Автор Тема: Глобализма, НАТО, СЗО, и светът около нас  (Прочетена 198135 пъти)

Неактивен Михаил Кузмов

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 2 189
Re: Глобализма, НАТО, СЗО, и светът около нас
« Отговор #330 -: Юни 18, 2021, 06:36:42 pm »
Нимойте с рогъ бре! СЕто в мазето от къде ще иде? От къде ще научите какво е казал Киро Брейка, инджинера от США и още и още знайни и незнайни гаражни видеомани!? Калашников е добро оружие!
Аз съм за онеправданите!

Неактивен miromad

  • Експериментатор
  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 461
Re: Глобализма, НАТО, СЗО, и светът около нас
« Отговор #331 -: Юни 18, 2021, 09:26:18 pm »
Поблемът е, че има доста заблудени индивиди, които не виждат или не искат да видят каква е реалността в момента. Ако на тях в момента им е добре, значи на всички им е добре, а това въобще не е така. А ако на някого не му е добре, значи проблемът е в него, а не в системата, държавата или управниците.
Нимойте с рогъ бре! СЕто в мазето от къде ще иде? От къде ще научите какво е казал Киро Брейка, инджинера от США и още и още знайни и незнайни гаражни видеомани!? Калашников е добро оружие!
Аз съм за онеправданите!
А какво са излъгали Киро Брейка, Саня и Цанов?!?!?! Те гледат обективно на нещата и назовават нещата с истинските им имена. А че тази обективност и истина е неудобна за някои хора, това вече е отделен въпрос и както се казва по руски "они ни при чём".
А какво в момента е по-добро от при бай Тошо - здравеопазването, образованието, леката и тежката промишленост, селското стопанство, сигурността, войската, отбраната? Хората преди бяха по-добри и се веселяха повече, отколкото в момента, бяха по-дружелюбни един към друг, по-задружни, малко по-безгрижни. Можеше да се разхождаш на улицата без да те е страх, че ще ти се случи нещо. А в момента посред бял ден те нападат и то на оживени кръстовища, без въобще да им пука. Може да те гръмнат само за една дума, която не им се е понравила. Може да си прав, но това няма никакво значение. Сега се веселят, но тази веселба е някакси насила, станали са по-тъпи, по-груби, по-заядливи, по-разединени /всеки сам за себе си или ако може да прекара другия/, по-загрижени. Дали това е заради хубавия начин на живот, който водят в момента?! Надали!!! Но някои не искат да видят тази истина и си съчиняват приказки от 1001 нощ.
И какво са допринесли САЩ или пък Европа за благоденствието на България? Според мен - НИЩО! Ние сме като куче на каишка за тях и те ни третират както си искат, независимо дали ни харесва това или не. И ако това се харесва на българския народ, здраве му кажи!!!
« Последна редакция: Юни 18, 2021, 09:49:51 pm от miromad »

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Глобализма, НАТО, СЗО, и светът около нас
« Отговор #332 -: Юни 18, 2021, 10:32:57 pm »
Миромад писнало ми е да отговарям на наизустени клишета научени от рускозависими медии. Такива като теб ще се оплакват докато отпаднат по естествен път от "хранителнста верига"
Та вместо да споря с теб само ще напиша, че е факт и то доказуем, че има едни хора " основно доста млади" които без да си мръднат гъза от селището в което живеят са донесли в България
Приходи от 3 милиарда долара. Живота си тече и кипи доста бурно. Това че някой като теб са се иставили да ги изхвърли в страничното застояло и миризливо блато си е техен проблем.
Още аватара на EDM беше казал:
Проблема по спасяване на давещият се е проблем на самият давеш се.
Я кажи на тия млади хора дето изкараха три милиарда заплати колко гот ще им е ако пак дойде тошово време и те бъдат на заплата от 300,  ТРИСТА  лева на месец.  Със които няма да имат право да припарят до едни магазини дет се казваха КОРЕКОМ  кажи им за да те доубият хуманно за да не се мъчиш. Друго очевидно не ти е останало. А и на още няколко човека от този форум.

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Глобализма, НАТО, СЗО, и светът около нас
« Отговор #333 -: Юни 18, 2021, 10:43:45 pm »
И за да не си мислите, че говоря измислици
 Порових се малко из Гугъла и ето ви едно от многото неща по въпроса. Не точно на това на друго обясняваха, че ИТ специалистите в България се радват на доста по добър жизнен стандарт от колегите си в Англия защото печелят еднакво а харчат в много по евтина държава и имат по малко разходи. А относно конкретните числа четете в Линка:
https://www.economic.bg/bg/a/view/10-ryst-na-prihodite-v-it-sektora-u-nas-vypreki-krizata 

Неактивен miromad

  • Експериментатор
  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 461
Re: Глобализма, НАТО, СЗО, и светът около нас
« Отговор #334 -: Юни 18, 2021, 11:24:35 pm »
Такива като теб ще се оплакват докато отпаднат по естествен път от "хранителнста верига"
Живота си тече и кипи доста бурно. Това че някой като теб са се иставили да ги изхвърли в страничното застояло и миризливо блато си е техен проблем.
Къде забеляза, че аз се оплаквам?! Аз просто изтъквам факти и казвам истини. И такива епитети като "изхвърлен в застояло и миризливо блато" използваше и Монтанар, като нямаше с какво друго да убеди опонента си и превключваше на личностни нападки. Въобще живота не ме е изхвърлил в страничното застояло и миризливо блато. Много добре си живея и въобще не се оплаквам. Но ето как моят израз "като на мен ми е добре, значи и на другите им е добре" важи в пълна сила за теб.

Още аватара на EDM беше казал:
Проблема по спасяване на давещият се е проблем на самият давеш се.
Мда, явно при теб думите "заедно", "задружно" и "колектив" не фигурират в речника ти, както и в речника на мноооооого от днешните деца, младежи и по-възрасти хора. Но това явно е и до възпитание, което в днешно време е под всякаква критика. Човечността изчезва бавно /или не толкова бавно/, но сигурно. Жалко! Много жалко!

Я кажи на тия млади хора дето изкараха три милиарда заплати колко гот ще им е ако пак дойде тошово време и те бъдат на заплата от 300,  ТРИСТА  лева на месец.  Със които няма да имат право да припарят до едни магазини дет се казваха КОРЕКОМ  кажи им за да те доубият хуманно за да не се мъчиш. Друго очевидно не ти е останало. А и на още няколко човека от този форум.
А знаеш ли колко млади хора не искат да работят, да учат и са функционално неграмотни? Прекалено много са и бройката им продължава да нараства със страшни темпове, което е плашещо!
КОРЕКОМ-а ли е бил най-важното нещо, до което е трябвало да имат достъп хората?! Ето това е бил проблемът на тези, които са живели по онова време, а също е проблем и на тези, които живеят сега - ценностната система! За тези индивиди е важно да са облечени в скъпи и маркови дрехи, да имат маркови дрънкулки, а че между ушите нямат нищо, това не е важно. Че нямат никакво възпитание и морал, също не е важно. Важно е да покажат колко по-добри са от всички останали и тази надпревара няма спирка.
А че тези маркови дрехи се произвеждат в Китай, където се експлоатират и деца, няма значение. Това консуматорско поведение е присъщо за хора, които мислят само за себе си, но не и за останалите или пък за околната среда, която също се замърсява заради това свръхпроизводство и свръхпотребление.
Да не би сегашните пластмасови храни, плодове и зеленчуци да са по-добри от тогавашните, които бяха родно производство? Не вярвам!
Надали ще ме убият хуманно, защото днешните млади хора не знаят значението на тази дума. Пък и както е тръгнало, то ще се самозатрием и Илон Мъск няма да може да ни помогне!

А какво са излъгали Киро Брейка, Саня и Цанов?!?!?!
А какво в момента е по-добро от при бай Тошо - здравеопазването, образованието, леката и тежката промишленост, селското стопанство, сигурността, войската, отбраната?
Дали това е заради хубавия начин на живот, който водят в момента?!
И какво са допринесли САЩ или пък Европа за благоденствието на България?
А тези въпроси защо останаха на заден план и без отговор? Само КОРЕКОМ-а е важен, а народа кучета го яли!

Неактивен Михаил Кузмов

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 2 189
Re: Глобализма, НАТО, СЗО, и светът около нас
« Отговор #335 -: Юни 19, 2021, 12:20:13 am »
miromad, ставаш за президент, мислиш за народа! Киро Саня и Цанов съветници, те ще мислят вместо теб! Ние, има такъв народ, ще щракаме с пръсти, що да работим?  СССР се разпадна, не разбра ли? Очакваме Америка всеки момент!  Скоро македонците ще ни признаят за македонци! Това беше изфабрикувано преди Тодор Живков! Изобщо чака ни светло бъдеще! Аз бачкам на 73, за това съм добре! Нищо не ми носят нито от Европа нито от САЩ!

Неактивен miromad

  • Експериментатор
  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 461
Re: Глобализма, НАТО, СЗО, и светът около нас
« Отговор #336 -: Юни 19, 2021, 01:24:43 am »
Ако България беше президентска република - с удоволствие  ;D Но в текущото състояние - не, мерси!
Че то това е основната роля на държавата - да мисли за народа! Защото народът е държавата!
При мен такива тарикати, които щракат с пръсти, няма да има. Хората в неравностойно положение няма да работят, но тези, които са здрави и прави ще работят. То ако всички тръгнем да щракаме с пръсти, къде ще му излезе края?! Идеята не е да щракаме с пръсти, а всеки да живее нормален живот. Всеки да има безплатен достъп до здравеопазване и обучение, защото това са основните неща за благоденствието и просперитета на една държава. Всеки да печели достатъчно за да живее нормално, а не охолно.
Нормално ли е пенсионерите да живеят такъв живот с мизерна пенсия, с която не могат да си позволят един хляб да си купят, пък да не говорим за други продукти от първа необходимост? Нормално ли е на твоята възраст да работиш, за да изкарваш допълнително пари, защото пенсията не стига? Нормално ли е да си плащаш лекарствата? Според мен не е!
Аз не говоря за СССР, а за начина на живот и за хората тогава. Не говоря, че трябва да се върне СССР, а че трябва сами да се отърсим от всички тези паразити и да си върнем държавата в наши ръце. Тук се възхищавам на Лукашенко, защото не се поддава на натиск и не е курва като всички наши управляващи! Това се нарича суверенна държава и силен президент. Има си и войска, и военна техника, и не дава дупе на САЩ или Европа.
Тя Америка отдавна е при нас и влиянието и се вижда навсякъде. Само слепецът не го вижда.
Поне си призна, че нищо не ти носят нито от Европа, нито от САЩ, и няма и да ти донесат в близкото бъдеще. Нито на теб, нито на когото и да било. Те само ще изнасят /ресурси и нископлатена работна ръка/, а няма да внасят.
А какво са излъгали Киро Брейка, Саня и Цанов?!?!?!
А какво в момента е по-добро от при бай Тошо - здравеопазването, образованието, леката и тежката промишленост, селското стопанство, сигурността, войската, отбраната?
Дали това е заради хубавия начин на живот, който водят в момента?!
И какво са допринесли САЩ или пък Европа за благоденствието на България?
Явно никой от поддръжниците на САЩ и Европа няма да отговори на тези въпроси, защото отговорите са им неудобни!
И между другото не съм нито русофил, нито русофоб, нито поддръжник на САЩ или Европа! АЗ СЪМ БЪЛГАРОФИЛ! Такива трябва да сте и всички вие!

Неактивен mindos

  • Наблюдаващ
  • Публикации: 41
Re: Глобализма, НАТО, СЗО, и светът около нас
« Отговор #337 -: Юни 19, 2021, 07:34:58 am »
Браво Миро!

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 502
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Глобализма, НАТО, СЗО, и светът около нас
« Отговор #338 -: Юни 19, 2021, 08:08:03 am »
Много от вчерашните коментари не са насочени пряко към темата, а са явен призив за дискриминация по политически признаци и представляват нападки.

Правото всеки свободно да изразява мнението си ПУБЛИЧНО е гарантирано с основния български закон. Свободата на свободно изразяване е сред основните европейски ценности  и принципи. Демокрацията в неперочния й вид означава преди всичко плурализъм.

Даването на коментар по конкретна тема е право, а не задължение. Това означава, че никой не е задължен да участва в нея, да пише, ако не му харесва мнението на някой. Тези, които са решили да вземат участие, постът им трябва да е насочен обективно, конкретно към темата, а не субективно към опонента. Ако на някой не му харесва дадена тема, той не е длъжен дори да я чете. Който е голям работохолик по техническите теми, може и е желателно да взима участие в тях, ако теми като тая не му допадат или по-скоро тия които пишат в нея не му допадат.

Този, който нарушава не само правилника на форума, но и основните закони гарантиращи гражданските права, няма място във форума.

Всички коментари, които представляват нападки, призиви за дискриминация и закани, ще бъдат изтрити.


Темата се заключва за почистване!

Неактивен VITAN

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 487
  • Невежеството ражда химери...
Re: Глобализма, НАТО, СЗО, и светът около нас
« Отговор #339 -: Юли 02, 2021, 08:50:46 am »
Ей тия комунета! Щели да разбиват главата на белите господари, ако они се държат като такива.
Путин па щеше да избива зъбките на тези, които ги нападнат.
Що за свят бре?!

В Китай възродиха Империята: Си Цзинпин заплаши да разбие на запада главата (Романов Роман)
-
<a href="https://www.youtube.com/v/lhlj5ZvipAo" target="_blank" class="new_win">https://www.youtube.com/v/lhlj5ZvipAo</a>

Неактивен dmitarp

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 294
  • Пол: Мъж
Re: Глобализма, НАТО, СЗО, и светът около нас
« Отговор #340 -: Юли 02, 2021, 09:09:41 am »
Vitane не се надсмивай, много ядове ще берем с китайците. Имат те много да отмъщават и ще го направят, първи на редицата са англичаните, мисля че след няма и 30 години Англия ще стане колония на Китай, следващите по ред са Япония, доста японци ще им робуват. Както и преди съм писал, Китай в момента тайно трупа ядрено оръжие, по моя преценка те вече имат повече ядрена мощ отколкото САЩ или Русия, не след дълго ще го демонстрират.

Неактивен VITAN

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 487
  • Невежеството ражда химери...
Re: Глобализма, НАТО, СЗО, и светът около нас
« Отговор #341 -: Юли 02, 2021, 09:13:50 am »
Не следиш какво пускам като видеа. Няма как да имат повече ядрена мощ от САЩ, но малко им остана.
Русия няма да могат надмина. Защо? Ай като му разбираш ти кажи! Аз определено знам защо.
На нас няма какво толкова да ни отмъщават, освен за номерата на един с агентурно име Буда.
Защо ли?
В над 5000 г. история Китай не е бил империалистическа държава.
Страх ги е да не си развалят нацията.
За тах всички сме варвари.

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 502
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Глобализма, НАТО, СЗО, и светът около нас
« Отговор #342 -: Юли 02, 2021, 09:22:09 am »
Кой е Киро Брейка?
Един обикновен човек от народа, който не се страхува да говори истината с езика на улицата. Освен това е пич и мъжкар, а не форумна шушуминга или джендаркса мека китка, каквито са повечето неолиберали. Говори така, че да го разбира простолюдието. Нещата за които говори, никога няма да се разискват по т.н. "свободни" медии - централните колониални фашистки неолиберални медии, контролирани от едно посолство.

В това видео може да чуете, много добре го е казал, какво представлява западната цензура и ДИКТАТУРА в социалните мрежи и прави съпоставка с тези по Живково време. На това ли му викате демокрация?
Тотална цензура:

<a href="https://www.youtube.com/v/3hjPskTnDbM" target="_blank" class="new_win">https://www.youtube.com/v/3hjPskTnDbM</a>
« Последна редакция: Юли 02, 2021, 10:18:48 am от EDM electronics »

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 502
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Глобализма, НАТО, СЗО, и светът около нас
« Отговор #343 -: Юли 02, 2021, 07:35:49 pm »
"Ебаси докъде ни докараха тия боклуци?"

VITAN, един твой градски от Варна, собственик на ретро-соц музей, говори, обяснява какво се произвеждали тогава през соца и Тодор Живков и как всичко това е безвъзвратно загубено сега. Все неща, които и аз съм казвал тук и са предизвиквали неистова ярост у моите противници, на които не им харесват тия факти, даващи поглед над 30 г. разруха от "демокрацията" и колониалното управление. Именно колониалното управление ни докара до тук, а не формата на собственост, защото кадърния българин не го бърка каква е формата на собственост.

Говори се и за казармата, че там са били най-хубавите години за един истински мъж, най-добрите приятелства, емоции и т.н. Днес разни меки китки, пунди, мишки /били такива и тогава и сега/ ни обясняват, колко безсмислена била казармата, това че си отишъл с общи задружни усилия да гарантираш защитата на държавата.

Човека от Варна каза: Когато получих повиквателната за казармата, се разплаках от радост.
Това е истински мъж, не пунда да се крие зад полата на майка си и не му е тежала казармата, не е бил страхливец, не е бил тарикат, като днешните демократи.

Произвеждали сме: велосипеди, мотопеди, мотори, коли, електрокари, мотокари, автобуси, камиони, ремаркета, трактори, бронетранспортьори, локомотиви, кораби, спътници /щях да кажа и совалки, но не, без малко  ;)/.
Какво от всичко това произвеждаме сега? - .|.

<a href="https://www.youtube.com/v/n6pHH9ei9XE" target="_blank" class="new_win">https://www.youtube.com/v/n6pHH9ei9XE</a>
« Последна редакция: Юли 02, 2021, 08:42:57 pm от EDM electronics »

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Глобализма, НАТО, СЗО, и светът около нас
« Отговор #344 -: Юли 02, 2021, 08:59:31 pm »
Цитат
Произвеждали сме: велосипеди, мотопеди, мотори, коли, електрокари, мотокари, автобуси, камиони, ремаркета, трактори, бронетранспортьори, локомотиви, кораби, спътници /щях да кажа и совалки, но не, без малко  ;)/.
Какво от всичко това произвеждаме сега? - .|. 
От всичкото по горе изброено, произвеьждали сме наистина добре само велосипедите и в интерес на истината пропусна да споменеш ръчни електрически машини. Флексове и бормашини. 
Което си е си е  Елтос бяха на световно ниво за времето си.  За съжаление вече ги няма. А за велосипедите:
В момента произвеждаме велосипеди, колкото и да не ти се вярва, над световното ниво. Няма да ги намериш в България освен ако не отидеш в завода в Пловдив защото в България няма пазар за тях. А отгоре на това не смогва да задоволи търсенето в Дания Холандия и Белгия.