Алтернативни енергоизточници > Магнитни мотори/генератори

Bedini бобина и магнитна турбина

<< < (2/9) > >>

Михаил Кузмов:
Имаш ли конкретна цел, при тази разработка, или просто се забавляваш? Само не разбрах, след като това е Beduni мотор, защо трябва да се върти с друг мотор!

ppipilica:
Тия капсуловани лагери имнат доста съпротивление. Аз като правя подобни опити ги промивам с бензин и после капвам малко течен парафин, пробвай на един да видиш каква е разликата.

dymelsoft:
Luscious, не обръщай внимание на някои членове на форума (най-вече един), страдащи от клинично-неустановени заболявания.  ;)
Похвално е, че правиш екперименти. Друг е въпросът, каква е целта? Ако все пак желанието е чисто образователно, успех.  ;)
 
П.П. Радико темата е почистена от мен и все пак може ли малко конкретика относно изтритите мнения, конспирации някакви и т.н. Защото форума си има логове, кой, какво е свършил и коментарите от твоя страна са ми малко странни.

Luscious:
Здравейте,

Идеята на това което искам да изградя е да се самозахранва от доста бобини и колела с магнити(ротор), това е целта.
Забавлявам се докато изграждам и уча с всички съвети който ми давате.
ppipilica много благодаря, ето това целя за правилните съвети за да оптимизирам нещата.
При снощния опит, съм крайно недоволен, опитах да сложа магнити от другата страна на магнито-провода много по трудно започна да се върти колеото.
Навих 9 бобини с 0.8 тел 35 навивки, естествено не бяха достатъчно близо до магнитите изкарах 1 волт и малко, крайно недоволен.
Сега ще си взема мед да навия от 0.5 по 280 навивки да изкарам някакво прилично напрежение.
Все още не съм тествал с моторче.
Вечерта ще прикача снимки, от това което изградих снощи.
Нов съм, чета това което коментирате и до сега събирах информация, но е време и аз да поизтествам някакви неща който ми се въртят в главата. :)
А който не вярва на това което опитвам да изградя, на лично ще се уговорим за да се увери сам.

Поздрави и бъдете здрави.

plcsoft:
Luscious един съвет от мен. Не искам да убивам ентусиазмът ти но, погледни това-https://strannik-2.ru/index.php/forum/mekhanicheskie-generatory/561-prakticheskie-opyty-s-motor-generatorom?start=75#72865
Там колегата AND от руският форум от няколко месеца се мъчи с подобна на твоята установка но за сега резултатите са меко казано плачевни! Та съвета ми е по-добре насочи усилията си към нещо друго! Хем ще спестиш средства, хем и ще си по-полезен на всички. с тези Бедини играчки не се заигравай, там няма СЕ.
Или към това - https://www.youtube.com/watch?v=-ossxHUeup8&list=PLAexNalsqgfw-uM3lUl8uVejbwg7YJqyr&index=4
Много по-вероятно е да получиш положителен резултат отколкото със сегашната установка. Но това е мое лично виждане.
Аз съм стигнал до някъде, но от една година не мога да намеря свободно време и нагласа за да продължа експериментите си!

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия