Автор Тема: Демо на ИИ  (Прочетена 37673 пъти)

GMG

  • Гост
Re: Демо на ИИ
« Отговор #30 -: Април 03, 2021, 09:42:14 am »
Цитат
лепене на нетъкан текстил за предпазни маски, дрехи, престилки и други ..... Модела е успешно използван за текстилни предпазни средства срещу вируси и бактерии
  Тва за шивачки бре Радико  ;D

Неактивен VITAN

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 482
  • Невежеството ражда химери...
Re: Демо на ИИ
« Отговор #31 -: Април 03, 2021, 10:49:20 am »
Тролска оферта, валидна на 100%:

Уреждаш ми в България да ми заварят 2 волфрамови детайла с ултразвук и имаш от мен
1 кашон руска водка (Столичная да речем).

Вече казах: спойка (с наличие на още 1 или повече метали), не ми върши работа...
Върши работа само за някои режими на работа на лампата, но аз искам да съм свободен
при "форсаж".

Ако някой не е разбрал заданието си е негов проблем.
Срещу въпросното задание стои платежоспособно търсене (това "за протокола").

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Демо на ИИ
« Отговор #32 -: Април 03, 2021, 11:58:40 am »
Витане, нищо конкретно не мога да ти обещая. Най малкото защото всички с лазери предпочитат да бачкат сериина работа, че е по лесно и платено "примерно металните основи за накладки. Сега обаче покрай тоя ковид може и да има някой с повече свободно време. Та драсни един чертеж да мога да им обясня какво точно искам и ще попитам. Минавам покрай двама трима такива зависи на кой обект отивам де. Та ще попитам само направи нещо даже скица на ръка нарисувана да добият представа какво искам от тях.

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Демо на ИИ
« Отговор #33 -: Април 03, 2021, 12:01:50 pm »
  Тва за шивачки бре Радико  ;D
Да бе това само информативно ти го показах да видиш до каква масовост са стигнали нещата. Иначе с подходящ ултразвук може да се завари всичко. Дори и счупена кост на жив човек.

Неактивен VITAN

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 482
  • Невежеството ражда химери...
Re: Демо на ИИ
« Отговор #34 -: Април 03, 2021, 12:26:56 pm »
Най малкото защото всички с лазери предпочитат да бачкат сериина работа, че е по лесно и платено "примерно металните основи за накладки....
Е, то щом се плаща справедливо...

Та драсни един чертеж да мога да им обясня какво точно искам и ще попитам...Та ще попитам само направи нещо даже скица на ръка нарисувана да добият представа какво искам от тях.
Като за начало ги питай: Дават ви се два на 99% волфрамови детайла - можете ли ги завари? Центровано де: оста бие в центъра на диска под 45 градуса. Ако да - вече минаваме на лични  8)
Детайлите са малки... не са при мен сега да ги меря, но то и няма нужда.

Неактивен Номак

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 398
  • Пол: Мъж
  • Благороден!шаман!крадец на свободна енергия!
Re: Демо на ИИ
« Отговор #35 -: Април 03, 2021, 12:30:22 pm »
Добър ден!Мое ли повече подробности относно изкуствения интелект - как се програмира,на какъв език и други...

Неактивен VITAN

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 482
  • Невежеството ражда химери...
Re: Демо на ИИ
« Отговор #36 -: Април 03, 2021, 07:06:25 pm »
Добър ден!Мое ли повече подробности относно изкуствения интелект - как се програмира,на какъв език и други...
Добър.
Добре е, за въпроси от общ характер човек да ползва Гугул. Но понеже не би, ще се опитам максимално лаконично да го кажа.

Езици - всеки език от високо ниво върши работа.
Изкуствен интелект - всяка програма, способна да се самообучава.

За по-прецизни дефиниции - има търсачки,...

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Демо на ИИ
« Отговор #37 -: Април 03, 2021, 07:12:23 pm »
Добър ден!Мое ли повече подробности относно изкуствения интелект - как се програмира,на какъв език и други...
За детайлно обяснение на принципите на самообучението виж:
"Математически развлечения" на Мартин Гарднер том първи. Глава с името:
"Самообучаваща се машина от кибритени кутийки" 

hristo

  • Гост
Re: Демо на ИИ
« Отговор #38 -: Април 03, 2021, 07:37:05 pm »
https://knizhen-pazar.net/sold_products/books/126101-matematicheski-razvlecheniya-tom-1
по таз глава писах самоубочаваща се игра на морски шах с Х и О програма на Паскал не помня колко реда но беше много дълга и работеше, искам да кажа.

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Демо на ИИ
« Отговор #39 -: Април 03, 2021, 07:52:59 pm »
Във тази книга е разхледана играта "ХО" или морски шах. Защото е достатъчно проста. Въпроса е, че чудесно илюстрира принципа на машинното самообучение. Е поне един от принципите ако трябва да сме точни. Нещата вече отидоха малко по напред.

Неактивен epwpixieq-1

  • Сериозен Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ****
  • Публикации: 1 912
  • Пол: Мъж
  • e^(π*ι)+1=0
Re: Демо на ИИ
« Отговор #40 -: Април 03, 2021, 08:28:13 pm »
Добър ден!Мое ли повече подробности относно изкуствения интелект - как се програмира,на какъв език и други...
Никой не програмира ИИ, може да се програмират ЕС ( експертни системи ), но даже и те в денешно време не се програмират, а еволюират на база на дадени основни еволюционни алгоритми. Всичко на сегашно време е върпрос на еволюционен софтуер, който се тенира и който прави много итарации, върху много данни като постепенно се доближава, минимизира делта, между "виждането" за света, във вид на матрица, до който трябва да се достигне и "виждането" за света до който системата е достигнала или еволюирала. Точно това е и идята на ИИ, самата система да еволюира а не някой да я програмира, та в последствие да започне да "мисли", макар че това е доста проблематично виждане за машините за което съм спорил какво точно означава товаа с някои сериозни изследователи във тази област, докато бях в изследователски екип и това беше част от заниманията ми в докторската програма по компютърни науки.

При положение че искате да научите нещо за това как на сегашното технологично ниво се работи с ИИ, ето от къде можете да започнете, но при положение че нямате познание по рапръснати ситеми, според мен ще ви е почти невъзможно да раберете за какво става въпрос: https://www.youtube.com/watch?v=qL8t1gkzs8M

Неактивен epwpixieq-1

  • Сериозен Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ****
  • Публикации: 1 912
  • Пол: Мъж
  • e^(π*ι)+1=0
Re: Демо на ИИ
« Отговор #41 -: Април 24, 2021, 02:01:47 pm »
При положение че някой се интересува да научи нещо, а не само да говори, ето съвременните "методи" за работа с така да се каже ИИ:
https://www.youtube.com/watch?v=_5g6MMdXTNA
Това е основно метода за разработване на ИИ, поне който е доста силен и скейлабъл (може да се приложи както на малки групи от данни така и на огромни, след определените калибрации разбира се), и макар че лично ги третирам като "експертни системи", понеже даже и най-елементарния ИИ трябва да премине през тъй наречения Тюринг тест ( в чест на Алан Тюринг), все пак са, така да се каже върха, на поне комерсиално предлаганите експертни системи.
Това което ви трябва, е само един акаунт с Amazon, добро основа в разбиране на компонентните системи които показват и фундаментално разбиране на логическия процес за свързване на различните части. Е и разбира се добро владеене на Английски. За тази които имат възможност да се самообразоват и да достатъчно интелигентни за да разберат процеса, честито. Понеже попадате на нещо което в момента се води технологичния връх при работата с "ИИ" (поне от комерсиална гледна точка разбира се).

Неактивен montanar

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 2 405
  • КЪРТИ ЧИСТИ ИЗВОЗВА
Re: Демо на ИИ
« Отговор #42 -: Април 24, 2021, 07:06:19 pm »
Пикси не са напъвай - особено па относно Вектор, той е на такова ниво че кирилицата на компа не може да си оправи и пише не шльокавица ......

Неактивен epwpixieq-1

  • Сериозен Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ****
  • Публикации: 1 912
  • Пол: Мъж
  • e^(π*ι)+1=0
Re: Демо на ИИ
« Отговор #43 -: Март 02, 2022, 10:43:57 am »
За любознателните по темата ето едно ново, и според мен доста добро, филмче на Veritasium, относно използването на аналогови компютри като част от по-голяма ИИ стеама. Спред мен точно това е начина за достигане (след деситилетия или по-скоро стотици години) на ИИ. Всичко друго, основано на цифрови технологии може само да се води като  експертни изчислителни системи, които както се вижда са много енергоемки и в крайна смета неефективни ( както може да се очаква от ситема за генерални изчисления ):
https://www.youtube.com/watch?v=GVsUOuSjvcg

Неактивен VITAN

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 482
  • Невежеството ражда химери...
Re: Демо на ИИ
« Отговор #44 -: Март 02, 2022, 12:26:05 pm »
Ако някой иска да види демо на аналогов ИИ, да гледа американски самолетни ракети...
До колкото знам (!), през 90-те са имали 64 аналогови процесора, които да преследват целта.