжете и жените и да предотвратят дискриминацията на всяка основа, включително по полов признак, и осигурят равни възможности за жените и мъжете на всички обществени, икономически, културни, граждански и политически сфери на живота."

Ако някой не е в състояние да тълкува този текст, какви последствия той ще донесе за националното законодателство, бих могъл да му направя компетентно разяснение?  :)

Горалкаджията се пъха отново между "шамарите".  :)
А бе ко ти трябваше, накъде си тръгнал? - не ти ли стана ясно, че "бия през пръстите"... :D

Не лягайте на тая кълка, че си одъртял и имаш житейски опит. Респектират ме само умни и разумни хора, без значение на възрастта им, не тъпи дъртаци по дефолт  :).

Ако през комунизма са ви учили да се отнасяте с уважение към старите хора, без оглед на техните качества, аз съм възпитаван през друга епоха и с други ценности през капитализма и "демокрацията", и възрастта на опонента за мен е ирелевантна.  :D
Само качествата са важни за мен!

Неактивен Ksurnev

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 352
  • Пол: Мъж
  • Ужасно саркастичен
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #694 -: Юни 07, 2023, 02:43:35 pm »
ЕДМ, не се коси бе, човек, моят дядо имаше приятел - помак, който казваше:
Ейнова, дено сейбияна е на дал на чулякан, никой не може да му го даде.

До сега не съм срещтнал някой, който може да го оспори.

Неактивен Ksurnev

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 352
  • Пол: Мъж
  • Ужасно саркастичен
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #695 -: Юни 07, 2023, 02:54:34 pm »
Става дебела!!!
Иран има хиперзвук!!!
https://www.pravda.com.ua/rus/news/2023/06/6/7405557/

Неактивен Михаил Кузмов

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 2 189
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #696 -: Юни 07, 2023, 02:57:47 pm »
https://www.novetika.com/advokat-vladimir-sheytanov-gender-bulgarsko-zakonodatelstvo-pravo/   Бихте ли проявили търпение да изчетете това до края! Вероятно мнозина халхабер си нямат какво се случва, и какво предстои да се случи, след като вече легално имаме джендър лоби в парламента!!!! В това изказване от март, адв. Шейтанов аргументирано е изложил случващото се! Аз само ще добавя, Бог да ни е на помощ!

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #697 -: Юни 07, 2023, 04:20:11 pm »
Цитат:

чл. 3 от Истанбулската конвенция:

"Страните приемат да приемат всички необходими мерки, включително законодателни и административни мерки, политики и други средства, за да гарантират пълното и ефективно равенство между мъжете и жените и да предотвратят дискриминацията на всяка основа, включително по полов признак, и осигурят равни възможности за жените и мъжете на всички обществени, икономически, културни, граждански и политически сфери на живота."

Ако някой не е в състояние да тълкува този текст, какви последствия той ще донесе за националното законодателство, бих могъл да му направя компетентно разяснение?  :)

Ами разяснявай, за да се посмеем всички, компетенцио :)

Същото, но с други думи го пише в Конституцията, за която не споменаваш:
Цитат
Не се допускат никакви ограничения на правата или привилегии, основани на раса, народност, етническа принадлежност, пол, произход, религия, образование, убеждения, политическа принадлежност, лично и обществено положение или имуществено състояние.

Ма и аз много искам.... с'я и Конституцията трябва да четеш... колко добре си е кат Костя ти спусне всичко и ти само трябва да мучиш на площада това което са ти подали...

И ш'та открехна - не е това проблемния абзац. Напъни още малко онова, де обитава в черепната ти кухина, може и да го намериш. Ама ще трябва да прочетеш цялата Истанбулска конвенция... :) Кузмов ти е дал сламка, но е написана на език, който вероятно ти е непонятен - прекалено висока топка е за твоето ниво...

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 502
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #698 -: Юни 07, 2023, 04:34:55 pm »

И ш'та открехна - не е това проблемния абзац. Напъни още малко онова, де обитава в черепната ти кухина, може и да го намериш. Ама ще трябва да прочетеш цялата Истанбулска конвенция... :) Кузмов ти е дал сламка, но е написана на език, който вероятно ти е непонятен - прекалено висока топка е за твоето ниво...
Аз май прекалено много внимание ти отделям.
Няма какво да ти доказвам. На неук неграмотник няма нужда да му се обяснява каквото и да било, той никога няма да разбере.

Неактивен VITAN

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 487
  • Невежеството ражда химери...
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #699 -: Юни 07, 2023, 05:12:10 pm »
«Много чести против таких возбуждать уголовные дела, пусть вещает дальше», — заявил Путин.

Ейнова, дено сейбияна е на дал на чулякан, никой не може да му го даде.
Имам идея какво може да значи, но може ли превод в ефир на книжовен български  8)

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #700 -: Юни 07, 2023, 05:57:38 pm »
Тук едни съфорумци много се палят по повод Истанбулската конвенция, но тактично премълчават случващото се в парламента в последните няколко дни.
ЕДМ-е, младежо, вместо да ходиш на походи за мир, вземи изрови хайдутския байрак и отиди да протестираш за това, че Делянчо Пеевски е член на парламентарната комисия, която ще се занимава с промяна на конституцията ни. Кат нищо до няколко дена ще се окаже че й е председател. И тогава Истанбулската конвенция ще ти се види детска заигравка...

П.С. И ето едно плашещо в буквалния смисъл на думата... не знам как ще заспя довечера. Мисис Русия 2023:


Почвам с умиление да се сещам за Кончита Вурст... :)

Неактивен Ksurnev

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 352
  • Пол: Мъж
  • Ужасно саркастичен
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #701 -: Юни 07, 2023, 06:06:32 pm »
Превод от по-стар славянски на български:
Това, което Всевишният не е дал на човека, никой не може да му го даде.

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #702 -: Юни 07, 2023, 06:34:29 pm »
Превод от по-стар славянски на български:
Най-вече "сейбияна" - прекрасна стара славянска дума... :)
Първо е грешно изписана - думата е "сайбия" или в случая "сайбията". Повтарям - правилното е "сайбия", не "сейбия". Дошла е както не е трудно да се догадае човек от турския език, но вероятно корена й е още по-далечен - от арабската дума "сахиб". Превода на тази дума поне знаете, надявам се.

Джул... Ще опиташ сарказма ми с пълна сила.

Нищо лично, както казват хората... :)

Неактивен Ksurnev

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 352
  • Пол: Мъж
  • Ужасно саркастичен
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #703 -: Юни 07, 2023, 08:19:58 pm »
Ако забеляза, аз цитирам.
Даже съм го (вапцал да са) види.
В нашия край в някои райони го произнасят точно така.
Амааааа, на тебе ти е дадено толкова, колкото ти е дадено.

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 502
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #704 -: Юни 07, 2023, 08:57:29 pm »
Ами разяснявай, за да се посмеем всички, компетенцио :)

Същото, но с други думи го пише в Конституцията, за която не споменаваш:
Не се допускат никакви ограничения на правата или привилегии, основани на раса, народност, етническа принадлежност, пол, произход, религия, образование, убеждения, политическа принадлежност, лично и обществено положение или имуществено състояние.



Аз нали ти бях казал, че колкото по-мърдаш, тай съм го курдисал, че по-навътре ш влиза:
Не ги разбираш законите, не са ти ясни понятията. Превеждам:
"Не се допускат никакви ограничения на правата или привилегии, основани на пол.."
Не се допускат ограничения в рамките на приетите с материалния закон права. Т.е. не могат да се вкарат нови права, нито да се коригират закони т този текст. Това са общи разпоредби. Тук не става въпрос за дискриминация по полов признак в съществуващите закони, като примерно правото да се сключи граждански брак само между мъж и жена, не между овца и мъж или мъж с мъж. Конституцията ти казва, че не се допускат ограничения на правата съгласно приетите закони, т.е. всички са равни пред закона.

Но това няма нищо общо с чл. 3 от Истанбулската конвенция, който казва, че държавите се съгласяват да променят така своите закони, че да се премахне дискриминацията на всяка основа, включително по полов признак, и осигурят равни възможности за жените и мъжете. Това ще рече, де са направи корекция в Семейния кодекс в който да имат право да сключват брак и еднополови, т.к. това вече е премахване на тази дискриминация по полов признак.

И недей го слага Михаил Кузмов в твоя кюп, защото за разлика от теб при него има надежда да хване праведния път.
Такива като теб са неспасяеми. Прилича ми, наяла се въшката и излязла на челото - отишъл селянина в София и си мисли, че там се е родил, че кръвта му е синя, а забравя, че цървулите му висят в мазето с терлиците вътре на стената, като мартеници.  :D