Автор Тема: Демо на ИИ  (Прочетена 37769 пъти)

Неактивен montanar

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 2 405
  • КЪРТИ ЧИСТИ ИЗВОЗВА
Re: Демо на ИИ
« Отговор #15 -: Април 01, 2021, 11:04:28 am »
А още по-конкретно еле и оригинала .....
Цитат
The population of artificial satellites and space debris orbiting the Earth imposes non-negligible constraints on both space operations and ground-based optical and radio astronomy. The ongoing deployment of several satellite ‘mega-constellations’ in the 2020s represents an additional threat that raises significant concerns. The expected severity of its unwanted consequences is still under study, including radio interference and information loss by satellite streaks appearing in science images. In this Letter, we report a new skyglow effect produced by space objects: increased night sky brightness caused by sunlight reflected and scattered by that large set of orbiting bodies whose direct radiance is a diffuse component when observed with the naked eye or with low angular resolution photometric instruments. According to our preliminary estimates, the zenith luminance of this additional light pollution source may have already reached ∼20 μcd m−2, which amounts to an approximately 10 percent increase over the brightness of the night sky determined by natural sources of light. This is the critical limit adopted in 1979 by the International Astronomical Union for the light pollution level not to be exceeded at the sites of astronomical observatories.

И в нея ясно се казва - че въпросните спътници добавят замърсяване върху вече наличното измерено спрямо 1979. тука се има предвид и самото светлинно замърсяване не само изкуствените космически обекти....

GMG

  • Гост
Re: Демо на ИИ
« Отговор #16 -: Април 01, 2021, 07:14:13 pm »
Който има телескоп - да чете, имам само бинокъл.
  montanar, ако и бинокъла му на Витко е кат Райф-лампата - забрави..  ;D
       мани...  ;D ;D

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Re: Демо на ИИ
« Отговор #17 -: Април 01, 2021, 07:26:20 pm »
Проблема с автоматичното "оптимизиране" на снимка е, че на алгоритъма трябва да му се окаже какво вижда. Във смартфоните е сравнително лесно - там са или лица, или цветя или храна :) Но когато поискаш да "разкраси" Луната, ще му е доста трудно ... ако ползва алгоритъма за лица, може да се получи нещо доста различно.

Неактивен VITAN

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 488
  • Невежеството ражда химери...
Re: Демо на ИИ
« Отговор #18 -: Април 01, 2021, 08:50:47 pm »
  montanar, ако и бинокъла му на Витко е кат Райф-лампата - забрави..  ;D
       мани...  ;D ;D
Витко мисли за нова лампа.
Изпървом, ако му остане време след месеци ще трябва да разбере:
може ли волфрамова ос да се завари с точкова заварка към най-немагнитната неръждавейка тъдява.
Даже и левов ресурс може да задели  8) по казуса.

EDM навремето доказа, че волфрам с волфрам не става. Надявахме се, но не би...

Неактивен montanar

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 2 405
  • КЪРТИ ЧИСТИ ИЗВОЗВА
Re: Демо на ИИ
« Отговор #19 -: Април 01, 2021, 10:31:05 pm »
Много добро начинание е това плазмено лъчение - туковиж така обезаразят обшеството от себеси и нещата станат по-добре.

GMG

  • Гост
Re: Демо на ИИ
« Отговор #20 -: Април 02, 2021, 02:08:33 am »
може ли волфрамова ос да се завари с точкова заварка към най-немагнитната неръждавейка
   Защо трябва именно да е точкова заварка?
Може да стане и с (високотемпературна спойка), тип - ВЧ плазма;)

Неактивен VITAN

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 488
  • Невежеството ражда химери...
Re: Демо на ИИ
« Отговор #21 -: Април 02, 2021, 07:37:52 am »
Може да стане и с (високотемпературна спойка), тип - ВЧ плазма;)
Точковата заварка нали е високотемпературна спойка.
Иначе ВЧ-то за камбоджанските наемници е вредно - изпокапват им мустаците и не излизат добре на снимка.  8)

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Демо на ИИ
« Отговор #22 -: Април 02, 2021, 09:41:04 am »
Витко мисли за нова лампа.
Изпървом, ако му остане време след месеци ще трябва да разбере:
може ли волфрамова ос да се завари с точкова заварка към най-немагнитната неръждавейка тъдява.
Даже и левов ресурс може да задели  8) по казуса.

EDM навремето доказа, че волфрам с волфрам не става. Надявахме се, но не би...
Може да се завари, но не знам струва ли си усилието
 Със лазер във аргонова защотна среда ще се завари. Заварявали са ми подобни, струва ми се обаче че ще бъде по рационално да се залепи със подходящ припой. Ако поради някаква причина е нежелателно да има други метали то остава като вариант само лазерна заварка. Прави се със лазерен ЦНЦ рутер който има и ръчно управление. Не знам какво е доказал навремето ЕДМ може би, че той не може да завари волфрам със волфрам.

Неактивен VITAN

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 488
  • Невежеството ражда химери...
Re: Демо на ИИ
« Отговор #23 -: Април 02, 2021, 10:44:10 am »
Аз ли да ти обяснявам на какво ниво е българската индустрия.
Има и много хай-тек, но е тук-таме.... с лупа да го търсиш.

Ако можеш да завариш волфрам с волфрам - плащам си!!
EDM може да ти обясни неговите перипетии със заварките - ако иска разбира се.
Не е имал достъп до лазери, инертни среди и пр.

Спойка не става. Ако разбираш от материята ще се сетиш защо.
Ако завариш моя волфрам с волфрам - ще си платя и ще ти обясня защо не става...
Всъщност става, но не е решение.

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 503
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Демо на ИИ
« Отговор #24 -: Април 02, 2021, 11:14:22 am »
Радико е в час, похвално...  ;)
Навремето аз ги запоих с припой на ацетиленова горелка. Първо се обърнах към един доцент по металите в МЕИ-Сливен, беше едно изхвърляне и накрая ми каза, че не може да се завари и вероятно е прав.

Като работя на аргона, електрода се разпрашва, начервява, но не и стопява, само прихваща стопилка от материала, който се заварява, т.е. запоява. Нямам виждане с лазер, дали ще се завари, прекалено нова технология е и дори не съм виждал на живо, само по клипове. С точкова заварка ми се струва, че също няма да стане, едва ли ще развие над 6 500 гр. - температурата на топене на волфрама.

Мисля, че оригиналната лампа на Райф не е със заварени електроди, а набити. Дискът на електрода е удебелен в задната си част с калиброван отвор и под нагряване е набита волфрамовата ос.


GMG

  • Гост
Re: Демо на ИИ
« Отговор #25 -: Април 02, 2021, 04:30:00 pm »
Точковата заварка нали е високотемпературна спойка.
   Не, не е!  ;)
Заблуди много и навред - това показва, че не си правил опити.... а трябва. (ЕДМ правил нещо, ма не докрай). .. - това не е критика.  :)

Волфрама виж при колко градуса се слива и като се слее как се държи.

Той поглъща почти всичко около себе си, затова прецизирай.

За дълги фермани по твоята тема има възможност, но няма кандидати.... "много бих искал да гласувам, но нямам желание;D ;D

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Демо на ИИ
« Отговор #26 -: Април 02, 2021, 06:37:31 pm »
Значи волфрама е доста капризен материал а и много серт. Топи се не при 6500 а при малко над три хиляди градуса. Не може да бъде разтопен извън инертна среда: аргон, хелии, неон и т.н. защото реагира и се окислява много преди да се разтопи. Дори отнема кислород от СО2 и за това този газ не може да се ползва за заварка с волфрамов електрод.  След това заваряване на два различни метала. Дори мед и желязо... Заеби. Неръждавейката е сплав със доста различни метали в нея. Волфрамът и там има изненада, едно време не знам кал е било но в момента няма от къде да си купиш "поне в България волфрам. Това което продават като волфрамов електрод за заваряване, това е металокерамично изделие спечено от волфрамов прах с помощта на друг слепващ метал. Заради този метал "ползват се няколко различни" електродите имат отзад цветен код, жълти, зелени, сини, златни, черни, а имаше и червени. Както и да е това не е чист метален волфрам. Има структурата на тухла а не кристална решетка на метал.  Относно лазерното заваряване аз съм ползвал услугите на един много стар лазер със управление фанук с размер на трикрилен гардероб. Беше в един бивш военен завод до моста "Чавдар" вече го няма обаче. А скоро не ми се е налагало да търся.

Неактивен VITAN

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 488
  • Невежеството ражда химери...
Re: Демо на ИИ
« Отговор #27 -: Април 02, 2021, 08:04:34 pm »
GMG - какъв го раздаваш? Стар почетен трол или "Незнайко в страната на чудесата"?

Радико може да е всякакъв, но му личи, че знае какво говори.
99% волфрам сме търсили. По-нагоре не сме намерили за смислено.
Пак повтарям, имам малка лампа с волфрамова ос и диск под 45 градуса от желязо, легирано с волфрам.
Мисля канадеца ми бе казъл, че е точкова заварка, а и прилича на такова.

Затова и мисля, че може да се опита. Ако някъде работят волфрам в инертна среда - може да споделите...
От тролене - само досада и *** по съответният трол.

GMG

  • Гост
Re: Демо на ИИ
« Отговор #28 -: Април 02, 2021, 10:02:20 pm »
   VITAN, от тролене не разбирам (личи си по броя постове за отрицателно Време).  :)

С Радико правите ли разлика от заварка и спойка?

В НАСА дори правят звукова такава ниско температурна, само не ме питай от де знам.  ;)

Добре, исках да подскажа, а Вие правете каквото сметнете за добре.

Според Вас човек като се обади с някаква различна идея от "руска водка" или ваксина, става трол....  :P

В 21-и век сме Витко, всичко може..  ;)
  Зависи къде се намираш и къде ти е отправната точка. 

  За жените някои знаем, че ѝ казват "G"  ;D
........

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Демо на ИИ
« Отговор #29 -: Април 02, 2021, 10:27:12 pm »
GMG не само в НАСА правят заварки със ултразвук. Еи ти линк гледай  това между другото едно време го произвеждаха в "Сиел" Габрово.  http://www.brothermm-hsm.com/hir/VETRON-ULTRASONIC 
А и може би ще ми обясниш разликата между спойка и заварка.