Автор Тема: Малко нецензурирана история...  (Прочетена 60490 пъти)

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Малко нецензурирана история...
« Отговор #60 -: Август 21, 2021, 11:32:02 pm »
Краси така разправят че всичко е мед и масло. Ама защо са затворени и нямат право хората да излизат от тях??? То реално цяла Русия си е все още един голям заторен град за 95% от населението ако не и за повече. Без путьовка забрави да отидеш до някъде.

Неактивен krasias

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 238
Re: Малко нецензурирана история...
« Отговор #61 -: Август 21, 2021, 11:59:30 pm »
Не се учудвам Радико, значи хората ти създават перфектни условия за живот и творчество, плюс колектив от високоерудирани интелигентни колеги и хора на науката. А ти какво казваш: Ама няма свобода, ми бягай в гората търси си свободата. Аз ще остана в такъв град дори само заради колегите.

Неактивен alvion

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 524
  • Пол: Мъж
  • Dum spiros ,spero
Re: Малко нецензурирана история...
« Отговор #62 -: Август 22, 2021, 03:45:11 am »
...Тези градчета от "научен" тип просто потвърждават моето виждане за развитието на социал-фашизма! А именно че, това са били микро локализирани концлагери където в тъпите научни кратуни им се вменило някакво чувство за извисеност и величавост от рода на  - и вие сте рая ама малко по-облагодетелствана! ...

 Това са ЗАТО,"по времето на Съветския съюз такива населени места са строго засекретени, дори обикновените граждани на СССР нямат право на достъп до тези градове. Забранени са не само пътуванията, но и данните за тяхното местоположение, както и техните имена. На жители на тези градове се забранява да разказват къде живеят. Населението на тези затворени градове при преброяването се разпределя по другите населени места или се приписва към някой голям град, най-често областни центрове. Най-често закритите градове се наричат като райони на други градове: Челябинск-40, Томск-7, Красноярск-45 и др. Затова за по-голяма конспирация номерата на къщите често са започвали от по-големи числа, като продължение на улиците от големите градове, за част от които се е смятал даденият закрит град."

 Военни градове-Съветските ЗАТО получиха статута си във връзка с поставянето на обекти от държавно значение, свързани с енергийните, военните или космическите полета. Практически е невъзможно за обикновен гражданин да стигне там, не само заради най-строгия контрол на достъпа, но и поради секретността на местонахождението на населеното място. На жителите на затворени градове беше наредено да пазят мястото си на пребиваване в строга тайна и особено да не разкриват информация за тайни обекти..

Неактивен Михаил Кузмов

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 2 189
Re: Малко нецензурирана история...
« Отговор #63 -: Август 22, 2021, 06:30:38 am »
alvion,  здравей и добре дошъл! За първи път чета тази информация в моят що годе дълъг живот. Роден съм по време на сталиновата окупация, и лично помня някои неща! Живо ме интересува историята на Русия. Добре е да споделиш от къде черпиш тази информация?

Неактивен plcsoft

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 536
Re: Малко нецензурирана история...
« Отговор #64 -: Август 22, 2021, 08:02:33 am »
plcsoft, що не спреш да пишеш за неща които изобщо не са ти ясни. Интелекта няма националност, той не е нито руски нито американски, навсякъде където съм го срещал си е един и същ. Накратко следствието от интелекта това са "адекватни логически вериги" но самият интелект не е това, съвсем друго е. И всяка нация си има своите интелигентни хора, всяка без изключение. Съжалявам че не мога да намеря сега тези руски книги които съм чел за да ти покажа. Едната беше от руски авиоинжинер и професор, човека е изобретил и перфектния воден йонизатор и още доста неща, но поне на йонизатора му помня конструкцията и съм го правил. И не са били никакви затвори тези градове, просто имало е всичко фитнеси, басейни, кина, театри. Аз не виждам нищо лошо в това държавата да ти създаде перфектни условия за научно творчество.

Напротив krasias това което твърдя в по- голямата си част е истина.
Е лично не съм бил там, но познавам и познавах(човека почина) приятели който са работили в такива центрове в продължение на определен период от време и всеобщата им оценка е че си е жив концлагер. Е да в началото като всичко ново те кефи и се чувстваш удовлетворен. Нещо от рода" аз великият гении виж къде работя" но след известен период от време на човек започва да му дотяга монотонността на живота и научната работа в такъв научен концлагер. И не след дълго първоначалният хъс за велики дела при велики условия започва да му пречи защото енергийното тяло се изтощава а нова енергия не постъпва от никъде, понеже е загвозден в определен периметър и няма мърдане.  Та така не след дълго колкото и да е силна мотивацията за работа, човек става отпуснат, сенилен и вниманието му е изтощено. Започва да работи но, без концентрация и необходимият творчески заряд. Сега съветските другари са решили частично проблема като им осигурявали забавления и големи почивки сред природата и по-родните им места. Но това дало временен резултат. Защото да мълчиш като пуяк и да не споделяш душевното си състояние и свободно да изразяваш волята си е също толкова стресиращо и подтискащо като да си затворен в тъмница и да нямаш никакъв досег със себеподобните си и свободен Живот. Е разбира се в първият случай човек принудително е вкаран в такива условия а, научните другари доброзорно се подлагат на такъв самотормоз. Дори сега като пиша тези редове се сещам че, приятеля който вече не е между живите нарочно търсеше внимание да споделя преживяванията си там, защото по-този начин разтоварваше душата си от насъбралият се в подобни условия стрес. Или може би ни подготвяше за това какво може да ни се случи и какво да очакваме. Не знам! Това са мой догадки. Но истината е една след прекарани почти 10 години в такъв затвор той беше загубил воля за живот! Ако тези научни центрове от затворен тип бяха това което си мислите, то приятеля ми би трябвало да живее и твори поне до 100-120 години имаше всички условия за това( материално и финансово обезпечен), а не да гледа да пукне на 56годишна възраст. Изводите си ги правете сами. 
« Последна редакция: Август 22, 2021, 08:25:21 am от plcsoft »

Неактивен Ksurnev

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 352
  • Пол: Мъж
  • Ужасно саркастичен
Re: Малко нецензурирана история...
« Отговор #65 -: Август 22, 2021, 09:55:40 am »

Неактивен krasias

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 238
Re: Малко нецензурирана история...
« Отговор #66 -: Август 22, 2021, 01:54:06 pm »
Напротив krasias това което твърдя в по- голямата си част е истина.
Е лично не съм бил там, но познавам и познавах(човека почина) приятели който са работили в такива центрове в продължение на определен период от време и всеобщата им оценка е че си е жив концлагер. Е да в началото като всичко ново те кефи и се чувстваш удовлетворен. Нещо от рода" аз великият гении виж къде работя" но след известен период от време на човек започва да му дотяга монотонността на живота и научната работа в такъв научен концлагер. И не след дълго първоначалният хъс за велики дела при велики условия започва да му пречи защото енергийното тяло се изтощава а нова енергия не постъпва от никъде, понеже е загвозден в определен периметър и няма мърдане.  Та така не след дълго колкото и да е силна мотивацията за работа, човек става отпуснат, сенилен и вниманието му е изтощено. Започва да работи но, без концентрация и необходимият творчески заряд. Сега съветските другари са решили частично проблема като им осигурявали забавления и големи почивки сред природата и по-родните им места. Но това дало временен резултат. Защото да мълчиш като пуяк и да не споделяш душевното си състояние и свободно да изразяваш волята си е също толкова стресиращо и подтискащо като да си затворен в тъмница и да нямаш никакъв досег със себеподобните си и свободен Живот. Е разбира се в първият случай човек принудително е вкаран в такива условия а, научните другари доброзорно се подлагат на такъв самотормоз. Дори сега като пиша тези редове се сещам че, приятеля който вече не е между живите нарочно търсеше внимание да споделя преживяванията си там, защото по-този начин разтоварваше душата си от насъбралият се в подобни условия стрес. Или може би ни подготвяше за това какво може да ни се случи и какво да очакваме. Не знам! Това са мой догадки. Но истината е една след прекарани почти 10 години в такъв затвор той беше загубил воля за живот! Ако тези научни центрове от затворен тип бяха това което си мислите, то приятеля ми би трябвало да живее и твори поне до 100-120 години имаше всички условия за това( материално и финансово обезпечен), а не да гледа да пукне на 56годишна възраст. Изводите си ги правете сами.
Пак ти повтарям че липсата на точни знания при теб води до крайно погрешни изводи. Простичкия и верен отговор е че твоя приятел не е ставал за учен. Но за да достигнеш до този отговор трябва да имаш твърде много знания, какво е интелекта и защо се достига толкова трудно, защо в случая споделянето е противопоказно, каква памет трябва да изгради човек за да може по лесно да достига до интелекта. На практика обаче ти нищо не знаеш дори и за духа и пишеш разни крайно погрешни неща водейки се само от някой твой си чувства.

Неактивен Михаил Кузмов

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 2 189
Re: Малко нецензурирана история...
« Отговор #67 -: Август 22, 2021, 06:17:50 pm »
М, да! Наистина има много за четене! Просто трябва посока! А такава нямах до сега!

Неактивен Ksurnev

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 352
  • Пол: Мъж
  • Ужасно саркастичен
Re: Малко нецензурирана история...
« Отговор #68 -: Август 22, 2021, 07:05:12 pm »
Да кажа още нещо, това е започнало фактически с евакуацията от западните части на СССР, още през войната, но после е поставено на релси, особено след започването на ядрената надпревара.
Пример за това е книгата "Далеч от Москва" Васили Ажаев.

GMG

  • Гост
Re: Малко нецензурирана история...
« Отговор #69 -: Август 22, 2021, 11:41:20 pm »
оп,

GMG

  • Гост
Re: Малко нецензурирана история...
« Отговор #70 -: Август 22, 2021, 11:43:01 pm »
внимавайте в правописа  ;D

Неактивен VITAN

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 487
  • Невежеството ражда химери...
Re: Малко нецензурирана история...
« Отговор #71 -: Февруари 06, 2022, 09:42:14 pm »
Сталин никак не е ангел. За разлика от вас, мога в конкретика да говоря за неговите грехове,
а вие ще говорите само общи приказки + имагинерни храчки.
Защо?
Защото този човек отложи глобализма с 45-50 години! А това е ултрапрестъпление.

Сталин в началото е бил революционер, а после става термидорианец, сиреч контрареволюционер.
Унищожава ленинската и троцкистката гвардия!
Защо?
Защото иначе СССР постоянно ще изнася революция до последният жив руснак...

Обаче по това време, по което си мислите, че е имало сталински репресии,
народа е казвал, че е имало Ежов-ски репресии
(за което е бил убит, след като доказват произвола му)?
Нима народа е бил глупав?

А кой е бил Ежов - евреин революционер стара гвардия. Сиреч, убиваме без да ни мигне очето!!
Колкото повече, толкова повече...
Личност? Педал, който например се е кефил с аверите си така:
Нареждат дълга пътечка пепел от цигари и кой, като пръдне, ще вдигне по-голяма пушилка!

Последно припомням: Хрушчов иска от Сталин да му подпише празен лист,
за да бастиса 20 000 души...
На което последния му пише:
Дурак! (сиреч глупак)


Неактивен VITAN

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 487
  • Невежеството ражда химери...
Re: Малко нецензурирана история...
« Отговор #73 -: Април 25, 2022, 11:26:51 pm »
Когато даден народ не е в своето цивилизационно ядро, той се топи.
Когато е в своето - той се увеличава.

А колкото е по-далеч, толкова по-бързо се топи.
Кой го е казал, защо го е казал, няма да се обяснявам.
Важното е, че принципа работи за всички народи във всички времена!
« Последна редакция: Юни 27, 2022, 06:52:51 pm от Аtos »

Неактивен VITAN

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 487
  • Невежеството ражда химери...
Re: Малко нецензурирана история...
« Отговор #74 -: Юни 22, 2022, 10:06:27 am »
Ако мислите, че знаете историята на Втората световна, може да се окаже, че почти нищо не знаете.

<a href="https://www.youtube.com/v/K4ac4LGNOSM" target="_blank" class="new_win">https://www.youtube.com/v/K4ac4LGNOSM</a>
Всеки факт тук е доказуем...