Автор Тема: Менделеев сънувал периодичната таблица  (Прочетена 69275 пъти)

Неактивен технократ

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 528
  • Пол: Мъж
  • Не е важно знанието а разбирането
Re: Менделеев сънувал периодичната таблица
« Отговор #45 -: Март 22, 2021, 11:06:25 am »
Много просто:
Магнита е отворен контур, има север и юг.
Затворения контур няма север и юг.
Общоизвестно е, че при тороидалните магнитни сърцевини магнитното поле не се разсейва и те имат най-голямо КПД, точно поради това, защото полето остава затворено и циркулира в кръг. Тороидите се ползват там, където има по-големи изисквания за магнитни смущения, особено в импулсната техника.

Примерът на Ледскалнин представя само единия такт /еднотактно/ при ползването на тороидалната сърцевина. Подава се ток, той преориентира електроните и тяхното направление се самоподдържа в посока, да се крепят, защото са затворени в кръг.

Примерът на Ледскалнин може да се нарече още:
Положителна обратна връзка в магнитна затворена верига.

Не си прав, затворени магнити има, виж колко много са, радиални аксиално намагнитени, се затворен контур, но компаса реагира нали.

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 529
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Менделеев сънувал периодичната таблица
« Отговор #46 -: Март 22, 2021, 11:14:33 am »
Не си прав, затворени магнити има, виж колко много са, радиални аксиално намагнитени, се затворен контур, но компаса реагира нали.
Веднага контрааргумент:
Тороидални магнити има, примерно такива са във високоговорителите, но те не са затворена магнитна верига! Те за изработени така, че да са отворена верига. Това става, като се подава аксиално или радиално силно магнитно поле, така че магнита да се разделя на две - север и юг, силно се нагрява за по-лесна преориентация на електроните и после бавно изстива под въздействието на силното поле. Електроните застават /застиват/ така, че макар геометрията на материала да е затворен контур, то те под сълното въздействие на магнитното поле и нагряването не само не се затваря контура, ами се създава бариера север-юг радиално или аксиално.


Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 529
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Менделеев сънувал периодичната таблица
« Отговор #47 -: Март 22, 2021, 11:39:54 am »
Ако трябва да сме още по-точни:
Тороидалните магнити се правят, като се прилага външно магнитно поле радиално или аксиално, но това поле не се прилага вътре в затворения тороид. За да се приложи вътрешно в затворения контур, трябва да се направи намотка през тороида, както се навиват трансформатори! Ако се направи така, ще има север-юг на кукуво лято.

Неактивен технократ

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 528
  • Пол: Мъж
  • Не е важно знанието а разбирането
Re: Менделеев сънувал периодичната таблица
« Отговор #48 -: Март 22, 2021, 04:42:12 pm »
Веднага контрааргумент:
Тороидални магнити има, примерно такива са във високоговорителите, но те не са затворена магнитна верига! Те за изработени така, че да са отворена верига. Това става, като се подава аксиално или радиално силно магнитно поле, така че магнита да се разделя на две - север и юг, силно се нагрява за по-лесна преориентация на електроните и после бавно изстива под въздействието на силното поле. Електроните застават /застиват/ така, че макар геометрията на материала да е затворен контур, то те под сълното въздействие на магнитното поле и нагряването не само не се затваря контура, ами се създава бариера север-юг радиално или аксиално.

Електроникс, не говориш по същество, тородилните магнити са затворени магнитни системи, и компаса реагира на тях. Нямаш аргументи и циклиш в
кръг също като Монти. ;D

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 529
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Менделеев сънувал периодичната таблица
« Отговор #49 -: Март 22, 2021, 04:54:29 pm »
Електроникс, не говориш по същество, тородилните магнити са затворени магнитни системи, и компаса реагира на тях. Нямаш аргументи и циклиш в
кръг също като Монти. ;D
Аз все пак цикля някъде и има насрещен резултат. А тебе като те гледам никъде не циклиш, само на лаф и дразга се намираш. Достатъчно време и внимание ти отделих. Тъпей си с твоите теории и нищо правене.

Неактивен dymelsoft

  • Administrator
  • Стабилен
  • *****
  • Публикации: 622
  • специалист, не носи на пиене
Re: Менделеев сънувал периодичната таблица
« Отговор #50 -: Март 22, 2021, 06:09:06 pm »
EDM electronics, пълна чаша не можеж да напълниш. Колкото и да се напъваш да обясняваш, само ще си загубиш времето. Остави хората да си живеят простичко и да си вярват в каквото са решили, и не ги занимавай с такива сложни неща, като радиално, аксиално поле и т.н. ;). Дет се вика щом един магнит е кръгъл с дупка в средта си е затворен контур от всякъде  ;D ;D ;D, и ти нищо не разбираш.  :P

Неактивен технократ

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 528
  • Пол: Мъж
  • Не е важно знанието а разбирането
Re: Менделеев сънувал периодичната таблица
« Отговор #51 -: Март 22, 2021, 06:14:28 pm »
Аз все пак цикля някъде и има насрещен резултат. А тебе като те гледам никъде не циклиш, само на лаф и дразга се намираш. Достатъчно време и внимание ти отделих. Тъпей си с твоите теории и нищо правене.

ами като нямаш аргументи, повтаряй си, тъй си знаела баба ми. Бай си бай си бабо кой те чува  ;D

Неактивен технократ

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 528
  • Пол: Мъж
  • Не е важно знанието а разбирането
Re: Менделеев сънувал периодичната таблица
« Отговор #52 -: Март 22, 2021, 06:15:31 pm »
EDM electronics, пълна чаша не можеж да напълниш. Колкото и да се напъваш да обясняваш, само ще си загубиш времето. Остави хората да си живеят простичко и да си вярват в каквото са решили, и не ги занимавай с такива сложни неща, като радиално, аксиално поле и т.н. ;). Дет се вика щом един магнит е кръгъл с дупка в средта си е затворен контур от всякъде  ;D ;D ;D, и ти нищо не разбираш.  :P
Както виждам и ти си същият цървул  ;D

Неактивен montanar

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 2 405
  • КЪРТИ ЧИСТИ ИЗВОЗВА
Re: Менделеев сънувал периодичната таблица
« Отговор #53 -: Март 22, 2021, 06:39:18 pm »
ТЦТЦТЦ ЕДМ усети ли колко е яко да обясняваш на плиткоумен фанатик? ....... а после аз съм виновен че ги нланагам по канчетата грубичко и с кожения .......  ;D

Неактивен montanar

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 2 405
  • КЪРТИ ЧИСТИ ИЗВОЗВА
Re: Менделеев сънувал периодичната таблица
« Отговор #54 -: Март 22, 2021, 06:50:36 pm »
Някой по-горе искаше снимка на етера - ми еле я ...... ма малко е останал че го изпих .......

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 529
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Менделеев сънувал периодичната таблица
« Отговор #55 -: Март 22, 2021, 07:02:41 pm »
ами като нямаш аргументи, повтаряй си, тъй си знаела баба ми. Бай си бай си бабо кой те чува  ;D
Технократе, за 50 -годишен ми се виждаш доста инфантилен, неук, магарешки инат и дебилизиран. Моите постове са пълни с аргументи, логични и изчерпателни. А по отношение на теорията и практиката срещу мен да бягаш, няма да ме стигнеш. Не е нормално на твоите години да си нямаш на представа какво е DHL, да не си поръчал поне едно нещо от сайт, да не знаеш какво е дебитна карта и какво е кредитна, да не правиш разлика между електрожен и оксижен. Имам чувството, че живееш някъде в гората или си от някоя циганска махала. То мангал да беше, досега щеше да разбере.

Докато ти не знаеш какво е аргон, аз правя студена аргонова заварка - хал, хал хабер си нямаш, мухал с мухала ти, откакто си в тоя форум не си показал, да можеш дори нещо елементарно, а си седнал да опонираш с такива, които имат практика с вся и всьо.

Неактивен Номак

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 398
  • Пол: Мъж
  • Благороден!шаман!крадец на свободна енергия!
Re: Менделеев сънувал периодичната таблица
« Отговор #56 -: Март 22, 2021, 07:07:28 pm »
:D:D

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Менделеев сънувал периодичната таблица
« Отговор #57 -: Март 22, 2021, 08:01:36 pm »
Радико - всяка пръдня трябва да има съпротивление както и дифракция както и маса чрез която да взаимодейства с бариониката - каквито всъщност няма - така че съжалявам - вакуум си е  :P
Можем да уловим фотон независимо от кой спектър на практика от на майната си без тоя фотон да е взаимодействал с нещо. което в пръдня не би се случило......
Всичко това което си написал се основава единствено  на предположения и хипотези. Нищо повече. Започнало е със допускането изказано от една жена астроном, че има множество звезди направени като по калъп светещи еднакво. Не си мисли, че имам нещо против жените. Просто обръщам внимание на този факт за да се досетиш, че съм малко по навътре в нещата от колкото предполагаш.  И понеже  всичко това са недоказуеми предположения съветвам те да се съсредоточиш върху малко по малките по мащаб неща. Примерно върху ЦВЕТЪТ на фотоните. Щот според твоята смехотворна хипотеза червения фотон трябва да е голям 630 нанометра което ще го преглътна някак си обаче според небесната карта от твоя линк ще трябва да приемем, че има фотони с големината на орех, на ябълка, на диня даже. И кат си пусна радиото на Дарик или на Zrock и то започва да лови фотони със големината на футболна топка. Баси смехотворната хипотеза, Фотони!!!!

Неактивен miromad

  • Експериментатор
  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 461
Re: Менделеев сънувал периодичната таблица
« Отговор #58 -: Март 22, 2021, 08:07:13 pm »
Щом няма ефир и тем подобни, тогава как се обяснява ефекта на квантовото заплитане? - https://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%9A%D0%B2%D0%B0%D0%BD%D1%82%D0%BE%D0%B2%D0%BE_%D0%B7%D0%B0%D0%BF%D0%BB%D0%B8%D1%82%D0%B0%D0%BD%D0%B5
В каква среда се разпространява това взаимодействие, че се разпространява със скорост, по-висока от скоростта на светлината във вакуум?

Неактивен montanar

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 2 405
  • КЪРТИ ЧИСТИ ИЗВОЗВА
Re: Менделеев сънувал периодичната таблица
« Отговор #59 -: Март 22, 2021, 08:09:27 pm »
Радико с тия си писания просто показа колко не си в час .......
Немам намерение да ти обяснявам какво е дължина на електромагнитна вълна с което ти се опитваш да спекулираш. Ама ако седнеш малко да си оправиш теорията може и да се усетиш колко малоумно ти звучат доводите.
Пък за радиото явно хептем нямаш понятие как работи - да не говорим какво е амплитудна или честотна модулации и прочее подробности ....