Автор Тема: Това трябва да ни плаши "епизод 2"  (Прочетена 185043 пъти)

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #675 -: Юни 05, 2023, 06:12:13 pm »
Не мога да те разбера, какво общо има НАТО и САЩ, като ще прекасяваме европейски граници или цените на плажовете в Гърция или Турция?
Защото теб ти пречат не само виртуалните военни бази с хиляди войници на наша територия, ами и самия ЕС.
Или не съм те разбрал правилно? Съгласен си да сме членове на ЕС и да приемем еврото? :)

... На знам някога руснаците да са ни спирали газ...
Ндаа... никога-никога :)

Чудя се, ако САЩ фалират и НАТО се разпадне, да вземем да се обесим по твоята логика и измишльотини, сами да си изкопаем гроба, друга алтернатива ти не очерта.
Няма да повярваш, но - да. Виденовата зима ще ни се види песен.

... До края на лятото може и да те мобилизират заедно със сина ти...
Кой ли сега съчинява сценарии?

Преди да дойдат американците в България и да узурпират властта, хората не са били бедни - пълни бяха с имоти и парите с които са ги построили или купили, са ги изработвали в България, не е било нужно да ходят да мият чинии и кенефи на запад, да си купят сега някакво жилище. Ако вземем това за пример сега от тия ниски заплати в България никога не би могъл да си купиш жилище.
Отново показваш как не разбираш функционирането на оня строй. Ти си изработваш продукция за 1 000 лева, но са ти давали само 100 лева. С останалите 900 лева са субсидирали примерно точно жилищното строителство - строели са панелки, без да те питат дали ти харесват. И после ти ги продават, а ти нямаш голям избор, щото друго освен панелка няма. И това беше с всичко - субсидират с твоите пари почивка на морето, но нямаш избор - дават ти карта и ти казват кога, за колко дни и къде ще почиваш. Няма "Ама аз искам по друго време, на друго място..." К'ъв си ти че ще имаш предпочитания?

Единствено утешение е, че можеш да си купиш някаква стара бръкмясала кола, като теб за 1 000 -2 000 лв. и да се правиш на Джон Траволта, макар и никой да не го интересува втоята кола, дали е Лада или Мерцедес.
Да, не ме интересува марката. Интересува ме когато ме удари съчмата да отида и да си я купя - веднага, на момента. А не след 10 години, когато ми излезе реда. Искам кабрио - моля, заповядайте, каква ще искате? Искам по-голяма кола - БМВ устройва ли ви? Цвят, екстри какви ще желаете? А не "Тоя месец дойдоха само жигули и само зелени - или взимаш, или чакаш догодина какво ще дойде..."

Значи китайския "комунизъм" направи така вие да си мислите, че западът ви донесъл тези блага.
Запада ми донесе възможността да платя през интернет и стоката да дойде. Независимо от коя част на света. Щот се сещам 1990 година как сме купували копирна машина... ама как така ще харчим валута? Ама откъде я имаме тая валута? Ама що ви е тая копирна машина сега?

Не не е западът. западът е тук само да краде. краде работна рака и тя работи в митрополията.
Да, под строй я караат във вагоните и я пращат на запад...

Умишлено не се развива технологична икономика, особено самостоятелна и конкурентна. колониите се държат в технологично невежество.
Ти май не си чел, че в СИВ всяка държава развиваше определени отрасли, и не й даваха да развива други. Можеш да прочетеш какво се случи като почнахме да правим Булгар Рено и колко бързо ни отказаха да го правим.

... И нас не ни канят в Шенген, в клуба на богатите, за да се храним на една маса с тях, да си делим тортата и парите
Щото продължаваме да се правим на Андрешковци. Колко автомобилостроителя дойдоха тук и си тръгнаха? А що си тръгнаха? Ами да - щот им писва от корупция и мутренски схеми. Вместо да дадеш безплатно земя и инфраструктура на инвеститор който идва да постори завод тук, ти почваш първо да питаш колко ще даде за партията, после колко от родата ще може да назначи на ръководни постове, и кои фирми да му строят, кои да му доставят суровините и да му продават продукцията... Или и това не си го чувал?

Ти всъщност си една много бедна мишка-демократ, но не се виждаш отстрани.  :)
Да, никога не съм твърдял че съм богат. Аз съм един скромен бачкатор с оловни обувки, 3 стари коли, 2 малки вили... дет пести от закуски за да може да отиде на море в Гърция или да прати жената някъде в чужбина да види свят... много далеч съм от това да кажа че съм богат. Но пък мога да кажа че съм свободен, което за мен е най-важното в тоя живот.

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 503
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #676 -: Юни 05, 2023, 09:02:36 pm »
Всъщност в България се води тиха студена гражданска война в противопоставянето глобалисти-антиглобалисти, колонизатори-антиколонизатори, русофили-русофоби. За сега е само вербална, засега! - това е моето мнение и не само...

Няма да се съгласи по-голямата част от българския народ, да ни вкарат американците във война с нашия исторически, генетически, етнически, културен и т.н. брат Русия, да мра аз за мръсния долен американски колонизатор. Руснака ми е в пъти по-близък и присърце от който и да е либерал.

Ползвам конституционното си право да кажа, каквото искам да кажа и ми е през чепа на кой му харесва и на кой не. Само знам, че такива като мене бол. Мнозинство сме.

Заради американската диктатура не дават възможност по централните медии да се чуе гледна точка различна от правоверната на диктатора от посолството. Налага се хората да ползват канализацията - медии от Б и В група, за да могат все пак, да изкажат своето мнение, за да я има все пак демокрацията, защото политиката е такава, че я няма.

<a href="https://www.youtube.com/v/46XBG_CCRVU" target="_blank" class="new_win">https://www.youtube.com/v/46XBG_CCRVU</a>

<a href="https://www.youtube.com/v/kjRgSqBvRsg" target="_blank" class="new_win">https://www.youtube.com/v/kjRgSqBvRsg</a>

Неактивен VITAN

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 488
  • Невежеството ражда химери...
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #677 -: Юни 05, 2023, 10:42:29 pm »
Т.н. Статуя на Свободата трябва да е някакъв трансджендър.
Ако видите икона на Христос, би трябвало да ви направи впечатление, че това е типичен мъж.
Вратът е достатъчно дебел, сиреч мъжки.
На статуята също е така.
Имаме за оригинал картина на Сатаната от 1797 г.
Въпросната статуя, подарък от френските масони е от 1875 г.

« Последна редакция: Юни 05, 2023, 10:58:03 pm от VITAN »

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #678 -: Юни 06, 2023, 12:23:31 am »
Няма да се съгласи по-голямата част от българския народ, да ни вкарат американците във война с нашия исторически, генетически, етнически, културен и т.н. брат Русия, да мра аз за мръсния долен американски колонизатор
Тук съм напълно съгласен. Не искам никой да ни вкарва в никаква война. Но когато чужди танкове почнат да газят българската земя, хич няма да гледам петолъчки или орли има нарисувани по тях... 

Неактивен ppipilica

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 414
  • говори на жаргон и пише на "старобългарски"
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #679 -: Юни 06, 2023, 02:28:22 am »

  много далеч съм от това да кажа че съм богат. Но пък мога да кажа че съм свободен, което за мен е най-важното в тоя живот.
Интересно пишеш Юлиане, некои неща са верни други не много. И ще ми кажеш ли с какво точно се чувстваш свободен, как точно я усещаш свободата в момента. Примера с колата не е удачен, веднага щи кажа що, и аз искам нова кола ходих до представителството и ме зарадваха че трябва да чакам 9-12 месеца или да взема каквото има на склад, ама то пък не ми харесва.
Сигурно като много хора се чувстваш свободен да идеш на море в Гърция или на пазар в Одрин. Сигурно се чувстваш и свободен да си избереш една от задължителните ваксини, също си свободен в избора дали да ти бръкнат в носа или да ти вземат кръв за някъв тест.
Да може би се чувстваш свободен в избора дали да купиш Турски или Гръцки домати на пазара, което се отнася за почти 90% от зарзавата в момента.
Некви други свободи позволили ли са ни колонизаторите в момента.
Та много ще ми е интересно с какво се чувсташ свободен.

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 503
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #680 -: Юни 06, 2023, 09:20:14 am »
Неговата свобода се изразява в овчедушието му на генетична основа - поколения наред ДНК-веригата му така се е оформяла.  :)
Той не се чувствал свободен сравнено с българския диктатор-комунист, а сега се чувства доволен  свободен от чуждестранния диктатор-колонизатор, който е узорпирал всички видове власти в страната и на конци ги управлява с подкупи и послушание - кадруване, спонсориране на партии с фондации, постоянни отчети в "посолството", постоянно някакви пратеници от митрополията идват по медиите да дават разяснения и твърдят, че нямало такова нещо. Как да няма, като точно тия на които дават нареждания го потвърдиха по медиите ни.  :) Кукора каза: Аз не се отричам от думите си, че всичко съгласуваме с "посолството".

Ей това е свободата на един Горелкаджия с оловни обувки - беден кът църковна мишка /само с 3-коли, хората имат по 10  :)/, считащ се за демократ, щото избирал той от двете възможности, които му спуснали от "посолството".

Скоро ще го питам, като решат да пращат български войници в Украйна, дали това е демократичен български избор или не е пак от "посолството".

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #681 -: Юни 06, 2023, 09:35:59 am »
... Примера с колата не е удачен, веднага щи кажа що, и аз искам нова кола ходих до представителството и ме зарадваха че трябва да чакам 9-12 месеца или да взема каквото има на склад, ама то пък не ми харесва.
Има представителства на поне 50 марки само в София. Ако в едното няма - отиваш и гледаш някоя друга марка. Ако не си харесаш нито една... явно имаш някакви много специфични изисквания.
И забележи - има на склад. А преди и в склада нямаше нищичко. Да, може да не е точно това което търсиш, но нещо има. И то при глобалната анархия с доставките и липсата на чипове.

... Сигурно се чувстваш и свободен да си избереш една от задължителните ваксини...
Нека да не преувеличаваме нещата... :)

Сигурно като много хора се чувстваш свободен да идеш на море в Гърция...
Или в Турция, или в Египет, или в Италия, или на Бахамските острови ако пожелая.

... също си свободен в избора дали да ти бръкнат в носа или да ти вземат кръв за някъв тест.
И това никога не е било задължително. Просто небръкването създаваше някои неудобства. Сори, беше епидемия. Сега пък има война. Отново има някои неудобства, но противно на опасенията (или мечтите... знам ли вече) на ЕДМ-а никого не мобилизират в задължителен порядък и не го пращат на фронта.

Да може би се чувстваш свободен в избора дали да купиш Турски или Гръцки домати на пазара, което се отнася за почти 90% от зарзавата в момента.
Това също ми е било безкрайно чудно. Защо българските домати са 5 лева килото при условие че доходите в БГ са най-ниските в ЕС? Българина не може да произвежда тук евтини домати, но ходи да бачка на полето в Гърция и там успява да произведе евтини домати, които идват в България? Някой ще ми го обясни ли как става?

Некви други свободи позволили ли са ни колонизаторите в момента.
Да. Много, които не знам защо не им обръщате внимание.
1. Няма жителство в паспорта.
2. Няма печат за месторабота.
3. Няма ИЗХОДНИ визи за никъде.
4. Можеш да си отвориш сметка в евро, в долари в швейцарски франкове в банката без някой да ти задава въпроси.
5. Има поне 50 български телевизионни програми и поне още 100 чуждестранни в телевизора ти.
6. Мога да отида до Мичурин и Мелник без да питам в полицията дали може.
7. Никой не ме пита дали баща ми е царски офицер или активен борец когато кандидатствам за работа. Не ми искат и характеристика от местната ОФ организация.

мога да продължавам много дълго, но не виждам смисъл.

.. считащ се за демократ, щото избирал той от двете възможности, които му спуснали от "посолството".
Две е повече от едно, ще се съгласиш :)

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 503
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #682 -: Юни 06, 2023, 09:44:47 am »
Некви други свободи позволили ли са ни колонизаторите в момента?
Да. Много, които не знам защо не им обръщате внимание.

1. Няма жителство в паспорта.
2. Няма печат за месторабота.
3. Няма ИЗХОДНИ визи за никъде.
4. Можеш да си отвориш сметка в евро, в долари в швейцарски франкове в банката без някой да ти задава въпроси.
5. Има поне 50 български телевизионни програми и поне още 100 чуждестранни в телевизора ти.
6. Мога да отида до Мичурин и Мелник без да питам в полицията дали може.
7. Никой не ме пита дали баща ми е царски офицер или активен борец когато кандидатствам за работа. Не ми искат и характеристика от местната ОФ организация.

мога да продължавам много дълго, но не виждам смисъл.
Две е повече от едно, ще се съгласиш :)

Знаех си, че на първо място най ще ти хареса 1. Няма жителство в паспорта.  ;D
Наистина съжалявам и ти съчувствам, че преди да се възползваш от това "жителство" си расъл на едно не толкова приятно място.  :D
Но човек не може да избира родителите си, държавата, мястото където да се роди и затова не са му виновни управляващите - не те са го нацедили така.

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #683 -: Юни 06, 2023, 09:54:31 am »
Да ти кажа честно... понякога ми е жал че жителството отпадна. Писна ми някакви сливенски "индианци" да ходят по жълтите павета и да си изхвърлят боклуците. Надовлачиха някакви ръждиви жигули купени от скрапа, изпозарязаха ги по паркингите докато отиват "на мол-ъ" и софиянците няма къде да си паркираме колите.
Е с'я гледам паркинга пред блока - сливенски, врачански, бургаски коли... стоят със седмици, щот дошъл ми оня от село, няма пари да си кара колата, няма и навиците да кара в града и само заема паркомясто отпреде.
Но пък го приемам, щото с него отпаднаха и изходните визи, и немалка част от индианците директно се изнесоха да дрискат я у Германия, я у Англия...

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 503
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #684 -: Юни 06, 2023, 10:08:10 am »
Да ти кажа честно... понякога ми е жал че жителството отпадна. Писна ми някакви сливенски "индианци"
Хаххахахаа.... ;D,
виждаш ли колко предвидливи и футуристично са мислили едно време комунистите, като са турили една културна, етническа, състоятелна, образователна и пр. бариера?

Нали уж според "демокрацията" всички сте равни пред закона, имало била свобода, равенство и братство.  :D
"Индианец" е комунистическо понятие, означава нисш, непристоен, неравнопоставен, второ качество или човешко тяло с дух на животно.  :D

Ти сам го каза: няма как хората да са еднакви и равни. И съм съгласен с теб.
Но като става въпрос за права, съвсем превратно се ползват те от демократи. Виждаме, че няма никаква разлика в това отношение от преди и сега. Дискриминация има и винаги ще я има. Нормален не иска комшията да му е примат, средата да му е от примати. Затова и на запад има частни квартали. Там има и частна полиция. Няма жителство. Ако имаш мангизи си купуваш жилище в частния квартал и плащаш за поддържането на частната инфраструктура - автобуси, градинки, полиция, шосета и т.н. Като нямаш пари си с кюпа с приматите "индианци"  :D

Комунистите ви дадоха такава възможност и без пари. Защо тогава се възмущавате? - живейте си рамо до рамо с приматите от Сливен.  :D

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #685 -: Юни 06, 2023, 10:14:22 am »
Комунистите ви дадоха такава възможност и без пари. Защо тогава се възмущавате? - живейте си рамо до рамо с приматите от Сливен.  :D
Както казах - свикваме. Демокрацията изисква жертви, никой не е казал че всичко е цветя и рози. Трябва да се правят компромиси, и мисля че си струват в името на всичко останало хубаво което ни донесе.

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 503
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #686 -: Юни 06, 2023, 10:24:07 am »
Както казах - свикваме. Демокрацията изисква жертви, никой не е казал че всичко е цветя и рози. Трябва да се правят компромиси, и мисля че си струват в името на всичко останало хубаво което ни донесе.
Внимавай какво си пожелаваш!  :D
Не миграцията е най-голямата евроатлантическа ценност, а гейовщината.  :D
Представи си да ти докарат зет?  :D - ТугаС аС дъ тъ питъм, как ще свикнеш и дали няма да си спомниш за EDM electronics под сурдинка да си кажеш - той беше за всичко прав. Да им го тура на скапаната "демокрация".

Бях ти показал едно видео на скоро на един такъв баща. Мълчахте, като риби.
Ноооооооо, както ти казваш - ще преглъщаш в името на останалите благинки от демокрацията, а какви са те? - ядеш буболечки в красиви опаковки, съчетани с химия от цялата менделеева таблица и си купуваш някакви стари коли, не знам как те те правят щастлив.

Ако ти дойде до главата наркоман, пак се сети за горното. Това, че си викаш, то обаче не е дошло до моята глава, огъня гори в комшията, да се оправя, рано или късно огъня ще застигне ако не теб пряко, то индиректно твоите наследници.

Няма да ти казвам как са ги зомбирали на запад на тая тема и какви телевизионни предавания дават. Впрочем само това дават. Тази лавина идва и у нас, помни ми думата. Първата стъпка да се отприщи от най-горния слой снега е приемането на Истанбулската конвенция. Оттам насетне лавината ще набира скорост. След години основната дискусия по телевизиите ще е предавания с деца, не просто обучение, а буквално заставяне да сменят пола си. Ще си мислите, че това е за хорските деца, щото вашите са пораснали. А за внуците и правнуците помислихте ли, заблудени демократи?

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #687 -: Юни 06, 2023, 06:53:16 pm »
Представи си да ти докарат зет?  :D - ТугаС аС дъ тъ питъм, как ще свикнеш и дали няма да си спомниш за EDM electronics под сурдинка да си кажеш - той беше за всичко прав. Да им го тура на скапаната "демокрация".

Ако ти дойде до главата наркоман, пак се сети за горното. Това, че си викаш, то обаче не е дошло до моята глава, огъня гори в комшията, да се оправя, рано или късно огъня ще застигне ако не теб пряко, то индиректно твоите наследници.

Типично в твой стил - държавата ти е виновна че сина ти е станал гей или наркоман, ти нямаш нищо общо с това. Разбирам те - отглеждането на наследство е тежка и отговорна работа, с която усещаш че няма да се справиш. И като един пораженец предварително си намерил виновния - демокрацията... :)

... Първата стъпка да се отприщи от най-горния слой снега е приемането на Истанбулската конвенция.
Ако си беше направил труда да я прочетеш цялата, щеше да разбереш че смисъла й е съвсем друг. Ама у вашия войводски край явно е прието  да си биете жените, та затуй пищите толкоз.
Айде с'я кат си толкоз начетен - кое в Истанбулската конвенция е скандално? Има едно-единствено изречение, и заради него пищите до бога, пренебрегвайки всичко добро, което е написано в тази конвенция.

И не ми разтягай само локуми, ами дай цитати. Иначе отново ще докажеш че си просто един бърборко и паникьор.


Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 503
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #688 -: Юни 06, 2023, 09:35:33 pm »
Запомни от мен:
"Бит и ебан насищане нямат" :)
Пак нещо ми се набутваш и пак ще ядеш калая.  :D

Целта на тая Истанбулска конвенция е завоалирано под предлог от защита срещу насилието, да се прекара един текст тихомълком за съвсем различно нещо нямащо нищо общо с насилието с цел да принудят законодателствата на държавите ратифицирали конвенцията, да си променят Семейния кодекс, касателно сключването на брак между мъж и жена и да стане той възможен вече между еднополови двойки.

Това е целта на тая конвенция.
А що се отнася до насилието, в българските закони има достатъчно текстове, които го санкционират - физическо и психическо насилие. Нямаме нужда от тая конвенция, тя с нищо не би допълнила нашето законодателство, освен както ти казах, да пробутат тази единствена разпоредба, която задължава държавите на основа защита от дискриминация включително и сексуална ориентация, да премахнат забраната да се сключва граждански брак от еднополови хомосексуални двойки.

Мога да ти намеря точния текст от Конвенцията, ако видя че инатът ти се е обострил, защото той при теб по принцип зашкалва и уреда на го хваща дори.  :D

Иначе много ти благодаря, че си разбрал, че съм толкоз начетен и знаещ!  :D
Така е, така е, с това съм съгласен с теб.

А не забеляза ли, че съм и скромен, като комунистите едно време?  ;D - хахахаха...ххаха....  ;D

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 503
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #689 -: Юни 06, 2023, 10:13:50 pm »
Горелкаджия, къде се покри, защо не кажеш нещо?
Ти на изпит ли си решил да ме подлагаш?
Нито електрониката ти е електроника на тебе, нито програмирането, нито правото.
Подви си опашката и избяга.  ;D

Ти със мене удари на камък в тоя форум. Това го установих още когато се появи.
Казах си: тоя много се изхвърля, много си дрънчи гъза в тавана, но ще яде калая.  :D
А пък като чух "софиянец", го умножих на квадрат.  ;D