Възобновяеми енергоизточници, нагревателни и хладилни системи > Ветро генератори

Ветромобил-Инженери VS Законите на физиката?

<< < (2/8) > >>

PyroVeso:
И кое му е свръхединичното? Всичко опира до това, колко енергия вкарваш.
Пара/делта-планерът свръхединичен ли е, след като по вятъра се ускорява, а срещу вятъра се издига, и така може да остане с часове във въздуха? Може би и антигравитация има при него?
Това, че нещо се движи по-бързо от вятъра, чиято енергия използва, съвсем не означава, че вятърът го духа като платноходка, а то го изпреварва, все едно отнякъде го духа и втори вятър (както човек е свикнал интуитивно да възприема нещата...)
Ако една неподвижна перка произвежда електроенергия от вятъра, и по някакъв безжичен път предава тази енергия на малък автомобил, който я използва, за да се движи срещу вятъра, или пък по вятъра, но по-бързо от него, това означава ли, че системата е свръхединична? Е, тук просто двете са съешени в една система, а са спестени и загубите при производство на ток и употребета му :)

Номак:
в клипа от последния ми пост,няма вятър  ::)
но количката ускорява-защо?

magare:
Вятър работа. Къде ще го карате?

Радико:

--- Цитат на: Номак в Октомври 26, 2021, 06:50:00 pm ---в клипа от последния ми пост,няма вятър  ::)
но количката ускорява-защо?

--- Край на цитат ---
Ми защото тя прави вятъра. Няма значение дали въздуха се движи спрямо лентата или лентата се движи спрямо въздуха все е вярър.

Ksurnev:
"И хор от девици пригласяше - Хай-сиктир, не може да бъде"

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия