Автор Тема: Това трябва да ни плаши "епизод 2"  (Прочетена 184457 пъти)

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #240 -: Февруари 22, 2023, 09:14:46 pm »
Вземете малко се образовайте на тази тема понеже втората-ръка-информация която получавате за САЩ не е добър източник на достоверни данни. Казвал съм го доста пъти, едно е да живееш някъде (където и да е) а съвсем различно е да осъзнаеш как са се обособили взаимовръзките на системата и до каква еволюция или деволюция водят тези взаимовръзки.
Имам доста хора, с които поддържам тесни връзки, и преобладващото мнозинство си живеят доста прилично в САЩ. Да, един-двама отидоха със Зелена карта, пробваха се, поживяха с мексиканци в някакви бараки, бачкаха по стоежи и се прибраха с подвити опашки.
Но така е по целия свят. На на всички им се "отваря парашута". Трябват си знания и способности да пробиеш. тези които ги имат се реализират.

Явно не знаеш зърното което се отглежда в Добруджа на кого е? - всичкото е ГМО.
И? Порасна ти трета ръка, спря да ти става патката или ти окапа косата? Купуваме цялото жито за посев от Монсанто ли? Или трябва да изчакаме още 13 години за да видим колко лошо ще стане...

По времето на Тодор Живков никога не се е говорело за здравословна храна, защото друга не е имало - всичката е била качествена и здравословна, и вкусна.
Да, най-вкусната. Времето когато пестицида ДДТ дори се продаваше свободно в агроаптеките. Времето когато автомобилите вървяха с оловен бензин. Времето когато кенефа на съседа се оттичаше в твоя кладенец. Времето когато около Кремиковци се бяха ширнали житата и от тях провеха най-вкусния хляб на света.
Млад и наивен си, момко...

... Тогава не е имало и конспиратори, само списание Космос и БТА-паралели
Я питай що дириха у Царичина военните... нямало било конспирации... :)

Реально положение дел в американском "ядерном щите"
(или на български => старост, нерадост)
Кажи ти за теста на Сармат-а тия дни... носят се слухове че било голяма излагация... :)

А иначе за гей-списанието Плейбой си се объркал. Не аз му разбирам, а твоя приятел Джул-Горелката. Той ме убеждаваше разпалено, че това било някакво изкуство. Него питай за подробностите, той е по тия модерни работи, аз съм жигуладжия от провинцията и не ги разбирам, като него.  :D
А к'во ще кажеш за Лили Иванова, за Катето Евро? Те горките от изкуство и култура не разбират...

Неактивен VITAN

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 487
  • Невежеството ражда химери...
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #241 -: Февруари 22, 2023, 09:29:35 pm »
Кажи ти за теста на Сармат-а тия дни... носят се слухове че било голяма излагация... :)
"Об этом сообщает CNN, ссылаясь на двух анонимных американских чиновников."

П.п. CNN =>Най-най-най нелъжливата политкоректна демократична медия. Еталонът на еталоните.
Дядя Вова рече, че подписал за цял полк ракети
(вчера, до колкото помня)
на бойно дежурство.

П.п.2 Разбрахме се!, мультики. Такова животно Сармат нито има, нито ще има...

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #242 -: Февруари 22, 2023, 10:23:44 pm »
"Об этом сообщает CNN, ссылаясь на двух анонимных американских чиновников."

П.п. CNN =>Най-най-най нелъжливата политкоректна демократична медия. Еталонът на еталоните.
Дядя Вова рече, че подписал за цял полк ракети
(вчера, до колкото помня)
на бойно дежурство.
Все още съм в дилема - дядя Вова или CNN лъжат повече ... :) Клоня все пак към дядя Вова след вчерашната му реч.

Неактивен VITAN

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 487
  • Невежеството ражда химери...
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #243 -: Февруари 22, 2023, 10:39:33 pm »
Все още съм в дилема - дядя Вова или CNN лъжат повече ...
Дядя Вова разбира се!
И виж какви са нагли,
спретнали са поздравче за утрешният голям празник (День защитника Отечества),
за всички
нацисти, либерасти, сороспии и ибрикчии:

<a href="https://www.youtube.com/v/IEXoiPMEnlg" target="_blank" class="new_win">https://www.youtube.com/v/IEXoiPMEnlg</a>

Неактивен epwpixieq-1

  • Сериозен Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ****
  • Публикации: 1 912
  • Пол: Мъж
  • e^(π*ι)+1=0
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #244 -: Февруари 23, 2023, 12:57:00 am »
Имам доста хора, с които поддържам тесни връзки, и преобладващото мнозинство си живеят доста прилично в САЩ.
Ами да в САЩ можеш да си живееш доста "прилично", което всъщност е отностително понеятие, особенно при положение че под "прилично" се разбира да консумираш дневно Coca-Cola, да си купуваш Nike, ядеш силно преработени храни или да шофираш по 3 часа на ден за работа. Да в действителност в САЩ може да се живее мноооого прилично, особенно когато се установиш на 100-200 акра земя ( 400-800 декара ) някъде към средния запад и имаш минимум четвърт милион доход на година (но някак си ми се струва че вашите познати не попадат в тази категория :) ). Така си изолиран от цивилизацията и от пагубните силно преработени "храни" и ти остават сравнително достатъчно доходи, след данъци, за някакъв сравнително добър живот. Разбира се малко хора могат (в САЩ) да си позволят да водят такъв живот.

А това за мнозинството и приличното живеене (на вашите хора) са мноооооого относителни понятия :) Само като чуя някой как говори (и обикновенно се хвали с абсолютни глупости) за 5 минути мога да ви кажа как живее, така че оставете ги тези разтегливи понятия. Но един съвет, когато говорите с тези ваши хора, просто напавете една статистика и ги попитайте какъв им е дохода като процент от средния за страната, каква им е даначната ставка, и в кой район точно живеят. Направете една статистика и тогава ще говориме по тези въпроси (при положение че някой изобщо ви отговори на въпроса за дохода), понеже виждам как говорите с разбиранията насадени от вашите хора без да имате собствена реална престава от живота от другата страна на Атлантика.

Неактивен VITAN

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 487
  • Невежеството ражда химери...
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #245 -: Февруари 23, 2023, 07:21:24 am »
5 пъти, в които изкуственият интелект се оказва "армия от скрити хора".

https://it.dir.bg/tehnologii/5-pati-v-koito-izkustveniyat-intelekt-e-delo-na-armiya-ot-skriti-hora

П.п. Някои чакат, AI да им открие СЕ  8) А'чи поставете му такава задача - и му гледайте сеира...

Неактивен Ksurnev

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 352
  • Пол: Мъж
  • Ужасно саркастичен
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #246 -: Февруари 23, 2023, 10:58:40 am »
Всичко е открито и СТАРАТЕЛНО скрито от Простото Людие, парите не допускат знаещи да им се мотаят.

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #247 -: Февруари 23, 2023, 11:04:02 am »
5 пъти, в които изкуственият интелект се оказва "армия от скрити хора".
...
П.п. Някои чакат, AI да им открие СЕ  8) А'чи поставете му такава задача - и му гледайте сеира...
Никаква разлика с естествения интелект. На вски от нас са му "наливали с фунията" знания в главата от момента на раждането му до юношеството. Чак след придобиване на някаква база знания почва да се проявява интелекта на човек (поне при повечето :) ).

Ами да в САЩ можеш да си живееш доста "прилично", което всъщност е отностително понеятие, особенно при положение че под "прилично" се разбира да консумираш дневно Coca-Cola, да си купуваш Nike, ядеш силно преработени храни или да шофираш по 3 часа на ден за работа. Да в действителност в САЩ може да се живее мноооого прилично, особенно когато се установиш на 100-200 акра земя ( 400-800 декара ) някъде към средния запад и имаш минимум четвърт милион доход на година (но някак си ми се струва че вашите познати не попадат в тази категория :) ). Така си изолиран от цивилизацията и от пагубните силно преработени "храни" и ти остават сравнително достатъчно доходи, след данъци, за някакъв сравнително добър живот. Разбира се малко хора могат (в САЩ) да си позволят да водят такъв живот.
Явно понятието "приличен живот" за двамата ни се различава. И неясно защо когато българин си вземе имот 800 декара и вдигне на него къща от 1 000 квадрата веднага става "неприлично богат".
Да, познатите ми нямат 800 декара. Повечето имат си малка спретната къщурка с декар земя около нея в предградията на някой град. Други живеят под наем в самия град.
Последно около Коледа се чух с моя бивша колежка, която отиде да живее при дъщеря си в Германия. Оплакваше се че цените за отопление наистина почват да се усещат и са решили да не отопляват няколко стаи в 500 квадратната им къщчика в покрайнините на Манхайм... и без това на втория етаж никой не живеел откакто са купили къщата...
А щерката преди 10-тина години завърши висшО в Германия, побачка малко за Уестингхаус, писна й и се премести в BASF. Ожени се за някакъв търтей, дет си мисли че е голям волейболист, но на практика живее на гърба на жена си, щот дори и в Германия от волейбол не се изкарват много пари :)

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 501
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #248 -: Февруари 23, 2023, 12:22:20 pm »
Ожени се за някакъв търтей, дет си мисли че е голям волейболист, но на практика живее на гърба на жена си, щот дори и в Германия от волейбол не се изкарват много пари :)

Ей на това му викам "чесане на пъпа".  Този човек е умен. :)
Дай Боже всекиму така.  :D
Това ми е мечтата.  :)

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #249 -: Февруари 23, 2023, 02:04:44 pm »
Ей на това му викам "чесане на пъпа".  Този човек е умен. :)
Дай Боже всекиму така.  :D
Това ми е мечтата.  :)

Внимавай какво си пожелаваш. Току-що обясних, че тя докара майка си от България да живее при тях. Теб ако жена ти докара майка си от Афганистан или Еритрея, дали това ще е сбъднатата ти мечта? :)

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 501
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #250 -: Февруари 23, 2023, 03:48:33 pm »
Теб ако жена ти докара майка си от Афганистан или Еритрея, дали това ще е сбъднатата ти мечта? :)

Ако тъщата е станала трансджендър или джендър флуид, с радост ще я взема вкъщи, защото това е най-висшата форма на демократично развитие.   :)
Ако пък в този момент пуснат и по суперите скакалци и червеи, ще направим с тях една демократична празнична вечеря на свещи и скъпо червено вино, но важните са скакалците.  :D

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #251 -: Февруари 23, 2023, 05:14:23 pm »
...
Ако пък в този момент пуснат и по суперите скакалци и червеи, ще направим с тях една демократична празнична вечеря на свещи и скъпо червено вино, но важните са скакалците.  :D
Тъщите от тези региони обикновено са вещи в прихотвянето на ястия от скакалци, хлебарки и червеи.
Не съм питал как е понесъл германския зет готвенето на шкембе-чорба у дома му :) Едва ли за тях това е много по-различно от скакалците...

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 501
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #252 -: Февруари 23, 2023, 09:53:22 pm »
Гледам го Байдан тая вечер, като бил в Полша направо се претрепал на стълбата на самолета и една голяма цицина по средата на челото - това е не случайно знамение.  :)

После гледам на площада във Варшава изнася реч в брониран стъклен аквариум.  :)
Викам си, от Путин дето постоянно седял в бункера според Горелката ли е набрал страх или щото го пере сачмата завалийката, не знае къде се намира - бърка посоките.

Оркаджията откак се самоваксинира доброволно и съвсем убедено с ГМО демократичната американска ваксина изглежда много доволен - вика нищо ми няма, ОК съм, по-добре съм от вас, бачкам, изкарвам пари, не съм без пари, както при комунизма.  ;D
Но изглежда няма време за чесане на пъпа, а времето лети.  :D

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 501
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #253 -: Февруари 24, 2023, 03:38:43 pm »
Държава, която си избира за президент дъртак, който е недееспособен, той не разбира на кой свят се намира, бърка посоките, бърка хората, говори с духове, ни карат нас колониалните роби да вярваме в тяхната демокрация, че избраните от народа политици управлявали страната. Вие вярвате ли го това, кой е тоя, да му се изсмея в очите, да му кажа колко е наивен, да не кажа по-точната дума?  :D

От 100 км личи бутафорията на тяхната демокрация. Хората "избират" едно лице с половин мозък уж да ги управлява, а истинските управници са сенки, които управляват безмозъчни кукли на конци - ето това е тяхната демокрация. И простите говеда викат - режима на Путин бил авторитарен, а американския режим поставил полуживо чучело за президент, не бил - управлявало страната това чучело.  :D

Учудвам се какви наивници има да вярват на това.

Неактивен Михаил Кузмов

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 2 189
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #254 -: Февруари 24, 2023, 04:25:20 pm »
Ейййй, от злоба не можеш да спиш! Горелки и орки сънуваш, жалък си!