Автор Тема: Как се плаща за покупки от онлайн сайта "Али баба"  (Прочетена 21560 пъти)

Неактивен технократ

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 528
  • Пол: Мъж
  • Не е важно знанието а разбирането

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Ами по банков път. Със карта ако ти е дебитна теябва да е със статут на кредитна. Или да купиш с картата техни ваучери ли са кво са и после със тях да плащаш което ми се вижда по сложно, но за някой хора нило на далавера, че вече може и да се продава в този сайт ама не е за нас тази опция.

Неактивен ventsy74

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 422
 За Alliexpres ли питаш?

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Явно е за Алиекспрес щот линка е за там. Ама то алиекспрес е собственност на Алибаба.

Неактивен red__bull

  • Наблюдаващ
  • Публикации: 36
Аз плащам през paypal, за мен е по сигурно.

Неактивен технократ

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 528
  • Пол: Мъж
  • Не е важно знанието а разбирането
Аз плащам през paypal, за мен е по сигурно.

Как да си извадя paypal, и дали могат да ме измамят ако реша да купувам от алиекспрес, в смисъл да ми източат картата. А доставката как става в офис на куриер ли, или до врата ? В Али експрес има много неща необходими за експериментаторите на СЕ където тук в БГ не могат да се намерят или не се продават.

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Банките вече масово въвеждат сложно звучащият защитен начин "3D димамична парола"  във същност просто о сигурно нещо:
Купуваш нещо със картата си онлайн. Обаче покупката неще да се финализира, банката получава платежно искане от сайта и ме го изпълнява ами ти праща на телефона SMS със един код. Копираш го и го пействаш в сайта. Ако пазаруваш от компа го пишеш ръчно
 Пращаш им го едва с този код сайта си получава парите. Кода е еднократен и освен това има и време за валидност. Са следващата покупка друг код. Мисля, че е доста трудно за кражба при това положение. Освен разбира се ако телефона ти не е в ръцете на крадеца. Та няма място за притеснение.
 

Неактивен ventsy74

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 422
Купил съм над 1600 артикула!
Картата досега не са ми озточвали. 2 артикула не пристигнаха. Отворих диспут и ми върнаха парите. Пратките пристигат в локалния клон на български пощи. По ценните над 200-300 долара пристигат със  куриер на БП.

Неактивен технократ

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 528
  • Пол: Мъж
  • Не е важно знанието а разбирането
Банките вече масово въвеждат сложно звучащият защитен начин "3D димамична парола"  във същност просто о сигурно нещо:
Купуваш нещо със картата си онлайн. Обаче покупката неще да се финализира, банката получава платежно искане от сайта и ме го изпълнява ами ти праща на телефона SMS със един код. Копираш го и го пействаш в сайта. Ако пазаруваш от компа го пишеш ръчно
 Пращаш им го едва с този код сайта си получава парите. Кода е еднократен и освен това има и време за валидност. Са следващата покупка друг код. Мисля, че е доста трудно за кражба при това положение. Освен разбира се ако телефона ти не е в ръцете на крадеца. Та няма място за притеснение.

Много сложно става, ти купувал ли си от този сайт.

Неактивен технократ

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 528
  • Пол: Мъж
  • Не е важно знанието а разбирането
Купил съм над 1600 артикула!
Картата досега не са ми озточвали. 2 артикула не пристигнаха. Отворих диспут и ми върнаха парите. Пратките пристигат в локалния клон на български пощи. По ценните над 200-300 долара пристигат със  куриер на БП.

Ако и на мене не ми пристигнат артикулите, значи ме ограбват, върви тогава че се разправяй през девет планини в десета.

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Точно от този сайт не. Но тука последно си купих винетка и си платих данъка на колата. Повярвай ми оказа се доста по сложно от това да си купиш нещо от такъв сайт.

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Ако и на мене не ми пристигнат артикулите, значи ме ограбват, върви тогава че се разправяй през девет планини в десета.
Връщат парите даже на мой приятел му върнаха парите защото пратката се беше загубила по пътя. И обаче месец и половина по късно тя вср пак пристигна. Безплатна.

Неактивен технократ

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 528
  • Пол: Мъж
  • Не е важно знанието а разбирането
Връщат парите даже на мой приятел му върнаха парите защото пратката се беше загубила по пътя. И обаче месец и половина по късно тя вср пак пристигна. Безплатна.

Значи несигурна работа, по добре да не поръчвам от този сайт, жалкото е че има доста неща, необходими за един занимаващ се с техника.

Неактивен epwpixieq-1

  • Сериозен Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ****
  • Публикации: 1 912
  • Пол: Мъж
  • e^(π*ι)+1=0
Как да си извадя paypal, и дали могат да ме измамят ако реша да купувам от алиекспрес, в смисъл да ми източат картата. А доставката как става в офис на куриер ли, или до врата ?
Ами paypal си има правила следвайте ги. А това "дали могат да ме измамят" си го мислете само за махеленските прекупвачи. Тези хора въртят милиарди на ден че за вашите 500-1000 лева им е дошло. На всички тези сайтове си има рейтигни и веднъж някой нещо да направи неправилно "излъже", по един или друг начин, това се запечатва и така сайта изхвърля лъжците и крадците много бързо, като защитвава купувачите. Относно paypal, като посредник, нямате грижа, нали е творение на Елънчо  ;D , при положение че стане нещо ще сте късметлия да съдеите един от най-богатите хора в света (поне на хартия). Лично аз позвам paypal от 2002 година ( почти 2 десетилетия вече ) без никакъв проблем.

Неактивен VITAN

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 487
  • Невежеството ражда химери...
Няма теория на конспирацията, има практика на конспирацията.
За тая тема е такава:
На дребно поръчките от Китай и Русия се цакат със забавяне или изобщо недоставяне на пратки!!
И никаква гаранция, че ще си получите нещото.
А, че колективният Запад цака китайците да връщат пари - цака ги!

Преди да се хванете за кобура - потърсете доказателства в нета сами.
Прекрасно знам какво говоря.

Нали затова е и коронобесието!
Като не може европейците да ги спрат да купуват от Китай,
дай да им затворим бизнеса - като нямат пари е най-сигурно...