Автор Тема: Bedini бобина и магнитна турбина  (Прочетена 17960 пъти)

Неактивен Luscious

  • Наблюдаващ
  • Публикации: 15
  • Пол: Мъж
Bedini бобина и магнитна турбина
« -: Март 16, 2021, 10:40:33 am »
Здравейте,

Захванал съм се с бобина изградена за бедини която се състои от 7 жила по 0,8 и едно жило 0,7 с сърцевина от електроди.
Тази бобина трябва да задвижва магнитна турбина която се състои от колело с магнити (ротор) и тепърва ще изграждам статор с бобини.
Въпросите ми са:
Има ли алтернативна схема, с която да мога да задвижвам колелото с магнити, която да ми дава по-малка консумация на енергия?
Решил съм да използвам ф5 медна жица за направата на бобините който ще са с 280 навивки, ще изградя 9 бобини.
Идеята е при ниски обороти, да излиза около 12в напрежение и приличен ампераж за да се самодържа.
Приемам всякакви критики и съвети, за сега съм изградил, може да видите на снимките.
При интерес мога да направя и видео.

Поздрави и бъдете здрави!

Неактивен dmitarp

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 294
  • Пол: Мъж
Re: Bedini бобина и магнитна турбина
« Отговор #1 -: Март 16, 2021, 12:30:25 pm »
при задвижването на колелото с бобината, ще имаш прекалено голяма консумация. За един оборот ще зареждаш бобината 18 пъти, след това при разреждането всичката запасена енергия в бобината ще се губи под формата на топлина. Затова по добре да завърташ колелото външно с един нормален електромотор, може да ползваш асихронно малко моторче.

Неактивен angel777

  • Наблюдаващ
  • Публикации: 10
  • Скайп: angelkolevsv
Re: Bedini бобина и магнитна турбина
« Отговор #2 -: Март 16, 2021, 01:05:25 pm »
Привет, на Алиекспрес бях срещал схема и платка STARK за целта надявам се да стане.
Stark Circuit Board for Hall Motor,  NFSTRIKE 8-Stage Coil Star Disk Motor 5000-10000rpm Electric Machine Physical Experiment Model

https://www.aliexpress.com/item/1005002108196453.html?spm=a2g0o.productlist.0.0.36df52c172Q5T6&algo_pvid=2f7c6a04-09a1-4fac-b42b-3b6ac11c5975&algo_expid=2f7c6a04-09a1-4fac-b42b-3b6ac11c5975-2&btsid=0b0a555616140773139968373ea528&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_,searchweb201603_

https://www.aliexpress.com/item/33046098006.html?spm=a2g0o.detail.1000023.26.441e1de3IoWsiT

Неактивен Luscious

  • Наблюдаващ
  • Публикации: 15
  • Пол: Мъж
Re: Bedini бобина и магнитна турбина
« Отговор #3 -: Март 16, 2021, 01:26:08 pm »
Здравейте,

angel777, благодаря за информацията, поръчах си, сега остана да дойде.
А докато дойде, ще тествам идеята на dmitarp, даже мисля да го направя с по-голямо зъбно колело на моторчето, и по-малко към задвижването на ротора. Ще тествам и ще споделя.
Благодаря ви за добрите идеи.

Поздрави и бъдете здрави.


Неактивен Luscious

  • Наблюдаващ
  • Публикации: 15
  • Пол: Мъж
Re: Bedini бобина и магнитна турбина
« Отговор #4 -: Март 16, 2021, 03:31:55 pm »
Здравей Номак,

Запасих се с няколко броя.

Поздрави и бъдете здрави.

Неактивен Михаил Кузмов

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 2 189
Re: Bedini бобина и магнитна турбина
« Отговор #5 -: Март 16, 2021, 08:38:03 pm »
Имаш ли конкретна цел, при тази разработка, или просто се забавляваш? Само не разбрах, след като това е Beduni мотор, защо трябва да се върти с друг мотор!

Неактивен ppipilica

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 414
  • говори на жаргон и пише на "старобългарски"
Re: Bedini бобина и магнитна турбина
« Отговор #6 -: Март 16, 2021, 08:43:14 pm »
Тия капсуловани лагери имнат доста съпротивление. Аз като правя подобни опити ги промивам с бензин и после капвам малко течен парафин, пробвай на един да видиш каква е разликата.

Неактивен dymelsoft

  • Administrator
  • Стабилен
  • *****
  • Публикации: 622
  • специалист, не носи на пиене
Re: Bedini бобина и магнитна турбина
« Отговор #7 -: Март 17, 2021, 10:56:46 am »
Luscious, не обръщай внимание на някои членове на форума (най-вече един), страдащи от клинично-неустановени заболявания.  ;)
Похвално е, че правиш екперименти. Друг е въпросът, каква е целта? Ако все пак желанието е чисто образователно, успех.  ;)
 
П.П. Радико темата е почистена от мен и все пак може ли малко конкретика относно изтритите мнения, конспирации някакви и т.н. Защото форума си има логове, кой, какво е свършил и коментарите от твоя страна са ми малко странни.

Неактивен Luscious

  • Наблюдаващ
  • Публикации: 15
  • Пол: Мъж
Re: Bedini бобина и магнитна турбина
« Отговор #8 -: Март 17, 2021, 11:07:01 am »
Здравейте,

Идеята на това което искам да изградя е да се самозахранва от доста бобини и колела с магнити(ротор), това е целта.
Забавлявам се докато изграждам и уча с всички съвети който ми давате.
ppipilica много благодаря, ето това целя за правилните съвети за да оптимизирам нещата.
При снощния опит, съм крайно недоволен, опитах да сложа магнити от другата страна на магнито-провода много по трудно започна да се върти колеото.
Навих 9 бобини с 0.8 тел 35 навивки, естествено не бяха достатъчно близо до магнитите изкарах 1 волт и малко, крайно недоволен.
Сега ще си взема мед да навия от 0.5 по 280 навивки да изкарам някакво прилично напрежение.
Все още не съм тествал с моторче.
Вечерта ще прикача снимки, от това което изградих снощи.
Нов съм, чета това което коментирате и до сега събирах информация, но е време и аз да поизтествам някакви неща който ми се въртят в главата. :)
А който не вярва на това което опитвам да изградя, на лично ще се уговорим за да се увери сам.

Поздрави и бъдете здрави.

Неактивен plcsoft

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 536
Re: Bedini бобина и магнитна турбина
« Отговор #9 -: Март 17, 2021, 01:11:17 pm »
Luscious един съвет от мен. Не искам да убивам ентусиазмът ти но, погледни това-https://strannik-2.ru/index.php/forum/mekhanicheskie-generatory/561-prakticheskie-opyty-s-motor-generatorom?start=75#72865
Там колегата AND от руският форум от няколко месеца се мъчи с подобна на твоята установка но за сега резултатите са меко казано плачевни! Та съвета ми е по-добре насочи усилията си към нещо друго! Хем ще спестиш средства, хем и ще си по-полезен на всички. с тези Бедини играчки не се заигравай, там няма СЕ.
Или към това - https://www.youtube.com/watch?v=-ossxHUeup8&list=PLAexNalsqgfw-uM3lUl8uVejbwg7YJqyr&index=4
Много по-вероятно е да получиш положителен резултат отколкото със сегашната установка. Но това е мое лично виждане.
Аз съм стигнал до някъде, но от една година не мога да намеря свободно време и нагласа за да продължа експериментите си!

Неактивен Luscious

  • Наблюдаващ
  • Публикации: 15
  • Пол: Мъж
Re: Bedini бобина и магнитна турбина
« Отговор #10 -: Март 17, 2021, 01:27:26 pm »
Здравейте,

plcsoft реално погледнато точно такава ми е идеята, просто се чудих какво да задвижи роторите.
Миленето ми е по мащабно, повече ротори, повече бобини = повече енергия.
Премахвам генерално бобината на бедини.
Направи ми впечатление че бобините са завъртяни на 90 градуса от мойте и обхващат само едната половина от намотката и 2 от тях са под 45 градуса (приблизително) , това влияели по някакъв начин?

Поздрави и бъдете здрави.

Неактивен plcsoft

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 536
Re: Bedini бобина и магнитна турбина
« Отговор #11 -: Март 17, 2021, 02:35:04 pm »
Да влияе! Три от бобините са генераторни и една която е двигателна. Умножено по- две, тоест в огледално разположение. Утре ще дам повече инфо. За да се ориентираш!

Неактивен Luscious

  • Наблюдаващ
  • Публикации: 15
  • Пол: Мъж
Re: Bedini бобина и магнитна турбина
« Отговор #12 -: Март 17, 2021, 02:48:12 pm »
Здравейте,

Благодаря за бързия отговор, при пъва възможност започвам да навивам бобини за да го изтествам, plcsoft много лошо ме запали да го зглобя, и ти благодаря за отделеното време.

Поздрави и бъдете здрави.

Неактивен Luscious

  • Наблюдаващ
  • Публикации: 15
  • Пол: Мъж
Re: Bedini бобина и магнитна турбина
« Отговор #13 -: Март 17, 2021, 10:26:26 pm »
Здравейте,

Както обещах, добавям снимки от снощния труд.
Захващам с съвета на plcsoft, да изградя 8 бобини и ще видим какво ще стане.
Ще използвам съвета за  лагери на ppipilica..

Поздрави и бъдете здрави.

Неактивен Михаил Кузмов

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 2 189
Re: Bedini бобина и магнитна турбина
« Отговор #14 -: Март 18, 2021, 07:14:07 am »
Здравей Лъшъс! Виждам сериозен интерес към разработката Bedini! Добре е да изясниш, какво очакваш като резултат от работата си? Долавям неинформираност от твоя страна, за това може би ще приемеш малко съвети!
Първо, запознай се с патента на Jon Bedini:   https://patents.google.com/patent/US6545444B2/en
Второ, тук има множество идеи, може би нещо ще ти пасне:    https://www.google.com/search?q=bedini+motor+patent&client=ubuntu&hs=i88&sxsrf=ALeKk01_Ocm0AXAc7EQ4VWIayru2YaGe6Q:1616043991285&tbm=isch&source=iu&ictx=1&fir=iMR_yNcpJnkHXM%25
Трето, имам много изследователска дейност по Bedini, така че вероятно мога да отговоря на всеки твой въпрос!
Успех в забавлението!!
« Последна редакция: Март 18, 2021, 07:38:00 am от Михаил Кузмов »