Автор Тема: Това трябва да ни плаши "епизод 2"  (Прочетена 199950 пъти)

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #30 -: Януари 30, 2023, 09:19:20 pm »
Апропо, защо Кока-Кола не пише, че там има готварска сол?!

Защото в обикновената кока-кока НЯМА сол. Има само в някои извратени нейни варианти (тия без захар), и там е в нищожни количества - примерно 0.02 грама на 100 мл. Но неее... Витко е потресен, трябва да създаде паника сред населението, че в бутилка кока-кола има поне по 2 супени лъжици сол... :) Щот нали всички знааят че захарта е много - можем да пробутаме партенката че и солта е поне толкова.

Манипулатор си ти, Витко, манипулатор... ама има още много да се учиш.

Неактивен VITAN

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 520
  • Невежеството ражда химери...
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #31 -: Януари 30, 2023, 09:29:39 pm »
Няма го на етикета, но пропагандиста знае колко е !!

Захарта горчивата истина
Sugar: The Bitter Truth (2009)


Свалете го от: http://kolibka.com/download.php?mid=8388
Субтитри: http://kolibka.com/download.php?sid=8388

Един дълбок анализ на високо академично ниво, за структурата и последствията от консумацията на захар, описващ истинското лице на тази ОТРОВА.

Това е една лекция на Робърт Лъстиг, професор по педиатрия от катедрата по ендокринология на Калифорнийския университет на тема "ЗАХАРНАТА ФРУКТОЗА". Един дълбок анализ на високо академично ниво, за структурата и последствията от консумацията на захар, описващ истинското лице на тази ОТРОВА. В него професора, който се бори с епидемията от затлъстяване, описва какво съдържа Кока Кола, но не го пише на етикета. Компанията е увеличила съдържанието на сол в напитката за да предизвиква повече жажда за още напитка, която сол се компенсира с повече захар ... И много други безспорни факти, които разкриват че захарта е "убиец".

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #32 -: Януари 31, 2023, 12:09:07 am »
Както ти казах, на беззахарната кола има написано съдържанието на сол. Защото там тя присъства. В другата кола сол НЯМА.

Неактивен VITAN

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 520
  • Невежеството ражда химери...
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #33 -: Януари 31, 2023, 08:23:55 am »
Както ти казах, на беззахарната кола има написано съдържанието на сол. Защото там тя присъства. В другата кола сол НЯМА.
Когато видях, че еУропската уния е разрешила да ни хранят с червеи и буболечки, се запитах:
- Кому е нужна тази изродщина?!

Явно е имало за кого. Има ли търсене, ще има и предлагане!

Апропо, като говорим за пазар и пазарна икономика (или как за N-ти път ни прецакват с газа):

<a href="https://www.youtube.com/v/nLdPxBm-YxA" target="_blank" class="new_win">https://www.youtube.com/v/nLdPxBm-YxA</a>

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #34 -: Януари 31, 2023, 08:41:48 am »
Ако теб те хранят, аз се храня сам.
Ма кво ли се чудя... теб дори ти казват какво да мислиш, какво да пишеш... Следващия път следи да не пействаш по два пъти едни и същи абзаци. Не че нещо, ама ми е тъпо да споря с ксерокс...
..

Неактивен epwpixieq-1

  • Сериозен Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ****
  • Публикации: 1 920
  • Пол: Мъж
  • e^(π*ι)+1=0
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #35 -: Януари 31, 2023, 01:06:50 pm »
Както ти казах, на беззахарната кола има написано съдържанието на сол. Защото там тя присъства. В другата кола сол НЯМА.
juliang, много сте наивен, няма когато вие си я направите в къщи по домашна рецепта, и тогава знаете какво слагате. Когато купувате преработен продукт нещата са съвсем различни.

Но за да не сме голосовни един лесен експеримент който всеки може да направи у дома си. Вземете чаша с (топла) вода и започнете да слагате захар в нея, и да я оптивате, до момента в който усещата като много сладка. Сега започнете да слагате сол и вижте кога сладостта ще се намали така че да можете да пиете отново водата без много да усещате захарността. 

Сега логичен въпрос е защо, един огромен производител ще си увеличава разходител (слага сол) за да неутрализира сладостта, при положение че може просто да сложи по малко захар ( или по скоро царевично-фруктозен сироп ). Не е лесно да се види като се направи зависимостта че оганизма има нужда от още течност за да неутрализира тази соленост. Тоест консумацията на течния продукт нараства, благодарение на разходите за сол които са абсолютно пренебрежими на общите разходи.

И вижте лекцията която VITAN пусна на Д-р Лъстиг ( която съм я пускал няколко пъти във форума ) кой знае може нещо да понаучите което с което не сте запознат.

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 535
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #36 -: Януари 31, 2023, 02:36:26 pm »
juliang, много сте наивен,

Това е най-малкия комплимент, най-пестеливия, най-дружелюбния, който съм чувал за него.  :)
Основно е твърдоглав, като шоп. Но ми се струва, че не е шоп,
само е одрал манталитета им.  :D

Ако на него му дадеш един руски шоколад и едно американско лайно, сигурен съм , ще започне да развива теории, какъв калпав е руския шоколад, колко безвкусен е и колко по-вкусно е американското лайно, което е за предпочитане за ядене пред комунистическия шоколад от Путин. :)

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #37 -: Януари 31, 2023, 07:27:00 pm »
Пикси, как мислиш, колко струва да се поръча изследване за наличие на натриев хлорид в дадена проба? Искаш ли аз да го платя, а ако резултата е отрицателен ти да ми възстановиш разходите?

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 535
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #38 -: Януари 31, 2023, 08:04:49 pm »
Като пострадало лице от американската диктатура и цензура  ;) /мой граждански дълг е  :D/, съм длъжен да съобщя, че днес започнах да приемам свободно RUTUB и се появиха само някои от баннатите информационни руски канали в Ю-Туб. Явно ги е страх да ги ограничат за постоянно, защото ще противоречи на лъжовните им принципи за демокрация.

Понеже не възстановяват телевизионните канали по кабелната, искам да съобщя на съмишлениците си - антиколониалните хайдути  ;), в RYTUB вляво има бутон за всички ON-line руски телевизионни канали, за тези които искат да чуят и другата гледна точка, да видят другата страна на една монета, а не както е по нашите телевизии, да се представя само едната гледна точка, само едното лице на монетата - нещо до болка познато от далечното минало.

Имам чувството, че съм се телепортирал в миналото, как търся Радио "Свободна Европа" на къси вълни на свещи при режим на тока  ;D, слушайки "суперлативи" за мръсните комунисти  ;D, въртейки галетния превключвател на ВЭФ-а и настройвайки с една отвертка прецизно тример-кондензатора за по-добър сигнал.  :D

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #39 -: Януари 31, 2023, 08:24:28 pm »
Edm, на предната страница има скрийншот, от който става кристално ясно кой ограничава трафика. Смешен си с тия твои "догадки".

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 535
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #40 -: Януари 31, 2023, 08:45:06 pm »
Несмотря на запрет западных стран поставлять в Россию микросхемы, их поток в страну не остановился, но даже резко возрос.

Това наистина ме плаши  :D :
Помните ли оная европейска скрипя с малката уста - Урсула фон дер Лайен, да не кажа да й го набутам в тясната уста, ..............ама как излъга, че руснаците крадели чипове от микровълнови печки и перални, съдомиялни, за да си правели ракетите  ;D. Това западно говедо хабер си няма, че в тия електроуреди се поставят чипове-играчки от сорта на АтМега 8. Да не съм ремонтирал, да не знам.

И попадам вече на няколко канала, които казват, че Русия е увеличила вноса на американски чипове през 2022 г. в условията на санкции - значително. Стойността на вноса е 2,6 млрд $. Оказа се вярна новина. Знам, че на някой това няма да му хареса.  :D

https://www.moscowtimes.io/2022/12/13/za-vremya-voini-rossiya-zakupila-zapadnie-mikroshemi-na-777-mln-dlya-voennoi-tehniki-a28374

Но има и нещо друго. Китайците произвеждат вече много чипове и то с отлично качество. Повечето са американски аналози. Голям избор на предлагане имат руснаците, да го кажа за успокоение на тия, дето сън не ги хваща от кахър, ко щели да правят сега без чипове, колко микровълнови трябва да разглобят.  :D

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #41 -: Януари 31, 2023, 10:00:18 pm »
Понеже не възстановяват телевизионните канали по кабелната...

EDM, ти си лъжец - казвам ти го в очите.

Освен прикачените 4 на телефона имам снимки на още над 10 канала. Снимах ги току що, в стаята ми в един убит хотел в Разград... Много ми е неудобно да пиша и атачвам от телефона, а днес съм само с него. А и нета е кофти тук. Но има 15 руски канака на телевизора- повече от американските със сигурност.

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 535
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #42 -: Януари 31, 2023, 10:14:54 pm »
EDM, ти си лъжец - казвам ти го в очите.

Освен прикачените 4 на телефона имам снимки на още над 10 канала. Снимах ги току що, в стаята ми в един убит хотел в Разград... Много ми е неудобно да пиша и атачвам от телефона, а днес съм само с него. А и нета е кофти тук. Но има 15 руски канака на телевизора- повече от американските със сигурност.

Бързо да ми се извиниш и да се покаяш:

РЕГЛАМЕНТ НА СЪВЕТА (ЕС) № 833/2014

от 31 юли 2014 година

относно ограничителни мерки с оглед на действията на Русия, дестабилизиращи положението в Украйна

СЪВЕТЪТ НА ЕВРОПЕЙСКИЯ СЪЮЗ,

като взе предвид Договора за функционирането на Европейския съюз, и по-специално член 215 от него,


https://eur-lex.europa.eu/legal-content/BG/TXT/?uri=celex:32014R0833


Направих ти снимки от моя телевизор:
Долните американски колонизатори са наредили да ми наложат цензура, като са ми ограничили любимите руски канали и ме карат насила на гледам лъжите на Урсула фон дер Лайан.

Неактивен epwpixieq-1

  • Сериозен Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ****
  • Публикации: 1 920
  • Пол: Мъж
  • e^(π*ι)+1=0
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #43 -: Януари 31, 2023, 10:35:41 pm »
Пикси, как мислиш, колко струва да се поръча изследване за наличие на натриев хлорид в дадена проба? Искаш ли аз да го платя, а ако резултата е отрицателен ти да ми възстановиш разходите?
juliang, никакъв проблем, само трябва да поръчам coca-cola-та :) Точно имам и познат който отговаря за  IT системите на голяма държавна лаборатория точно относно изследване на храните. Но, всъщност защо да не питаме Alexa ( изкуствения интелект на Amazon ), те нещата са толква ясни (от десетилетия) че даже и изкуствените интелекти ги знаят:
https://alexaanswers.amazon.com/question/0poPiqONUQb2zdkbsJVOZ9
ето ви и нещо допълнително
https://healthyeating.sfgate.com/much-salt-one-can-soda-4965.html

Между другото БГ coca-cola-та е различна на вкус от тази в САЩ, лично съм го изпитвал, по времето когато я консумирах (1-2 пъти в годината).

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #44 -: Февруари 01, 2023, 07:48:35 am »
Пикси, ти правиш ли разлика между salt, soda и sodium? Имаш ли идея колко sodium има в една чаша от някои минерални води?
Сложно ми е да пиша от тел, но мисля ще се сетиш защо се добавя мъничко сол в питиетата, в които няма захар, а заместители.
И да, вкуса е различен. Кенчетата не се правят в БГ, и вкъса им е различен от този в бутилките от Костинброд. Когато завода излезе в ремонт колата се внасяи и вкуса е различен дори и в бутилките.