Автор Тема: Bedini бобина и магнитна турбина  (Прочетена 17974 пъти)

Неактивен Luscious

  • Наблюдаващ
  • Публикации: 15
  • Пол: Мъж
Re: Bedini бобина и магнитна турбина
« Отговор #30 -: Април 26, 2021, 08:49:45 am »
Здравейте,

След съвета на montanar, пренаредих бобините, прилагам снимки за да видите как съм ги подредил, проблема остава същия, не успяват да се завъртяти ротора с моторните бобини.

plcsoft нямам идея колко навивки са, тези бобини са от релета 12v, подбрах си 6 х 320ома за проводника е много тънак с много навивики ,а моторните ги избрах също от релета, но да са с малко по дебел проводник и са около 80 ома, характеристиките си ги набавям от уредите, ако имате нужда от повече параметри, мога да замеря, ако правя нещо грешно коригирайте ме.

Михаил Кузмов, аз имам бибина от проект бедини 7 жила х 0,8мм и 1 х 0,7, всички жила са по 40м дълги, за сърцевина не използвам сърцевина от електориди, защото ми дават по-малко mH, а ламели от трансформатор, този вариант удачен ли е?
Ще ви пиша на лично за да се чуем при първа възможност.

Бъдете здрави!

Неактивен montanar

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 2 405
  • КЪРТИ ЧИСТИ ИЗВОЗВА
Re: Bedini бобина и магнитна турбина
« Отговор #31 -: Април 26, 2021, 09:32:52 am »
Luscious я обясни подробно какво точно искаш да направиш?!
Така като гледам от снимките цялата система от бобини ти е на късо.
Очакваш че това ще се завърти само или какво?

Неактивен Luscious

  • Наблюдаващ
  • Публикации: 15
  • Пол: Мъж
Re: Bedini бобина и магнитна турбина
« Отговор #32 -: Април 26, 2021, 10:20:07 am »
Здравейте,

montanar идеята ми е да разделя на, 3 бобинни генераторни да има 1 моторна, съответно от 3те бобини мобат да съберат опреден ток , който да насоча към моторната бобина и тя да предаде този импулс към ротора  за да се савърти ротора, трябва да сложа диод за да насоча тока към моторната бобина (осъзнах си грешката), и трябва да разделя на двата кръга, 3 генератора и 1 мотор.
Добавих снимка, така ли трябва да е?
Не се смейте много на снимката, на бързо я нахвърлих.

Бъдете здрави!

Неактивен montanar

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 2 405
  • КЪРТИ ЧИСТИ ИЗВОЗВА
Re: Bedini бобина и магнитна турбина
« Отговор #33 -: Април 26, 2021, 10:33:28 am »
Luscious похвално е че се опитваш да направиш нещо но трябва да поработиш по теорията - липсват ти много знания и то най основни.
Отговори на следния въпрос - По каква причина тая система би дала + енергия спрямо първоначално вложената? Има ли принцип или прецедент който да оправдава това начинание?

Неактивен prp

  • Активен
  • **
  • Публикации: 208
    • Free Gary McKinnon
Re: Bedini бобина и магнитна турбина
« Отговор #34 -: Април 26, 2021, 10:46:46 am »
Luscious в момента се мъчиш над нещо където се мъчих преди няколко години. На прав път си но е адски трудно. Съветвам те та погледнеш мотора на lasersaber - ez spin motor  има модел за 3д принтер и бобините също и намотките всичко...

Неактивен montanar

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 2 405
  • КЪРТИ ЧИСТИ ИЗВОЗВА
Re: Bedini бобина и магнитна турбина
« Отговор #35 -: Април 26, 2021, 10:49:18 am »
prp ти до къде си стигнал като имаш опит с мъчението?

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Re: Bedini бобина и магнитна турбина
« Отговор #36 -: Април 26, 2021, 01:11:54 pm »
Здравейте,

montanar идеята ми е да разделя на, 3 бобинни генераторни да има 1 моторна, съответно от 3те бобини мобат да съберат опреден ток , който да насоча към моторната бобина и тя да предаде този импулс към ротора  за да се савърти ротора, трябва да сложа диод за да насоча тока към моторната бобина (осъзнах си грешката), и трябва да разделя на двата кръга, 3 генератора и 1 мотор.
Добавих снимка, така ли трябва да е?
Не се смейте много на снимката, на бързо я нахвърлих.

Бъдете здрави!

Ама ти искаш това да самоподдържа въртенето си ли? Толкова смело все още никой не се е извхърлял - всеки слага поне един акумулатор, а някои и по два...
Нищо де... пробвай... въпреки физичните закони - продължавай да пробваш :)

Неактивен plcsoft

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 536
Re: Bedini бобина и магнитна турбина
« Отговор #37 -: Април 26, 2021, 07:47:57 pm »
Здравей, Luscious
начина по-който си тръгнал да правиш мотор-генератора е неправилен.
Ще ти дам насоки:-
1. При какви условия в генераторните бобини ще се генерира най-голямо ЕДН?
2. При каква схема на свързване тока произведен от генераторните бобини ще произведе магнитно поле, което да задвижи ротора с магнитите?
3. И при какви условия ще имаме излишна енергия която да употребим за нещо друго?

Докато не си отговориш на тези три въпроса и не намериш "правилното решение" нищо няма да направиш.
Само ще трошиш нерви, много време и незнайно колко пари, без резултатно!!!
В момента се опитваш да търсиш игла в грамадна купа сено, при това си и "късоглед" така да се каже -образно.   :D
Как ще стане!? Пробвал съм с "късмет" но, не става!?  :)
Поздрави!

Неактивен Luscious

  • Наблюдаващ
  • Публикации: 15
  • Пол: Мъж
Re: Bedini бобина и магнитна турбина
« Отговор #38 -: Април 26, 2021, 11:01:00 pm »
Здравейте,

Благодаря за насоките на plcsoft, ще се постарая да имам резултати.
prp ще проуча за какво става въпрос, за първи път чувам за този мотор  lasersaber - ez spin motor.
juliang ще опитам, нищо не губя. :)
montanar зная че ми липсват много знания, никога не е късно да науча още нещо.
Много балгодаря на всички за съветите, насоките и критиките, без различни гледни точки, няма да има резултати.
Започвам да чета и да видим какво ще излезе.

Бъдете здрави!

Неактивен montanar

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 2 405
  • КЪРТИ ЧИСТИ ИЗВОЗВА
Re: Bedini бобина и магнитна турбина
« Отговор #39 -: Април 26, 2021, 11:11:19 pm »
Ако ти се занимава практически вземи един по-голям брушлесс мотор и си играй с него - там поне всичко е направено както трябва.

Активен ppipilica

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 414
  • говори на жаргон и пише на "старобългарски"
Re: Bedini бобина и магнитна турбина
« Отговор #40 -: Април 26, 2021, 11:23:16 pm »
Зависи къде ще четеш, щото на почти всички места пише че не става от пръдня боя, но ти сии длъжен да пробваш. За това не чети учебници, мисли и чети нестандартни писания на други пробвали. Гледай в тубата имам много клипчета по въпроса, не повтаряй техните грешки.
И аз пробвам от две години нещо дето уж не работи, но за сега има почти ама не съвсем резултат дето да ми хареса и да го напиша.

Неактивен Михаил Кузмов

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 2 189
Re: Bedini бобина и магнитна турбина
« Отговор #41 -: Април 30, 2021, 03:58:50 pm »
Лишъс, чувството ми е че се доверяваш само на късмета! Бедини мотор става само с една бобина и един магнит. И никак не е трудно да се завърти, както някои се опитват да внушат! Вече беше споменато, ти какво искаш? Защото има възможно и невъзможно!

Неактивен Михаил Кузмов

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 2 189
Re: Bedini бобина и магнитна турбина
« Отговор #42 -: Април 30, 2021, 04:59:41 pm »

Неактивен Михаил Кузмов

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 2 189