Автор Тема: Принцип на работа на магнитният двигател  (Прочетена 31563 пъти)

Неактивен epwpixieq-1

  • Сериозен Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ****
  • Публикации: 1 912
  • Пол: Мъж
  • e^(π*ι)+1=0
Re: Принцип на работа на магнитният двигател
« Отговор #30 -: Март 13, 2023, 02:29:16 pm »
Как пък няма един да го пусне в продажба тоя генератор.
Как да пусне нещо в продажба когато то принципно не работи по начина по който се представя като веднага ще завалят съдебни процеси за измама. Ето цитат на колега изследовтел:
Цитат
I did a sound/frequency analysis of the demonstration that was done a few years ago, from the video on youtube. When it runs, it makes a sound from the fan blades. What I found was that the frequency had a little drop the first 30–50 seconds, then almost stabilized (but still dropping), then it started to drop little faster. This means that the motor ran slower over time, and with the exact same characreristics as discharging LiPo or Li-Ion batteries.
Като препоръка концентрирайте се върху високоволтовите корннни двигетели на атмосферно електричество, при положение че искате да се занимавате с нещо което работи, понеже най-малко има действащи практически модели (и доста инфо по нета). Най-малкото така ще научите нещо което в последствие може да ви е полезно.

Но при полженение че си мислисте че има нещо в тези (очевидни) измами ето ви страницата към компанията направена от Илдиз: https://hmsbturk.com/en/ .  Свържете се с не го, не мисля че ще ви върне пари при положение че решите да му изпратите. Ето и наскорошно видео на накаква (рекламна) конференция която правят по повода: https://www.youtube.com/watch?v=dRiYSuVIqhI Само забележете че от 18 години ( от когато казва че е изобретил мотора ), нищо друго не се рърти от ротора освен перка на вентилатор  ;) Най-малкото от това трябва веднага да ви светне червена лампичка.

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 503
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Принцип на работа на магнитният двигател
« Отговор #31 -: Март 13, 2023, 04:32:25 pm »


По същество:
От работата на магнитния мотор-генератор се чува осезателен звук без данни за падането на оборотите. Отделно перката създава голямо въздушно съпротивление. Площта и е чок. По всичко личи, че турчина е създал реален магнитен генератор.

Разсъждания и доводи от рода - щом досега не е намерило търговско приложение, значи не работи е много лаишко и ненаучно твърдение ...

Причините да не намери търговско приложение могат да бъдат много, но най-логичните и вероятни е засягане на бизнес интереси на монополисти. С времето всичко ще си дойде на мястото, с времето всичко се нарежда от само себе си. Със магнитния двигател или без него животът няма да стане по-добър и по-лесен, колкото стана по-лесен след като компютъра стана реалност.

« Последна редакция: Март 14, 2023, 08:27:28 pm от Аtos »

Неактивен Ksurnev

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 352
  • Пол: Мъж
  • Ужасно саркастичен
Re: Принцип на работа на магнитният двигател
« Отговор #32 -: Март 14, 2023, 10:17:35 am »
Много пъти в този форум съм задавал въпроса: Какво могже да направи ЕНЕРГОНЕЗАВИСИМ човек, ако не е
ЧОВЕК? Може да срине света. Затова великите умове по един или друг начин са скрили много неща от нас.
И ГОЛЕМИТЕ ПАРИ ги крият нещата, защото Човека ще стане неуправляем от тях. Демек ще им свърши властта върху човека, и няма да има ПАРИ.

Така че, джафкането е безпредметно!!!!

Неактивен Bat_Vanko

  • Сериозен Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ****
  • Публикации: 1 330
Re: Принцип на работа на магнитният двигател
« Отговор #33 -: Март 14, 2023, 07:56:24 pm »
Да публикувам резултатите от изработката на магнитният двигател според предполагаемата схема на действие описана в началото на темата.
Не можах нито да докажа, нито да отхвърля принципа на действие на магнитният двигател по причина калпава конструкция. По скоро калпави магнити. Ако принципа не работи но конструкцията е изпълнена правилно, то би следвало да се получи магнитен лагер с големи размери. Тъй като в конструкцията има и нормални радиални лагери триенето трябва да се определя само от тях. Но всъщност се получава магнитно зацепване - неравномерностите в магнитното поле на ротора и статора се зацепват все едно са две зъбни колела. Получава се същият ефект както при стъпковите двигатели - при задвижване на ръка се усеща едно прескачане от една позиция към друга.
П.п. EDM или Atos моля добавете този пост към вече заключената тема, все пак там и е мястото... И изчистете моля Ви политическите глупости.

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Re: Принцип на работа на магнитният двигател
« Отговор #34 -: Март 16, 2023, 01:53:31 am »
Мисля че тук е подходящо място да дам линк към това видео:

<a href="https://www.youtube.com/v/g0amdIcZt5I" target="_blank" class="new_win">https://www.youtube.com/v/g0amdIcZt5I</a>

Неактивен epwpixieq-1

  • Сериозен Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ****
  • Публикации: 1 912
  • Пол: Мъж
  • e^(π*ι)+1=0
Re: Принцип на работа на магнитният двигател
« Отговор #35 -: Март 16, 2023, 01:18:14 pm »
@juliang
вчера го забелязах ;D, понеже съм абониран за канала му (има добри, информационни видеа, като особенно съм впечатлен от филмчето му за турболентните флуиди :) ), добри ефекти показват но като цяло нищо ново под слънцето. Разликата разбира се е в силата на полето, иначе принципа на ефектите които показва могат да се направят и в домашни условия.

Например едни от магнитите които имам, преди 10-тина години, когато боравих усилено с тях, за малко не ми премазаха пръста, беше посинял за около седмица :(  Иначе приятно е да показвам на подрастващите ефекта на магнит пуснат в дълга медна тръба сравнен с подобно по форма и обем желязо пуснат в тръбата.

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Re: Принцип на работа на магнитният двигател
« Отговор #36 -: Март 16, 2023, 02:02:03 pm »
Пикси, сега ЕДМ-а пак ще ме наскача че съм атеист, но... смяташ ли че фирма, която има финансовите и научни ресурси, know-how и оборудване да построи тази инсталация, няма знанията и ресурсите в обедната почивка да спретне едно магнитно търкало дет да дава поне 1 киловат свободна енергия, ако има нещо вярно във всичките милиони видеа, търкалящи се в нета? Нямат знанията, нямат оборудването, нямат мерака ли? Или и ти ще седнеш да ми обясняваш, че ще дойдат едни хора с дълги черни шлифери и бомбета и ще им затворят работилничката...
Как един човечец, който разполага само с медна тел, изрезки от ОСБ плоскости и магнитчета от хладилник ще може да направи нещо, а тия юнаци - не? Или просто не им е интересно? Имат време да пускат малини и жаби в магнита, да се замерят с бейзболни топки, но нямат време да направят пробив на енергийния пазар?
Разбираш ли колко смешно изглеждат ония клипчета в нета на фона на това?

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 503
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Принцип на работа на магнитният двигател
« Отговор #37 -: Март 16, 2023, 03:12:24 pm »
Пикси, сега ЕДМ-а пак ще ме наскача че съм атеист, но... смяташ ли че фирма, която има финансовите и научни ресурси, know-how и оборудване да построи тази инсталация, .................

и ти ще седнеш да ми обясняваш, че ще дойдат едни хора с дълги черни шлифери и бомбета и ще им затворят работилничката...
..........
Разбираш ли колко смешно изглеждат ония клипчета в нета на фона на това?


Господи, защо все ме поставяш в житейски ситуации "да уча баща си, как се правят деца"?  :D

Няма търговец, който да избере 3-пъти по-скъпия газ, щото молекулата му била с демократична структура, вместо 3-пъти по-евтин с авторитарна структура, която по никакъв начин не влияе на икономическия показател, калориите и т.н. На практика обаче е точно така, противно на всякаква логика, на която ти се позоваваш, не щото по принцип не ти е вярна, а защото пропускаш важни обстоятелства - мъжете в черно и Черните шапки /вилнели в България през 70-те  :D/.

Самият ти наскоро заяви, че предпочиташ комунистически евтини стоки пропити и киснати с мантрите на Ленин и Маркс пред скъпи капиталистически с молекули на свободата и демокрацията и свободния избор, изолиран от идеологически съображения. Съгласен съм с тебе, и аз бих постъпил така. Хубавите стоки и услуги нямат идеология, защото идеологията има нематериално измерение, докато стоката само материално.

Колко е смешно според твоята логика и твърдения, когато някой избира една и съща стока, която има чисто материално измерение, да купува 3-пъти по-скъпата.  :)
Явно мъжете в черно или Черните шапки са причината.  Не може да има друга причина. Ти обаче я изключваш с лека ръка.  :)

Неактивен epwpixieq-1

  • Сериозен Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ****
  • Публикации: 1 912
  • Пол: Мъж
  • e^(π*ι)+1=0
Re: Принцип на работа на магнитният двигател
« Отговор #38 -: Март 16, 2023, 03:35:56 pm »
Пикси, сега ЕДМ-а пак ще ме наскача че съм атеист, но... смяташ ли че фирма, която има финансовите и научни ресурси, know-how и оборудване да построи тази инсталация, няма знанията и ресурсите в обедната почивка да спретне едно магнитно търкало дет да дава поне 1 киловат свободна енергия, ако има нещо вярно във всичките милиони видеа, търкалящи се в нета?
...
Разбираш ли колко смешно изглеждат ония клипчета в нета на фона на това?
Интересно защо отнасяте кометнара си към мен  :). Нещо (може би) не разбирате коментарите които поствам ? "ония клипчета в нета" са смешни за всеки който има теоретично основно понятие за принципа на (зараждане и) действие на магнитните полета, в това нямаме никакво противоречие.

Сега относно това което се показва с тази инсталация просто казвам че нама нищо иновативно освен[/i] това че създават много силно манитно поле, което изобщо не е за подценяване. Нали сам разбирате че като пуснете 50 КА през специализирани намотки, с охлаждане през тях, много неща ще са огромни сравнени с ежедневните ни представи. Но пак споменавам, нищо иновативно, просто екстримно уголемен модел на стандартен ефект установен преди 200 години.

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Re: Принцип на работа на магнитният двигател
« Отговор #39 -: Март 16, 2023, 03:43:33 pm »
Пикси, това беше като въпрос... :)искаше ми се да чуя твоето мнение относно налепените с горещ силикон и тиксо изборетения по видеата :)

Неактивен Bat_Vanko

  • Сериозен Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ****
  • Публикации: 1 330
Re: Принцип на работа на магнитният двигател
« Отговор #40 -: Март 16, 2023, 06:48:08 pm »
juliang, ти продължаваш да бъдеш кон с капаци! За тебе единственият ресурс са парите. Според тебе ако вземеш не една лаборатория, а по 10 за всеки клип в мрежата, дали той от фейк ще се превърне в работещ? Не ми отговаряй, въпроса беше риторичен. И вторият въпрос в същият контекст (парите), ти вярваш ли че някой институт ще отпусне пари за разработка на ВЕЧЕН ДВИГАТЕЛ (защото това според теорията е точно такова)? Всеки асистент, доцент или професор който се опита да направи такова нещо ще бъде първоначално осмян, а след това дори уволнен за некомпетентност (все пак такова животно не може да съществува, макар и приридата да го е създала).
От друга страна и Пикси ти го каза "нищо ново под слънцето", тези неща са измислени още в началото на миналият век. Както аз ти казах някъде из предишните постове - винаги е по лесно за препишеш нещо, от колкото да го създадеш от нищото. И както и ти сам си се убедил - по лесно е само да натъманиш една програма към вече създаден контролер, от колкото да конструираш всичко това (заедно с контролера) от нулата.

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Re: Принцип на работа на магнитният двигател
« Отговор #41 -: Март 16, 2023, 07:24:44 pm »
juliang, ти продължаваш да бъдеш кон с капаци! За тебе единственият ресурс са парите.
Не, за мен липсата на пари, а оттам и на оборудване за провеждането на опита, е големия проблем. Смяташ ли че това съоръжение е сглобено от първия път, без чертежи, без теоретична подготовка зад него? Пряавиш ли си сметка колко знания стоят зад конструирането му? Мислиш ли че тия хора не са много по-насяно във всички тънкости на магнитните взаимодействия - и теоретични, и практически? Както казах - ако таквоз търкало можеше да се направи, всеки един сътрудник на тази лаборатория би могъл да го сглоби в обедната си почивка от отпадни материали от друг експеримент, който се провежда. Има и знанията, има и оборудването под ръка.

Всеки асистент, доцент или професор който се опита да направи такова нещо ще бъде първоначално осмян, а след това дори уволнен за некомпетентност (все пак такова животно не може да съществува, макар и приридата да го е създала).
Ако се появи с работещ прототип, изобщо няма да е така.

Неактивен Bat_Vanko

  • Сериозен Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ****
  • Публикации: 1 330
Re: Принцип на работа на магнитният двигател
« Отговор #42 -: Март 16, 2023, 08:15:11 pm »
Както казах - ако таквоз търкало можеше да се направи, всеки един сътрудник на тази лаборатория би могъл да го сглоби в обедната си почивка от отпадни материали от друг експеримент, който се провежда. Има и знанията, има и оборудването под ръка.
Ако се появи с работещ прототип, изобщо няма да е така.
;D ;D ;D Ако тези сътрудници продължават просто да преписват фейковете от мрежата, колкото и да ги изографисват те няма да станат работещи (не знам за кой ли път се опитвам да ти го кажа).
Не, за мен липсата на пари, а оттам и на оборудване за провеждането на опита, е големия проблем. Смяташ ли че това съоръжение е сглобено от първия път, без чертежи, без теоретична подготовка зад него? Пряавиш ли си сметка колко знания стоят зад конструирането му? Мислиш ли че тия хора не са много по-насяно във всички тънкости на магнитните взаимодействия - и теоретични, и практически?
Ако тези хора разбираха малко руски и бяха прочели книгата която прикачам, сигурно щяха да направят нещото поне преди 30 години че и повече. И отново стигаме до тезата за преписването - сегашната наука просто претопля старите манджи. И за това май все се плучават "манджи с грозде"  ;D

Неактивен epwpixieq-1

  • Сериозен Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ****
  • Публикации: 1 912
  • Пол: Мъж
  • e^(π*ι)+1=0
Re: Принцип на работа на магнитният двигател
« Отговор #43 -: Март 17, 2023, 12:12:02 pm »
И отново стигаме до тезата за преписването - сегашната наука просто претопля старите манджи. И за това май все се плучават "манджи с грозде"  ;D
Съгласявам се абсолютно със това становище. Много хора (в науката) основно само преписват и правят вече направени неща, без да имат натуралната способност да мислят логически и критично.

За тези които се интересуват от това как тези теоретични постанвки, за електро-магнитните вибрации и полета, са се появили през 19-ти век ето добро (начално) видео в тази насока: https://www.youtube.com/watch?v=M12CJIuX8D4

Кати ( авторката на видеото ) има интерес към историческото развитие на тези идей и е похвално че е направила изследване в това направление. Разбиа се това което тя показва е много малък процент от развитието на познанието през тези години, но за тези които се интересуват ( и имат възможност да разберат какво се представя ) може да е начална стъпка във личните им изследвания. И както винаги казвам търсете първоизточниците понеже там се намира истината (както разбира се и в експериментите) понеже се вижда как хората (основополагали науката) са мислели а това е много по-важно от някакви си (заучени) фомулировки.

Неактивен epwpixieq-1

  • Сериозен Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ****
  • Публикации: 1 912
  • Пол: Мъж
  • e^(π*ι)+1=0
Re: Принцип на работа на магнитният двигател
« Отговор #44 -: Март 17, 2023, 02:12:41 pm »
Не, за мен липсата на пари, а оттам и на оборудване за провеждането на опита, е големия проблем.
juliang, ето потвърждение че не оборудването и парите са необходимост за провеждането на смислени експерименти: https://www.youtube.com/watch?v=1ZeCIejT2NY , https://www.youtube.com/watch?v=nkIIdRJZybw Такива има доста по тръбата. Сега че има и безкрайно много глупости, подвеждащи и директно заблуждаващи клипчета това е друг върпрос. Основното обаче, което искам да подчертая е че науката не са оборудване и много пари, а мислене, разбиране и логически заключения. Или както един много известен математик Пол Ердос ( https://en.wikipedia.org/wiki/Paul_Erd%C5%91s ) е казвал "математиката е най-евтината наука, само листове хартия и молив трябват;D Така е, това което прави науката и отркитията не са скъпите апаратури, а това което е в главите на интересуващите се и любознателни хора.