Справочници, схемотехника, теория > Химия за начинаещи

Менделеев сънувал периодичната таблица

<< < (31/32) > >>

montanar:
Хора - вече не ми е забавно - едни и същи си ги мелим - имате си правото да си ползвате каквито щете разбирания за света около вас и да ги ползвате с реципрочният им резултат ..... щото излиза че много малко са останали здравомислещите тук а другите са забили болта на това мракобесие и си гледат живота - не е лошо и аз да взема да се ограничавам от подобни дивотии и да си действам по нещата които ме касаят - така и така времето почна да се оправя а планове бол а да кисна тук си е загуба на време на фона на възможностите за по-забавно и ползотворно ползване на времето..

Радико:

--- Цитат на: krasias в Март 31, 2021, 09:14:57 pm ---Радико в квантовия свят е така това че ти не го разбираш е проблема. А има доста по сложни и от него.

--- Край на цитат ---
Краси доста неща съм разбрал. Във квантовия свят е така във света на Нарния стават още по странни неща във реалния свят обаче всичко е доста по просто обяснимо. Едно от обясняващите неща е непреодолимоста на разстоянието от 120 километра за въпросният ефект.

Bat_Vanko:

--- Цитат на: montanar в Март 31, 2021, 08:59:35 pm ---ОК.... сега питам - след като всичко е предаване на информация остава всичкото да е виртуално. Това автоматично ни качва на джанката на религията или ни създава още по-големи въпроси ..... толко големи че пак стигаме до религиозно описание ...... "и така рече господ" или обяснения от  сорта .....
Щото ако приемем че това е както ти казваш вервай ми въпросите които поражда са в пъти по-големи отколкото при сегашния модел. И отново трябва да се обърнем не към доказателната наука а към разните религии.

--- Край на цитат ---
Верно е Монти, но отговорите носят абсолютното познание, а не жалките опити на сегашният модел. Така че струва си да се дълбае в тази посока.
И Монти мракобесието е когато наденеш капаците и не виждаш света около тебе.

krasias:
Радико, сериозно ли мислиш че има реален свят и даже разстояния.

mito_kupona:
Ето едно видео кратък разбор на книгата на Ед Лидскалнин „Магнитен ток“. Това е неговата гледна точка за мирозданието, за тока, за гравитацията. https://www.youtube.com/watch?v=yy6smX4wxnw Няма да посочвам на коя минута да се гледа, трябва да се гледа цялото видео.

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия