Автор Тема: Принцип на работа на магнитният двигател  (Прочетена 1313 пъти)

Неактивен Радико

• Много Напреднал
  • Публикации: 6 505
  • Преди сламката е гредата
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Принцип на работа на магнитният двигател
« Отговор #15 -: Юли 12, 2021, 10:02:47 am »
Цитат
Ами ще продължиш да си чакаш Радико. Както се разбира и от заглавието аз давам принципа а не схемата. Но ако няма интерес аз защо да се хабя да пиша 
Ясно ми е, че се "хабиш" да пишеш защото ти омръзна от две определени теми, та се опитваш да оренасочиш вниманието. В което няма по принцип нищо лошо. Обаче когато пренасочваш вниманието в грешна посока някой може да вземе да ти се върже и да потроши маса пари залудо. Което според мен не е много етична постъпка. И накрая
Не ми вменявай като мой неща които аз критикувам като неправилни:
Цитат
juliang, обратното е - не трябва да бъде на трион - това е идея на Радико   
Ти нарисува схемата по горе не аз. Дори и да ги шлифоваш магнитите ефекта ше е пак същият. Просто това не са спици на колело излизащи от малки дупчици. Много груба грешка допускаш в разсъжденията си.

Неактивен juliang

• Главен инквизитор
  • Много Напреднал
  • Публикации: 3 667
« Отговор #16 -: Юли 12, 2021, 11:41:27 am »
juliang, обратното е - не трябва да бъде на трион - това е идея на Радико. Трябва да бъде шлифован диск (или поне подравнен). Намагнитването трябва да бъде под наклон а не перпендикулярно на челото. И точно това е трудното за изпълнение - такъв магнит не може да бъде изработен със стандартните магнетизатори и технология за изработка на магнити. Това представяне на подредени магнити е само за подобрена нагледност на принципа.

Добре, взимаш квадратен магнит 100 х 100 х 10 намагнитен с полюси на две от основите на квадрата, и изрязваш от него една ивица по някой от диагоналите на квадрата. Как мислиш, къде ще са му полюсите?

Още по-забавното ще е да имаш квадратен магнит, намагнитен по някой от диагоналите, който нарязваш на вертикални ивици... Смяташ ли че едните ивици ще имат повече "N" по дължината си, а от другия край парчетата ще са почти изцяло с "S" намагнитване?

Неактивен Радико

• Много Напреднал
  • Публикации: 6 505
  • Преди сламката е гредата
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
« Отговор #17 -: Юли 12, 2021, 02:03:40 pm »
Юлияне като срежеш магнит по диагонал и единият му катет ще е единият пилюс а хипотенузата другия полюс. Въпроса е, че Бат Ванко си мисли, че полето извън магнита е естествено и еднотипно продължение на полето което е във магнита. Може да е естествено продължение, но не е еднотипно и се държи малко по различно от колкото когато е вътре в магнита.

Активен Номак

• Подготвен
  • **
  • Публикации: 179
  • Благороден!Evo-eb :)шаман!хетросексуален!
« Отговор #18 -: Юли 13, 2021, 07:23:45 am »
великия изобретател ИванБГ в неговата тема "НАПРАВИ СИ САМ МАГНИТНА ТУРБИНА" ни учеше че роторните магнити срещу статорните трябва да бъдат еднополярни /на отблъскване/за да се получи СЕ трябва в началото полето да се свива ,а в края да се разширява - погленете в темата му как постига това!

Неактивен epwpixieq-1

• Много Напреднал
  • Публикации: 1 398
  • e^(π*ι)+1=0
« Отговор #19 -: Юли 16, 2021, 09:50:35 am »
великия изобретател ИванБГ в неговата тема "НАПРАВИ СИ САМ МАГНИТНА ТУРБИНА" ни учеше че роторните магнити срещу статорните трябва да бъдат еднополярни /на отблъскване/за да се получи СЕ
Ами явно грешно ви е учил "великия изобретател ИванБГ" понеже един друг учител, от преди 170 години, е учил нещо дргуо, но кой да го асимилира, понеже то се иска осмисляне и разибране на прочетеното (при положение че човека има такъв капацитет разбира се) а не само съгласяване с, и назубряне на, написаното: https://en.wikipedia.org/wiki/Gauss%27s_law_for_magnetism

Активен Номак

• Подготвен
  • **
  • Публикации: 179
  • Благороден!Evo-eb :)шаман!хетросексуален!
« Отговор #20 -: Юли 16, 2021, 09:54:46 am »
пикси,СЕ има ли?