Животът- начин на употреба! > Политика, религии, себеосъзнаване

Това трябва да ни плаши "епизод 2"

<< < (678/745) > >>

h2motor:
juliang, ако локализираш всички елементи излизат по скъпо и качеството на специализиралите компании е по високо. Например специализирали са да правят светлините, те само с това се занимават и си изпипват производството, правят много по производителни машини които са скъпи и не могат да се изплатят от производство на стопове и фарове на един бранд. Специализация и глобализация дават резултат, но това нещо може да се използва да ти блокират производството. Защото правят части за 50 бранда и могат да кажат - няма да доставяме за руския бранд защото Русия иска парите от суровините които се изнасят да влязат в руските банки, а не да остават в западните. Защо Русия иска тези пари да са в техните банки ? Защото техните банки ще могат да кредитират с тях бизнеси в Русия, а банките раздават със 100 единици пари влезли в тях 700 - 800 пари кредити. Ето американските обаче са го докарали до над 20 единици кредити, защото очевидно не резервират пари при даването на всеки кредит и са се научили и правят и търговски сделки при които кредитират с пари които въобще не напускат дадената банка, подписват се едни договори на които пише и лихва която ще се плаща, този който продава пари не получава, той се е съгласил парите да останат в банката от която купувача взема заема с който му купува нещото което продава. При 230 трилиона кредити имат още 230 трилиона които са така, те се четат - откриват в данните които публикуват, само не е посочено точното им наименование. Всички могат да правят коли, ако имаш един милиард пари които може да вложиш не е проблем да започнеш производство на автомобили в България поне на теория. Но никой не почва производство преди а си е осигурил пазар, защото ще произведе коли и ще ги натрупа паркирани.

juliang:

--- Цитат на: EDM electronics в Май 24, 2024, 04:02:54 pm ---Да питам,
днес може ли да ви честитя празника, има ли разрешение от Посолството да празнумаве тази българска дата или е забрането, както 3-ти март?

Дано американците са ни позволили поне този празник да ни остане, че то само гей-парадите са позволени вече.

--- Край на цитат ---
https://www.facebook.com/reel/1152389882668458

--- Цитат ---Поздравяваме всички българи с Деня на светите братя Кирил и Методий, на българската азбука, просвета и култура и на славянската писменост! Честит 24 май!
--- Край на цитат ---


--- Цитат на: EDM electronics в Май 24, 2024, 04:02:54 pm ---Аз вика от първо лице знам соца, ама те и други го знаят. Мненията ви са противоположни.

--- Край на цитат ---
Проблема е че ТИ не го знаеш от първо лице, но обясняваш на всички какво било тогава.
 
--- Цитат на: EDM electronics в Май 24, 2024, 04:02:54 pm ---... Утре когато дядо Иван прекоси Дунава тия първи ще ги посрещат с бъклица и дрян, ще изкарат от стария скрин червените книжки на БКП, ще громят капитализма.  :)

--- Край на цитат ---
Е най-накрая ще се видим там на живо... :) Въпроса е ти какво ще изкарваш от стария скрин... как ще ги убеждаваш да не ти национализират нивите и къщите, как ще се криеш кат те мобилизират да ходиш да денацифицираш Западна Европа ... :)

VITAN:

--- Цитат на: juliang в Май 24, 2024, 06:16:06 pm ---https://tass.ru/ekonomika/20866253Край, ASML фалираха...
--- Край на цитат ---

1. ASML е интернешънъл!
2. Руският литограф си е 100% руски. Имат науката (физиката) за 1 нанометър литография, но от наука, до изделие, съпоставимо с 1 ЖП вагон има дълъг път. А вие не спирате да им биете подсечки.
3. Като стана дума за сечено, виж тука едно еУропско малоумие:

https://www.youtube.com/v/3xeW9w77gu8
Вот и наступил уголовный армагеддец в Европе! Даже не пикнуть.

Сиреч, как еУропа не престава да се стреля по краката. Споко, скоро и на други места!

Бонус:
https://www.youtube.com/v/0c75vbuf2Ks
«Наше ПВО бессильно! Ракеты Путина ничто не остановит!»
– британский генерал выдал правду

П.п. Сега ракети, после литографи.

merlinbg:

--- Цитат на: juliang в Май 24, 2024, 03:17:39 pm ---Нищо от това де си написал не променя факта че си гледал соца през мрежата на детската кошара.

--- Край на цитат ---

     Да разбирам, че през едното ухо ти влиза, през другото ти излиза. Кат си ми пееш Пенке ле, кой ли ми те слуша. Чукча писател, чукча не читател :) Деменцията не ти позволява да стигнеш до дълбините на моята мисъл :)


--- Цитат на: juliang в Май 24, 2024, 03:17:39 pm ---Кефи ме и факта, че кабриолета ми не ви излиза от главата. Всеки път като видите кола без таван ще се сещате за мен :)

--- Край на цитат ---

     Така е Пепи, люта завист ме гони, че имаш кокошарник-кабрио!!! И веднага ще ти кажа защо :) На теб с кабриото ти е голяма забава, а на мен със седана ми е просто скука. Ти преди да потеглиш първо гледаш прогнозата в телефона, като излезеш навън поглеждаш небето дали има, дали няма облаци, а аз просто паля и потеглям... скукаааа.
     Докато се правиш на гАзар по пътищата вятъра си прави майтап с косата ти, вадиш мухи между зъбите, бръмбари те маат в челото, а може и някое птиче прелети и да те оцвъка... докато аз просто скучно си карам колата... скукаааа. Недай си боже да заблъска някой дъжд или градушка, трябва да спираш, да отбиваш от пътя, да вдигаш гюруци, да се мокриш и трепериш от студ... а аз през това време продължавам скучно да си карам колата... скукаааа.
     След 20 минути шофиране дъждът спира и ти отново трябва да спреш за да свалиш гюрука и да продължиш с гАзарията, а аз умърлушен от скука продължавам да си карам... скукааа. Зимата в таралясника студено, лятото горещо... а аз съм нагласил двузоновия климатроник на 23 градуса, натиснал съм бутона "Авто" и целогодишно карам на комфортна температура, демек зимата ми е топло, а лятото прохладно... скукааа.
      То си е за завист, защото живота ти през цялото време е приключение, а моя просто скучно шофиране :) Чудя се дали да не спестя две кутии цигари и да си купя и аз кабрио за да стане и моя живот интересен :) Ти как мислиш???

juliang:

--- Цитат на: merlinbg в Май 24, 2024, 08:16:47 pm ---     Да разбирам, че през едното ухо ти влиза, през другото ти излиза. Кат си ми пееш Пенке ле, кой ли ми те слуша. Чукча писател, чукча не читател :) Деменцията не ти позволява да стигнеш до дълбините на моята мисъл :)

--- Край на цитат ---
Лозунги, лозунги... А самия факт, че продължаваш да си губиш времето с дементен старец като мен говори много за състоянието ти :)


--- Цитат на: merlinbg в Май 24, 2024, 08:16:47 pm ---     Така е Пепи, люта завист ме гони, че имаш кокошарник-кабрио!!! И веднага ще ти кажа защо :) На теб с кабриото ти е голяма забава, а на мен със седана ми е просто скука. Ти преди да потеглиш първо гледаш прогнозата в телефона, като излезеш навън поглеждаш небето дали има, дали няма облаци, а аз просто паля и потеглям... скукаааа.
     Докато се правиш на гАзар по пътищата вятъра си прави майтап с косата ти, вадиш мухи между зъбите, бръмбари те маат в челото, а може и някое птиче прелети и да те оцвъка... докато аз просто скучно си карам колата... скукаааа. Недай си боже да заблъска някой дъжд или градушка, трябва да спираш, да отбиваш от пътя, да вдигаш гюруци, да се мокриш и трепериш от студ... а аз през това време продължавам скучно да си карам колата... скукаааа.
     След 20 минути шофиране дъждът спира и ти отново трябва да спреш за да свалиш гюрука и да продължиш с гАзарията, а аз умърлушен от скука продължавам да си карам... скукааа. Зимата в таралясника студено, лятото горещо... а аз съм нагласил двузоновия климатроник на 23 градуса, натиснал съм бутона "Авто" и целогодишно карам на комфортна температура, демек зимата ми е топло, а лятото прохладно... скукааа.
      То си е за завист, защото живота ти през цялото време е приключение, а моя просто скучно шофиране :) Чудя се дали да не спестя две кутии цигари и да си купя и аз кабрио за да стане и моя живот интересен :) Ти как мислиш???

--- Край на цитат ---
Ами купи си за да разбереш що е то кабрио с твърд таван. Щото явно никога нито си се возил, нито си виждал как се сгъва и разгъва тавана.
1. Когато тавана е на мястото си, колата по нищо не се различава от седана. Има си ламаринен таван точно кат овсяка друга кола.
2. До 90-100 км/ч със свален таван спокойно мога да си запаля цигара. Жестоко се заблуждаваш че трябва да си омотан кат ескимос.
3.  Свалянето и вдигането на тавана отнема около 20 секунди и коства натискане и задържане на един-единствен бутон (а, да и две ключалки трябва да освободиш чрез дърпане с пръстче откъм купето). Те ти да гледаш, че да не продължаваш да се излагаш кат ги приказваш тия работи:
https://www.youtube.com/v/BRi9PXCromU
4. Не едно десетилетие карам коли и съм си напатил от 5-6 часово каране със свален прозорец (врата ти е схванат кат на Робокоп) или на климатик.
5. Ще те учудя, ма кабриото също има климатик, и той си върши прекрасно работата и при свален таван. Просто трябва да го пуснеш да духа малко по-силно. Не че ти трябва реално, но го има - за консерви де искат да се возят в кутийка.

А ако чак толкоз ми домъчнее за седана - свалям малкия от БМВ-то и ще си карам седан. И той няма да е против - умира си да кара кабриото :)

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия