Автор Тема: Менделеев сънувал периодичната таблица  (Прочетена 67870 пъти)

Неактивен montanar

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 2 405
  • КЪРТИ ЧИСТИ ИЗВОЗВА
Re: Менделеев сънувал периодичната таблица
« Отговор #150 -: Март 31, 2021, 09:21:05 pm »
Хора - вече не ми е забавно - едни и същи си ги мелим - имате си правото да си ползвате каквито щете разбирания за света около вас и да ги ползвате с реципрочният им резултат ..... щото излиза че много малко са останали здравомислещите тук а другите са забили болта на това мракобесие и си гледат живота - не е лошо и аз да взема да се ограничавам от подобни дивотии и да си действам по нещата които ме касаят - така и така времето почна да се оправя а планове бол а да кисна тук си е загуба на време на фона на възможностите за по-забавно и ползотворно ползване на времето..

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Менделеев сънувал периодичната таблица
« Отговор #151 -: Март 31, 2021, 09:21:55 pm »
Радико в квантовия свят е така това че ти не го разбираш е проблема. А има доста по сложни и от него.
Краси доста неща съм разбрал. Във квантовия свят е така във света на Нарния стават още по странни неща във реалния свят обаче всичко е доста по просто обяснимо. Едно от обясняващите неща е непреодолимоста на разстоянието от 120 километра за въпросният ефект.

Неактивен Bat_Vanko

  • Сериозен Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ****
  • Публикации: 1 330
Re: Менделеев сънувал периодичната таблица
« Отговор #152 -: Март 31, 2021, 09:26:54 pm »
ОК.... сега питам - след като всичко е предаване на информация остава всичкото да е виртуално. Това автоматично ни качва на джанката на религията или ни създава още по-големи въпроси ..... толко големи че пак стигаме до религиозно описание ...... "и така рече господ" или обяснения от  сорта .....
Щото ако приемем че това е както ти казваш вервай ми въпросите които поражда са в пъти по-големи отколкото при сегашния модел. И отново трябва да се обърнем не към доказателната наука а към разните религии.
Верно е Монти, но отговорите носят абсолютното познание, а не жалките опити на сегашният модел. Така че струва си да се дълбае в тази посока.
И Монти мракобесието е когато наденеш капаците и не виждаш света около тебе.

Неактивен krasias

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 238
Re: Менделеев сънувал периодичната таблица
« Отговор #153 -: Март 31, 2021, 09:28:38 pm »
Радико, сериозно ли мислиш че има реален свят и даже разстояния.

Неактивен mito_kupona

  • Сериозен Експериментатор
  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 681
Re: Менделеев сънувал периодичната таблица
« Отговор #154 -: Март 31, 2021, 11:29:23 pm »
Ето едно видео кратък разбор на книгата на Ед Лидскалнин „Магнитен ток“. Това е неговата гледна точка за мирозданието, за тока, за гравитацията. https://www.youtube.com/watch?v=yy6smX4wxnw Няма да посочвам на коя минута да се гледа, трябва да се гледа цялото видео.

Неактивен plcsoft

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 536
Re: Менделеев сънувал периодичната таблица
« Отговор #155 -: Април 01, 2021, 12:22:29 am »
plcsoft ти в случая ни предлагаш да сложим пръднята в началото и края - обърни внимание че това много тясно корелира с библейските псалми :) цитирам по памет "аз съм началото и края". Което на тоя етап е логически необосновано знае се къде е началото на бариониката къде е и краят и. И тоя въпрос не се дискутира отдавна.

Монтанар - няма начало и няма край, не разбираш ли? Етера е онази част от съществуващото което към този момент не можем да измерим или да изследваме, защото нямаме необходимите за това инструменти. Разбира се, строим адронни колайдери и се мъчим нещо да видим или регистрираме но, до там.
Библейските неща няма да коментирам, не съм чел библията, нямам поглед какво пише в нея.
Ние се намираме в определен енергиен диапазон от този Етер със всичките произтичащи от това закони, константи и др. явления. Ако се промени енергийният диапазон по-някаква причина да речем отидем в друга галактика където протичат енергийни процеси с различен диапазон от честоти, то ще се променят и константите и законите и др. неща.
Днешната физика борави с познатите закони и константи само защото познаваме процесите който протичат на нашата планета( друго не познаваме), която може да се разглежда като отчасти затворена система. Ако същите тези закони се опитаме да ги приложим другаде, примерно повърхността на слънцето или друга точка от вселената с различно съчетание от електромагнитни спектърни, мисля че номера няма да мине. Така си мисля, но може и да греша!
Останалото са го обяснили колегите, аз само мога да се съглася с тяхното виждане.

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: Менделеев сънувал периодичната таблица
« Отговор #156 -: Април 07, 2021, 06:16:48 pm »

А тъпнята за пръднята отдавна не се обсъжда като концепция от никой в сериозната наука, а са останали само околонаучни лакоми за величие течения които се възползват от неукостта на масите и си боцкат перца и се правят на велики шамани.....

Хм...доста страсти са се разгорели тук...
Имам чувството, че на повече от половината от вас някак им е...изтрита паметта? Забравихте останалите поне 10 теми, в които сме разисквали подобни въпроси?

Монтанар!!!

А тъпнята за пръднята отдавна не се обсъжда като концепция от никой в сериозната наука, а са останали само околонаучни лакоми за величие течения които се възползват от неукостта на масите и си боцкат перца и се правят на велики шамани.....
Ако още веднъж видя, че занимаваш аудиторията със своите физиологични проблеми, в сериозна тема - ще получиш БАН!
Това откривам в твоите постове  на повече от 10 места! Никой не го интересува твоят фетиш към "пръдня" и други подобни отпадъчни продукти от органичен тип, запази тези свои предпочитания несподелени с нас!

Тук се говори с нормални научни термини. Когато не се намират такива (поради възникването на необходимост в мисленето, която е извън шаблона на досегашната терминология), се обяснява с най-близки понятия или с пример, който биха разбрали всички!

 plcsoft - много добър пост!

Ние се намираме в определен енергиен диапазон от този Етер със всичките произтичащи от това закони, константи и др. явления. Ако се промени енергийният диапазон по-някаква причина да речем отидем в друга галактика където протичат енергийни процеси с различен диапазон от честоти, то ще се променят и константите и законите и др. неща.

Уникално правдиво, просто и достъпно обяснено!

Някой беше споменал - ефир във въздуха, под земята какво имало...другите бисери не мога и да ги запомня даже...

Ако става дума за етер, разберете, че това е самото пространство! Който е склонен да отрече наличието на пространството - моля, да го докаже?
Да, логично е при друго, различно честотно съществуване на материя и енергия, параметрите да са различни.
Възможно е дори да съществуват в един и същ участък от пространството различни в честотен аспект материи и енергии, те ще са невидими една за друга.
"Призрачни частици" ? Единствен Радико е наясно...и то, защото не мисли "плоско".

Стига с този нарцисизъм и "коне с капаци"! Когато не можеш да разбереш тезата на опонента си, не се опитвай да го принизиш до своето ниво, че да го "биеш" със своите аргументи, а помоли учтиво да ти дообясни това, което не успяваш да разбереш! И дано тогава да започнем да мислим ЗАЕДНО по някои въпроси!
Този мой призив е насочен към всички, няма конкретен адресат!


Неактивен montanar

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 2 405
  • КЪРТИ ЧИСТИ ИЗВОЗВА
Re: Менделеев сънувал периодичната таблица
« Отговор #157 -: Април 07, 2021, 06:46:51 pm »
Аtos нал знаеш че си ми между коридора и банята :) И не лсучайно ползвам пръдливата субстанция за нарицателно и няма да спра - така че заповядай - можеш да ме изхвърлиш.

Но нормално е да ме изхвърлиш след като нямаш доводи и доказателства да ми обориш фактологията за несъстоятелността на пръдливата история.

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: Менделеев сънувал периодичната таблица
« Отговор #158 -: Април 07, 2021, 06:54:11 pm »
Не, нямам никакво намерение да оборвам фанатичната ти вяра в каквото и да било! Това е изгубена кауза, убедил съм се, обяснявал съм ти го - за собствените ограничения, които сам си налагаш!
Само те помолих учтиво, да проявяваш уважение както към форума ни, така и към разискванията и доводите на участниците в темите! Явно твоята арогантност е доста по-силна от волята ти...

Получаваш БАН за 3 дена!
(засега)

Неактивен Номак

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 398
  • Пол: Мъж
  • Благороден!шаман!крадец на свободна енергия!
Re: Менделеев сънувал периодичната таблица
« Отговор #159 -: Септември 08, 2023, 12:47:28 pm »
Та как Менделеев е мерил атомите на елементите ?