Автор Тема: Глобализма, НАТО, СЗО, и светът около нас  (Прочетена 202663 пъти)

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 539
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Глобализма, НАТО, СЗО, и светът около нас
« Отговор #810 -: Януари 24, 2022, 07:34:22 pm »
Не бе, изобщо... само изведнъж почнаха да изпитват проблеми със запълването на хранилищата в Западна Европа, точно когато им казаха че Северен поток 2 няма да бъде сертифициран толкоз лесно колкото искаха.
И на практика няма санкции за руската газ. Просто никой не я ще вече, нормалните държави се оиентират към по-сигурни доставчици, макар и на по-високи цени.
Ти взе и да си противоречиш. Уж не искали да дават газ, а се натискали да пускат Северен поток 2. Кое да приемем за вярно?
Сертифицирането е натиск от страна на САЩ и техните подлоги в ЕС. Просто бавят и това е. Но докато бавят руснаците сключиха договор  с Китай за същото количество газ през СП2 и вече им е през оная работа. Пласмент на стоката има.

Отново говориш глупости, не били сигурен партньор. Не е имало случай да не изпълнят договорните си задължения, нещо повече - всяка година увеличават доставките средно от 15-20% повече, над договореното.

Нормалните държави търсят по-евтин газ. По-сигурен няма такова понятие, това е пропагандистко понятие. Руснаците продават газ от край време в Европа, но като процент на потреблението не е много - до 30%.

Руския газ няма алтернатива за Европа. Хранилищата на скандинавските страни са изчерпани и те всяка година намаляват с 20% добива, разликата се покрива от руснаците. В бъдеще руската газ ще доминира в Европа.

Неактивен plcsoft

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 536
Re: Глобализма, НАТО, СЗО, и светът около нас
« Отговор #811 -: Януари 24, 2022, 08:07:28 pm »
    Това ли е истината- хахахахаха... определено успя да ме разсмееш!!! Определено лъжата в България я имаме за спорт. Покрай няколко истини набутваме купища мръсни лъжи, които обявяваме за неоспорими факти. А най-много съжалявам, че от речника ни изчезнаха думи като: чест, достойнство, срам и т.н. Прочетох статията по диагонал, защото след прочитането на две изречения на мястото на което спирах ме обхващаше гняв и ярост. Например енергетиката... я ми кажи колко централи сме имали преди 1944г. и колко след? Колко села и малки градчета са били осветявани от електрически крушки? 400 КВ връзка с СССР не е била за да ни крадът тока, а за да захранят енергийният пръстен на България ако се случи нещо непредвидено и падне. А относно газовата връзка съм съгласен... даже имам предложение: Да отрежем всички тръби свързани с Русия и да се откажем напълно от руския газ, хак да им е, направо ше им разбием икономиката на пух и прах :) А ние ще купуваме само демократичния американски газ... направо приказка :) Въпроса е колко ше изкараме, но това не е важно... важното е да съсипем икономиката на Русия!!! Относно образованието преди 1944г. мисля, че няма нужда да обяснявам. А пък развитото селско стопанство преди 44г. съм съгласен да се върне (с Белчо и Сивушка), защото СССР наистина го съсипа... докараха ни трактори и селскостопански машини. А как хубаво си вършеехме житото на мегдана преди това :) Как хубаво орахме нивите със споменатите вече Белчо и Сивушка... ееех идилия!!!

Много ти е къса паметта!
А забрави ли 89 -90-91 година в каква Цвето музика се беше превърнала България и не само тя.... Два часа има ток, два часа няма. Демек два часа събираш топлина около реотана, следващите два часа ги отдаваш в стаята.  ;D
Да не говорим тези трактори, комбайни и камиони дето ни ги доставяха руснаците постоянно се чупеха и висяха по-нивите и къри щата по-седмица две че и повече за части, реколтата никога не се прибираше на време, да не ти споменавам от колко механизатори и колко поддържка имаха нужда машините за да вършат някаква работа. И за пилеенето на зърно да не ти споменавам. Сега същите землища се обработват с 5 пъти по-малко машини и 10 пъти по-малко хора! Ама не се вижда това..........
Спомням си последните месеци от казармата 90 година ни бяха изпратили да помагаме в Хасковска област за прибиране на реколтата от жито. Тя като тръгнеше тая комбайна и половината от зърното оставаше по-земята. Бяха поканили един холандец за консултант по-капково напояване на лозята  в едно ТКЗС. Човека като дойде, още първият ден му дигнаха кръвното и постоянно ходеше изнервен за нескопосаната работа и остарялата техника. накрая на човека не му издържаха нервите и на 10 ден си хвана самолета и си замина, даже не си взе обещаните от ТКЗС-то консултантски премии. Та Председателя с една чупена УАз-ка го гони чак до Пловдив за да му навре парите в джоба. Човека след това ги раздал на циганчета от някаква махала. Такава мълва се чу!!!  :)
За газта да не ти споменавам! Че ще стане ......... мазало!
За прословутият енергиен пръстен, да не отварям приказка че ще осъмнем. Само си спомням как бяха закупили два огромни генератори за реактивна мощност за компенсиране на Косинус Фи на този недовършен пръстен и понеже накрая се оказаха ненужна покупка стояха над 20 години на една ЖП-гара и събираха ръжда докато не ги нарязаха за скрап. Даже и на арабите не можаха да ги пробутат. Ама ко` да ти разправям!? Дето има една приказка, комунист, фашист и прост човек, оправия нямат....... в един кюп, сами се давят!   :D
« Последна редакция: Януари 24, 2022, 08:42:18 pm от plcsoft »

Неактивен merlinbg

  • Специалист
  • Активен
  • ***
  • Публикации: 220
Re: Глобализма, НАТО, СЗО, и светът около нас
« Отговор #812 -: Януари 24, 2022, 08:26:47 pm »
Да ти кажа под секрет - точно това се случва в момента на територията на ЕС. Не че не им (ни) трябва руска газ, но когато почват да ти казват "прави това, щото иначе ще ти спрем газта" на някого му идва в повече. Цената на акциите на Газпром е паднала с 16% за месец, въпреки безумните цени на газта в целия свят. За разлика от примерно също така предимно държавната норвежка Equinor, чиито акции са се качили с 35% за 6 месеца.

   Споменах ли, че лъжата я имаме за спорт??? Казваш, че цената на акциите на Газпром е паднала с 16% за месец, а на Equinor се е качила с за 6 месеца. Хм... явно така е удобно, но аз ще го приравня за 6 месеца и твърдя, че акциите на Газпром са скочили с 5% за същия период. Кое е вярно от двете? Казвам също, че 100 лева са повече от 80 долара, защото 100>80 (математически е вярно). Вярно ли е твърдението ми?
   Сравнявам и цената на акциите в момента: Газпром- 291,31$ , Equinor- 27,31$. Отново давам пример: Ако 1 лев увеличим с 1 лев, увеличението е 100%, а ако 100 лева увеличим с 1 лев увеличелието е 1%. Сметни си с колко са скочили акциите на двете фирми при 5% и при 16%.
   И отново казвам... не е хубаво да се лъже!!! Призовавам всички да имат чест и достойнство!!!

Неактивен VITAN

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 522
  • Невежеството ражда химери...
Re: Глобализма, НАТО, СЗО, и светът около нас
« Отговор #813 -: Януари 24, 2022, 08:34:33 pm »
Хулио, последното нещо, което мисля да правя е да проверявам китайски по китайски търсачки.
И това, което си дал никак не е доказателство, че човека лъже!
Елементарна логика.
А с'я си превеждай фрази на китайски и търси в китайски търсачки, и превеждай обратно на български - за да ми докажеш, че не е казано изобщо! Аз не съм писал никъде, че е казано днес!
Хващаш се за сламка и се извисяваш... С което обаче не променяш никой факт.

Donkey premium = е такава анимация ще си търся, но в момента съм на вълна кинти и геополитика.
Да изкарвам едното и да се радвам на другото. Cheers!

P.s.: Уф'цети са яки, да. Но за Donkey premium ще се постарая!

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Глобализма, НАТО, СЗО, и светът около нас
« Отговор #814 -: Януари 24, 2022, 08:43:39 pm »
merlinbg
Май си попрекалил с четенето на социалистическа проза.
Ама да ти припомня, че с тези  Белчо и Сивушка  България става най проспериращата икономика в Европа по онова време.
 Никога няма да забравя думите на един възрастен човек от село Зимевица "над Своге"  от мойте младини:
Ех чадо като бях млад тук в това село който имаше 300-400 овце го брояха за беден. А ако някой имаше двеста или по малко никой за нищо не го бръснеше зашото е мързелив...
Те така за Белчо и сивушка. Горното е оърва ръка лично с ушите си съм го чул. После насилствената колективизация е унищожила България. Руснаците унищожиха България.

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Re: Глобализма, НАТО, СЗО, и светът около нас
« Отговор #815 -: Януари 24, 2022, 08:47:03 pm »
   Споменах ли, че лъжата я имаме за спорт??? Казваш, че цената на акциите на Газпром е паднала с 16% за месец, а на Equinor се е качила с за 6 месеца. Хм... явно така е удобно, но аз ще го приравня за 6 месеца и твърдя, че акциите на Газпром са скочили с 5% за същия период.
Щом този резултат те устройва... :)

   Сравнявам и цената на акциите в момента: Газпром- 291,31$ , Equinor- 27,31$.
Човече, цената 291.31 на акциите на Газпром е в РУБЛИ... :) Цената в долари е някъде около $7.

Хулио, последното нещо, което мисля да правя е да проверявам китайски по китайски търсачки.
И това, което си дал никак не е доказателство, че човека лъже!
Елементарна логика.
Тоест не си се справил ... :) От мен да мине: https://chinahot.org/military/228736.html Тук вече мисля че ще се справиш с гугъл преводача. Или пак не?

Ох, добре... не лъже. Просто като теб не проверява информацията, която цитира. Спускат му какво трябва да прочете и той го чете. Още по-зле...


Неактивен merlinbg

  • Специалист
  • Активен
  • ***
  • Публикации: 220
Re: Глобализма, НАТО, СЗО, и светът около нас
« Отговор #816 -: Януари 24, 2022, 09:02:01 pm »
Човече, цената 291.31 на акциите на Газпром е в РУБЛИ... :) Цената в долари е някъде около $7.

   Прав си не съм видял добре. Моя грешка. Отивам да търся пепел.

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Re: Глобализма, НАТО, СЗО, и светът около нас
« Отговор #817 -: Януари 24, 2022, 09:07:19 pm »
Ти взе и да си противоречиш. Уж не искали да дават газ, а се натискали да пускат Северен поток 2. Кое да приемем за вярно?
Обяснявам - искат да дават газ, ама по техните условия. Е, на западняците това вече не им харесва, и вече не искат да купуват. Кат се научат да търгуват на борсата, а не да обвързват държавите с 10-20 годишни договори - тогава може и клиентелата да се върне.

Руския газ няма алтернатива за Европа. Хранилищата на скандинавските страни са изчерпани и те всяка година намаляват с 20% добива, разликата се покрива от руснаците. В бъдеще руската газ ще доминира в Европа.
На подходящата цена ще тръгне газ и от Близкия изток, и от САЩ... А и Европа не случайно се бори да премине към възобновяеми източници колкото се може по-бързо и в по-голям обем. Това също е в плана за независомост от Русия. Или си мислиш че просто ей-тъй харчат едни пари?

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 539
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Глобализма, НАТО, СЗО, и светът около нас
« Отговор #818 -: Януари 24, 2022, 10:02:31 pm »
Обяснявам - искат да дават газ, ама по техните условия. Е, на западняците това вече не им харесва, и вече не искат да купуват. Кат се научат да търгуват на борсата, а не да обвързват държавите с 10-20 годишни договори - тогава може и клиентелата да се върне.
На подходящата цена ще тръгне газ и от Близкия изток, и от САЩ... А и Европа не случайно се бори да премине към възобновяеми източници колкото се може по-бързо и в по-голям обем. Това също е в плана за независомост от Русия. Или си мислиш че просто ей-тъй харчат едни пари?

Това са празни приказки. Ако беше така, както казваш, германците въобще нямаше да строят СП2. Знаят, че няма по-евтин газ от руския и няма и да има. А по отношение на възобновяемите източници, тяхната енергия е капка в морето. Скоро няма да могат да разчитат на тях. Вече преосмислят отказът си от ядрената енергетика. Тия слънчеви панели и вятърни мелници са вятърна работа. Всяка година се покачва енергопотреблението и те дори не могат да насмогнат само на това, не говорим за цялостно осигуряване. Единствено Радико с неговия квантов генератор може да обърне тенденцията.  :D

Да хванем бас, че СП2 ще работи и още как?

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Глобализма, НАТО, СЗО, и светът около нас
« Отговор #819 -: Януари 24, 2022, 10:10:41 pm »
ЕДМ както винаги не си в час.
Радико има квантов двигател а не квантов генератор. Въпросният уред е консуматор на електроенергия а не я произвежда.  Произвежда само механична тяга.

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Re: Глобализма, НАТО, СЗО, и светът около нас
« Отговор #820 -: Януари 24, 2022, 10:14:39 pm »
Да хванем бас, че СП2 ще работи и още как?
Да, вероятно ще тръгне - когато Русия отстъпи поне от част от условията си.

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Re: Глобализма, НАТО, СЗО, и светът около нас
« Отговор #821 -: Януари 25, 2022, 07:52:43 pm »
Да живей най-демократичната демокрация по всичките земни кълбета:

https://echo.msk.ru/news/2970350-echo.html

Цитат
Российский оппозиционный политик Алексей Навальный включен в перечень организаций и физлиц, причастных к терроризму и экстремистской деятельности
...
Согласно законодательству, банки замораживают средства включенных в данный список лиц и приостанавливают их обслуживание.
...
В данный перечень также попали ... Любовь Соболь...

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 539
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Глобализма, НАТО, СЗО, и светът около нас
« Отговор #822 -: Януари 25, 2022, 08:21:28 pm »
Да живей най-демократичната демокрация по всичките земни кълбета:

https://echo.msk.ru/news/2970350-echo.html

Слушай ве, "демократа", много ти е крива и твоята "демокрация".
Значи оня русофил Малинов ли беше, дето отиде да го награждава Путин бил изменник и според теб трябвало да бъде съден, щото американския президент без да имал доказателства го обяви за престъпник /кой му дава право на тоя ненормалник да се меси в чужда държава, не ни стигат окупационните войски, ами и той.../, а Навални, който си сътрудничи с западните разузнавания, който е финансиран за подривна дейност в Русия за преврати и цветни революции, бил обект на "демократична" руска демокрация.

Аз бих го пратил в Гуантанамо - затвора за политически престъпници и то без процес, както го правят "най-демократичните" американци.

Неактивен VITAN

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 522
  • Невежеството ражда химери...
Re: Глобализма, НАТО, СЗО, и светът около нас
« Отговор #823 -: Януари 25, 2022, 08:30:14 pm »
EDM, н'дей тъй!
САЩ наглеждат правата на човека в цял свят.
Но се грижат за правата на човека, само, ако държавата има много нефт и газ!
В краен случай злато, платина и сребро.

Н'ачи мада Раша има и диаманти, има и цялата Менделеева таблица, ужас какой то!

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Re: Глобализма, НАТО, СЗО, и светът около нас
« Отговор #824 -: Януари 25, 2022, 08:36:11 pm »
... Значи оня русофил Малинов ли беше, дето отиде да го награждава Путин бил изменник и според теб трябвало да бъде съден...

Да съм казал че е изменник? Съдят го за измяна, и някакъв съдия е решил че награждаването с орден било обстоятелство, позволяващо да се отмени ограничителната заповед. Казах че съдията е за бой, не Малинов.
Моля, проверявай фактите преди да цитираш с "добавена реалност".

... а Навални, който си сътрудничи с западните разузнавания, който е финансиран за подривна дейност в Русия за преврати и цветни революции, бил обект на "демократична" руска демокрация.

Не знаех че предизборната агитация е "подривна дейност". Да не е залагал бомби по жп линиите? :)

САЩ наглеждат правата на човека в цял свят.

Други само правят референдуми в Крим...