Автор Тема: Глобализма, НАТО, СЗО, и светът около нас  (Прочетена 204357 пъти)

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 544
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Глобализма, НАТО, СЗО, и светът около нас
« Отговор #840 -: Януари 29, 2022, 02:30:58 pm »
Браво tobo1, браво, тонът ти взе да ми харесва. Ако продължаваш така, ще те вема в моята партия.  :D

Вероятно говориш за Рокфелер.
Истината е, че руснаците също са колония на тия за дето говориш. Путин колкото и да му се иска страната му да е суверенна, толкова и е много трудно това да се случи. Според мен Русия е частично суверенна, много зависи от ей тия банкери, а и от запада, като цяло. Много е дълго за коментар и затова го казвам така обобщено.

Руснаците също са империя и се борят за такава, но за разлика от американската се ограничават до влиянието на СССР, докато американците искат всичко, цялата планета.

Според мен война няма да има. Ще има, ако американците за пореден път излъжат украинските фашисти и нападнат Донбас. Тогава Путин ще ги признае за отделни държави и понеже там живее 95% руско население, ще прати войски в Донбас. Разгрома е сигурен. Американците и НАТО няма да се намесят, защото ще бъдат разгромени и най-малкото унизени, защото за първи път в историята руската армия превъзхожда в пъти тази на САЩ и НАТО - погромът би бил огромен с конвенционалните оръжия, за атомни не говоря, защото там победител няма да има.

Глупави излязоха американците. След перестройката започнаха да обграждат руските граници с ракетни установки с двойно предназначение - уж отбратилно ПРО, но то стреля и с нападателни стратегически ракети. Това накара Путин да се превъоръжи. Отделно англосакския истабилишмент не покани на софрата руските либерали и олигарси, чийто партия днес управлява Русия и е най-многобройна и беше прозападно настроена, на поиска да управляват заедно света, като тим на бялата раса, обърна им гръб и така тия руски либерали разбраха, че са втора категория и се превърнаха в либерал-националисти и противници на запада. Само крайно десни са прозападни.

Ако американците си хортуваха и не се придвижваха към руските граници с военна инфраструктура, щяха бавно, но сигурно да претопят съзнанието на руснаците в западните ценности, но щяха да ги победят, разбира се руснаците щяха да са роби и да копаят полезни изкопаеми за световната американска империя, на която и Китай нямаше да може да устои.

Уви, нещата се развиха по друг сценарий, той е лошият сценарий за САЩ.

А ние обикновените хора искаме мир и да живеем спокойно. Да няма лагери, но за съжаление това е то земния живот в предградието на ада.  :)

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Re: Глобализма, НАТО, СЗО, и светът около нас
« Отговор #841 -: Януари 29, 2022, 06:26:16 pm »
... Ще има, ако американците за пореден път излъжат украинските фашисти и нападнат Донбас. Тогава Путин ще ги признае за отделни държави и понеже там живее 95% руско население, ще прати войски в Донбас.
А това че Донецк и Луганск са на територията на Украйна няма голямо значение според теб. Путин е решил и няма значение там някакви държавни граници.

Да попитам ли пак тогава какво правим с Кьонигсберг? Ама не тоя в Германия... :)

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 544
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Глобализма, НАТО, СЗО, и светът около нас
« Отговор #842 -: Януари 29, 2022, 06:33:55 pm »
А това че Донецк и Луганск са на територията на Украйна няма голямо значение според теб. Путин е решил и няма значение там някакви държавни граници.

Да попитам ли пак тогава какво правим с Кьонигсберг? Ама не тоя в Германия... :)
Словения, Харватия и Черна гора бяха в състава на Югославия. Какво е по-различното за самоопределението? Кой разцепи друга държава и си пъха носа дето не му е работата?

Абе чудя ти се на логиката:
За американците имаше ли държавни граници в Корея, Виетнам, Ирак, Либия, Югославия и мн. други, да не ги изброявам?
Защитата на собствените граждани има екстериториалност и казах също:
Когато Русия признае новите държави Донецк и Луганск...тогава няма да са в състава на Украйна...

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Re: Глобализма, НАТО, СЗО, и светът около нас
« Отговор #843 -: Януари 29, 2022, 06:42:22 pm »
Словения, Харватия и Черна гора бяха в състава на Югославия. Какво е по-различното за самоопределението? Кой разцепи друга държава и си пъха носа дето не му е работата?
Да виждаш над парламентите на тези държави да се вее американския флаг? Не, нали? А да ти припомня какво се вее над сградата на администрацията в Севастопол? Смяташ че над Донецк и Луганск няма да се вее същия байрак ли?
И моля ти се... не сме идиоти. Много добре знаеш че става въпрос за въглища, не за руски граждани. И не толкова щот му трябват въглищата, а по-скоро да не се позволява на Украйна да печели от техния добив. Затова и се направи Северен поток 2... само и само да не може Украйна да печели от преноса на газ през територията си.

Що Вова не си защитава гражданите в Чечня? А в Китай? Кого защитава в Калиниград, или тоя въпрос не беше много удобен?

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 544
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Глобализма, НАТО, СЗО, и светът около нас
« Отговор #844 -: Януари 29, 2022, 07:59:58 pm »
Да виждаш над парламентите на тези държави да се вее американския флаг? Не, нали? А да ти припомня какво се вее над сградата на администрацията в Севастопол? Смяташ че над Донецк и Луганск няма да се вее същия байрак ли?
И моля ти се... не сме идиоти. Много добре знаеш че става въпрос за въглища, не за руски граждани. И не толкова щот му трябват въглищата, а по-скоро да не се позволява на Украйна да печели от техния добив. Затова и се направи Северен поток 2... само и само да не може Украйна да печели от преноса на газ през територията си.

Що Вова не си защитава гражданите в Чечня? А в Китай? Кого защитава в Калиниград, или тоя въпрос не беше много удобен?
За в бъдеще не искам да предсказвам, какъв флаг ще се вее над Луганск.
Но, ако видиш земите на Руската империя или СССР, не само Луганск, но и цяла Украйна е в състава им. Я виж първо откога Украйна е държава?

И веднага правя аналогия с Германия:
Над Източна Германия какъв флаг се вее днес и въз основа на какъв държавен и международен акт се вее тоя флаг?

Щом Източна Германия се върна към своя прародител, по същата схема, не може ли да се върне и цяла Украйна, не само Луганск, в състава на Русия?

У-краина е краят на руската империя!

То е все едно да ги сравняваме с Мизия, Тракия Македония и т.н.
По същата логика би трябвало да питаш, какво правят днес в Сирия американците, кой ги е поканил и защо се вее флагът им там, крадците им на петрол с крадци, и какво прави Турция там също, завоевателите им със завоеватели от Османската империя?

Не на мен тия г-н juliang, сбъркал си адреса...

Неактивен plcsoft

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 536
Re: Глобализма, НАТО, СЗО, и светът около нас
« Отговор #845 -: Януари 29, 2022, 08:01:41 pm »
 :(
Според мен най- добре е да има голяма световна патаклама. Така ще се види реалното положение на Силите и малко повече ще се разредят взаймно и не само....
Че с това мерене на мускули патакламата е неизбежна, така или иначе.
Искам също да паднат повече атомни бомби в американските, руските, китайските и европейски  градове. Така ще се прочисти планетата от тази безумна техномания и Тирания. Така или иначе хомо сапиенс води началото си от Африка! Пак от там ще дойде новият човек след атомната ера.
Хем ще е обица на ухото на другите останали глупаци! То така или иначе с тази техногенна отрова която бълваме денонощно, след  20-30 години няма да има живот на планетата. Така или иначе, ни предстой голямото Зануляване , ами поне да е както трябва. Не е ли така?!
Който оцелее, оцелее, ще продължи да ръси човешкото семе, но вече по-мъдро и разумно ще подхождат към Живота, оцелелите простаци!? А и останалият животински свят ще си отдъхне и възроди! Надявам се!?!? :)

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 544
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Глобализма, НАТО, СЗО, и светът около нас
« Отговор #846 -: Януари 29, 2022, 08:06:17 pm »
:(
Според мен най- добре е да има голяма световна патаклама. Така ще се види реалното положение на двете Сили и малко повече ще се разредят взаймно и не само....

Подкрепям напълно!
Аз се чудя на Путин и се мая, и го псувам, какво ги чака още тия, при условие, че превъзходството му е явно. На негово място не бих ги изтрал толкова време тия, да ги бях запукал досега.  Винаги е важел законът на джунглата, дори и в преговорите и винаги е печелил тоя с по-големия мускул. Имаха американците томахавки - командваха. Днес тия томахавки да си ги наврат в гъза.  :D

При условие, че ти е по-голям мускула, защо не се възползваш? Какво чакаш, да остарееш и да станеш на джумерка ли?

Аз съм на кажи речи 35 г. и кръвта ми кипи, не съм дядка на 50-60 г.... ;)

Неактивен plcsoft

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 536
Re: Глобализма, НАТО, СЗО, и светът около нас
« Отговор #847 -: Януари 29, 2022, 08:20:14 pm »

При условие, че ти е по-голям мускула, защо не се възползваш? Какво чакаш, да остарееш и да станеш на джумерка ли?

Аз съм на кажи речи 35 г. и кръвта ми кипи, не съм дядка на 50-60 г.... ;)

Мен ме пиши умрял. Така или иначе, я поживея още 20-30 годинки на този свят я, не! Старостта не прощава!!! Такава е реалността, за съжаление!
Ами, язък за тебе едвам христовата възраст си минал, ни си се наживял, нито си си отеб`ал, нито си се наловувал на риба! Ти има каво да губиш, аз не!? Все ми е тая, дали днеска ще се гътна или още 30 годинки ще мизерувам! Ти му мисли дето мизерия не си виждал..... :D

П.Р Абе ЕДМ-ски, Кадафито къде го заряза! Толкова си подхождахте!? Сега на Жириновски, мурафетите, ще гледаме или 45 години, стигат! ;D

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 544
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Глобализма, НАТО, СЗО, и светът около нас
« Отговор #848 -: Януари 29, 2022, 08:28:46 pm »
Мен ме пиши умрял. Така или иначе, я поживея още 20-30 годинки на този свят я, не! Старостта не прощава!!! Такава е реалността, за съжаление!
Ами, язък за тебе едвам христовата възраст си минал, ни си се наживял, нито си си отеб`ал, нито си се наловувал на риба! Ти има каво да губиш, аз не!? Все ми е тая, дали днеска ще се гътна или още 30 годинки ще мизерувам! Ти му мисли дето мизерия не си виждал..... :D
Съжалявам те, наистина, но ти желая доброто.
За мен не се кахъри. По женската част съм се наситил.
Всяко лято ходя на Св. Влас и имам много познати рускини с които си пасваме не само по политическите възгледи, намираме общ език и в любовта.  :D Хубави жени са да ти кажа, няма мустаци на сом, красотки.

Вие дядките и да искате, не можете.
Ходя иначе редовно за риба и в Гърция, и в Турция. На мен основното ми занимание е "чесането на пъпа", не знам дали си разбрал. Аз не съм полудял милионер, дето ходи само на работа за пари. Гледам да греба с пълни шепи от каймака на живота.

Не го слушай juliang с неговия "градски начин на живот", бутафория е - от работа вкъщи, леглото и пак на работа, но си мисли, че "градския му живот" е най-добър.

Няма ли "чесане на пъпа" - пропилял си си живота напразно!  :D

Неактивен plcsoft

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 536
Re: Глобализма, НАТО, СЗО, и светът около нас
« Отговор #849 -: Януари 29, 2022, 08:34:11 pm »
Съжалявам те, наистина, но ти желая доброто.


Благодаря!

 Да ти кажа честно, не съжалявам за нищо! Колкото толкова!
 Просто исках да разнобразя, гледните точки! За другите, да има тема за размисъл! Иначе, започва да втръсва............. двуполясният модел на еднополюсна основа!

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Re: Глобализма, НАТО, СЗО, и светът около нас
« Отговор #850 -: Януари 29, 2022, 08:40:10 pm »
Щом Източна Германия се върна към своя прародител, по същата схема, не може ли да се върне и цяла Украйна, не само Луганск, в състава на Русия?
Не иска бе ЕДМ, не иска. Законната власт в Украйна даже вика за помощ батковците от НАТО.

С'я... как става цялата тая работа е малко смешно и не съвсем разбираемо, но има едно такво сборище дет му викат ООН. Прилича малко на събрание на етажната собственост в една панелка. И там някви сволочи са се събрали и викат "Източна Германия иска да се събере със Западна. Кой одобрява това?" Гласуват. "Кой е против?" Пак гласуват. И като повече гласуват, че идеята Германните да се съберат, събранието на етажната собственост излиза с един документ, дето казва "Нашата етажна собственост реши..." Ясно е че не всички ще са съгласни. Ясно е че ако несъгласните не дадат пари или не направят ремонта, на практика налагането на наказания е невъзможно. Но една такава резолюция има чисто морална стойност, показва одобрение за дадено действие от мнозинството нации.
Та тия тупани от ООН решават "Германия да се събере е добре. Хърватска и Словения да са автономни - това е добре. Крим да стане част от Русия не е добре. Луганск и Донецк да са отделни държави - и това не е добре".

Това нищо не значи. Но пък като някой напляска другия в единия случай другите държави казват "Ние решихме че това е добре, затуй сте свършили благо дело". В другия случай казват "Ах вие, непослушковци, наки ви казахме че това не храсва на другите съкооператори, що го направихте? С'я ще спрем асаньора до вашия етаж, кат сте такива лоши"...

В моменат Русия показва мускули, щото й трябва враг. Ако няма враг, хората ще почнат да се оглеждат в болука около тях и ще почнат да са недоволни. А като има враг - всички негативи са насочени към него. По-ясно е казано в песента "Песня про нефть" на Семьон Слепаков.
А Запада ще играе втори рунд на играта "кой ще издържи по-дълго без да си поеме въздух". Последния път СССР се удави. Сега ще видим, ситуацията е доста променена и нещата са "на кантар". Но има огромна вероятност сцценария да се повтори.
На практика НИКОЙ не иска война. За не знам кой път ще го повторя - в момента борбата е за пазари, не за територии и ресурси. Не ти трябва разорена от война територия, щото там не можеш да си продаваш МакДоналдса, Кока-Кола-та, кваса и ушанките. Населението на Запада намалява, така че няма с какво да насели превзетите територии. Изтока пък има територии бол и е направо смешно да иска още.
Ще кажеш - ресурсите в Сибир... Запада може да си ги КУПИ без проблем. Ако не от Сибир - ще ги купи от Африка, от Австралия, от Южна Америка. Ще ги трампи за айфони, за мерцедеси, за Кока-кола... винаги има какво да предложи. За броеве на списание Плейбой ще ги трампи ако се наложи...

Аз се чудя на Путин и се мая, и го псувам, какво ги чака още тия, при условие, че превъзходството му е явно. На негово място не бих ги изтрал толкова време тия, да ги бях запукал досега.  Винаги е важел законът на джунглата, дори и в преговорите и винаги е печелил тоя с по-големия мускул. Имаха американците томахавки - командваха. Днес тия томахавки да си ги наврат в гъза.  :D
При условие, че ти е по-голям мускула, защо не се възползваш? Какво чакаш, да остарееш и да станеш на джумерка ли?
Явно мускула е фотошопнат...
Томахавките вече им изтича срока на годност и трябва да се използват или да се бракуват. Предната партия я използвах в Ирак, а оттогава минаха доста години. Дано не се наложи да се ползват.
А 2 самолета пълни с ПТУРС "Джавелин" са нещо, което никоя танкова дивизия не ще да види в действие. Знаеш какво прави РПГ-то, е това прави още по-страшни неща, и то самостоятелно. А без танкове нещата на рашките са леееко проблематични. Ония 5 нови самолета дет ги имат ще преживеят около 20 минути, и след това ще трябва да се изправят срещу F-35 с МИГ-овете от Виетнамската война...

Не го слушай juliang с неговия "градски начин на живот", бутафория е - от работа вкъщи, леглото и пак на работа, но си мисли, че "градския му живот" е най-добър.

Няма ли "чесане на пъпа" - пропилял си си живота напразно!  :D
Ти само виж колко часа съм загубил в тоя форум, представи си колко време за чесане на пъпа имам :)

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 544
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Глобализма, НАТО, СЗО, и светът около нас
« Отговор #851 -: Януари 29, 2022, 08:56:27 pm »

А 2 самолета пълни с ПТУРС "Джавелин" са нещо, което никоя танкова дивизия не ще да види в действие. Знаеш какво прави РПГ-то, е това прави още по-страшни неща, и то самостоятелно. А без танкове нещата на рашките са леееко проблематични. Ония 5 нови самолета дет ги имат ще преживеят около 20 минути, и след това ще трябва да се изправят срещу F-35 с МИГ-овете от Виетнамската война...


Гледам, бая ти се е развихрила фантазията.
Руснаците имат по-добри противотанкови снаряди от джавелините, но не си запознат. Имат самоходна установка, която е автоматична и унищожава голямо количество танкове. Имат и РПГ досуш, като джавелините. Имат и мини, които американците нямат. Надземни са и се ориентират по шума на танка, отсколъчни и от височина поразяват танка. Въобще ,няма с какво да ме изненадаш. Не говори, американците днес на много по-слаби и никога, запомни никога няма да влязат в бой с руснаците, за педерасите от НАТО пък въобще не ги споменавай, няма такъв, който е готов да умре от руснак.

Можеш да изключиш вякаквъ желание за бой с руснаците. А аз иначе го искам. Руснаците от край време ги сърбят ръцете, те са родени за война, на тях им е в кръвта. Американците и англосаксите са пирати, разбойници, крадци, убийци, но те не могат да се изправят срещу войни, които са готови да умрат за родината си. Виж германците са друга бира. Само те са достойните войници. Това са най-силните войници - руснаци и германци и после са българите. Американците ще завият на умряло в сюблимния момент. Тях дори виетнамците ги еб@ха.  :D

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Re: Глобализма, НАТО, СЗО, и светът около нас
« Отговор #852 -: Януари 29, 2022, 09:15:15 pm »
Гледам, бая ти се е развихрила фантазията.
Руснаците имат по-добри противотанкови снаряди от джавелините, но не си запознат. Имат самоходна установка, която е автоматична и унищожава голямо количество танкове. Имат и РПГ досуш, като джавелините. Имат и мини, които американците нямат. Надземни са и се ориентират по шума на танка, отсколъчни и от височина поразяват танка.
Обаче има един мъъъничък проблем - НАТО не трупа танкове на границата. Танка е чито нападателно оръжие, а НАТО няма намерение да нахлува никъде.
А Джавелин-а е чисто отбранително оръжие. Ще се съгласиш че е много тъпо да търчиш с 30 килограмова бурия по полето, гонейки танк... :)

... Руснаците от край време ги сърбят ръцете, те са родени за война, на тях им е в кръвта.
Затова и имат задължителна наборна служба - просто не могат да отсеят всички доброволци ...

Неактивен VITAN

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 527
  • Невежеството ражда химери...
Re: Глобализма, НАТО, СЗО, и светът около нас
« Отговор #853 -: Януари 29, 2022, 09:22:09 pm »
А Джавелин-а е чисто отбранително оръжие.
Нямаш идея колко си прав! Питай украинците.
(или да ти търся видеа, ако теб те мързи в качеството на факт-чекър)
Не всеки път ракетата литва, не всеки път ждавелина разпознава целата да я захване.
Това, което всеки път разпознава са едни $ 100000 горе-доле.

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Re: Глобализма, НАТО, СЗО, и светът около нас
« Отговор #854 -: Януари 29, 2022, 09:25:24 pm »
Нямаш идея колко си прав! Питай украинците.
(или да ти търся видеа, ако теб те мързи в качеството на факт-чекър)
Не всеки път ракетата литва, не всеки път ждавелина разпознава целата.
Това, което всеки път разпознава са едни $ 175200 горе-доле.
Нищо, и една на 10 да свърши работата, пак сметката е на плюс. Или си признай че руските танкове струват под 2 милиона парчето... :)