Автор Тема: Глобализма, НАТО, СЗО, и светът около нас  (Прочетена 200757 пъти)

Неактивен epwpixieq-1

  • Сериозен Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ****
  • Публикации: 1 918
  • Пол: Мъж
  • e^(π*ι)+1=0
Re: Глобализма, НАТО, СЗО, и светът около нас
« Отговор #285 -: Юни 08, 2021, 11:09:42 am »
Задавам си въпроса - как си управляват автомобилите?
Ами нали затова се надяват на Елон, Google, Uber, Lift, Apple и безбройните други малки и средни тек компании които разработват софтуерните пилоти да управляват автомобилите  ;D (разбира се в кръга на шегата).

Ами не е лесно, те си ги управляват и не мислят, то основно затова има такива задръствания. Когато карaм по магистралите на източното крайбрежие, при две ленти в едната посока ( както са между-щатските пътища "interstate" като I-95 ) трябва да ги минавам на зиг-заг понеже нищо че карат с 90 се движат в лявата лента а не в дясната. От година започнах да им святкам ( както по българските пътища ) и някои се усещат но други изобщо не знаят и какво става.
Да не говорим че мигачи и такова нещо при изпреварване като че не съществува.

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: Глобализма, НАТО, СЗО, и светът около нас
« Отговор #286 -: Юни 08, 2021, 11:31:04 am »
EDM, не съм съвсем съгласен за избора!

Животът ми е бил доста колоритен откъм бит, така, че мога да говоря от първо лице:
Живял съм в големи градове, живял съм и в малки градове, живял съм и на село. Живял съм в къщи на роднини, живял съм в собствени жилища, живял съм и на свободен наем!
Карал съм месеца с 300 лева (семейство), изкарвал съм и по 3000 на месец,
И говоря за периоди от по няколко години, не няколко месеца!

Както е вярно, че битието определя съзнанието, така е вярно и че съзнанието определя битието! Реверсивна е връзката!
Ако имаш манталитет на човек, който изцяло разчита "системата" да му реши проблемите, няма как да живееш по собствения си стандарт, без значение от дохода - просто нямаш собствен стандарт, а се оставяш на течението.

Всеки сам си определя стандарта и нивото на съществуване (в известни граници, разбира се). Всеки сам си задава приоритетите и личните таргети.
Изключения има винаги, но те затова са изключения.

Но когато цяла една прослойка от населението се е поставила в подобна ситуация, то затова е отговорна предимно средата, в която тези хора са отраснали и възпитани! Разбира се...и тук има изключения.


Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 524
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Глобализма, НАТО, СЗО, и светът около нас
« Отговор #287 -: Юни 08, 2021, 11:49:05 am »
При 20% на година увеличаване на бездомните, няма как за такъв кратък период, толкова много хора да си променят съзнанието и умишлено да излязат на палатка с вързани на врата надписи от картон: "Айм хънгри!"

Някаква друга ще да е причината.
Процесът се отприщи през 2008 г. и сега отново набира скорост. Мисля причините са ясни.

Освен това основната функция на една държава е социалната. Има хора, които се в неравностойно положение. Държавата е за това, да помага на тези хора, поне да живеят достойно - взима от богатите и дава на бедните. Поне така е в Европа, като първенец е Дания.

Който е учил икономикс знае:
Колкото по-високи данъци събира една държава, толкова по-социална политика провежда и обратно. В САЩ се събират много по-малко данъци, отколкото в Европа.

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: Глобализма, НАТО, СЗО, и светът около нас
« Отговор #288 -: Юни 08, 2021, 12:13:52 pm »
При 20% на година увеличаване на бездомните, няма как за такъв кратък период, толкова много хора да си променят съзнанието и умишлено да излязат на палатка с вързани на врата надписи от картон: "Айм хънгри!"

Има как, има...
Болшинството от тях са разчитали до този момент на системата, а тя се пропуква вече...
Те имат психиката на...бройлери - изкуствено отглеждани и щадени.
Точно поради тази причина, когато в тяхната среда се вреже някой "див балкански субект", той почти винаги успява да изплува...

За какво му е на един безработен лентяй - пияница, да работи, след като социалните му помощи са около 1500 долара? Липса на инстинкт за оцеляване - досега системата се е грижила за това.

Нали и гърците затова вдигнаха патакламата преди няколко години - повишиха стандарта си кредитно и се разглезиха...
Тогава даже ме шокира изказването на една възрастна гъркиня - Как да живеем с 80 евро на ден, 4 членно семейство?

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 524
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Глобализма, НАТО, СЗО, и светът около нас
« Отговор #289 -: Юни 08, 2021, 02:21:41 pm »
Колежката, с която работихме 20 години в една стая, прати дъщеря си в Германия. Направо я натири - първо да учи, после като завърши и каза да не се връща. Завърши специалност "Пречистване на отпадни води".
Та това девойче поработи 3-4 години в Уестингхаус, после се премести в BASF. Преди 3-4 години взе 250 000 евро заем (и й го дадоха без проблеми) и си купи къща 300 квадрата с декар място.Омъжи се за някакъв германски мухльо, който се интересува единствено от волейбол, и си мисли че някога ще стане голям волейболист, но на практика в момента тя го издържа.

Не знам с какъв германец си говорил, ма явно той не е представителна извадка...

Това коя година става?
Ами те имотите в моя град са по-скъпи от Германия явно. Примерно къщурка с двор от 300 кв.м. струва 200 000 евро. Мой познат си продава също къщата с двор от 250 кв.м., вярно хубава къща - търси й 500 000 евро.

https://www.alo.bg/7060158

Не си в час, да знаеш. Аз предполагам, че дори в София няма да ти дадат да припариш до къща за тия пари. Пък и "си купи" с ипотека не значи, че си купи къща. Ще я купят евентуално наследниците, ако не батакляса до тогава.
Недвижимостите в Германия надхвърлят много над 1 милион евро, иначе Радико да си беше купил вече къща от лепенето на фаянс.  :D
Освен да е в някое забутано село или в арабски квартал, където мирише на араби от 10 км. Тук знам села, продават къщи по 2 000 лв. с двора.

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Re: Глобализма, НАТО, СЗО, и светът около нас
« Отговор #290 -: Юни 08, 2021, 03:32:25 pm »
Да, не е в центъра на Берлин. Централата на BASF се намира в Лудвигсхафен, а къщата е в едно от околните "села" на около 10 км от града. И цената е от преди 5-7 години.

Неактивен бай Теню

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 473
  • Чем больше узнаю людей, тем больше нравятся собаки
Re: Глобализма, НАТО, СЗО, и светът около нас
« Отговор #291 -: Юни 08, 2021, 08:27:31 pm »
Вашият идол

Неактивен VITAN

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 509
  • Невежеството ражда химери...
Re: Глобализма, НАТО, СЗО, и светът около нас
« Отговор #292 -: Юни 08, 2021, 08:36:49 pm »
Байовото, нищо ново не казваш.
С'я ако ти дам документалистика на тая тема, ти с тия 1-2 изречения тролско трудолюбие няма да си направиш труда да я изгледаш.
Като си толкова отворен, я тука извади документ,
1. Какво значи: семибанкирщина?
2. Да ли не бяха тия чистокръвни чифути, а не набедени такива?
3. Каква роля имаха в съдбата на Русия?
4. Как набедения чифут без ресурси, разката тия мега мастодонти с ресурси?
5. Защо го направи, нали и той е чифут? Или не е? Ама пък, ако е.... Страх лозе пази, пази ли страх лозе?!

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 524
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Глобализма, НАТО, СЗО, и светът около нас
« Отговор #293 -: Юни 08, 2021, 08:46:11 pm »
бай Теню благодаря ти за този исторически документ на моя идол Владимир Владимирович - поклон, поклон  :D. Стопли ми сърцето, ти си истински приятел.  :)

Неактивен svetlio760

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 369
  • Пол: Мъж
  • винаги има начин
  • Скайп: svetlio760
Re: Глобализма, НАТО, СЗО, и светът около нас
« Отговор #294 -: Юни 08, 2021, 08:55:14 pm »
Байовото, нищо ново не казваш.
С'я ако ти дам документалистика на тая тема, ти с тия 1-2 изречения тролско трудолюбие няма да си направиш труда да я изгледаш.
Като си толкова отворен, я тука извади документ,
1. Какво значи: семибанкирщина?
2. Да ли не бяха тия чистокръвни чифути, а не набедени такива?
3. Каква роля имаха в съдбата на Русия?
4. Как набедения чифут без ресурси, разката тия мега мастодонти с ресурси?
5. Защо го направи, нали и той е чифут? Или не е? Ама пък, ако е.... Страх лозе пази, пази ли страх лозе?!
Името на майка му е без съмнение, но коя е истинската му майка?! https://agromassidayu.com/gde-rodilsya-putin-v-v-i-kto-ego-roditeli-news-661408

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Глобализма, НАТО, СЗО, и светът около нас
« Отговор #295 -: Юни 08, 2021, 09:19:33 pm »
Ако не беше еврейкара истинската му майка нямаше да е начело на Русия.

Неактивен Михаил Кузмов

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 2 193
Re: Глобализма, НАТО, СЗО, и светът около нас
« Отговор #296 -: Юни 08, 2021, 10:39:10 pm »
Готкият Витан, имал документалистика! Ама като няма какво да каже 1,2,3,...лапайте мухи! Благодарим за обстойната информация!

Неактивен VITAN

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 509
  • Невежеството ражда химери...
Re: Глобализма, НАТО, СЗО, и светът около нас
« Отговор #297 -: Юни 08, 2021, 10:47:30 pm »
Благодарим за обстойната информация!
Деде, и баща ми на твоите години се хвърляше на всякаква работа, но след няколко години вече нищо не му се работеше.
Ако си губя времето за всяко изхождане на трол по всяка тема, обстойно, доказателствено, с аргументи, то съм за 4-ти километър...

Неактивен VITAN

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 509
  • Невежеството ражда химери...
Re: Глобализма, НАТО, СЗО, и светът около нас
« Отговор #298 -: Юни 09, 2021, 09:27:44 am »

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 524
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Глобализма, НАТО, СЗО, и светът около нас
« Отговор #299 -: Юни 09, 2021, 12:40:57 pm »
VITAN, тези дето си ги изтипосал ли са стожерите на съвременната демокрация?
Че той тоя Хенри 8-ми е заклал толкова хора, колкото в момента е града в който живея. То Баташкото клане изглежда, като погалване с перце спрямо тоя западен европеец? Скоро ходих отново /всяка година ходя/ на църквата в Батак, да се поклоня пред жертвите на османското иго - нищо че днешните демократи го отричат.

Да не е случайно тоя Хенри 8-ми руснак, че те май само руснаците ги правят тия работи?  :D

А за Леополд 2-ри чувал ли си?
Умъртвил около 15 милиона - рязал ръце, крака, уши и т.н. - демократ, изнасял демокрация в бедна африканска страна, както американците изнасят тяхната демокрация.  :D

https://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%9B%D0%B5%D0%BE%D0%BF%D0%BE%D0%BB%D0%B4_II_(%D0%91%D0%B5%D0%BB%D0%B3%D0%B8%D1%8F)