Автор Тема: Малко нецензурирана история...  (Прочетена 61611 пъти)

Неактивен VITAN

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 512
  • Невежеството ражда химери...
Re: Малко нецензурирана история...
« Отговор #90 -: Юни 27, 2022, 08:31:35 am »
Така че, VITAN - точно по темата е. :)
Изобщо не е за тук. Какво тук е било цензурирано последните векове?

Такива неща ще ги чуеш по телевизии, сайтове, книги и къде ли не по езотерика... Не си за тук.
Отваряй си нишка и там!
Общи приказки от тоя род се толерират почти по цял свят. Нищо ново.

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: Малко нецензурирана история...
« Отговор #91 -: Юни 27, 2022, 08:36:44 am »
Не е съвсем така!
Вярно, че не са цензурирани съвсем тези данни, но са взети достатъчно пропагандни мерки, за да се възприемат в обществото като врели- некипели или поредните легенди, сътворени в приказка от хора, с развинтена фантазия!
Просто е достатъчно да се игнорират тези факти от "сериозната наука" и да се осмеят...

А че има и неоповестени неща, прикривани, защото са неудобни - също е факт...

Неактивен GreenHulk

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 270
  • Пол: Мъж
  • Астронавигатор
Re: Малко нецензурирана история...
« Отговор #92 -: Юни 27, 2022, 09:07:28 am »
Не е съвсем така!
Вярно, че не са цензурирани съвсем тези данни, но са взети достатъчно пропагандни мерки, за да се възприемат в обществото като врели- некипели или поредните легенди, сътворени в приказка от хора, с развинтена фантазия!
Просто е достатъчно да се игнорират тези факти от "сериозната наука" и да се осмеят...

А че има и неоповестени неща, прикривани, защото са неудобни - също е факт...

Същественото е че има полезни неща от египетската култура и Мъдрост, които може да ползваме и сега. Нарича се Хекау, силата на древните думи за преобразуване и трансформация, излизане от времето, едва ли се изучават много по университетите, не е изгодно.
По друг начин може да кажем - египетски мантри. За активиране на истинската "небесна колесница" - Меркаба - силата на Духа.

Неактивен VITAN

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 512
  • Невежеството ражда химери...
Re: Малко нецензурирана история...
« Отговор #93 -: Юни 27, 2022, 09:08:21 am »
@Atos, ако спора се води по същество, той излиза от тази материя и влиза в друга.
Сега други неща станаха в правоверния Запад (и при нас): "прикривани, защото са неудобни - също е факт..."
Пример:

7. Моисей беше на осемдесет, а (брат му) Аарон на осемдесет и три години, когато почнаха да говорят на фараона.
8. И каза Господ на Моисея и Аарона, като рече:
9. ако фараонът ви каже: сторете (личба или) чудо, ти кажи на (брат си) Аарона: вземи тоягата си и я хвърли (на земята) пред фараона (и пред служителите му), - тя ще стане на змия.
10. Моисей и Аарон дойдоха при фараона (и при служителите му) и направиха така, както (им) заповяда Господ. И хвърли Аарон тоягата си пред фараона и пред служителите му, и тя стана на змия.
11. Тогава фараонът повика мъдреците (египетски) и магьосниците; и тия влъхви египетски направиха същото с магиите си:
12. всеки от тях хвърли тоягата си, и те станаха на змии; но Аароновата тояга погълна техните тояги.
13. Фараоновото сърце се ожесточи, и той ги не послуша, както и (им) бе говорил Господ.
14. И рече Господ на Моисея: кораво е сърцето на фараона: той не скланя да пусне народа.
                                                                                                                                  Изход, глава 7

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: Малко нецензурирана история...
« Отговор #94 -: Юни 27, 2022, 06:41:58 pm »
Витане, не знам дали е спор изобщо?
Факт е, че всякакво духовно развитие в нашето време се...избягва! Просто се избягва!
Говоря за учебните заведения (изключая семинариите). Затова и нещата, за които говори Хълк, дори да са част от древните истини, са толкова  иронизирано пренебрегвани, че само подсилват арогантността на сегашната ни "цивилизация"!
Сега за "духовен живот" се смята - да четеш книги, да ходиш на театър, музика...поезия...просто смях...жалко е.
Сега по темата (уж) да отговоря на Радико:
Няма такъв филм - "Същества дето могат да си подфъркат ей така без помощтта на нищо материално от Сириус до тук... На тях очевидно нищо материално не им е необходимо нали."
Кой каза, че търсят нещо материално? Това, че 99% от населението на Земята има ценностна система "материалност" и не забелязва (или не признава) нищо друго, не означава, че за други същества би било същото! Не бива да се проявява толкова интелигентно късогледство!
За един вълк, крина царевица е нищо повече от ...боклук, но за една сърна, тя е нещо, което може да и спаси живота, по време на гладна зима!

Колкото до "затворените градове", това е само повърхността на айсберга! Имало е няколко съвсем секретни, подземни града (може и досега, кой знае), където достъпът е бил по-строг от този, в правителствен ядрен бункер на САЩ (по филмите поне сте гледали - "Денят на независимостта"). Там са се правили експерименти, на които фантазията ви не може да намери аналог! От генетика, до парапсихология.


« Последна редакция: Юни 27, 2022, 07:05:27 pm от Аtos »

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Малко нецензурирана история...
« Отговор #95 -: Юни 27, 2022, 07:49:06 pm »
Цитат
Кой каза, че търсят нещо материално? Това, че 99% от населението на Земята има ценностна система "материалност" и не забелязва (или не признава) нищо друго, не означава, че за други същества би било същото! 
Ами аз съм наясно, че за другите същества не би било същото. Не знам защо не схващаш, че леко така по приятелски иронизирам думите на Хълк. Не искам да го обидя но да се замисли, а и не само той, че вярва във неща които не са нито лигически издържани нито фактически.
А на Витан да кажа:
Името на темата е такова, че всичко написано до тук си е точно на място. Да беше написал нецензурираната история на 20ти век примерно за да кажеш, че това не е за тук.когато обаче се каже само ИСТОРИЯ, тази дума обхваща ЦЯЛОТО МИНАЛО НА ОБЩЕСТВОТО.

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Re: Малко нецензурирана история...
« Отговор #96 -: Юни 27, 2022, 08:18:08 pm »
Аз съм от 16-ти апартамент, и само да попитам...
ОК, имало е египетски, тибетски руски и американски опити. Приемаме че дори са успешни.
И? Единствената полза която бих могъл да забележа че че постигналите тези извисявания могат цял ен да стоят и да си бъркат в ... пъпа да го кажем. ОК, не си бъркат в пъпа - медитират. И к'во от това? Не ходят по голяма нужда или не им миришат краката ли? Станали са някакви свръхчовеци, от които обаче няма никаква полза. Не правят нищо за останалата част на населението, за себеподобните си.
Каква е ползата от това? И за тях, и за останалите човешки същества?
Нали смисъла на еволюцията е точно това - да се създаде нещо, дето е по-жизнеспособно, по-проспособимо към средата която обитава?
Кат са толкоз напред в материала - да фръкнат и да населят пустия Марс, или там където решат да фръкнат. Да тераформират Венера и да я заселят.
И всичко това е само ако допуснем, че има нещо вярно във всичко това което говорите.

Спайдърмен, който не спасява девойки. Батман, който не се отзовава на сигнала на жителите на Готъм сити. Робокоп, който не се бори с престъпността.
И после се чудите защо никой не ги приема насериозно, дори и да съществуват.

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: Малко нецензурирана история...
« Отговор #97 -: Юни 27, 2022, 08:18:18 pm »
леко така по приятелски иронизирам думите на Хълк. Не искам да го обидя но да се замисли, а и не само той, че вярва във неща които не са нито лигически издържани нито фактически.

Именно на това акцентирах в предишния си пост, не забеляза ли?
Ти си абсолютен прагматик понякога (а знам, че не си кон с капаци по принцип) и в момента го играеш от класическата страна на нашата "велика цивилизация" и нейната "единствена и всемогъща" наука...

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: Малко нецензурирана история...
« Отговор #98 -: Юни 27, 2022, 08:20:50 pm »
Хахаха, ей го - инквизиторът не закъсня :D
Юлиане, "ползата" за теб, не е полза за друг...
Ползата за другия - не е полза за теб, капиш?

Кой каза, че става дума за еволюция? Земните не помним историята си (даже не я знаем цялата), затова и повтаряме грешките си...

Неактивен alvion

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 524
  • Пол: Мъж
  • Dum spiros ,spero
Re: Малко нецензурирана история...
« Отговор #99 -: Юни 27, 2022, 08:27:25 pm »
https://www.youtube.com/playlist?list=PL8DD55632BB1C4671
проф. В.А.Чудинов за древната кирилска азбука
« Последна редакция: Юни 27, 2022, 08:47:45 pm от alvion »

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: Малко нецензурирана история...
« Отговор #100 -: Юни 27, 2022, 08:33:40 pm »
alvion, напълно споделям написаното от теб!
Някой казва - "Чел съм много на времето"...да, но трябва да се чете постоянно!
С времето, човешкият разум сам се научава да отсява плявата от зърното...

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Малко нецензурирана история...
« Отговор #101 -: Юни 27, 2022, 08:46:35 pm »
Именно на това акцентирах в предишния си пост, не забеляза ли?
Ти си абсолютен прагматик понякога (а знам, че не си кон с капаци по принцип) и в момента го играеш от класическата страна на нашата "велика цивилизация" и нейната "единствена и всемогъща" наука...
Не бе аз никога не съм играл то тази страна поне от как разбрах някой неща за историята.
Просто тук в моментс се дискутират неща които са на границата "на оградата на едно заведение" в землището на село Карлуково" поради това много неща по темата идват от зад оградата и е трудно човек да различи кои неща от коя страна се изказват.

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: Малко нецензурирана история...
« Отговор #102 -: Юни 27, 2022, 08:49:14 pm »
Въпрос на възгледи, убеждения и вяра, Радико... :D
Границата за всеки е маааалко по-различна...

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Re: Малко нецензурирана история...
« Отговор #103 -: Юни 27, 2022, 09:05:06 pm »
Хахаха, ей го - инквизиторът не закъсня :D
Юлиане, "ползата" за теб, не е полза за друг...
Ползата за другия - не е полза за теб, капиш?

Кой каза, че става дума за еволюция? Земните не помним историята си (даже не я знаем цялата), затова и повтаряме грешките си...
Атос, с какво тяхното "усъвършенстване" се различава от моето правене на дупка във фотьойла?
Защо решихте че е усъвършенстване и еволюция, а не деградация?
И пак казвам - какъв е смисъла от това? нека спрат катаклизмите, нека спрат войната, нека напраавят хората малко по-разумни, или поне да ги изтребят за да не унищожават Земята... Или да тръгнат и да проповядват сред гоите това, което са постигнали... като тоя, дет е главното действащо лице в Библията... Какъв Исус Христос ще е ако само висеше на един камък и зяпаше как расте тревата?

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: Малко нецензурирана история...
« Отговор #104 -: Юни 27, 2022, 09:09:13 pm »
Юлиане...как да ти го обясня...?
Това са различни фракции, които не са земни...те се съревновават, воюват...а ние сме техните пешки...

То е като войната в Украйна - американците ще воюват до последният украинец!

ВОСР,  Ленин, Хитлер...мислиш, че са случайно пръкнали се персони?
Никой от тях не е бил поне наполовина интелигентен колкото мен или теб...