Автор Тема: Това трябва да ни плаши "епизод 2"  (Прочетена 184824 пъти)

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 503
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #15 -: Януари 28, 2023, 09:19:16 pm »
ТаваришЧи, :)

голяма "демократическа и евроатлантическа" цензура се вихри повсеместно и това наистина ме плаши. Масово се трият изказвания на граждани от американските медии, като Ю-Туп, ТикТок и т.н., трият и цели канали без обяснения, само аз май останах демократичен и не съм почнал да ви трия профилите, щом не ми харесвате - аз "комуниста".  :D

Няма ги руските телевизионни канали. Забраниха ги, като Радио "Свободна Европа" навремето. Още тогава се съмнявах в истинността на тая лъжовна демокрация. Сега профашистите могат да си слушат фашистките и наркомански зеленски канали  :D, аз не мога да си гледам комунистическите
 руско федеративни телевизии.

То през комунизма не е имало такава цензура.
Както и да е, просто се възмущавам... И вие не можете да промените нищо, даже и да направите манифестация - при диктаторските колониални режими е така.

Помогнете, кажете как да приемам руските видеа от RUTUBE?
Как да гледам руските теливизии, на къси вълни ли, може би на някой ВЕФ?

Неактивен ndm

  • Специалист
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 712
  • и има и ш извади ако трее - че даже ш и работи
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #16 -: Януари 28, 2023, 10:18:56 pm »

Как да гледам руските теливизии,
Качи СЕ на оръдието на някой танк!

Неактивен Ksurnev

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 352
  • Пол: Мъж
  • Ужасно саркастичен
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #17 -: Януари 29, 2023, 12:53:03 am »
Ха, нема го вече и Саня от Флорида.
23 января 2023 года YouTube удалил все каналы Сани Во Флориде, подвергнув его деплатформингу. Администрацией платформы были удалены как основной, так и запасной канал.

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #18 -: Януари 29, 2023, 01:19:15 am »
ТаваришЧи, :)
...
Помогнете, кажете как да приемам руските видеа от RUTUBE?
...

Странно, явно аз съм си дъпнал кабел директно от руското посолство (то между другото не е далеч от нас :) ) - нямам НИКАКЪВ пробем да гледам РуТубе:



Или имаш някакъв софтуерен проблем (което е просто немислимо за такова светило в електрониката и компютрите :) ) или просто изопачаваш реалността...

Ха, нема го вече и Саня от Флорида.
23 января 2023 года YouTube удалил все каналы Сани Во Флориде, подвергнув его деплатформингу. Администрацией платформы были удалены как основной, так и запасной канал.
Нищо де, РуТубе-то е достъпно, Саня е там, както се вижда от скрийншота... приятно гледане...

Да, разбирам го Саня-та... сега ще има проблем с монетизацията - ще му е бая трудно да си преведе рублите от гледанията в долари във Флорида, ма... живота е какъвто си го направиш...


... аз не мога да си гледам комунистическите руско федеративни телевизии.
...
Как да гледам руските теливизии, на къси вълни ли, може би на някой ВЕФ?
Стига с тези партизански истории, с тия ВЕФ-ове, къси вълни и Жигули. 21-ви век сме все пак:
https://rutube.ru/feeds/1tv/
« Последна редакция: Януари 29, 2023, 01:37:25 am от juliang »

Неактивен VITAN

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 488
  • Невежеството ражда химери...
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #19 -: Януари 29, 2023, 01:22:31 pm »
Саня не го мисли. 7500$ на месец като старши IT мрежар. Показваше си и фиша.
Проблема е, че Саня изобщо не е единствен.
Канали с милиони хора, подписани на тях се трият от раз, дори и няма как да заподозрешm за какво са изтрити!!!
То е ясно де, но няма за какво да се хванеш като повод.

Иначе Свободна Европа си я слушахме криво-ляво,
но проклетият Булсатком (съвсем например) пуска само някакви си байтове от Rutube !!
Дори и фокуса с DNS сървър без Black List не минава....
Иначе може да си влезеш в Dark Net-а и да се наслаждаваш на всякаква изродщина, на каквато падналото човечество е способно.
Но Rutube > НЕ!!!
Други ISP-та пускат Rutube, но трябва да имаш DNS, който не цензурира по евроатлантически ценности!

Поздравче за либераси, сороспии и ибрикчии:

<a href="https://www.youtube.com/v/zsYKRVGhrOA" target="_blank" class="new_win">https://www.youtube.com/v/zsYKRVGhrOA</a>
Причина неудачи США при попытке задушить Россию | Проблемы бюджета США

«Зеленый обман» и планируемый голод.
<a href="https://www.youtube.com/v/g70tFQ2g_uM" target="_blank" class="new_win">https://www.youtube.com/v/g70tFQ2g_uM</a>

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #20 -: Януари 29, 2023, 01:47:29 pm »
Канали с милиони хора, подписани на тях се трият от раз, дори и няма как да заподозрешm за какво са изтрити!!!
То е ясно де, но няма за какво да се хванеш като повод.
Аз се сещам за една друга държава, в която Мета и всичките й подразделения са обявени за екстремистка организация и са забранени със закон... и да не се повтарям със снимките на Дорогов и Кателевски. А ти се възмущаваш за един канал в тубата...
А това че ти лично не можеш да гледаш рутубата явно е проблем в руската страна. Аз през телефона (А1) получавам едно такова съобщение:


Тук както се сещаш са виновни не еврогеюгите, а геюгите от РосКомНадзор-а :)

Неактивен VITAN

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 488
  • Невежеството ражда химери...
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #21 -: Януари 29, 2023, 03:30:26 pm »
1. Аз лично гледам Rutube, но абонатите на проклетият Булсатком (съвсем например) току-така не могат. То винаги може, но скоростта ще е йок.

2. Има 7 критерии за суверинитет. При желание може да ги направим 5. Но винаги последното е: културен суверинитет. В НРБ всичко кое гледахме и слушахме беше около 75% българско (времетраене като цяло).
Такава-онакава, държава беше. За малка държава 1-2 критерия да не изпълниш - не е трагедия.

3. Нормалните държави като Китай и Русия (отскоро) си защитават културното пространство. Дори и Индия го прави!! Никакъв Холивуд, само Боливуд.
Че не допуснали някакви янки, да им клатят понятията и да вербуват 5-та колона,
само либерасти, сороспии и ибрикчии може да си късат ризите от мъка и да колабират.

П.п.:
Идиоты вообще очень опасны, и даже не потому, что они непременно злы, а потому, что они чужды всяким соображениям и всегда идут напролом, как будто дорога, на которой они очутились, принадлежит исключительно им одним. Издали может показаться, что это люди хотя и суровых, но крепко сложившихся убеждений, которые сознательно стремятся к твердо намеченной цели. Однако ж это оптический обман, которым отнюдь не следует увлекаться. Это просто со всех сторон наглухо закупоренные существа, которые ломят вперед, потому что не в состоянии сознать себя в связи с каким бы то ни было порядком явлений.
Михаил Евграфович Салтыков-Щедрин, из романа «История одного города»

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #22 -: Януари 29, 2023, 04:01:15 pm »
1. Аз лично гледам Rutube, но абонатите на проклетият Булсатком (съвсем например) току-така не могат. То винаги може, но скоростта ще е йок.
Да си намерят друг доставчик. Пазарна икономика - доставчици много. За разлика от едно друго място.

...Но винаги последното е: културен суверинитет. В НРБ всичко кое гледахме и слушахме беше около 75% българско (времетраене като цяло).
Такава-онакава, държава беше. За малка държава 1-2 критерия да не изпълниш - не е трагедия.
Пич, преди 40 години нямахме 75% имена на улици, посветени на българи. Вероятно нямахме 75% имена на ГРАДОВЕ, посветени на български личности. Да ти напомням ли какви имена носеха, или ще се досетиш сам?
Да те светна ли що паметници все още не можем да премахнем?
Д*ба... отиваш в центъра на София, и ходиш по улици "Граф Игнатиев", бул "Скобелев", "Генерал Тотлебен"... аз в София ли се намирам, или в Москва? А на Георги Парцалев и Стоянка Мутафова са кръстили нек'ви сокаци у Драгалевци...
А за това, че всеки петък ни прожектираха съвеЦките новини още не мога да им го простя :)

И за Русия не си прав. Можеш да хвърлиш поглед на програмата на кината в Москва за днес и да видим дали ще докараш до 75% руски филми: https://www.afisha.ru/msk/schedule_cinema/na-segodnya/ Май и 50% няма да има...

Неактивен VITAN

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 488
  • Невежеството ражда химери...
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #23 -: Януари 30, 2023, 03:32:20 pm »
Списък на храните към които може да се добавят насекоми на прах, чрез които Европейската комисия официално ще ни разболява от рак.

📍 Многозърнест хляб;
📍 Многозърнести рула;
📍 Крекери и хлебни пръчици
📍 Зърнени блокчета;
📍 Сухи премикси за печива;
📍 Бисквитки;
📍 Сухи тестени изделия с пълнеж и без пълнеж;
📍 Сосове;
📍 Преработени картофени продукти;
📍 Ястия на основата на бобови растения и зеленчуци;
📍 Пица;
📍 Общи тестени изделия и продукти от суроватка на прах;
📍 Месни аналози (вегетариански алтернативи на месо);
📍 Супи и концентрати за супи, супи на прах;
📍 Закуски на базата на царевично брашно;
📍 Напитки, подобни на бира;
📍 Шоколадови изделия, ядки и маслодайни семена;
📍 Снаксове (с изключение на чипс) и месни заготовки.

Източник: Официалният вестник на Европейския съюз /Official Journal of the European Union https://eur-lex.europa.eu/legal-content/BG/TXT/PDF/?uri=CELEX:32023R0058&from=BG

Пояснение, хитинът в насекомите не е пригоден за храна на млекопитаещи!
Той е вид полизахарид, който е отличен канцероген и храна на раковите клетки, причина за множество заболявания. Хитинът, който ще бъде набутван в храната на хората е бавна и подла отрова, която ще доведе до нови, неизвестни и неочаквани заболявания, и в това, няма никакво съмнение!!!

P.s. Някои хора мислят, че са алергични към шоколад. Истината е, че евтините шоколади се правят така:
- Пристига чувала и се мели какаото на прах.
- Никой не си прави труда, да вади хлебарките, които са се заврели в чувала за кльопачка...

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #24 -: Януари 30, 2023, 04:14:06 pm »
Пояснение, хитинът в насекомите не е пригоден за храна на млекопитаещи!
Той е вид полизахарид, който е отличен канцероген и храна на раковите клетки, причина за множество заболявания. Хитинът, който ще бъде набутван в храната на хората е бавна и подла отрова, която ще доведе до нови, неизвестни и неочаквани заболявания, и в това, няма никакво съмнение!!!

Пълни глупости. Как го казваше... "лъжеш като дърт индоевропеец" :)

Пояснение - хитина се нарича "животинска целулоза" и е точно толкова "вреден", колкото растителната целулоза.

На разбираем за теб език: https://autorip.ru/hitin-vhodit-v-sostav-rastenii-chto-takoe-hitin-stroenie/

Неактивен VITAN

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 488
  • Невежеството ражда химери...
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #25 -: Януари 30, 2023, 04:47:42 pm »
Уу, бравъс!
Вселенска справедливост ще е, да се видиш в нямане на пари и само такова да ручаш...

Айде пак на амбразурата:
Свобода е да не ти се налага да правиш това, което не искаш: Най-страшното в цялата история с буболечките в храните
https://thebulgariantimes.com/%d0%a1%d0%b2%d0%be%d0%b1%d0%be%d0%b4%d0%b0-%d0%b5-%d0%b4%d0%b0-%d0%bd%d0%b5-%d1%82%d0%b8-%d1%81%d0%b5-%d0%bd%d0%b0%d0%bb%d0%b0%d0%b3%d0%b0-%d0%b4%d0%b0-%d0%bf%d1%80%d0%b0%d0%b2%d0%b8%d1%88-%d1%82/

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #26 -: Януари 30, 2023, 06:36:40 pm »
Уу, бравъс!
Вселенска справедливост ще е, да се видиш в нямане на пари и само такова да ручаш...
A нищо да не ручаш по-справедливо ли е? :)

А за TheBulgarianTimes нееднократно съм изказвал мнението си. Изключително обективни професионалисти, специалисти във всички области :)

Неактивен ppipilica

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 414
  • говори на жаргон и пише на "старобългарски"
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #27 -: Януари 30, 2023, 08:35:45 pm »
Ти Юлиане, чете ли статията, с кое не си съгласен в нея, аз поне не видях нещо което да не е истина и да не го знаем.

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #28 -: Януари 30, 2023, 09:02:39 pm »
Ти Юлиане, чете ли статията, с кое не си съгласен в нея, аз поне не видях нещо което да не е истина и да не го знаем.
Искаш да изреждам ли? ОК:

Цитат
Много малко са тези, които осъзнават истинския проблем с тези европейски регламенти, а той е, че нещо ни се НАЛАГА НАСИЛСТВЕНО по политическа линия. БЕЗ нашето съгласие. А това е ни повече, ни по-малко фашистки почин.
По тази логика АБСОЛЮТНО ВСЕКИ закон е фашистки. Вкл. и закона за движение по пътищата, закона за защита на детето и закона за биологическото разнообразие.

Цитат
Досега кой ви е спирал да ядете буболечки? Някой да е идвал у вас, за да провери дали си готвите мухите на яхния или ги биете с вестник? Не е. И можехте спокойно да си ядете всичко, което пожелаете – мухите, хлебарките, червеите, даже и съдържимото на тоалетната, ако ви се нрави. Никой нищо не ви е забранявал.

А защо не сте го правили? Ами защото не сте искали.
Да, но сега положението става „няма не искам, няма недей“.
Излиза, че всеки ЗАДЪЛЖИТЕЛНО ще трябва да яде бубулечки. Няма не искам - ще ядеш!

Цитат
Едни щели да четат етикетите, другите пък нямало да пазаруват от магазини. Да, това е вариант, но не е решение на проблема като цяло, нито спасение.
Ако не четеш етикета, вместо уиски можеш да си купиш течност за чистачки и резултата ще е трагичен.

Цитат
Защото почти никой не си задава въпроса: „А с какво ще хранят децата в детските градини и училищата?“
ДНЕС кой си задава този въпрос? ЗАЩО не си го задава? Нали разчита на СЪЩАТА ТАЗИ ДЪРЖАВА и днес, както ще разчита и догодина?

Цитат
Колко хора познавате, които могат да си позволят да гледат децата си вкъщи и да не ги пращат в ясли, градини и училища? А колко родители готвят на децата си и им дават храна за училище? Колко майки могат да замесят хляб или да разточат баница? Тези, които аз познавам, се броят на пръстите на едната ми ръка.
И за това е виновна държавата ли?

Аре няма да продължавам, че наистина ми е смешно да обяснявам очевидни неща на възрастни хора...
Наистина ли не усещате кога ви "работят"? Толкова ли нямате инстинкт за оценка на това което ви се предоставя - и като храна, и като информация? Не ви ли мирише на гнило когато ви предостават информацията по този начин? Откога сте се превърнали в кучето на Павлов, което почва да лае когато му покажат не светеща лампа, а набор от определени думи?

Витко се опитва, но все още не може да се сдържи и директно ви дава изводите, докато в статията много умело, но твърдо ви вкарват в един коловоз, от който можете да излезете само с едно заключение. Европейски закони = фашизъм. Фашизъм = концлагери, милиони умрели. Бубулечки -> закон, следователно бубулечки -> концлагер, милиони умрели.
Закон за бубулчеките. Закона е задължителен за спазване. Има закон за бубулечките -> всички ще бъдем задължени да ядем бубулечки, иначе ще ни глобят или ще ни вкарат в затвора.
И задължително се наместват децата, нашето бъдеще... И рака - болестта от кот овсе още няам лечение.

Примерно тези връзки ви се прожектират в мозъка и ако не се усетите, вече сте в коловоза. След прочитане на статията вече имате "собствено" мнение, което на практика е мнението, което писачите на статияат са искали да изградите.

Неактивен VITAN

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 488
  • Невежеството ражда химери...
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #29 -: Януари 30, 2023, 09:07:03 pm »
Ти Юлиане, чете ли статията, с кое не си съгласен в нея, аз поне не видях нещо което да не е истина и да не го знаем.
Чукча не читатель, чукча писатель (сиреч пропагандист).

Излиза, че всеки ЗАДЪЛЖИТЕЛНО ще трябва да яде буболечки. Няма не искам - ще ядеш!
Мда ве! Янките му намериха цаката.
Никой не искал да яде буболечки се оплаквали.
Сега пише: протеин.

Апропо, защо Кока-Кола не пише, че там има готварска сол?!