Автор Тема: Менделеев сънувал периодичната таблица  (Прочетена 67862 пъти)

Неактивен mito_kupona

  • Сериозен Експериментатор
  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 681
Re: Менделеев сънувал периодичната таблица
« Отговор #105 -: Март 29, 2021, 10:41:01 pm »
   Никой не отрича науката, като цяло, но има определени области на науката, които куцат, основата им е грешна, това е проблема, особенно физиката има и други. Според мен не е правилно да се измислят хиляда частици и да се „регистрират“ по някакви косвени начини, частици, който никой не е виждал и скоро няма да види, а дали някога ще види, частици който имат „спин“, ляв или десен, как го определят, като не ги виждат не знам.
   Науката твърдеше, че в космоса няма нищо вакуум, ама нищичко, и космически прах, но напоследък се заговори за тъмната енергия. Добре, тогава как се разпространяват радиовълните, трябва да има някаква среда, за да се разпространяват при радиовръзка в космоса. Направете аналогия с водата, как се разпространяват вълни и в космоса е същото и тази среда в която се разпространяват тези радиовълни е ефира, елементарна логика, не може да няма нищо в космоса. Доста от свойствата на ефира, са известни.
    Той е вещество, много финна субстанция, от него е изградена материята и той окзва налягане върху материята, за да не се разпадне пак на ефирни частици, има плътност по-голяма от тази на въздуха и други.
    В ЦЕРН търсят първичната частица, х-бузона и именно за това е създаден, а този х-бузон е именно ефира. Напоследък нещо не им излизат сметките по модела, които са създали и значи, че този модел е грешен, фундамента е грешен, това се опитвам да обясня. Така, че Монти едни от най-добрите учени се занимават с търсенето на ефира.
     Та ние още не знаем, какво е електрически ток, дали е електрически, дали е магнитен ток. Лично за мен най-логичното обяснение за ток е на Ед Лидскалнин, защото той следва космическите закони.
       https://www.youtube.com/watch?v=DxntHp7-wbg

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Менделеев сънувал периодичната таблица
« Отговор #106 -: Март 29, 2021, 10:47:33 pm »
Монтанаре, монтанаре писна ми от твойте глупости. Достоверността на един модел се определя не по това какво обяснява успешно а по това какво не може да обясни.
Модела който защитаваш ти не може по никакъв начин да обясни нито механизма на гравитационното ПРИВЛИЧАНЕ нито на магнитното ПРИВЛИЧАНЕ нито на електростатичното такова
 Повтарям МЕХАНИЗМА не описанието им. Изчел съм 728 килограма книги по въпроса. И никъде не срешнах обяснение. Е са в момента се топля с част от тях, че за друго не стават Та поради тези причини твоя модел става  само да го завреш там от където излиза оригинала на нарицателното което използваш за "моя" нашия модел.   

Неактивен montanar

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 2 405
  • КЪРТИ ЧИСТИ ИЗВОЗВА
Re: Менделеев сънувал периодичната таблица
« Отговор #107 -: Март 29, 2021, 10:49:17 pm »
Копонджията - спрямо това де изписа смятам че в главата ти е каша та каша..... омеша ги нещата толкова много че накрая почнах да давам заето ....
Ако държиш ш разбридам глупостите които изписа ама нема да се въздържа и от цинизми а шефа предупреди да внимаваме......

Радико - радвам се че ползваш книгите по най добрият за теб начин!

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Менделеев сънувал периодичната таблица
« Отговор #108 -: Март 29, 2021, 11:07:33 pm »
Знаеш ли аз КНИГИТЕ ги ползвам по предназначение. книгите също ги ползвам по предназначение. Знае ли човек, като пораснеш и поумнееш може би ще почнеш да правиш разликата между двете неща. На твойте години и аз мислех като теб. Ама сега мисля и виждам по друг начин.

Неактивен Михаил Кузмов

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 2 189
Re: Менделеев сънувал периодичната таблица
« Отговор #109 -: Март 30, 2021, 08:02:53 am »
Сега, аз ще разсъждавам на ум, а вие четете! :o После ще формулирам въпрос.
Менделеев е поставил преди водорода, нютоний, демек ефира. Само че, не е поставил число под него. Значи и на него не му е било ясно нещо. Предполага се че този ефир е "обвивка" на всичко. С една дума, ако няма ефир всичко се разпада на.... какво? Аз пък и вие пиете водород, в състава на водата всеки ден. Следователно пиете и "обвивката"! Нещо като, да ядем шоколад с опаковката ;D! Изобщо в този ред на мислене, може да се продължи дълго!
Поне за сега, се налага да приемем вселената за безкрайна. От тук следва безкрайност на ефира. Ако обаче има край, има ли отвъд, и какво има там?
Не намирам смисъл от подобно разсъждение, поради ограниченост на човешките възможности! Създадени сме да "виждаме" до тук, останалото е само излишен напън без резултат! И ако има нещо което да надникне отвъд, то е само РАЗВИТИЕТО на науката, колкото и да се мъчат някои да отричат с мозъчни напъни!!

Неактивен krasias

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 238
Re: Менделеев сънувал периодичната таблица
« Отговор #110 -: Март 30, 2021, 09:06:39 am »
Отдавна, мнооооого отдавна се е знаело от някой посветени и има специални теории за това което предстои на науката да открие отново. Да в индуизма са го наричали непроявеното във "форма" като тука форма се разбира в доста по широк смисъл във будизма е известно като "безформеното" като това не означава сложна неправилна форма а тотална липса на форма. Същото това сега го открива науката и го е нарекла тъмна материя или тъмна енергия, да те знаят вече по някой признаци че съществува но понеже не притежава форма ние не можем да го възприемем. До тук ни стигат възможностите засега, това е положението. А в темата става на въпрос за НАЙ ФИННОТО ОТ КОЕТО Е ИЗГРАДЕНА МАТЕРИЯТА, не говориме изобщо за нематериални неща които са с мноооого по висока трудност за разбиране от материална гледна точка.

Неактивен VITAN

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 488
  • Невежеството ражда химери...
Re: Менделеев сънувал периодичната таблица
« Отговор #111 -: Март 30, 2021, 10:10:19 am »
Четете, образовайте се. Стройна научна теория, облечена и в математически апарат.

https://www.yumpu.com/en/document/view/50658455/meyl-scalar-waves-first-tesla-physics-textboo


Meyl - Scalar Waves first Tesla physics textbook...

Основата на Етера или Ефира (както ви изнася) е свръх-свръх плътният поток неутрино, който се върти във Вселената.
Принципно не взаимодействащ с материята.
Опитайте с вашата скоростна кутия да оборите нещо! Ще се радвам да се насладя на български капацитет. Или не?

Защо скаларните вълни са в немилост от Уикипедия и науката изобщо не намирам нужда да коментирам...

Неактивен Bat_Vanko

  • Сериозен Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ****
  • Публикации: 1 330
Re: Менделеев сънувал периодичната таблица
« Отговор #112 -: Март 30, 2021, 10:21:36 am »
Опит за засукано обяснение на полето пространство :) ОК нема да му казваме пространство а ш му казваме пръдня.
montanar-чо правото да даде името на НЕЩОТО е на първооткривателя. Не може всеки мовопоявил се ръфляк да сменя имената на понятията само защото така пасвало на неговите измишльотини. Нека първо да докаже че новото е различно от старото и тогава да го именува както си иска, а до колкото на всички ни е известно такова доказване досега не е имало...

Неактивен plcsoft

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 536
Re: Менделеев сънувал периодичната таблица
« Отговор #113 -: Март 30, 2021, 10:35:29 am »
Отдавна, мнооооого отдавна се е знаело от някой посветени и има специални теории за това което предстои на науката да открие отново. Да в индуизма са го наричали непроявеното във "форма" като тука форма се разбира в доста по широк смисъл във будизма е известно като "безформеното" като това не означава сложна неправилна форма а тотална липса на форма. Същото това сега го открива науката и го е нарекла тъмна материя или тъмна енергия, да те знаят вече по някой признаци че съществува но понеже не притежава форма ние не можем да го възприемем. До тук ни стигат възможностите засега, това е положението. А в темата става на въпрос за НАЙ ФИННОТО ОТ КОЕТО Е ИЗГРАДЕНА МАТЕРИЯТА, не говориме изобщо за нематериални неща които са с мноооого по висока трудност за разбиране от материална гледна точка.
Сега, аз ще разсъждавам на ум, а вие четете! :o После ще формулирам въпрос.
Менделеев е поставил преди водорода, нютоний, демек ефира. Само че, не е поставил число под него. Значи и на него не му е било ясно нещо. Предполага се че този ефир е "обвивка" на всичко. С една дума, ако няма ефир всичко се разпада на.... какво? Аз пък и вие пиете водород, в състава на водата всеки ден. Следователно пиете и "обвивката"! Нещо като, да ядем шоколад с опаковката ;D! Изобщо в този ред на мислене, може да се продължи дълго!
Поне за сега, се налага да приемем вселената за безкрайна. От тук следва безкрайност на ефира. Ако обаче има край, има ли отвъд, и какво има там?
Не намирам смисъл от подобно разсъждение, поради ограниченост на човешките възможности! Създадени сме да "виждаме" до тук, останалото е само излишен напън без резултат! И ако има нещо което да надникне отвъд, то е само РАЗВИТИЕТО на науката, колкото и да се мъчат някои да отричат с мозъчни напъни!!

Ще се съглася и с двете мнения.
Дълго време си блъсках невроните  :D за да създадат мисловни връзки който да обяснят витаещата в интуитивното ми тяло идея. Мисля че е дошло времето да я споделя със широката обществена аудитория на Мазето! ;D
Та какво е интуитивното чувство което ме води! Пак казвам това е във сферата на интуицията и едва ли ще се намери някакъв начин за да се докаже на практика!? Защо ще разберете в края на душе излиянието ми!?  :)
А сега самата теория.
На картинката виждате електромагнитният спектър от излъчвания достъпен за нашите уреди и познание. Като във същият този спектър ако погледнем диапазона на видимата слънчева светлина достъпен за човешкото възприятие(очите) се вижда колко тесен спектър заема в тази електромагнитни излъчвания. Като се започне от инфраултра ниските честоти и се стигне до гама-лъчите и това което е след тях. Всичко това е енергия проявена в една или друга форма като начина по-който е интерпретирана тази енергия в случая е електромагнитен спектър.
Сега представете си(образно разбира се, ако можете) че отвъд този електромагнитен спектър има още честоти който не са достъпни за нашите уреди а още по-малко за нашите сетива! Ако образно свием целият достъпен за картографиране електромагнитен спектър наличен на картинката до размерите на спектъра примерно на видимата слънчева светлина, то можем да придобием бегла представа за мизерното възприятие на нашите сетива и уредите който сме сътворили до този момент. А това може да се мултиплицира още безброй пъти и в двете посоки  За съжаление това са ни възможностите за сега. От тук можем да си направим два генерални извода!
1. Че това което възприемаме като реалност е една толкова нищожна част от безкрайността. За мен това е етера. Ако гледаме реално на нещата, в таблицата на Менделеев ЕФИРА трябва да присъства и в началото и в края. Когато това стане тогава наистина можем да кажем че, съвременната наука е разчупила границите на своите ограничения и е добила един по-смислен вид. Разширила е свойте изкуствени норми и е надникнала в безкрайността на реалността и познанието. Но това е в далечна перспектива......ние не сме изучили още 1/1000 от това което сме картографирали до този момент. така че спете спокойно, деца! ;D
2. Ако правилно сте схванали това което ви презентирах като идея, тогава може би във вашата глава(душа) ще трепне искрата за безкрайността на познанието и наистина ще усетите колко нищожни сме, пред тази необятност. И е глупаво да ходим цял живот със набитата в главите ни щампа на мизерно величие. Просто е жалко да пропиляваме живота си в този електромагнитен спектър в който се намираме в момента по-такъв начин.
Накрая ще помоля някой от вас, ако разполага със снимка с по-добра резолюция да я пост-не тук за да и се насладим и продължим да проумяваме величието на живота и вселената! Благодаря за вниманието!
Дано съм ви бил полезен със моят скромен опит от преплетени невронни връзки! Лек ден от мен!

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 503
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Менделеев сънувал периодичната таблица
« Отговор #114 -: Март 30, 2021, 10:49:43 am »
plcsoft, искам да обърна внимание на правописа ти - осеян е с правописни и пунктуационни грешки.
Ти да не си учил в Анадола, че не знаеш български език?
Като знаеш, че не ти се отдава писането с повече от 1-2 изречения, бъди по-кратък. Не те ли хваща срам от собствената си неграмотност? Ако взема да ти ремонтирам поста, ще почервенее, като турското знаме.

Макар, че има правописен редактор за неграмотници, пак не можете. Какво можете?

Неактивен plcsoft

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 536
Re: Менделеев сънувал периодичната таблица
« Отговор #115 -: Март 30, 2021, 11:32:57 am »
plcsoft, искам да обърна внимание на правописа ти - осеян е с правописни и пунктуационни грешки.
Ти да не си учил в Анадола, че не знаеш български език?
Като знаеш, че не ти се отдава писането с повече от 1-2 изречения, бъди по-кратък. Не те ли хваща срам от собствената си неграмотност? Ако взема да ти ремонтирам поста, ще почервенее, като турското знаме.

Макар, че има правописен редактор за неграмотници, пак не можете. Какво можете?

EDM electronics -това че начина ми на изказ не съответства на твоите мисловни шаблони, си е твои проблем! Не е мой, така си мисля! Относно образованието ми, не съм учил в Анадола, в България съм учил, работил цял живот и съм плащал и продължавам да плащам данъци.
Относно грешките, можеш да си ги подчертаваш колкото ти душа сака! разрешавам ти! Ако ще изказа ми да почервенее като знамето на Съветският съюз! Боли ме фара!
Защо си мисля че това е форум за свободни хора със свой собствен стил на писане и мислене! А не поредната матрица за зомбиране!
Не мисля че ти си критерият ми за правилен правопис! Просто на теб са дали това задължение. Много пъти съм се чудил на писанията ти, какво аджеба искаш да кажеш, но го приемам за нещо нормално. Ако искаш да приравняваш всички останали хора към твоя шаблон на мислене, това вече не е добре за теб! Явно страдаш от някаква писмена форма на фашистки шовинизъм! Сори, така мисля, Аз! Иначе си окумуш момче, ама много свита бленда, бе! Но, не те виня, да знаеш!!!  ;)

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 503
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Менделеев сънувал периодичната таблица
« Отговор #116 -: Март 30, 2021, 11:51:05 am »

Защо си мисля че това е форум за свободни хора със свой собствен стил на писане и мислене! А не поредната матрица за зомбиране!


Не съм правил забележки за начина на мислене, а ти правя забележка за неграмотност в качеството си на такъв, на който са му делегирали задължения и кредитирали доверие.

Техническата, юридическата, политическата, идеологическата, историческата неграмотност, ще коментирам в качеството са на равноправен форумен потребител. Недей да смесваш нещата и да си търсиш елементарни оправдания. То и без това нивото тук е много ниско, но ако не се спазват елементарните правила, "студентите" на Радико, като четат форума, ще мислят, че в него общуват индоевропейци или анадолци.

Какъвто ви правописа, такава ви цялата работа...
"По дрехите ще го посрещнеш, по акъла ще го изпратиш"

Неактивен plcsoft

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 536
Re: Менделеев сънувал периодичната таблица
« Отговор #117 -: Март 30, 2021, 12:31:16 pm »
Не съм правил забележки за начина на мислене, а ти правя забележка за неграмотност в качеството си на такъв, на който са му делегирали задължения и кредитирали доверие.

Извинявай, ЕДМ обаче какво неграмотно има в изказа ми?!
Пиша нестандартно, да! Замисъла ми е такъв, да разчупя шаблона на възприемане!  Написах че, споделям идея! И описвам тази идея със мой думи. Не претендирам за професионален Писател. Не ми е това работата!
Не бъди пед`нт защото и малкото хора който все още пишат във форума, ще спрат да пишат!
На нивото какво му е? Да не би да си изкарвам заплата тук, че да ти гледам нивото!
Пак ще се повторя, мисля че това е форум за свободно споделяне на мнения и идеи, а не форум за елегантно писане на хвалипръцковци" вижте ме колко правилно пиша".
Че не се вмествало в твоя шаблон, ами добре!
Спомням си че, подобно беше отношението ви към MI68 когато човека се опитваше да сподели идея от своето ниво! И него ли ще изкараш Анадолец!? Или Витан Циганин защото има нестандартен изказ, да не изброявам всички останали на който им е крив правописа.........издребняваш! Или имаш да си връщаш!!!
Не се учудвам! От самозабравили се хора като тебе, всичко може да се очаква! Че се опитва да обижда!!! Гледай, аз да не те обидя, че ще се самообесиш на първият срещнат стълб.......

Послеслов....... като прочетох повторно написаното от мен в поста с картинката, наистина има логически неясноти в обяснението, но вече не мога да ги поправя!!! Ще ме извините, но нямах време и възможност да го редактирам!
« Последна редакция: Март 30, 2021, 01:01:52 pm от plcsoft »

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 503
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Менделеев сънувал периодичната таблица
« Отговор #118 -: Март 30, 2021, 01:27:03 pm »
plcsoft, продължаваш да упорстваш, дори не знаеш, какво е пунктуация и какво е правопис. Добре се беше разсърдил, пак се появи. Няма да си хабя повече химикала и да пиша, ще трия занапред. Оплаквай се после на работодателя си, където си прецизен и си изкарваш хляба.
« Последна редакция: Март 30, 2021, 01:43:52 pm от EDM electronics »

Неактивен montanar

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 2 405
  • КЪРТИ ЧИСТИ ИЗВОЗВА
Re: Менделеев сънувал периодичната таблица
« Отговор #119 -: Март 30, 2021, 02:58:07 pm »
Като оставим на страна писанията на plcsoft таблицата която пусна е много добра и реших да я пусна през един софт за подобряване на качеството на картнката - в момента ИИто джурка и като стане ще пусна кореегирания резултат.