Автор Тема: Глобализма, НАТО, СЗО, и светът около нас  (Прочетена 201325 пъти)

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 529
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Глобализма, НАТО, СЗО, и светът около нас
« Отговор #720 -: Януари 10, 2022, 03:42:54 pm »
И "належащата причина" е ... връчване на медал?!? Не могат да му го пратят по пощата, или да му го връчи посланика на РФ в България?
Следващия път ще знам - резервация на Халкидики е належаща причина да напусна страната...
Оп, оп, оп.....въпреки, че си "юрист"  :D, явно си забравил, не се и съмнявам  ;), че в българското наказателно право има презумпция за невиновност, т.е. всеки е невинен до доказване на противното и то с влязъл в законна сила съдебен акт.

А според конституцията и европейските директиви, хартата за правата на човека, която нашата държава е ратифицирала, всеки има право на свободно предвижване и не могат да му бъдат ограничаване тези права. Това, че си подсъдим, не означава виновен, казах го по-горе - презумпция за невиновност. НПК налага ограничения на тези права, но не винаги или и дори приложени, то те могат да бъдат отменени, както писах в предния си пост. Тук не става въпрос дали на теб ти харесва това или не, видимо не, но закона и твоите предпочитания не винаги съвпадат.  :D Тоталитарно ти е мисленето, да знаеш.  ;)

Като се бараш от големите "демократи", какво е това мислене да се ограничават права на човек решил да пътува по свой си повод, дори да го награди не Путин, ами ако ще и извънземните. Негова си работа на решилия да пътува, да си ходи където си ще. Мярката за процесуална принуда има за цел да обезпечи присъствието му в процеса, а не да му ограничава правата въобще.

Друг е въпроса, дали въобще ще бъде признат за виновен. Според мен, спрямо това с което съм запознат, обвинението му е скалъпено по поръчка на американското посолство и за страх и назидание на всеки, които се опита да слави блъгаро-руската дружба. Бас хващам, че ще бъде оправдан! Готов ли си да се обзаложиш?  :D

Нека си ходи човека да му връчват какъвто медал си иска. Това му е кефа или каузата, нека си го прави или съответно се бори за нея.

Нещо бягаш от правната страна на въпроса и даваш някакви дурашки примери.

Като се възмущаваш от такива хора, дето ходят в руското посолство и Русия, не забравяш ли другите, дето си изтъркаха обувките да ходят в американското посолство и Белия дом, по същите "патриотични" причини? Те не са ли за съд и проверка, дали не са изменници на родината?


Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 529
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Глобализма, НАТО, СЗО, и светът около нас
« Отговор #721 -: Януари 10, 2022, 04:10:28 pm »
1. Ми в светлината на случващото се в Казахстан мисля че е доста разумно решение. Нямаш нищо против 3 000 - 5 000 руски военни да дебаркират на аерогарите в София и Варна за да защитят правителството от протестите на гражданите по улиците?

2. Че едни така дебаркираха в Севастопол, и Крим се оказа руски за една вечер...

3. Да, рабирам че това ти е желанието, но повярвай ми - това не е желанието на мнозинството.


1. В светлината на случващото си в Казахстан явно ти е угаснала лампата и си пропуснал да гледаш на светло видеата, как раздават оръжие /автомати/ от леки коли на "мирно" протестиращите. Това автоматично ги превръща в терористи и превратаджии, т.е. хора, които искат да сменят избраната чрез демократични избори власт с пушки. А позволените протести са само мирни. Убиха 15 полицаи и после се намесиха органите на реда. Когато терористи нападнат властта, се намесват партньорите, също като партньорите от НАТО. Гледай малко по-внимателно какво става, заглеждай се в подробностите, но първо ги търси, не чакай наготово новини.

За сравнение в САЩ макар и протестите пред Капитолия да бяха мирни, макар и демонстрантите да нямаха оръжия, властта употреби такива и уби мирни жители. Защо нищо не каза по този повод?

2. Това са твои импровизации.

3. Това са твои предположения, аз не съм казвал какво искам.  :)

4. Тук сам си задаваш риторичен въпроса и сам си отговаряш.  :D

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 529
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Глобализма, НАТО, СЗО, и светът около нас
« Отговор #722 -: Януари 10, 2022, 05:27:48 pm »
И що цената скочи 10 пъти за 1/2 година бре? Къде е евтината руска газ? Американците ли дигнаха цената?
Не мога да ти отговора подборно на всички въпроси, защото нямам толкова време, но тук забелязах отново непростимо незнание от твоя страна.

Газта в Европа се продава чрез дистрибутори /борси/ на крайния потребител. Те, а не държавите са сключили договор с Газпром на фиксирани цени. Вдигането на цената на газа на европейския пазар е спекулация на борсите, а те не са руски, европейски са. Те получават цената по фиксиран курс, но продават с голяма печалба - спекула. Руснаците нищо не печелят от това. Когато Путин се обади на Меркел да обвържат цената на газта с тази на петрола и така няма да има такива спекулативни колебания, Меркел му каза, че този начин на доставка е европейска политика и няма да го променят. там има лобистки интереси на ограбване на западното общество регулярно, чрез спекула.

Отделни държави от Европа, като Унгария примерно, които имат традиционно добри икономически връзки с Русия, си сключиха дългогодишен договор за доставка на газ директно от Газпром, а не чрез борси и така си гаранитраха фиксирана цена, независимо от цената на газа в Европа.

Ако си чел статистика на сделките при тия бомбастични високи цени, имало е няколко сделки и то с цел да подтикнат да купуват, но реално никой не е купувал на тези цени, ползвали са складовите наличности.

Американците въпреки, че знаеха за тази спекула, не донесоха един литър свой газ в Европа. Тогава ЕС се замисли, колко може да се разчита на американският газ и каква зависимост отваря тя, а САЩ не искат силен ЕС за разлика от Русия. САЩ искат банкрутирал ЕС.

В тази период на спекула руснаците увеличиха доставките за 2021 г. надхвърлящи договорните им задължения с 15%. неизпълнение на тези задължения са чиста пропаганда, иначе купувачите да си бяха търсили неустойката досега.

И помни ми думата:
Европейците няма къде да ходят, ще купуват руска газ и хоро ще играят и през 2-ри и през 3-ти и 4-ти поток. Иначе ще я купуват китайците, а от цената зависи пряко конкурентоспособността. Впрочем декември руснаците подписаха нов договор с китайците за количеството газ, което щеше да минава през 2-ри поток. Ами ако щат дет се вика...  :D


Неактивен VITAN

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 512
  • Невежеството ражда химери...
Re: Глобализма, НАТО, СЗО, и светът около нас
« Отговор #723 -: Януари 10, 2022, 05:40:55 pm »
Убиха 15 полицаи и после се намесиха органите на реда....
И заклаха 1 по стара джихадистка традиция.

Я, що били скачали фобите... Какво имаме тука:

<a href="https://www.youtube.com/v/mPvmESJZCFw" target="_blank" class="new_win">https://www.youtube.com/v/mPvmESJZCFw</a>

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Re: Глобализма, НАТО, СЗО, и светът около нас
« Отговор #724 -: Януари 10, 2022, 07:59:57 pm »
Не мога да ти отговора подборно на всички въпроси, защото нямам толкова време, но тук забелязах отново непростимо незнание от твоя страна.

Газта в Европа се продава чрез дистрибутори /борси/ на крайния потребител. Те, а не държавите са сключили договор с Газпром на фиксирани цени.
Непростимото незнание лъсва още от второто изречение. Все едно да кажеш че администрацията на Женския пазар вдига цените на зеленчуците на сергията.
Борсата е точно това - един пазар. Предлагаш нещо и ако някой го устройва цената - той го купува.
Сега питам аз "Къде е предлагането по 100 долара за 1 000 кубика от страна на Русия?" Кой е тоя, дет изкупи цялата газ на Русия за да я препродава?
А, да... Сорос ще да е, няма кой друг.

Отделни държави от Европа, като Унгария примерно, които имат традиционно добри икономически връзки с Русия, си сключиха дългогодишен договор за доставка на газ директно от Газпром, а не чрез борси и така си гаранитраха фиксирана цена, независимо от цената на газа в Европа.
Да те подсещам една съседна нам държава с традиционно добри отношения с Русия какъв договор им предложиха руснаците или сам ще си намериш отговора? 270 долара в следващите 10 години - това е договора. Да, сега е направо на безценица, но догодина? А след 5?

Американците въпреки, че знаеха за тази спекула, не донесоха един литър свой газ в Европа.
Ще ти се, или така ти нашепват от посолството на Драган Цанков?
https://gcaptain.com/lng-flotilla-carrying-u-s-gas-heading-to-europe/


Неактивен plcsoft

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 536
Re: Глобализма, НАТО, СЗО, и светът около нас
« Отговор #725 -: Януари 10, 2022, 09:01:17 pm »
plcsoft , виждам, че работата взе да става сериозна, а аз магарето си в калта не оставям.

Обоснови се, кое те кара да ме наричаш "палач", "тъп", "прост" и "надупен цървул", че и да чакам още цветущи епитети?

Нищо не съм споменавал за турците, че те са ни виновни, не съм те обиждал, твоята работа гузен негонен бяга. Турчин не съм споменавал в постовете си.

Имай предвид, че тези епитети казани пред мен, чупя уста с глава на момента. Използваш, че не си пред мен, за да обиждаш, иначе дали щеше де си го позволиш?

Не ме обиждаш за първи път и аз все премълчавам, но този път ще взема мерки.

Правя ти последно предупреждение за поведението ти, или си дръж нервите, или поне във форума ще бъдеш изключен завинаги.

Да бе, май по-прекалих! 
Целта не беше да обидя, но явно така се получи, в бързината! Сега като прочетох.......
Извинявам се!

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 529
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Глобализма, НАТО, СЗО, и светът около нас
« Отговор #726 -: Януари 10, 2022, 09:10:19 pm »
Да бе, май по-прекалих! 
Целта не беше да обидя, но явно така се получи, в бързината! Сега като прочетох.......
Извинявам се!

Извинението е мъжка постъпка, приемам го. Признавам, че не очаквах от теб да се извиниш, това ме изненада приятно. Малко хора биха си пречупили езика за това.

Вече забравих всичко...  :)

Неактивен plcsoft

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 536
Re: Глобализма, НАТО, СЗО, и светът около нас
« Отговор #727 -: Януари 10, 2022, 09:33:49 pm »
Извинението е мъжка постъпка, приемам го. Признавам, че не очаквах от теб да се извиниш, това ме изненада приятно. Малко хора биха си пречупили езика за това.

Вече забравих всичко...  :)

+1

Неактивен plcsoft

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 536
Re: Глобализма, НАТО, СЗО, и светът около нас
« Отговор #728 -: Януари 11, 2022, 02:54:15 pm »
Доста близо е до истината проф.Евгений Дайнов!
https://fakti.bg/mnenia/643565-darjava-koato-jivee-ot-plachkosvane-shto-za-strana-e-rusia

Неактивен VITAN

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 512
  • Невежеството ражда химери...
Re: Глобализма, НАТО, СЗО, и светът около нас
« Отговор #729 -: Януари 11, 2022, 03:02:18 pm »
Доста близо е до истината проф.Евгений Дайнов!
https://fakti.bg/mnenia/643565-darjava-koato-jivee-ot-plachkosvane-shto-za-strana-e-rusia
Сороспията вика, че Русия е месомелачка. Ти да видиш:


Ако славяните се обединят, то за турци и англосакси ще дойдат интересни времена!
Знае сороспията срещу какво да вие на умряло...

Неактивен svetlio760

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 369
  • Пол: Мъж
  • винаги има начин
  • Скайп: svetlio760
Re: Глобализма, НАТО, СЗО, и светът около нас
« Отговор #730 -: Януари 11, 2022, 03:13:30 pm »
Сороспията вика, че Русия е месомелачка. Ти да видиш:


Ако славяните се обединят, то за турци и англосакси ще дойдат интересни времена!
Знае сороспията срещу какво да вие на умряло...
Прав си. Само не знам как ще се обединят турци и англосакси срещу славяни, че онее полуфундаменталисти не знам да са в първа любов с англосаксите!

Неактивен plcsoft

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 536
Re: Глобализма, НАТО, СЗО, и светът около нас
« Отговор #731 -: Януари 11, 2022, 05:04:52 pm »

Ако славяните се обединят, то за турци и англосакси ще дойдат интересни времена!
Знае сороспията срещу какво да вие на умряло...

Нали, 45 години бяхте обединени!?
Що дадохте толкова бързо, фира?   ;)
Една "доброзорна екскурзия" 1989г. съсипа целият славянски вилает наречен „СИВ“.  :)

Неактивен dmitarp

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 294
  • Пол: Мъж
Re: Глобализма, НАТО, СЗО, и светът около нас
« Отговор #732 -: Януари 11, 2022, 05:24:10 pm »
 plcsoft от два реда история правиш генерални изводи, които никак не ти са по силите. Бил съм в Турция, не е като да не съм бил, центъра на Истанбул пълна мизерия, нямат централен водопровод и канализация, Анкара същото, дургаде из Турция не съм бил но не ми се вярва да е по-добре. А какво да ти кажа и за статията на оня преобразеният комунист пълна с исторически фалшификати, и такива като теб където са чели два реда История му се връзват.


Неактивен VITAN

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 512
  • Невежеството ражда химери...
Re: Глобализма, НАТО, СЗО, и светът около нас
« Отговор #733 -: Януари 11, 2022, 06:05:04 pm »
Мдам. "Сульо & Пульо" може да се изказва на тема геополитика.

Тест за компетентност:

Игрален филм за Втората световна. Англичаните бягат от Франция!
Спасяват си задниците, без оглед на това, колко панически и жалко изглежда това.
Във филма се внушава тезата: Хитлер не е избил цялото английско войнство:
има-няма 300 000 души, защото го е било страх за танковете си.

Обаче факт исторический:
- Тия танкове вече са прегазили Западна Европа.
- Танковете са на 15 км. от Дюнкерк, докато англичаните (основно пехотинци) са били на 50 км. от там!!

Пита се, защо Хитлер не е избил англичаните като кучета, дори при положение, че генералите му онемели и изпаднали в ужас от тая "stop-заповед"?
(Хитлер праща лично адютанта си за да следи за изпълнението)

Приятно гледане: https://kinogo.la/6109-dunkirk_2017_30-12.html

П.п. На английски не успях да намеря филма с прилично качество (не че много съм търсил).

Неактивен plcsoft

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 536
Re: Глобализма, НАТО, СЗО, и светът около нас
« Отговор #734 -: Януари 11, 2022, 09:45:17 pm »
plcsoft от два реда история правиш генерални изводи, които никак не ти са по силите. Бил съм в Турция, не е като да не съм бил, центъра на Истанбул пълна мизерия, нямат централен водопровод и канализация, Анкара същото, дургаде из Турция не съм бил но не ми се вярва да е по-добре. А какво да ти кажа и за статията на оня преобразеният комунист пълна с исторически фалшификати, и такива като теб където са чели два реда История му се връзват.

Спомням си в Бурса на централният пазар сме с една българка и си купуваме екзотични билки. По едно време нашата видя една голяма сергия само с маслини. Имаше сигурно над 100 вида наредени на редици. И ми вика :-
- я кажи на продавача, че искам хубави и евтини маслини!
Добре, ама продавача се оказа изселник от България от Кърджалийско и вика - говори другарко на български, аз те разбирам!
И нашата се шастиса, и пита:-
- може ли да ги вкуся?
Продавача вика:-
 - заповядай! Опитай от които искаш!
И нашата навежда се на най-долният ред, където са най-евтини вкусва една, втора и вика:-
- не ми харесаха!
При което продавача хитро се подсмихна и вика - погледни на горе другарко, там са по-хубавите!?
А нашата българка му вика:-
- виждам че, са по-качествени, ама нямам пари!
При което получава отговор:-
 - и тука е така, като нямаш пари, пазариш това за което имаш!


Че и вашата работа!!!!!!!
Сигурно си нямал пари да отседнеш в приличен хотел или си карал на евтинджос......
« Последна редакция: Януари 11, 2022, 10:02:35 pm от plcsoft »