Животът- начин на употреба! > Политика, религии, себеосъзнаване

Глобализма, НАТО, СЗО, и светът около нас

<< < (20/322) > >>

dmitarp:
Не знам това сарказъм ли е но проблема е наистина голям, факт е че наградиха филма "Земя на номади", който описва макар и художествено този проблем. Но те го виждат проблема не си затварят очите нито го крият.

EDM electronics:
Бъзикам се  ;), но да, жалко за хората  :(. Това са напълно нормални хора, които са принудени на това унижение. Държавата им нищо не прави за тях, но имат пари да поддържат бандитски и фашистки режими по света, само и само да не загубят еднополюсния свят - тоталитаризма който са устроили.

svetlio760:
Да, жалко за хорицата и за американската мечта. Иде им и на тях края. Беше далавера да живееш там когато тук беше комунизъм. :(

juliang:

--- Цитат на: EDM electronics в Май 23, 2021, 09:17:57 pm ---Бъзикам се  ;), но да, жалко за хората  :(. Това са напълно нормални хора, които са принудени на това унижение. Държавата им нищо не прави за тях, но имат пари да поддържат бандитски и фашистки режими по света, само и само да не загубят еднополюсния свят - тоталитаризма който са устроили.

--- Край на цитат ---

Добре, а къде свършиха държавите, които бяха социални? Където за всеки имаше безплатна храна, жилище, здравеопазване, изобщо всичко? Коя е държавата, която сега предлага този разкош? И защо по дяволите преди само 30-40-50 години хора НА ТЪЛПИ бягаха от този рай през границите с риск да бъдат застреляни в гръб от своите?

Разбери го - природата не е справедлива. Няма такова нещо в нея. като почнеш от микроорганзимите и свършиш с висшите примати - навсякъде има едни на по-високо стъпало и други на по-ниско стъпало. И именно борбата за стъпало е тази, която крепи прогреса.
В момента в който премахнеш съперничеството, ти спираш всякакви процеси в даден социум. Умните теглят една майна на всичко и почват да си чоплят в пъпа, глупавите почват да искат все повече и повече срещу това, че не правят нищо.

Да, ще спят в палатки. По целя свят спят в палатки, щото НИЩО не правят. Нищо не могат да правят, нямат създадени навици и умения да правят нещо. Съвременния живот вече е толкоова динамичен, че не можеш да стоиш на стари лаври. Бил си добър електротехник - вече това не върши работа, ако не знаеш електроника и автоматика. Само след едни 5-10 години много специалисти - майстори по ДВГ ще са на практика безработни, камара сервизи ще останат без работа щото вече просто няма да има автомобили с ДВГ. Каква работа може да има един брилянтен специалист по карбуратори в момента? Как да си намери работа майстор на камини, като общината съвсем скоро ще почне да глобява хората, топлещи се на твърдо гориво? Какво да работи един добър телевизионен техник, който разбира от кинескопни телевизори и аналогова телевизия? Какво да работи един добър работник в полиграфичен комбинат, като вече почти никой не купува вестници, а книгите са екзотика?
Ето такива хора масово спят на палатки.

VITAN:

--- Цитат на: juliang в Май 24, 2021, 12:44:57 am ---Добре, а къде свършиха държавите, които бяха социални? Където за всеки имаше безплатна храна, жилище, здравеопазване, изобщо всичко? Коя е държавата, която сега предлага този разкош?
--- Край на цитат ---
Има бе, има!
И такива с разкош, и такива без разкош. Но без уникална бедност като САЩ.
Тук дори в ссиганските гета е по-фешън и куул.


--- Цитат на: juliang в Май 24, 2021, 12:44:57 am ---И защо по дяволите преди само 30-40-50 години хора НА ТЪЛПИ бягаха от този рай през границите с риск да бъдат застреляни в гръб от своите?
--- Край на цитат ---
Пошло всё к чёртовой матери!


--- Цитат на: juliang в Май 24, 2021, 12:44:57 am ---Разбери го... В момента в който премахнеш съперничеството, ти спираш всякакви процеси в даден социум. Умните теглят една майна на всичко и почват да си чоплят в пъпа, глупавите почват да искат все повече и повече срещу това, че не правят нищо.

Да, ще спят в палатки. По целя свят спят в палатки, щото НИЩО не правят. Нищо не могат да правят, нямат създадени навици и умения да правят нещо. Съвременния живот вече е толкоова динамичен, че не можеш да стоиш на стари лаври......
--- Край на цитат ---

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия