Автор Тема: Това трябва да ни плаши "епизод 2"  (Прочетена 278072 пъти)

Неактивен Михаил Кузмов

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 2 216
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #705 -: Юни 07, 2023, 10:16:05 pm »
Това праведен, да не би да е нещо като нажелезчен? Чудя се, да правя ли тълкуване на изказването на адв. Шейтанов или кой разбрал, разбрал за себе си? Няма тълкуване! Смисълът е един и това което е казано вече се случва!

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 250
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #706 -: Юни 07, 2023, 10:59:38 pm »
Аз нали ти бях казал, че колкото по-мърдаш, тай съм го курдисал, че по-навътре ш влиза:
Не усещаш че сам си го вкарваш. Но понеже съм ларж (такива сме софиЕнците), ще се опитам да ти изкарам чепа оттам, откъде сам си го насадил:

"Не се допускат никакви ограничения на правата или привилегии, основани на пол.."
Не се допускат ограничения в рамките на приетите с материалния закон права
Конституцията е най-висшия закон, и всеки закон който не е в хармония с нея, е невалиден. Вероятно за пръв път чуваш това, но ми повярвай - така е. Така че това от което те избива студена пот го има от 30 години в законодателството.
И да ти кажа...  забелязвам че като за човек който е върл противник на Истанбулската конвенция прекалено често изразяваш мерак да курдисваш разни неща на лица от мъжки пол, при това в предпенсионна възраст... нещо не ми се връзват двете неща :)

И понеже днес съм съвсем ларж, ще ти посоча това, от което би трябвало да се панираш. Това е нещото, срещу което твоите идоли са против, но просто са забравили да ти спуснат конкретната опорка, която да развяваш. Явно няма да можеш сам да си го намериш поради някои ограничения на хардуера с който си се родил и на фирмуера който са ти заредили в последствие :)

Цитат
„пол“ означава социално изградени роли, поведения, дейности и характеристики, които определено общество смята за подходящи за жените и за мъжете;
Честно казано, и на мен, колкото и широко да съм скроен, тоя текст ми идва малко в повече.

Айде сега, пренаписвай сценария и повече не ставай за смях. И да не забравиш да кажеш "Парикерав, бате, че ми отвори очите..." :)


Амааааа, на тебе ти е дадено толкова, колкото ти е дадено.

не се оплаквам, достатъчно ми е да се оправям в ежедневието...
« Последна редакция: Юни 07, 2023, 11:31:02 pm от juliang »

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 596
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #707 -: Юни 08, 2023, 09:12:22 am »
Конституцията е най-висшия закон, и всеки закон който не е в хармония с нея, е невалиден. Вероятно за пръв път чуваш това, но ми повярвай - така е. Така че това от което те избива студена пот го има от 30 години в законодателството.

И от текста в Конституцията, чиято диспозиция е "равенство по половете", в кой конкретно закон намираш противоречие или къде въобще има колизия в българските закони с Конституцията?

Така просто да ми съобщаваш нещо си без то да се касае до въпросите ти, ми се струва липса на концентрация на мисълта у теб. Помисли какви фактори биха могли да ти пречат?  :D На колегата GMG му посочих от гледна точна на страничен наблюдател, какъв е неговия проблем.

Това по принцип не  е невъзможно /противоречия на закон с Конституцията/, но ако законодателят случайно приеме правна норма, която противоречи на Конституцията, заинтересовани лица могат да сезират Конституционния съд - той и затова го има; и този съд се произнася за противоконституционност. Но твоите въпроси не са били такива, а ти ми съпоставяш, че в нашата Конституция имало същия текст, както в Истанбулската конвенция.

Не мога да те разбера, принципно не разбираш от електроника, а взимаш участия на привидно компетентен, като всъщност не са ти ясни фундаменталните теория и практика. Доказателство за това е липсата при теб на нито едно авторско технологично творение. Ти нищо не си направил досега! Нямаш ли Интернет съм те забелязал - знанията ти приключват. С търсене в Гугал нищо не става на практика. Просто си един лаладжия.  :)

И сега по отношение на правото си същия профан. Къде се буташ между шамарите в материи, които не са ти понятни?

И понеже днес съм съвсем ларж, ще ти посоча това, от което би трябвало да се панираш. Това е нещото, срещу което твоите идоли са против, но просто са забравили да ти спуснат конкретната опорка, която да развяваш:
„пол“ означава социално изградени роли, поведения, дейности и характеристики, които определено общество смята за подходящи за жените и за мъжете;

Понятието "пол" по българското право, в т.ч. и текстовете на Конституцията разбира само биологичния пол, не някакви социални роли или театрални роли, както вече в целия сатанински Запад разбират.

Няма как български съд да тълкува понятието "пол", като някаква социална роля или театрална. Макар и в закона да не се конкретизира що е туй пол, то това понятие е взето директно от биологията и не е нужно някакво разширително тълкуване. Изменението на това понятие, ако имаме смесване на полови белези има други юридически понятия, се тълкува от съдилищата  у нас: хермафродит, хомосексуалист /педераст/. И те са медицински понятия. Транс-вестит не е медицинско понятие. означава, човек който се преоблича с дрехи от противоположния пол. Не е свързано с полови биологични белези.

Та не виждам какво можеш ти да ми подскажеш с килийното си образование на горелкаждия с оловни обувки? :)

Не мислиш ли, че си смешен?

Все едно сега и тираджията GMG да дойде да ми обяснява право? - ами той крайно елементарно не знае какво е предназначението на амортисьорите в един автомобил, като се има предвид, че е ТИР-аджия.  :D Значи този човек представа си няма от устройството на автомобила, а е професионално се занимава с автомобили?

Представи си сега, принципно "той - някой", а "той" може и да си "ти"  ;), не разбира елементарните неща от собствената си професия, която упражнява, а взел да обяснява право, да тълкува правни норми  :) от непознати нему, чужди, далечни сфери, само и само де се представи, като интелектуалец.  :) Не се ли припозна случайно? :D
Ти разбираш ли какво ви е нивото на участниците в тоя форум?  :)

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 250
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #708 -: Юни 08, 2023, 12:59:14 pm »
... като всъщност не са ти ясни фундаменталните теория и практика.
... Просто си един лаладжия.  :)
...Къде се буташ между шамарите в материи, които не са ти понятни?
... Та не виждам какво можеш ти да ми подскажеш с килийното си образование на горелкаждия с оловни обувки? :)
...Не мислиш ли, че си смешен?
Изказа ти е типично по възрожденски. Ама нямам предвид ония възрожденци от преди два века с които толкоз много се опитваш да се асоциираш, ами едни други, сегашни карикатури. Добре че не спорим на живо, че досега да си ме наплюл... :)


... но ако законодателят случайно приеме правна норма, която противоречи на Конституцията, заинтересовани лица могат да сезират Конституционния съд...

Опитвам се да те повдигна от туй ръбатото на което сядаш, но ти упорито се отпускаш върху него.
Отново отваряш конституцията и четеш кой има право да сезира Конституционния съд. Подсказка - не са заинтересованите лица, колкото и да са заинтересовани.
Да, разбирам те... това е огромен документ от ... 169 члена, а търсената информация е чак в член 150-ти, почти на края. Кой откаченяк ще чете целия документ, нали? :) Вместо да си губи времето с основния закон на държавата в която живее, може да изгледа 2 часа предаване на Соловьов или Скабеева... :)

И от текста в Конституцията, чиято диспозиция е "равенство по половете", в кой конкретно закон намираш противоречие или къде въобще има колизия в българските закони с Конституцията?
Колизията е в Семейния кодекс, където е ограничено правото на свобода с кой да сключиш брак, което ти го гарантира Конституцията. И ако всяко "заинтересовано лице" можеше да сезира Конституционния съд, досега тоя член от Семейния кодекс "розовите" щяха да го атакуват ...

Понятието "пол" по българското право, в т.ч. и текстовете на Конституцията разбира само биологичния пол
Дали ще си така добър да ми посочиш къде в Конституцията е дефинирано понятоето "пол", или просто ти се иска да е така, а четенето не ти е силната страна?

Няма как български съд да тълкува понятието "пол", като някаква социална роля или театрална. Макар и в закона да не се конкретизира що е туй пол, то това понятие е взето директно от биологията и не е нужно някакво разширително тълкуване.

Ураа... мозъчната ти гънка най-накрая се прояви. Но ще ти трябва и втора, за да осмислиш следващото:
Ако се приеме Истанбулската конвенция, вече ще има юридическа дефиниция на "пол", която нашите законодатели са забравили да дадат. А тая в него както казах е доста спорна. И тогава нещата ще станат не много приятни.
Точно това е проблема с Истанбулската конвенция, но трябваше да изпиша 2 фермана, за да почнеш да стопляш.

Айде отново... "Парикерав, бате, че ми отвори очите..."
« Последна редакция: Юни 08, 2023, 01:26:50 pm от juliang »

Неактивен Михаил Кузмов

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 2 216
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #709 -: Юни 08, 2023, 02:15:47 pm »
Ако не сте информирани, да информирам! Истанбулската конвенция предстои да бъде гласувана. Да ни е честито!

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 250
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #710 -: Юни 08, 2023, 02:24:24 pm »
Ако не сте информирани, да информирам! Истанбулската конвенция предстои да бъде гласувана. Да ни е честито!

Ура! Най-накрая още една опорка ще отпадне от арсенала на паникьорите. Ония, дето само преди 3 години обясняваха, как Ковид пандемията е само предлог да ни вкарат в гета и да ни редуцират до 1-2 милиарда. Не се случи. И с тази конвенция педалите ще си останат точно толкова колкото са и сега, пак ще си провеждат тъпите гей-паради и ще се изявяват на сцената по чалготеките. А нормалните хора ще си живеем както и досега.

Неактивен VITAN

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 569
  • Невежеството ражда химери...
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #711 -: Юни 08, 2023, 02:41:01 pm »
Жужи Кехая,

Сърбай си пиенето, ходи си на сбирките на психо-десините и не се прави на интересен!

Официално правоверните лекари признаха
(във видеото имаше много типично руски неща и затова не го постнах),
че лекувайки по протокола на СЗО са бастисали голяма част от пациентите с КОВИД !!!
Не е трябвало да ги слагат на вентилация, а да ги лекуват по подобие на пневмония.

Коронобесието свърши своята работа.
Постигнаха се много цели, но понеже:

няма да изпадам в обяснителен режим.

Сега щафетата от КОВИД-а пое друго планетарно събитие: войната до посленият украинец...

Неактивен VITAN

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 569
  • Невежеството ражда химери...
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #712 -: Юни 08, 2023, 08:09:15 pm »
До.о..о...о всички либерасти, сороспии, ибрикчии и полезни идиоти!
Стягайте раниците за Украйна.
Ако вие сте дърти, страхливи и/или некадърни, то децата и внуците ви.
Че там ядат як бой и т.н. контранаступ се осира...!

<a href="https://www.youtube.com/v/1Uq_qkSWNgQ" target="_blank" class="new_win">https://www.youtube.com/v/1Uq_qkSWNgQ</a>

Неактивен Ksurnev

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 402
  • Пол: Мъж
  • Ужасно саркастичен
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #713 -: Юни 08, 2023, 09:45:14 pm »
Няма как да не го покажа.
В наводнените селища по левия бряг на Днепър ВСУ са разпръснали "лепестки" на местата, през които
може да се спасят хората.

Неактивен VITAN

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 569
  • Невежеството ражда химери...
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #714 -: Юни 08, 2023, 09:51:53 pm »
Аа, нищо ново.
В ДНР и ЛНР тия малки мини ги разпръскват от години!
И те, пуснати отгоре, засядат често по короните на дърветата...

Та си играят да ги свалят от клоните по няколко начина,
що ще паднат когато си искат и ще пострадат руските дечица (или който и да е)
- по всяко време.

Т.н. контанступ започна с бесовски пристъп. Много селища бяха обстрелвани - да се избиват цивилни, т.е. руснаци.

Неактивен Ksurnev

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 402
  • Пол: Мъж
  • Ужасно саркастичен
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #715 -: Юни 08, 2023, 10:07:35 pm »
Голямата работа на медиите:
Като идите на АБВ-то, излиза това. Като ги отваряте - съвсем друго.

https://www.vesti.bg/

Неактивен Михаил Кузмов

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 2 216
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #716 -: Юни 08, 2023, 10:44:18 pm »
Да сте чували, Нато щели да влизат в Украйна! Руските медии така хортуват! Ако не е партенка, работата ми изглежда напечена!

Неактивен Михаил Кузмов

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 2 216
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #717 -: Юни 09, 2023, 07:51:56 am »
https://offnews.bg/sviat/vnimanie-vratite-se-zatvariat-rusia-anulira-zadgranichnite-pasporti-802455.html.       и още нещо което чета днес, като потвърждение на горният ми пост!

Неактивен VITAN

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 569
  • Невежеството ражда химери...
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #718 -: Юни 09, 2023, 02:22:50 pm »
Дурак любит красное, а умный — ясное.

Сиреч, какво ви интересуват жълтите новини? Естествено, че ще ти анулират задграничния паспорт, след като си на бойното поле. Ако решиш, че си незаменим тарикат, с тоя паспорт ще отидеш на поклонение при Чичо Сам, да те погали по главичката и да ти даде малко $елени хартийки. Има какво да му кажеш.

За троловете: по официална статистика руснаците вече имат исторически минимум на бедност. Като цяло забогатяват. Въпреки войната и над 13 000 санкции от Чичо Сам.

Стойностно е вече това видео (със съдействието на EDM):

Краят е близо - дискусия с проф. Иво Христов и Тодор Колев
Или смислена дискусия за изкуственият интелект!

<a href="https://www.youtube.com/v/joyvnbCwPFw" target="_blank" class="new_win">https://www.youtube.com/v/joyvnbCwPFw</a>

Неактивен Михаил Кузмов

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 2 216
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #719 -: Юни 09, 2023, 04:02:43 pm »
Очевидно изоставаш с инф.от руските медии, пък се пишеш първи ибрикчия на Путин.