Автор Тема: Как се плаща за покупки от онлайн сайта "Али баба"  (Прочетена 21567 пъти)

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Значи несигурна работа, по добре да не поръчвам от този сайт, жалкото е че има доста неща, необходими за един занимаващ се с техника.
Несигурната част от цялата работа са Български пощи. В останалият свят недоволните клиенти са един на няколко милиона. Те за това само като напишеш няма ми стоката и връщат парите и това сигурно го прави изкуствен интелект
 Кой ще се занимава да проверява за твойте 5-10 долара. Или по малко.аз имам тука поне десетина неща купени от такива сайтове. Без проблеми.

Неактивен epwpixieq-1

  • Сериозен Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ****
  • Публикации: 1 912
  • Пол: Мъж
  • e^(π*ι)+1=0
Купил съм над 1600 артикула!
и аз така като ventsy74, не съм ги броил но от алито купувам вече трета година и съм нямал проблеми. Лятото взех 32GB (16x) за лаптопа но пратката нещо се забави ( не беше много около 90 лева, но пари си са ), както и да е, бях я отписал, понеже месец и половина след покупката мина а още не си бях получил артикула. Даже жалба мислех да подавам, през страницата разбира се, но се сетих ( кой знае защо ) да проверя в местния пощенски офис. И хоп проблема се реши, оказа се че пратката е там (вече близо месец) и незнайно защо те я държат без да я разпределят, някакъв проблем с адреса било.
На дребно поръчките от Китай и Русия се цакат със забавяне или изобщо недоставяне на пратки!!
И никаква гаранция, че ще си получите нещото.
VITAN вие със сигурност не връщате пари, но има система направена и когато случая ти отговаря на условията, връщат, но не тези които са ги присвоили неправомерно, а уеб портала понеже той е дефакто полицая при транзакцията. Те от своя страна обаче зачеркват продавача и така даже и да има някаква измама тя е на гърба на портала и той затова се пази. Както казах крадците и лъжците не виреят в тези портали. А един добронамерен търговец, винаги би върнал средства, стига да покажете разумност и да защитите ситуацията си, в противен случай ще му оставите лош коментар за сделката и това му дръпва рейтинга надолу, и така потенциално губи бизнес. А на тези портали рейтигна е като злато. Така че капитализъм VITAN капитализъм, всеки си гледа интереса (но не престъпния), и когато всеки си го гледа разумно, системата като цяло е оптимална.
« Последна редакция: Март 16, 2021, 11:33:02 pm от epwpixieq-1 »

Неактивен VITAN

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 488
  • Невежеството ражда химери...
1. Когато времето за поставяне на коментар отдавна е изтекло, то какво?
2. Когато тия плащания станат много хиляди бройки, то коя държава се прецаква?
3. Когато отсреща ти отговаря човек, а не бот, то какво?
4. Някъде да прозира организирана добросъвестност?

Риторични въпроси. Не ми се занимава с мисли, написани през розови очилца.

Пак припомням, защо коронобесието най-напред и най-жестоко пламна в кой италиански град?
Упс, а в него не беше ли баш-асъл-анджък китайската логистика за вноса на Китай към Германия?!!

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
1. Алиекспрес не работи с Пейпал.
2. Повечето продавачи там предлагат и доставка с DHL, която няма как практически да не дойде. Ама това струва пари.
3. Да, връщат пари, но не винаги. Има случаи когато е трудно доказуемо че стоката която е дошла не е качествена. Аз съм имал 2-3 такива случки. Иначе за загубена практка... да, има случаи, но тогава нещата се решават бързо и в повечето случаи в полза на купувача.

Като цяло сайта е сигурен, и е на нивото на другите онлайн магазини. Да, не можеш да плащаш при получаване както е от българските сайтове, но ... вече сме 21-ви век по дяволите ...

Неактивен технократ

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 528
  • Пол: Мъж
  • Не е важно знанието а разбирането
1. Алиекспрес не работи с Пейпал.
2. Повечето продавачи там предлагат и доставка с DHL, която няма как практически да не дойде. Ама това струва пари.
3. Да, връщат пари, но не винаги. Има случаи когато е трудно доказуемо че стоката която е дошла не е качествена. Аз съм имал 2-3 такива случки. Иначе за загубена практка... да, има случаи, но тогава нещата се решават бързо и в повечето случаи в полза на купувача.

Като цяло сайта е сигурен, и е на нивото на другите онлайн магазини. Да, не можеш да плащаш при получаване както е от българските сайтове, но ... вече сме 21-ви век по дяволите ...

Ти с какво плащаш на алиекспрес като с пейпал не се плащало.

Неактивен dmitarp

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 294
  • Пол: Мъж
С кредитна или дебитна карта се плаща, Али експрес не ти търси 3Д верификация, направо ти взима парите без да те питат това ти ли си или си с крадена карта. Ако не ти трябва да правиш чести преводи не ти и трябва пей пал, за него трябва да чакаш поне 15 дена за подтвърждение, за всеки трансфер взимат такса, и освен това валутните курсове им са малко кофти. Забелязъл съм едно нещо, колкото е по висока цената на стоката която копуваш от Али експрес толкова по бързо пристигат пратките, естествено не винаги е така. Имал съм пратки които са пристигали за по-малко и от две седмици, и такива които идват след два месеца. Обикновено пратката пристига в Европа за няколко дни, максимум до две седмици, но след това е голямото чакане, ако пратката е незначителна може да си стои в Холандия повече и от месец. Ако става въпрос за обикновени пощи, най бързо пратката пристига ако е изпратена по Сингапурските пощи директно, но напоследък почти всичко минава през Холандия за разпределение, и дефакто пратката идава през Холандските пощи на Българската поща, имал съм и случай когато не е изпратена до Българските пощи а до Спиди, но пак през Холандската поща. С DHL пратката идва бързо, до две седмици максимум 3, но задължително се минава през митница, и там ти събират ДДС и мито, ако има такова.

Неактивен технократ

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 528
  • Пол: Мъж
  • Не е важно знанието а разбирането
С кредитна или дебитна карта се плаща, Али експрес не ти търси 3Д верификация, направо ти взима парите без да те питат това ти ли си или си с крадена карта. Ако не ти трябва да правиш чести преводи не ти и трябва пей пал, за него трябва да чакаш поне 15 дена за подтвърждение, за всеки трансфер взимат такса, и освен това валутните курсове им са малко кофти. Забелязъл съм едно нещо, колкото е по висока цената на стоката която копуваш от Али експрес толкова по бързо пристигат пратките, естествено не винаги е така. Имал съм пратки които са пристигали за по-малко и от две седмици, и такива които идват след два месеца. Обикновено пратката пристига в Европа за няколко дни, максимум до две седмици, но след това е голямото чакане, ако пратката е незначителна може да си стои в Холандия повече и от месец. Ако става въпрос за обикновени пощи, най бързо пратката пристига ако е изпратена по Сингапурските пощи директно, но напоследък почти всичко минава през Холандия за разпределение, и дефакто пратката идава през Холандските пощи на Българската поща, имал съм и случай когато не е изпратена до Българските пощи а до Спиди, но пак през Холандската поща. С DHL пратката идва бързо, до две седмици максимум 3, но задължително се минава през митница, и там ти събират ДДС и мито, ако има такова.

Излиза ли скъпо да се пазарува от али експрес , и какво е това DHL .

Неактивен dymelsoft

  • Administrator
  • Стабилен
  • *****
  • Публикации: 622
  • специалист, не носи на пиене
технократ-е плаща се с кредитни карти, всякакви стигада да са кредитни.  :D
Пазарувам от алито вече повече от 10-години. До сега нямам нито една непристигнала пратка.
Има си чат с търговеца, можеш да се договаряш за условията по доставката, ако искаш. Последно в началото на тази година съм си купил от "алито", сплайсер за оптика и OTDR. Последните съм ги поръчвал на фирмата с фактура и всичко беше перфектно. И двете "неща" бяха доставени от DHL като обявената цена в "алито" се водеше "free shipping". Всичко пристигна за по-малко от 10 дни, при това заедно с освобождаването на митница. Плащането - с фирмената кредитна карта. Технократ, честно казано не разбирам притесненията Ви.
Единственото, което мога да Ви дам като съвет е да гледате отзивите за търговеца към стоката, която поръчвате (customer reviews). Също е добре да обръщате внимание на рейтинга на търговеца.

Неактивен dmitarp

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 294
  • Пол: Мъж
Не знам дали е скъпо или евтино, но едва ли ще намериш по евтино, понякога обаче стоките не са оригинални, понеже повече пазарувам интегрални схеми, да кажем си купувам някаква на Тексас Инструментс или на Аналог Дивайс, то те в повечето случаи не са оригинални а някакви копия, оригиналните са по-скъпи, има разбира се и оригинални такива, които също са по-евтини, от официалните дистрибутори на фирмите, но не винаги е така. Например оригиналните платки на Teensy са по-скъпи в Али експрес отколкото в Спарк фан, която е американска фирма, ама те китайците се съмнявам дали могат да направят платка като на Teensy, но това е друга тема, само давам пример. DHL  е фирма за доставки, от всяка точка на земята за всичко, но взимат повече от колкото обикновените пощи, понякога цената е по-висока и от цената на стоката, но за сметка на това е сигурна доставката.

Неактивен технократ

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 528
  • Пол: Мъж
  • Не е важно знанието а разбирането
технократ-е плаща се с кредитни карти, всякакви стигада да са кредитни.  :D
Пазарувам от алито вече повече от 10-години. До сега нямам нито една непристигнала пратка.
Има си чат с търговеца, можеш да се договаряш за условията по доставката, ако искаш. Последно в началото на тази година съм си купил от "алито", сплайсер за оптика и OTDR. Последните съм ги поръчвал на фирмата с фактура и всичко беше перфектно. И двете "неща" бяха доставени от DHL като обявената цена в "алито" се водеше "free shipping". Всичко пристигна за по-малко от 10 дни, при това заедно с освобождаването на митница. Плащането - с фирмената кредитна карта. Технократ, честно казано не разбирам притесненията Ви.
Единственото, което мога да Ви дам като съвет е да гледате отзивите за търговеца към стоката, която поръчвате (customer reviews). Също е добре да обръщате внимание на рейтинга на търговеца.

Притесненията ми са, че ако поръчам и пратката не дойде изгарям с парите, димитър казва че пратка по БГ пощи не била сигурна, а тези по DHL  били по скъпи от стойноста на самата стока. Ти по БГ пощи ли си получаваш пратката?

Неактивен red__bull

  • Наблюдаващ
  • Публикации: 36
1. Алиекспрес не работи с Пейпал.




Това с какво съм го платил?
https://es.aliexpress.com/item/4000921888779.html

Неактивен geordgeo

  • Beginner
  • *
  • Публикации: 63
Да се включа и аз за алиекспрес с мнение - супер са, никакви притеснения нямам с тях, а си намирам всичко, което ми трябва - и за електрониката, и за електрическото колело. Пазарувам вече 8 години от там и досега съм имал само 2 неполучени пратки, от които едната е от тази година (батерия за телефон за 16$). След отваряне на диспут със сайта и търговеца, парите ми бяха върнати. Има опции за избиране - дали да ти върнат парите и колко от тях (може цялата сума, може и по-малко, ако така си решил). Хубаво е да поназнайваш английски, а и да не си много в час, с гугъл транслейт-а ще се справи човек и ще си върши работа. Аз съм регистрирал една дебитна карта на ПИБ, която ползвам само за интернет пазарувания и когато реша да купувам нещо, си превеждам пари в нея от друга сметка, обикновено на стойността на покупката. Така в самата карта не държа пари или ако има са малко. Да чукам на дърво, досега не съм имал никакви проблеми нито със сайтове за пазаруване, нито с превод на пари. В днешно време интернет транзакциите са много по-сигурни, отколкото бяха преди, а това е нормално, светът върви напред. Ползвам също и Ибей за пазаруване, като там плащанията минават през Пейпал и проблемите са никакви, всичко е измислено да работи и да не създава проблеми на потребителите...

Неактивен prp

  • Активен
  • **
  • Публикации: 208
    • Free Gary McKinnon
От 2006г поръчвам предимно от ибей напоследък често от алиекспрес но алиекспрес си е чист посредник на таобао а стоки които не мога да намеря от там поръчвам направо от таобао с посредник ползвам супербай и съм доволен пращат и реални снимки преди да пратят от китай.

Неактивен valex

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 505
  • Пол: Мъж
  • изчислителна техника
Историята на aliexpress:
https://bg.fresheroll.info/publication/1403272/
По Blumberg имам спомен , че гледах предаване в което се казваше че aliexpress e проект на жената на създателя на alibaba.
Напревена като алтернатива.
Според мен https://www.banggood.com/ е по-сигурен, но няма такова разнообразие. И цените на стоките са сравнително оптимизирани.

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 503
  • Z - Оркестър Вагнер
Излиза ли скъпо да се пазарува от али експрес , и какво е това DHL .

Ти на луната ли си живял досега, че не знаеш какво е DHL?
Иначе се правиш на Айнщайн, а дори мангалите ползват DHL и знаят какво е. Сефте чувам и виждам някой да не знае. Само изпаднал германец не знае какво е DHL.  :)

Цели две страници колегите се напъваха /напразно/ да ти обясняват, като на дебил как се пазарува от сайт, но съвсем, съвсем напразно. Ти нищо няма да си поръчаш, само се намираш на приказка от скука и мързел. То като няма какво да правиш, ще се чудиш вечно на кой диван да се местиш, докато през това време хората работят, трудят се и се развиват, а някои и чешат пъпа - нещо непознато за теб.  :D