Автор Тема: Менделеев сънувал периодичната таблица  (Прочетена 67905 пъти)

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Менделеев сънувал периодичната таблица
« Отговор #60 -: Март 22, 2021, 09:00:31 pm »
Ха Ха Ха не че нямаш намерения
Нямаш думи, нито думи нито доводи. Защото в тази насока твоята хипотеза "щот не заслужава да се нарече теория"  е лигически издържана точно толкова колкото теорията за плоската земя.

Неактивен технократ

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 528
  • Пол: Мъж
  • Не е важно знанието а разбирането
Re: Менделеев сънувал периодичната таблица
« Отговор #61 -: Март 22, 2021, 09:24:26 pm »
Технократе, за 50 -годишен ми се виждаш доста инфантилен, неук, магарешки инат и дебилизиран. Моите постове са пълни с аргументи, логични и изчерпателни. А по отношение на теорията и практиката срещу мен да бягаш, няма да ме стигнеш. Не е нормално на твоите години да си нямаш на представа какво е DHL, да не си поръчал поне едно нещо от сайт, да не знаеш какво е дебитна карта и какво е кредитна, да не правиш разлика между електрожен и оксижен. Имам чувството, че живееш някъде в гората или си от някоя циганска махала. То мангал да беше, досега щеше да разбере.

Докато ти не знаеш какво е аргон, аз правя студена аргонова заварка - хал, хал хабер си нямаш, мухал с мухала ти, откакто си в тоя форум не си показал, да можеш дори нещо елементарно, а си седнал да опонираш с такива, които имат практика с вся и всьо.

Ти си неук, аз много по добре разбирам нещата от маргинали  като теб. Ти на елементарни неща зацикляш, като латерна, пък и в практиката също ще си същият галош ;D Ти сигурно и тоя монти сте един и същи с два ника ;D

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Менделеев сънувал периодичната таблица
« Отговор #62 -: Март 22, 2021, 09:58:33 pm »

Когато се долепят подковата и основата на Ледскалнин, те не се залепят никога без да се пропусне електрически ток. Токът преориентира електроните и понеже се получава затворена магнитна верига, всеки електрон поддържа посоката на въртене на съседните от другия атом да се върти с такава посока, че да се привличат, докато веригата е затворена - това е конвенционалното обяснение на примера с Ледскалнин.

Същото е при простата електрическа верига - батерия, крушка и ключ. Докато не се отвори ключа, ток ще тече, докато се изтощи батерията. При атомите, "батерията" която върти електроните никога не се изтощава - следователно при тая верига теоретично  "крушката" никога няма да угасне. Така или иначе някога ще угасне, под въздействието на външни фактори върху "ключа" - магнитния затворен контур. Това е стареене, външни магнитни полета, атмосферни условия и т.н.

Няма тук извънземни другари и другарки, няма...  :D
ЕДМ забелязвам един дребен пропуск иначе съм съгласен с теб:
При електрическата верига в примера батерията ще се изхаби защото имаме консуматир, крушката преобразува електрическата енергия в друга. Докато при въпросната магнитна верига няма консуматор. Никой не го е проверявал, но след 20-30 или повече години котвата ще се отлепи все някога, точно както и батерията ще спадне все някога ако не се включва крушката.

Неактивен mito_kupona

  • Сериозен Експериментатор
  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 681
Re: Менделеев сънувал периодичната таблица
« Отговор #63 -: Март 22, 2021, 11:13:39 pm »
     Уважавам всички мнения, които са просто недоказуеми теории и хипотези, както и моята гледна точка, за сега. Електрона е измислен от Едисон в началото на 20-ти век, а дали се движат „електрони“ или някакви микромагнити или нещо друго в магнитопровода на Ед Лидскалнин, никой за сега не знае, защото всички опити за обяснение, са хипотези и теории.
      Ако няма ефир или етер, всички атоми, молекули, всичко материално ще се разхвърчи на съставните си части, защото той-ефира, етера създава налягане, което удържа материята във вида в, който се намира.
      Когато се доближат два силни магнита с едноименните им полюси, се усеща сила, която не им дава да се залепят един за друг, какво е това според вас теоритиците, „електрони“, заблудени „кварки“, „позитрони“ или нещо друго. Не приемам дежурния отговор „ това, са „магнитни силови линии“, добре силови линии, но от, какво са изградени? Според някой нестандартни физици именно това е ефира, етера, ние не можем да го видим, но виждаме зоната в, която действа между магнитите. Той е вещество от, което е изградена материята и затова Менделеев го е поставил в челото на своята таблица и го е нарекъл Нютонний.
      Докато тествах моя „хранител на вечно движение“, понякога ми пречеше и се налагаше да го местя от време на време на различни места в стаята , и да го слагам в различни положения, прав, легнал, и така установих, че с него може да се матеарилизира вода във вид на облаци, може да се влияе на времето на локално ниво. Продължаваам да изследвам този процес и все повече се убеждавам, че заключенията ми, са правилни, имам и свидетел на някои от успешните експерименти. Повече информация по тази тема не мога да дам, мога да отговоря на някои от интересуващите се на лични.

Неактивен VITAN

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 488
  • Невежеството ражда химери...
Re: Менделеев сънувал периодичната таблица
« Отговор #64 -: Март 22, 2021, 11:47:10 pm »
Колеги, може ли поне за 1 нещо да се разберем?
За форумната терминология.
Ефир - място, където се разпространяват радиовълни.
Дълбоко под земята вече няма как да е ефир.

Или винаги да мешаме етер, ефир, кефир, кампари, калвадос
- кой каквото пиене харесва, него да надига.

Неактивен mito_kupona

  • Сериозен Експериментатор
  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 681
Re: Менделеев сънувал периодичната таблица
« Отговор #65 -: Март 22, 2021, 11:59:02 pm »
Колеги, може ли поне за 1 нещо да се разберем?
За форумната терминология.
Ефир - място, където се разпространяват радиовълни.
Дълбоко под земята вече няма как да е ефир.

Или винаги да мешаме етер, ефир, кефир, кампари, калвадос
- кой каквото пиене харесва, него да надига.
   Ефир го наричат руснаците, а на запад го наричат етер, а всъщност става въпрос за едно и също нещо - неуловимо, несъществуващо, но е навсякъде..... ;)

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Менделеев сънувал периодичната таблица
« Отговор #66 -: Март 23, 2021, 07:19:55 am »
   Ефир го наричат руснаците, а на запад го наричат етер, а всъщност става въпрос за едно и също нещо - неуловимо, несъществуващо, но е навсякъде..... ;)
Ясно е, че стсва дума за едно и също нещо, но мисля, че трябва да се обърне внимание и на факта, че не става дума за само едно нещо поне две трябва да са защото до сега въпреки многобройните експерименти никой не е уловил каквато и да е връзка между магнитно поле и гравитационно.
Много ме заинтригува със експеримента си. Би ли споделил със мен, дали на лични, дали някъде другаде, имам почти всичко май само телеграм не съм качвал.

Неактивен Ksurnev

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 352
  • Пол: Мъж
  • Ужасно саркастичен
Re: Менделеев сънувал периодичната таблица
« Отговор #67 -: Март 23, 2021, 09:38:28 am »
Тъй да се каже, "хруПна" ми нещо вглавата, и го споделям веднага.
Може ли снимката на торпедото да демонстрира как фотона е хем вълна, хем частица.
Представете си, че фона на снимката е Етер, торпедото е Фотон, а следата е Вълната от движението на фотона.

Как ви се струва?

Неактивен VITAN

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 488
  • Невежеството ражда химери...
Re: Менделеев сънувал периодичната таблица
« Отговор #68 -: Март 23, 2021, 10:34:25 am »
Ksurnev, много си хрупкав  8)

Добро попадение  8) Супер си е.
Само дето някой трябва да вярва в съществуването на Етера.
А аз по-вярвам на хипотезата, че фотона и неутриното са едно и също.
Само, дето са засилени с различна скорост:
- фотона: с
- неутриното: 1,618*c

И неутриното количествено е в пъти, пъти, пъти повече...

Неактивен dymelsoft

  • Administrator
  • Стабилен
  • *****
  • Публикации: 622
  • специалист, не носи на пиене
Re: Менделеев сънувал периодичната таблица
« Отговор #69 -: Март 23, 2021, 11:59:15 am »
Цитат
Всичко това което си написал се основава единствено  на предположения и хипотези. Нищо повече. Започнало е със допускането изказано от една жена астроном, че има множество звезди направени като по калъп светещи еднакво. Не си мисли, че имам нещо против жените. Просто обръщам внимание на този факт за да се досетиш, че съм малко по навътре в нещата от колкото предполагаш.  И понеже  всичко това са недоказуеми предположения съветвам те да се съсредоточиш върху малко по малките по мащаб неща. Примерно върху ЦВЕТЪТ на фотоните. Щот според твоята смехотворна хипотеза червения фотон трябва да е голям 630 нанометра което ще го преглътна някак си обаче според небесната карта от твоя линк ще трябва да приемем, че има фотони с големината на орех, на ябълка, на диня даже. И кат си пусна радиото на Дарик или на Zrock и то започва да лови фотони със големината на футболна топка. Баси смехотворната хипотеза, Фотони!!!!

С това направо ме уби. Честно. Толкова не се бях смял отдавна. Особено за "размера" на фотона. Пък и как го свърза с дължината на вълната този размер... яко. За първи път разбирам, че елементарните частици имали размер при това различен. Сигурно в едно езеро малките вълни с висока честота се получават от малки молекули вода, а големите вълни с ниска честота от големи молекули.  ;)

Сега сериозно. Без значение е факта, че елементарна частица или каквото там е с определени характеристики и свойства и наречена фотон /можеше да се казва и нещо друго/ е описана чисто теоретично (чрез математичен модел). Важното е, че в последствие е доказано нейното съществуване експериментално от Артър Комптън и по-късно с опитът на Боте и Гайгер. Благодарение на тази теория към днешна дата имаме практическо приложение във фотохимията, компютърната томография, лазерна индустрия, комуникации и мн. други. За какво ми е теория базирана на празни приказки и предположения, без каквито и да било доказателства (поне една формула измислете, която да описва вашите теории) и най-вече създайте експеримент, който недвусмислено да доказва изведените емпирично от вас доказателства. За ваше сведение всички изведени до момента формули базирани на приемането на теоретичната частица с име "фотон" са перфектно приложими в съвременните оптични мрежи и не само.

П.П. Приканвам всички, които отричат сегашните теории с фанатичен плам и писане на хиляди редове безмислен текст (пълен в повечето случаи с персонални обиди и на моменти абсолютно изпростяване), използвайте тази енергия за доказване на вашите хипотези със съответни формули. Изведете математическите модели на вашата теория, докажете я и със сигурност, ако сте прави ще бъдете следващите лауреати на Нобел. Никаква конспирация и тям подобни няма да спре каквато и да било теория, стига същата да има своето практическо приложение. Успех. Другото е идиотизъм на ниво "технократ".
« Последна редакция: Април 07, 2021, 05:39:32 pm от Аtos »

Неактивен технократ

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 528
  • Пол: Мъж
  • Не е важно знанието а разбирането
Re: Менделеев сънувал периодичната таблица
« Отговор #70 -: Март 23, 2021, 12:04:45 pm »
С това направо ме уби. Честно. Толкова не се бях смял отдавна. Особено за "рамера" на фотона. Пък и как го свърза с дължината на вълната този размер... яко. За първи път разбирам, че елементарните частици имали размер при това различен. Сигурно в ендо езеро малките вълни с висока честота се получават от малки молекули вода, а големите вълни с ниска честота от големи молекули.  ;)

Сега сериозно. Без значение е факта, че елементарна частица или каквото там е с определени характеристики и свойства и наречена фотон /можеше да се казва и нещо друго/ е описана чисто теоретично (чрез математичен модел). Важното е, че в последствие е доказано нейното съществуване експериментално от Артър Комптън и по-късно с опитът на Боте и Гайгер. Благодарение на тази теория към днешна дата имаме практическо приложение във фотохимията, компютърната томография, лазерна индустрия, комуникации и мн. други. За какво ми е теория базирана на празни приказки и предположения, без каквито и да било доказателства (поне една формула измислете, която да описва вашите теории) и най-вече създайте експеримент, който недвусмислено да доказва изведените емпирично от вас доказателства. За ваше сведение всички изведени до момента формули базирани на приемането на теоретичната частица с име "фотон" са перфектно приложими в съвременните оптични мрежи и не само.

П.П. Приканвам всички, които отричат сегашните теории с фанатичен плам и писане на хиляди редове безмислен текст (пълен в повечето случаи с персонални обиди и на моменти абсолютно изпростяване), използвайте тази енергия за доказване на вашите хипотези със съответни формули. Изведете математическите модели на вашата теория, докажете я и със сигурност, ако сте прави ще бъдете следващите лауреати на Нобел. Никаква конспирация и тям подобни няма да спре каквато и да било теория, стига същата да има своето практическо приложение. Успех. Другото е идиотизъм на ниво "технократ".

Мислиш че като пишеш големи фермани си много умен. Напротив, доказваш колко си скопен умственно ;D

Неактивен dymelsoft

  • Administrator
  • Стабилен
  • *****
  • Публикации: 622
  • специалист, не носи на пиене
Re: Менделеев сънувал периодичната таблица
« Отговор #71 -: Март 23, 2021, 12:19:32 pm »
Цитат
Мислиш че като пишеш големи фермани си много умен. Напротив, доказваш колко си скопен умственно ;D

Това ли измисли, като аргумент. Много е добро за нивото ти. Наистина е покъртително.

П.П. За твое съжаление смятам, че форума не се нуждае от такива плоскоумни индивиди, като теб, не че си единствения.

Неактивен montanar

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 2 405
  • КЪРТИ ЧИСТИ ИЗВОЗВА
Re: Менделеев сънувал периодичната таблица
« Отговор #72 -: Март 23, 2021, 06:08:15 pm »
Димел, заеби ..... подобни идиоти нямат оправяне ..... нека си пеят мантрите - ни топло ни ладно е от това .....
Не е да не знаеш колко малоумници с прекалени амбиции има - и аз изпаднах в ступор като прочетох на Радико глупостите, за това и вдигнах байрака .....
Технократа отдавна е ясно че е глупак ама поне Радико създаваше малко по-добро впечатление ........
Ама ко и създаваше - ако тръгна да се сещам колко бредня и той е ръсил .......

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Менделеев сънувал периодичната таблица
« Отговор #73 -: Март 23, 2021, 07:55:40 pm »
Димелсофт радвам се че си се посмял от сърце сега обаче ще можеш ли да ми отговориш на един въпрос пък после може да се посмеем заедно. Значи взимаш една машина за тренировка на тенис такава дето изстрелва топки. Слагаш и една плоскост на 10 м. от нея така, че да е под ъгъл спрямо траекторията на топките и  започваш да я обстрелваш. Всички топки които ударят плоскостта ще отскочат в една и съща посока това в случая е отражение а аз говоря за пречупването на светлината, но примерът е сполучлив и за пречупване  иначе ще е по сложен и с повече писане. Та всички топки които по закон се движат с константна еднаква скорост се пречупват еднакво и тръгват в една посока след удара. Сега ми дай пример как така топка която е лилава ще тръгне в различна посока от топка която е червена а някъде в средата между тях ще тръгне топка която е зелена. Може и със песъчинки да си го представиш и със зелки да си го представяш не се получава и със фотони не се получава значи севтлината не е фотони. Обяснението на светлината със фотони не може да обясни този факт. Смях братче смях.

Неактивен montanar

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 2 405
  • КЪРТИ ЧИСТИ ИЗВОЗВА
Re: Менделеев сънувал периодичната таблица
« Отговор #74 -: Март 23, 2021, 08:00:36 pm »
Завалията сам си отговаря и сам си се смее че не схваща :D
//ш те изчакам да се окашмериш още пък може и да ти обясня.....//