Начало > Новини от света на технологиите

Демо на ИИ

<< < (9/11) > >>

epwpixieq-1:

--- Цитат на: Номак в Април 03, 2021, 12:30:22 pm ---Добър ден!Мое ли повече подробности относно изкуствения интелект - как се програмира,на какъв език и други...

--- Край на цитат ---
Никой не програмира ИИ, може да се програмират ЕС ( експертни системи ), но даже и те в денешно време не се програмират, а еволюират на база на дадени основни еволюционни алгоритми. Всичко на сегашно време е върпрос на еволюционен софтуер, който се тенира и който прави много итарации, върху много данни като постепенно се доближава, минимизира делта, между "виждането" за света, във вид на матрица, до който трябва да се достигне и "виждането" за света до който системата е достигнала или еволюирала. Точно това е и идята на ИИ, самата система да еволюира а не някой да я програмира, та в последствие да започне да "мисли", макар че това е доста проблематично виждане за машините за което съм спорил какво точно означава товаа с някои сериозни изследователи във тази област, докато бях в изследователски екип и това беше част от заниманията ми в докторската програма по компютърни науки.

При положение че искате да научите нещо за това как на сегашното технологично ниво се работи с ИИ, ето от къде можете да започнете, но при положение че нямате познание по рапръснати ситеми, според мен ще ви е почти невъзможно да раберете за какво става въпрос: https://www.youtube.com/watch?v=qL8t1gkzs8M

epwpixieq-1:
При положение че някой се интересува да научи нещо, а не само да говори, ето съвременните "методи" за работа с така да се каже ИИ:
https://www.youtube.com/watch?v=_5g6MMdXTNA
Това е основно метода за разработване на ИИ, поне който е доста силен и скейлабъл (може да се приложи както на малки групи от данни така и на огромни, след определените калибрации разбира се), и макар че лично ги третирам като "експертни системи", понеже даже и най-елементарния ИИ трябва да премине през тъй наречения Тюринг тест ( в чест на Алан Тюринг), все пак са, така да се каже върха, на поне комерсиално предлаганите експертни системи.
Това което ви трябва, е само един акаунт с Amazon, добро основа в разбиране на компонентните системи които показват и фундаментално разбиране на логическия процес за свързване на различните части. Е и разбира се добро владеене на Английски. За тази които имат възможност да се самообразоват и да достатъчно интелигентни за да разберат процеса, честито. Понеже попадате на нещо което в момента се води технологичния връх при работата с "ИИ" (поне от комерсиална гледна точка разбира се).

montanar:
Пикси не са напъвай - особено па относно Вектор, той е на такова ниво че кирилицата на компа не може да си оправи и пише не шльокавица ......

epwpixieq-1:
За любознателните по темата ето едно ново, и според мен доста добро, филмче на Veritasium, относно използването на аналогови компютри като част от по-голяма ИИ стеама. Спред мен точно това е начина за достигане (след деситилетия или по-скоро стотици години) на ИИ. Всичко друго, основано на цифрови технологии може само да се води като  експертни изчислителни системи, които както се вижда са много енергоемки и в крайна смета неефективни ( както може да се очаква от ситема за генерални изчисления ):
https://www.youtube.com/watch?v=GVsUOuSjvcg

VITAN:
Ако някой иска да види демо на аналогов ИИ, да гледа американски самолетни ракети...
До колкото знам (!), през 90-те са имали 64 аналогови процесора, които да преследват целта.

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия