Автор Тема: Малко нецензурирана история...  (Прочетена 60629 пъти)

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Малко нецензурирана история...
« Отговор #195 -: Август 09, 2022, 03:40:32 pm »
Цитат
  За чий им е на Каматсу завод в България? На кой ще продават стоката си тук 
Хм а защо не зададеш същият ритиричен въпрос за Тайван.  За чии им е на Тайван TSMC??? На кого в Тайван ще продават толкова много процесори. Отговора и на двата въпроса е един и същи. На Камацу им трвбваше завод да задоволява ЦЯЛА ЕВРОПА. Като не можаха да го направят в България заради съпартииците  на ЕДМ и Витан, направиха го в Турция. Когато някоя фирма направи в България РКСПОРТНО ОРИЕНТИРАН ЗАВОД  тогава няма да го затвори.

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Re: Малко нецензурирана история...
« Отговор #196 -: Август 09, 2022, 05:01:19 pm »
Виждате ли Бате ви Джул, как ви манипулира, като сайтовете му с вещери и ходжи-баячи? - сравнява кон с кокошка от различни епохи и галактики.

От същата епоха, същия клас техника (поне по размери)
https://www.ebay.com/itm/254374571118

Ще погледнеш ли цената или да ти я напиша? :)


Хм а защо не зададеш същият ритиричен въпрос за Тайван.  За чии им е на Тайван TSMC??? На кого в Тайван ще продават толкова много процесори.

На заводите на Самсунг, Епъл, Делл, Леново и хилядите други производители на каквото се сетиш разположени в близост.
И между другото ако се събере всичко, което се произвежда в БГ откъм автомобилни части, почти можеш да събереш цял автомобил. И като каза "багери" - в с. Тенево Палфингер прави хидравлични цилиндри точно за багери, и не само.

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 504
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Малко нецензурирана история...
« Отговор #197 -: Август 09, 2022, 05:11:27 pm »
От същата епоха, същия клас техника (поне по размери)
https://www.ebay.com/itm/254374571118

Ще погледнеш ли цената или да ти я напиша? :)
На заводите на Самсунг, Епъл, Делл, Леново и хилядите други производители на каквото се сетиш разположени в близост.
Намерил си църква да се кръстиш...  :)
На мен шъ ги разправяш тия, на Радико как да е.  ;)

Българската дрелка ще издържи по-дълго от тоя западен прехвален дарак - гарантирано. И примера който даде е на една дрелка от Бай Тошево време с една съвременна бормашина.

Ремонтирал съм винтоверт оригинален американски Девалт /със стоп-съединител/, струва 900 евро. Счупи се на 1-вата година редуктора. Понеже често ме бъркат с Мак Гайвър, ми го довериха и до ден днешен ми изпрашат благодарствени писма - работи, но след намесата на комунистическата ми мисъл и съветското ми възпитание и интелект.  :D
Побългарих го, за да не се чупи повече - побългарих!  :)

Не съм срещал българска дрелка счупена.   :)
На мен шъ ги разправя...
« Последна редакция: Август 09, 2022, 05:28:21 pm от EDM electronics »

Неактивен krasias

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 238
Re: Малко нецензурирана история...
« Отговор #198 -: Август 09, 2022, 05:30:18 pm »
Българска бормашина, флекс и други подобни няма, по простата причина че това е AEG. Те затова и бяха толкова добри и толкова здрави.
А тая бормашина на Фесто може и да ти изглежда съвременна ма не е, щот това е най добрата марка в света.

Неактивен VITAN

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 488
  • Невежеството ражда химери...
Re: Малко нецензурирана история...
« Отговор #199 -: Август 09, 2022, 05:37:04 pm »


П.п. Да бяхте сменили темата ли, що ли?
Отворете си: Що е то КПСС-БКП-БСП и има ли то почва в НАТОвска държава?
Съвсем например...

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Re: Малко нецензурирана история...
« Отговор #200 -: Август 09, 2022, 06:00:39 pm »
... Българската дрелка ще издържи по-дълго от тоя западен прехвален дарак - гарантирано.
Точно като Жигулата... няма закъсала на пъта жигула и тя преживява всички съвременни дараци...
Ех, младежо... скъсал си връзката с реалността ли, не си бачкал с нормални инструменти ли... не знам...

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 504
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Малко нецензурирана история...
« Отговор #201 -: Август 09, 2022, 06:05:22 pm »
Ех, младежо... скъсал си връзката с реалността ли, не си бачкал с нормални инструменти ли... не знам...
Дадох ти пример с една от най-добрите американски марки Девалт в света, колко е надеждна.

Явно си турил бакърените очила и тапи, и не искаш да ги махаш.  :)

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 504
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Малко нецензурирана история...
« Отговор #202 -: Август 09, 2022, 07:21:29 pm »
Българска бормашина, флекс и други подобни няма, по простата причина че това е AEG. Те затова и бяха толкова добри и толкова здрави.
А защо сега не са AEG, а къде са въобще те?
Начи при Бай Тошо имало AEG, сега няма AEG?
Кой го затри това AEG, защо го затри, а вместо него пусна ГЕЙ-манифестациите, а?

Мотокарите и електрокарите на Бай Тодор и те ли бяха AEG?
Не беше ли българската фирма Балканкар № 1 в света, преди САЩ, които бяха на 2-ро място?

Туй котилото сте страшни българофоби, не само русофоби, нищо българско не цените и тачите, и не милеете, само негативизми от вас, песимизми и най-вече чуждопоклонничество.

Имали сме големи боклуци - вярно, но сме и имали неща на световно ниво. Дрелките ни бяха много-много здрави.

Неактивен krasias

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 238
Re: Малко нецензурирана история...
« Отговор #203 -: Август 09, 2022, 07:57:08 pm »
А защо сега не са AEG, а къде са въобще те?
Начи при Бай Тошо имало AEG, сега няма AEG?
Първо ги кръстиха Елтос, после Спарки и пак бяха доста добри докато не започнаха да произвеждат всичко в Китай и да внасят на части а тука само да се сглобяват. Сега не знам докъде са я докарали и дали съществуват още. И това е така щот комунистите като обраха държавата и решиха че капиталист се става с много пари но се оказа че трябвало и акъл, и разбраха че единственото което могат е да крадат от държавата. И не ме питай кое къде е сега иди питай Нинова къде е Техноимпес, питай твойте съпартийци кой какво е обрал.
« Последна редакция: Август 09, 2022, 08:23:24 pm от krasias »

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Re: Малко нецензурирана история...
« Отговор #204 -: Август 09, 2022, 08:28:50 pm »
Не беше ли българската фирма Балканкар № 1 в света, преди САЩ, които бяха на 2-ро място?
Не, не беше. България беше номер едно по брой произведени електрокари НА ГЛАВА ОТ НАСЕЛЕНИЕТО, което е изключително тъп начин да покажеш нещо, специално в тази сфера. По тая логика ако Ватикана или Сан Марино бяха запретнали ръкави и бяха построили 2-3 електрокара, можеше да ни изпрварят в статистиката.
В най-силните си години бройките са следните:
Цитат
За 1986 г. по абсолютно производство на електро- и мотокари е на трето място в света: ФРГ – 113,7 хил., Япония – 111,6 хил., България – 84,8 хил., САЩ – 50,0 хил.

Но нека да не забравяме следните детайли:
Цитат
По-късно, през 1955 г. е произведена още една серия и на следващата година по време на 7-та сесия на Съвета за икономическа взаимопомощ (СИВ), страната ни получава специализация за производство на безрелсови подемно-транспортни средства с електрозадвижване.
Тоест на нас ни е наредено да произвеждаме електрокари, като ни е осигурен безконкурентен пазар в целия СИВ. Изключиелно пазарно постижение.
И още едно нещо:
Цитат
Средногодишно неговият обем се движи в рамките на 70 000 – 75 000 броя машини. Естествено повечето от тях – около 60 000 бройки заминават за СССР, 5 000 – 6 000 отиват в Германската демократична република (ГДР), а по т. нар. второ направление (страните извън СИВ) се търгуват около 4 500 бройки годишно. Кари се изнасят за Великобритания, Франция, Испания, Италия, Федерална република Германия (ФРГ), Египет, Сингапур и т.н. Срещу износа на кари за страните от СИВ България получава нефт, газ и метали на по-ниски цени.
От 80 хиляди 60 хиляди заминават за СССР, а само 4 - 5 000 в нормалните държави срещу истински пари. За сметка на това срещу тия кари на нас ни дават суровини на по-ниски цени, което отново изкривява пазара.

Дадох ти пример с една от най-добрите американски марки Девалт в света, колко е надеждна.
Имай предвид че както примерно Бош има синя и зелена серия в ДеВалт също има професионални и хоби серии. Да не говорим за много добрите и не толкова добрите имитации на ДеВалт, заляли целия свят.

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 504
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Малко нецензурирана история...
« Отговор #205 -: Август 09, 2022, 10:32:42 pm »
И не ме питай кое къде е сега иди питай Нинова къде е Техноимпес, питай твойте съпартийци кой какво е обрал.
Кои са моите съпартийци, че не знам от коя партия съм, но поне къде си ме курдисал?

Аз не знаех и че Путин ми плаща да троля, от форума научих.  :D

От котилото единствено Бате Джул се държи на ниво е не е почнал да говори толкова елементарно.

Неактивен valex

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 505
  • Пол: Мъж
  • изчислителна техника
Re: Малко нецензурирана история...
« Отговор #206 -: Август 10, 2022, 07:42:29 am »
За тези дето нямат представа какво има в страната:
https://www.economy.bg/featured/view/37172/Bylgari-syzdadoha-pyrvoto-v-sveta-3D-avtomobilno-tablo-
https://www.economic.bg/bg/a/view/elektronikata-v-novata-a-klasa-na-mercedes-shte-e-balgarsko-proizvodstvo-85206
https://autobild.bg/%D0%BE%D1%82%D0%B2%D0%B0%D1%80%D1%8F%D1%82-%D0%BD%D0%BE%D0%B2-%D0%B7%D0%B0%D0%B2%D0%BE%D0%B4-%D0%B7%D0%B0-%D0%B0%D0%B2%D1%82%D0%BE%D0%BC%D0%BE%D0%B1%D0%B8%D0%BB%D0%BD%D0%B8-%D0%BA%D0%B0%D0%B1%D0%B5/
Това само на бързо.
А автомобилния завод отиде в Турция защото не можахме да осигурим достатъчно работна ръка.
п.п. И това не са части за Лада.

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 504
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Малко нецензурирана история...
« Отговор #207 -: Август 10, 2022, 08:53:14 am »
Празните приказки със завод на Фолксваген у нас беше чиста демагогия. Никога никой не е имал намерение да строи такъв завод у нас, поне от страна на германците. Само глупак може да направи такова нещо, а те не са такива.

Разлаяха кучетата, разни там оферти от различни страни, а всъщност от фирмата сами са си правили сметката къде ще е, другото е един театър, като изборите.

Защо им е да правят на наша територия завод, като пазарът ни е не малък, а нищожен. Колко българи могат да си купят нова кола? От къде ще намериш специалисти, то хора няма?
Защо им е да се сблъскват с митнически такси, превози, да правят тук коли, а да ги изнасят за Близкия Изток?
Естествено е, че Турция с нейното над 80 мил. население е поне 10 пъти по-изгодно.

Либерал-демократите ви излъгаха за пореден път и ви направиха театър, да се облизва българския народ на гладен стомах и да вижда миражи. :D

В България ще има западен завод за коли на кукуво лято.  :)
Чакате това вече 33 г., ще има да чакате, докато изчезне държавата от управлението на такива еничари либерали.
А плюйте по българските комунистически Москвичи в Ловеч...

Неактивен valex

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 505
  • Пол: Мъж
  • изчислителна техника
Re: Малко нецензурирана история...
« Отговор #208 -: Август 10, 2022, 09:37:58 am »
Ти май още не си разбрал , че светът е глобален.
Никой не прави завод  за каквото и да е само за собсвено поотребление.
Естествено за руската федерация това неважи :)

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 504
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Малко нецензурирана история...
« Отговор #209 -: Август 10, 2022, 09:42:00 am »
Ти май още не си разбрал , че светът е глобален.
Никой не прави завод  за каквото и да е само за собсвено поотребление.
Естествено за руската федерация това неважи :)
Ти или не четеш, или не разбираш това, което четеш. Изложил съм доводи, които нямат нищо общо с твоята глобализация.

Но като спомена глобализация ни в клин ни в ръкав, явно не си разбрал, че света води война в момента /тя е в самото начало/ с тази глобализация, за сепаратизация.