Автор Тема: Това трябва да ни плаши "епизод 2"  (Прочетена 184448 пъти)

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #600 -: Май 24, 2023, 11:16:40 pm »
1. Това беше въпрос, а не твърдение.
2. Смяташ ли че вече се обръщам към теб в множествено число?
3. Кличко продължава да е кмет на Киев. Не си мисли че тази работа е лесна. На фронта от украинска страна се пращат млади и подготвени хора, а не всеки наред. Не виждам как един боксьор на доста над средната възраст ще е полезен в една технологична война. Звучи малко като Витко де ме праща на фронта - аз повече ще преча отколкото да помагам.
4. За сина на Песков не знам къде е бил, спомням си за едно обаждане от украински журналисти, които го повикаха да се яви във военното окръжие... може па да му е дошъл акъла, ама ме съмнява.
5. Порошенко има късмет че не е в затвора... лично мое мнение. Той носи основна част от вината тази война изобщо да започне. Проблема с Донбас можеше да бъде решен много по-рано по руски модел. Сталински бих казал :) И можеше да придвижи членството на Украйна в ЕС и НАТО и да постави Русия пред свършен факт.
6. Не ми стана ясно какъв смисъл влага Пригожин в синия цвят... :)
7. Радвам се че си съгласен с Пригожин че украинската армия вече е една от най-подготвение армии в света.
8. Армията на САЩ също е професионална. Не виждам причина синовете на политиците да си търсят препитание в армията - те могат да си изкарват парите и по друг начин. Но в Англия примерно внука на кралицата се записа в армията. Да, явно напук, но го направи.

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 501
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #601 -: Май 26, 2023, 04:42:56 pm »
Ако ти, да тъкмо ти който и да си  :), си си помислил или твърдо вярваш, като комсомолски секретар на партийно събрание, че САЩ защитават в Украйна демокрацията, като наливат милиарди и дават оръжия безпрецедентно, то знай ти си един голям тъпак и вероятно спИртист.  :D

Не, това не би могло да е война между САЩ-Русия за суверенитет и еманципация на втората и глобално влияние на първата, на чужд терен с прокси армия, там ва-банк на ръба на ядрена катастрофа се защитава някаква химера, наречена "демокрация", каквато дори самите американци твърдят, че у тях не съществува.

По света има стотици места и държави, в т.ч. и самата САЩ в които няма никаква демокрация, но понеже правителствата са подчинени на САЩ, като СА примерно, там не се защитава демокрацията.

От гледна точка на Русия по аналогия на американската политика по света, именно тя защитава демокрацията и човешките права в Донбас и Луганск. Там от край време има демократична опозиция, която иска да живее демократично и да няма геноцид над местното население от националната армия, която го извършва с артилерия, самолети и въртолети срещу демократичното общество и демократичния етнос, а не властта да се взема с държавни преврати и майдани, като в Киев - една фашиска авторитарна недемократична власт, която вързва хората по стълбовете с тиксо  ;D, по подобие на помощта оказвана на САЩ на "брадатите демократи-кроманьонци"   ;D в Сирия или Югославската война, където се отцепиха от Югославия няколко "демократични" републики, като Черна гора, Босна, Хрецоговина, Македония и Словения. Македонците  били българи и тя самата била част от България, докато украинците не били руснаци, а самата тя била отделна много древна шумероподобна държава, която не била създадена от Ленин през 1924 г.  :D

Всъщност руснаците със СВО - същата, като американската в Ирак помагат на демократите, за да има повече демокрация - нали така обичат да се изразяват западния свят и Урсула - да било имало повече демокрация.  :D

Руснаците извършват и декомунизация на Украйна, защото тя е създадена от баш комуниста Ленин. Путин реално ликвидира остатъците на комунизма в тази исторически принадлежаща територия на Руската империя, като си я връща обратно в патримониума.  :D И аз бих постъпил така с имотите си - честно и демократично, те са си мои. :D Моинкото си е моинко, зимам си го.  ;D

Виждате ли какъв прочит се прави по аналогия на американската практика по света с "демокрацията" другарки и другари?
« Последна редакция: Май 26, 2023, 05:15:43 pm от EDM electronics »

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #602 -: Май 26, 2023, 07:19:54 pm »
Вече питах няколко пъти - от 2014-та луганските и донбаските сепаратисти да не си дялкаха лъкове от горичките? Откъде получаваха оръжие?

Неактивен Ksurnev

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 352
  • Пол: Мъж
  • Ужасно саркастичен
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #603 -: Май 26, 2023, 08:11:30 pm »
Юли, какво ще направиш, ако ти заповядят да говориш македонски, а не български.
Можеш да отговориш и по кратко, не по тъча.

Неактивен VITAN

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 487
  • Невежеството ражда химери...
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #604 -: Май 26, 2023, 09:05:57 pm »
Вече питах няколко пъти - от 2014-та луганските и донбаските сепаратисти да не си дялкаха лъкове от горичките? Откъде получаваха оръжие?
Ай пак се правим на малоумни!
1. Ако хипотетично градовете в Източна Румелия възстанат, от тамошните складове колко оръжие ще изкарат!!?
2. А, вече може и николко. Толкова оръжие замина за Киевската Хунта, че може и нищо да не е останало! За 2 години се нагледах на военни комвои и кервани украински TIR-ове по пътищата.
3. Заводите за снаряди и патрони останаха в Донбас!
4. А Хунтата от къде има всякакво ниско, средно и високотехнологично оръжие? От Дядо Коледа?!
5. Хунтата е получила около 80 000 000 000$ и ще получава още! Това пак от Дядо Коледа? За това, че папкат и слушкат?! Аа, да, да не фалират следващият месец. Мм.
6. Няма единна украинска нация, но има единен украински национален спорт: краденето. Много от бойната техника в началото е купена от самите украинци! Пари Донбас винаги е имал. Бе единственият регион на плюс, всичко друго светеше (сега направо гори) на минус!! После пазаруваха от когото могат. Парица е царица.

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 501
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #605 -: Май 26, 2023, 09:47:49 pm »
Той, същия няма как да се прави на малоумен, защото винаги се прави на мегаумен  :), но понеже му куца фактологията и се е набалбукал от сайтовете на Сорос с лъжи и пропаганди за факти нямащи нищо общо с историята и действителността, на мен ми се вижда смешен и забавен.  :D

Той ги нарича сепаратисти!
Как да го разбираме това?
Ако трябва да сме обективни, цяла Украйна са сепаратисти, защото са част от СССР - майката и бащата на Украйна. Ленин е създал детето на СССР и го кръстил Украйна и днес детето вика на баща си и майка си, не, вие не сте моите родители щото сте бедни, вие сте мангали, моите родители са западняците, аз сам съм се родил от непорочното зачатие, като Христос и съм древен, като шумерите.  ;D Укрите -фъфляци-хохли са изкопали Черно море с шепи.  :)

Той обаче иска да ни наведе на мисълта, че Донец и Луганск се сепарирали от Украйна. За Русия ако я питате иска да си върне административно цялото дете Украйна, а не само крайниците му - двата крака и двете ръце. Гъзъ му остава на запад на това дете.  :D

И сега на тоя "уктоумник" трябва да му развия теория и практика, кой кога и защо снабдява с оръжие за защита от геноцид, сепаратизъм и т.н. Ако почна от Югославия и се завъртя през Близкия Изток, надлъж и на шир през Азия. Навил си е нещо на пръста, че е убедителен с някаква си мисъл и не си дава сметка, че тук в този форум има хора, каквито няма в неговия, в който той сам си говори, щото са го напуснали, не са го изтрали.

Този форум смея да твърдя, че е най-демократичното медийно пространство в което свободно всеки може да представи гледната си точка, а не както в Ю-Туп примерно или българските централни колониални медии, ще ти изключат микрофона, ще ти затрият канала, ще те приглушат, ако говориш против колониалния началник и диктатор САЩ. :D

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #606 -: Май 26, 2023, 11:26:15 pm »
Юли, какво ще направиш, ако ти заповядят да говориш македонски, а не български.
Можеш да отговориш и по кратко, не по тъча.

Отговарям с видео, което вече съм го пускал:
https://youtu.be/x09C77wIihc?t=199
На какъв език говори един от депутатите? Какво пише на стената? И това е само преди 2 години, малко преди да избухне войната. Години след простотиите в Донбас и Крим.
Сега си представи Мустафа Крадайъ да говори на удобен за него език в комисия в българския парламент...
Толкова по въпроса за "заповедта да говорят само на украински". По-кратко от това не мога.

1. Ако хипотетично градовете в Източна Румелия възстанат, от тамошните складове колко оръжие ще изкарат!!?
Боеприпаси за 8 години? :)

3. Заводите за снаряди и патрони останаха в Донбас!

И никой не ги взриви за 8 години? Украинците нямаха авиация, или забравиха къде се намират тия складове?

Много от бойната техника в началото е купена от самите украинци! Пари Донбас винаги е имал. Бе единственият регион на плюс, всичко друго светеше (сега направо гори) на минус!! После пазаруваха от когото могат. Парица е царица.
И как достигаше до Донбас? През Украйна може би?

Айде моля... да ми обяснявате че Русия 8 години не е подпомагала сепаратисти е точно толкова смислено, колкото да ми обяснявате, че Украйна е щяла да нападне Русия февруари миналата година ... :)

Ако трябва да сме обективни, цяла Украйна са сепаратисти, защото са част от СССР - майката и бащата на Украйна. Ленин е създал детето на СССР и го кръстил Украйна и днес детето вика на баща си и майка си, не, вие не сте моите родители щото сте бедни, вие сте мангали, моите родители са западняците, аз сам съм се родил от непорочното зачатие, като Христос и съм древен, като шумерите.  ;D
Представяш ли си - по-древни са от Москалите, които са почнали да стават държава именно от Киевска Русь...
И по вашата логика Крим и Донбас може да се отцепват от Украйна, но Украйна не може да се отцепва от Русия... да ви имам логиката...

Този форум смея да твърдя, че е най-демократичното медийно пространство в което свободно всеки може да представи гледната си точка, а не както в Ю-Туп примерно или българските централни колониални медии, ще ти изключат микрофона, ще ти затрият канала, ще те приглушат, ако говориш против колониалния началник и диктатор САЩ. :D
Странно защо ли видеото с Пригожин което пуснах само няколко поста по-назад вече е премахнато от ЮтуП... вероятно щото е говорил против колониалния диктатор САЩ ... :)

Неактивен Михаил Кузмов

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 2 189
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #607 -: Май 27, 2023, 07:29:19 am »
https://www.mediapool.bg/prigozhin-sled-rechta-na-putin-ako-se-okazhe-che-tozi-dyado-e-palen-kreten-news347524.html       ако имаш в предвид, "щастливият дядо,кретен" тук не е изтрито, но НИЕ четем само това което ни отърва!

Неактивен Михаил Кузмов

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 2 189
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #608 -: Май 27, 2023, 07:41:33 am »
https://pulse.mail.ru/article/u-sergeya-shojgu-est-3-vnuka-kak-vyglyadyat-2-mesyachnaya-milana-i-pochemu-semya-starshej-docheri-skryta-2048510028076108419-4364744113023792595/       най вероятно обаче става въпрос за този дядо, защото едно такова изказване от Пригожин по адрес на Путин, би му коствало главата!

Неактивен VITAN

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 487
  • Невежеството ражда химери...
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #609 -: Май 27, 2023, 06:00:23 pm »
Това може да се постне в много теми, вкл. тази, кацали ли са янките на Луната.

Видеото е органически вредно за либерасти, сороспии, ибрикчии и полезни идиоти.
Дава отговори на много тъпи, постоянно задавани въпроси.
А, на каквото не е отговорено, остава това: Дурака учить, что мёртвого лечить.

<a href="https://www.youtube.com/v/4Gdmub10iVs" target="_blank" class="new_win">https://www.youtube.com/v/4Gdmub10iVs</a>
БесогонТВ «Жить по лжи»

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 501
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #610 -: Май 28, 2023, 08:03:14 pm »
"Това са наши хора, които са одобрени от посолството..." - от разговор на колониални администратори-предатели. Под посолството мисля не следва да се конкретизира кое? Ако не разбираш кое със сигурно си тъпунгер.  :)

Сега разбирате ли за какво постоянно ви говоря?
Много взе да намирисва, да се вкисва и настават времена, да се хвърля боклука и да се мете с голямата метла, но преди това е добре с дебелия сап от мотиката да се окастри хуууубаво.

Михаил Кузмов
, да те питам един неудобен въпрос?
Ти имаш ли нещо общо с фашистката идеология, случайно в рода ти да е имало фашисти преди 9-ти септември?
Харесваш ли Хитлер, т.к. аз харесвам Путин, харесваш ли Степан Бандера и наркомана Зеленски?  :)
Имам едни съмнения за тебе, дано не се окажа прав.  :)

Неактивен Михаил Кузмов

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 2 189
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #611 -: Май 28, 2023, 09:37:49 pm »
Не виждам защо неудобен? Ако имаш, вкарай във въпросника още какво те интересува! Ако обещаеш че ще ме приемеш в партията, обещавам да си кажа майчиното мляко!

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 501
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #612 -: Май 29, 2023, 08:56:43 am »
Не виждам защо неудобен? Ако имаш, вкарай във въпросника още какво те интересува! Ако обещаеш че ще ме приемеш в партията, обещавам да си кажа майчиното мляко!
Ами другия въпрос, който е интересен: Защо си толкова неблагодарен на соца, като ти е дал такава айлякчийска работа и буквално си чесал пъпа, а сега плюеш? - ей, няма ненаказано добро, страшна неблагодарност.

В коя партия да те приемам, никога не съм говорил за партии?
Привърженик съм на всяка антиколониална партия, която иска да изгони американците от България. Това е основният проблем в държавата. Изгоним ли американците, държавата ще си върне суверенитета и ще взима решения, които са изгодни за държавата, не за колониалния началник - какви комунисти те гонят тебе, ти комунопараноик ли си и не само ти - Светлодушия /будиста/не може да избяга от изреченото, и той се направи на гъзар, като ме наричаше комунист, а той от кои е, той либерал ли е, за педерастията и колониалното робство ли е?

Кузмов, въпроси има, но като те знам какъв оплаквач си, не формулира конкретно и ясно, също като Горелката, с какво са те увредили комунистите, дали ще отговориш на поставените въпроси?



Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #613 -: Май 29, 2023, 09:21:48 am »
Опитваш се много елементарно да поставяш знак за равенство между Хитлер и Зеленски, между либерали и педераси, между пазарна икономика и американци. Разбирам те - така ти е много по-лесно да схващаш нещата... вапцваш в черно и бяло и всичко се изяснява. Затова и получаваш същите елементарни характеристики по твой адрес - пишат те че си комунист и толкоз, не влизат в подробности.

Що не ме питаш мен к'во ми е дал соца, и как си чеша пъпа по цял ден? :) Или аз съм живял в някакъв друг соц? Нали тоя тъп социализъм даваше на всички по равно? Аз къде съм бил кат е раздавал?

И наистина ще ми е много трудно да обясня от какво е лишил соца човек, който смята че Жигула-та е върха на автомобилостроенето... В България за съжаление все още е пълно с хора, които смятат че Жигулата, панелката и бунгалото в Обзор са били най-прекрасните неща, които са им се случвали в живота и че този начин на съществуване ги устройва напълно. Точно затова мразя соца - той уби мечтите на хората, докара ги до положение да вегетират без мечти, щастливи че имат паница с ориз за ядене и кашон под моста за спане... А, да... и полубожество появяващо се на трибуната на мавзолея (или на Червения площад) на което да благодарят за паницата и кашона...

Неактивен suliko

  • Подготвен
  • **
  • Публикации: 112
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #614 -: Май 29, 2023, 09:34:47 am »
...човек, който смята че Жигула-та е върха на автомобилостроенето...

Ми така си е ! :
<a href="https://www.youtube.com/v/XnHWCPaQEag" target="_blank" class="new_win">https://www.youtube.com/v/XnHWCPaQEag</a>
https://www.youtube.com/watch?v=XnHWCPaQEag
История создания ВАЗ-2121 "Нива". Рассказывает главный конструктор АВТОВАЗа Петр Прусов(R.I.P.) «Отец» лучшего российского внедорожника.

<a href="https://www.youtube.com/v/BS9zuNvvNtE" target="_blank" class="new_win">https://www.youtube.com/v/BS9zuNvvNtE</a>
https://www.youtube.com/watch?v=BS9zuNvvNtE
[1976]Автомобиль '"Нива", цифровой ремастеринг - Lada Niva Documentary, реж.Ефим Гольцман


« Последна редакция: Май 29, 2023, 09:57:04 am от suliko »