Начало > Новини от света на технологиите

Демо на ИИ

<< < (3/11) > >>

dmitarp:
сигурен съм, разбираш ли за какво става на въпрос, оригиналната снимка носи информация със някакъв шум, обработката се опитва да изчисти този шум а заедно с него изтрива и полезна информация, а ИИ дори влага допълнителни елементи, които въобще може да липсват. След това ако искаш да направиш друг анализ, няма да ползваш обработената снимка, тя вече е с загубена информация. На пръв поглед снимката изглежда добре, но това е визуален илюзорен ефект постигнат чрез подчертаване и изглаждане на ръбовете, премехване на случайният шум. Дори само с един обикновен гаусов филтър като премахнеш случайния шум, снимката ще ти се види много по-добра, но вече ще носи по малко информация.

montanar:
dmitarp В общи линии съм съгласен - за това винаги се пазят оригиналите - това разбира се са са интерпретации но не са за пренебрегване според мен.

А Витко за пореден път се изказа неподготвен :D  небето било станало с 10% по-ярко зарад спътниците .... абе ти сериозно ли?!  ::)

VITAN:

--- Цитат на: montanar в Април 01, 2021, 10:30:44 am ---А Витко за пореден път се изказа неподготвен :D  небето било станало с 10% по-ярко зарад спътниците .... абе ти сериозно ли?!  ::)

--- Край на цитат ---
Созвездия спутников и куски космического мусора, двигающиеся по орбите Земли и отражающие солнечный свет, сделали ночное небо на 10% ярче. Об этом говорится в совместном исследовании международной команды астрофизиков.

«Мы ожидали, что увеличение яркости неба будет незначительным, но наши первые теоретические оценки оказались удивительными и таким образом побудили нас незамедлительно сообщить о наших результатах», — отметил Мирослав Коцифай, старший научный сотрудник Словацкой академии наук и ведущий автор исследования по световому загрязнению.

https://hightech.fm/2021/03/30/lighter-sky

montanar:
Поредния журналистически блажен вестник .....  ;D
Аде прочети оригиналната статия която са увили с тоя блажен вестник а оригиналната статия е блажен вестник на самото изследване - така че сещай се че в африка има мравки колкото слонове ......
https://www.theregister.com/2021/03/29/satellite_light_pollution/
Там има един пасаж де поне малко ако знаеш англииски ще си преведеш че това е допущение на някаква бъдеща ситуация.

А ако трябва да сме реалисти светлинното замърсяване (ако знаеш изобщо какво е) от самите градове е десетки пъти по-голямо от това предполагаемо космическо такова.

VITAN:
Чета на руски, защото ще мога да го прочета "по диагонал".
На английски това няма да ми се получи.
Нямам време за губене.
Който има телескоп - да чете, имам само бинокъл.

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия