Автор Тема: Глобализма, НАТО, СЗО, и светът около нас  (Прочетена 202089 пъти)

Неактивен VITAN

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 520
  • Невежеството ражда химери...
Re: Глобализма, НАТО, СЗО, и светът около нас
« Отговор #705 -: Януари 10, 2022, 11:10:49 am »
@plsoft - Нищо не прави толкова човека патриот на родината си, колкото посещението на американско гето:

<a href="https://www.youtube.com/v/_bsUz3e_XL4" target="_blank" class="new_win">https://www.youtube.com/v/_bsUz3e_XL4</a>

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 535
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Глобализма, НАТО, СЗО, и светът около нас
« Отговор #706 -: Януари 10, 2022, 11:57:47 am »
plcsoft, ти сам се издаде, колко разбираш.
Скалъпи цялата българска хилядолетна история със само 2 реда от турската история, щото твоя братовчед там бил голям ерудит и ти прихванал по роднинска линия си същия ерудит?  :D
Волжска България, Велика България, Аспарухова България - само с 2 изречения!  ;D

Кажи ми как да не се смея сега, как да не се смея?  :D

И нали уж демокрацията щеше да ни позлати, а то хората работят викаш за 500 лв., ако ги сметнем преди деноминацията тия пари през социализма бяха 50 лв. - смятай докъде ни докара демонокрацията. Не стига че населението намаля с цели 4 мил., ами и получават заплати по 50 лв.

Неактивен plcsoft

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 536
Re: Глобализма, НАТО, СЗО, и светът около нас
« Отговор #707 -: Януари 10, 2022, 12:03:26 pm »
Американците поне показват гетата си! Ами вие що не ги показвате! Я се разходи до Столипиново, Максуда или там какви бяха, още, да видиш истинска мизерия. Американските негри даже са добре! И в управлението на държавата има от тях и във всички сфери на живота. Даже и по-филмите ги дават! До колкото знам американските филмови продуценти са задължени във всеки филм 1/10 от ролите да са за малцинствата. А тук, как е????????????
За Русия да не говорим!?
Само си спомням когато ходихме на екскурзия до Москва и Санкт Петербург от летището като се прехвърляхме в хотела трябваше да обиколим със 20 км повече. Попитахме екскурзоводката защо е този маршрут при положение че GPS ни даваше къде, къде по-кратък - Отговора беше за да разгледаме Москва! Но, неофициално се каза, че ще заобиколим циганските квартали!?!? Дай и за тях инфо!? Всяка монета си има две страни!!! Или руснака, не ще да си показва задният двор!?
Що се срамуваш, нали и те като тебе ,са хора!!! И те една душа влачат!
Или ти си бого-подмазан!?  ???

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 535
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Глобализма, НАТО, СЗО, и светът около нас
« Отговор #708 -: Януари 10, 2022, 12:12:52 pm »
Аз от цигани не разбирам и не искам да разбирам. Който много се е загрижил за тях, да се сродява, да помага - нямам нищо против.  :D

Аз съм славянин и ме интересува живота на славяните. За циганите би трябвало да се интересува родината им Индия, но се интересува за тях Сорос.

По важно е нещо друго да се отбележи:
Когато ни приемаха в НАТО, поставиха условие, да си унищожим всички ракети, да ги нарежем, 3/4 от бронетехниката /танкове, САУ, БТР и др./, да съкратим армията 6 пъти и да се отървем от складовете с боеприпаси. Това какво ви говори? Ние ще сме пълноценни вонни партньори с НАТО или са ни разоражили?

Естествено пропагандата ката ден ни вменява първото, но фактите говорят за второто.
Защо се наежват някои, като говоря за фактите?

По това можем да определим, колко искрени са нашите партньори с нас и защо се намираме на това дередже.

В икономиката да вземем пример:
Решаваме да прекараме руска газ от която ще спечелим, американците ни принудиха да скъсаме договора.

В социалния живот:
Решава един български гражданин да посети Русия и да го награди лично Путин, американския президент се намеси пряко в българската съдебна власт и уволниха съдията, който разреши на подсъдим да отиде до Русия.

Ето за това ви говоря.

Неактивен plcsoft

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 536
Re: Глобализма, НАТО, СЗО, и светът около нас
« Отговор #709 -: Януари 10, 2022, 12:21:34 pm »
plcsoft, ти сам се издаде, колко разбираш.
Скалъпи цялата българска хилядолетна история със само 2 реда от турската история, щото твоя братовчед там бил голям ерудит и ти прихванал по роднинска линия си същия ерудит?  :D
Волжска България, Велика България, Аспарухова България - само с 2 изречения!  ;D

Кажи ми как да не се смея сега, как да не се смея?  :D


За съжаление такива са фактите, приятелю, палач!?  :(
Ако не вярваш, отиди в Турция и купи един учебник по-история за средно образование, сам виж какво  и колко има писано за българите!? Поне ти е близо, има няма 200км. Колко е за твоята фирма, едно чесане на пъп!?  ;D
При това учебника беше над 320 страници!?  Значи от 320 страници средновековна турска история само 10 реда за българите!?!?
Направи си сам изводите, колко го интересува турчина що е това българин и има ли го изобщо!? Не като българина на лягане, на ставане и на сън, все турчина му е трън в очите, все с турчина си мери оная работа!?  :D :D
Той друго не знае, я!!! И после що България умирала!!! Ами ще умира и руснаците няма да ви помогнат, даже!!! Ти ко` си мислиш!!! :)


Неактивен plcsoft

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 536
Re: Глобализма, НАТО, СЗО, и светът около нас
« Отговор #710 -: Януари 10, 2022, 12:30:16 pm »

По важно е нещо друго да се отбележи:
Когато ни приемаха в НАТО, поставиха условие, да си унищожим всички ракети, да ги нарежем, 3/4 от бронетехниката /танкове, САУ, БТР и др./, да съкратим армията 6 пъти и да се отървем от складовете с боеприпаси. Това какво ви говори? Ние ще сме пълноценни вонни партньори с НАТО или са ни разоражили?

Ами ЕДМ-е, кой ви е виновен!? Пак турчина ви е виновен, нали!? :)
Че си тъп и прост, здраво надупен цървул, пак другите са ти виновни, а!?!?
Да не използвам по-цветисти епитети............. :(

Неактивен VITAN

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 520
  • Невежеството ражда химери...
Re: Глобализма, НАТО, СЗО, и светът около нас
« Отговор #711 -: Януари 10, 2022, 12:34:48 pm »
Твоя Аллах не ти ли е казал, да не лъжеш?!

Или искаш да те набучат на шиш и да те пекат. И всеки път нова кожа и пак да те пекат?!
А, да, той Аллах не виждаше какво става под покрив? Или виждаше? Тук подробностите ми бягат.

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Re: Глобализма, НАТО, СЗО, и светът около нас
« Отговор #712 -: Януари 10, 2022, 12:42:31 pm »
1. Вече 33 г. по сите медии ни насаждат русофобия, ограничават ни всякакви връзки с руснаците, които са ни не само съседи, но и близки по генетика, религия, култура, и да не забравяме, че 45 г. ни харизваха толкова суровини, че стях построихме от 90% селска кирпичена държава с външни кенефи, една индустриална държава, която беше на 26 място по световните стандарти, сега е на 86-то.

Не съм за да ходим при тоз или при оня. Затова съм, никой да не има нашата територия, като бащиния. Ние в СССР не сме били и руски военни бази у нас не е имало, кръвен данък на руснаците не сме плащали и ако сметнем това, какво ни е дала Руската империя /СССР/ и това, какво ние, смятай, че сме им големи длъжници.
Ти май забравяш как изглеждаше България 1989-та година. Или си толкова малък, че наистина нямаш спомен. Е, аз имам - никак не беше добре.
Мини през който и да е квартал на София, премахни визуално всички сгради преди 199-та година, и ще добиеш представа как изглеждаше столицата ни. Разходи се през Люлин, Младост, Дружба... или в който си избереш град. Дори и село - все още гният разни комбайни и редосеялки, разпадат се сгради на ТКЗС-та... можеш да добиеш представа за високото ниво на технологизция на градовете и селата.
И къде отиваше цялата продукция на българската икономика? Да, в братския СССР. Който ни плащаше във валутни рубли, с които можехме да си купим само съвецки стоки. И си купувахме, на едни цени дет бяха ум да ти зайде.
Нямаше руски бази, щото цялата Българска армия на практика беше под руско командаване.


... Дадохме им 2 построени от руснаците електроцентрали, които днес медиите наричат "американски", на които плащаме със 75% по скъп ток по договор, в разрез с всякаква пазарна икономика и от това държавата ни губи около 740 мил $ /годишно.
Имаш ли идея в какво състояние бяха централите? Че всеки момент щяха да спрат. А пари за реконструкция и модернизация държавата нямаше. Същото беше и с Кремиковци.
А чудно защо не ти бърка в г*за че продадохме Лукойл на безценица, ама на правилните хора. И че Лукойл не е плащал стотинка данъци откакто са го купили. Изключително пазарно.

... Дефакто държавата ни се командва от САЩ и "демократичните избори" вече 33 г. се свеждат до това, ние колониалните роби да си изберем власт, която да е подчинена не на интересите на народа, а на колонизатора.
Ако беше така ДПС да е изчезнало от политическия живот. Ама си стои, нали?

... Ако сегашния колонизатор иска да докаже искреност в заявяваните от него "партньортски и на взаимо уважение и равенство" отношения, да започне да се държи , като СССР с нас и не да ни ограбва, а да ни дава бъдева ресурси, технологии, оръжия, военни заводи и пр. все хубави неща за народа ни, както и да ни разреши НИЕ да построим военна база в САЩ по договора за НАТО, да ги пазим от руснаците, да не ги нападнат.
Сегашните ни партньори ни дават милиарди по всякакви фондове от ЕС. Или не си виждал табелите по много обекти, пътища и сгради. Ресурси не може да ни дава, щото и той самия няма много (ако говорим за ЕС). Технологии ни дават, стига да си поискаме - вече не сме страна "зад желязаната завеса" в която дори един процесор не можеш да си купиш. Щото аз си спомням как 1991-ва сме си купували цифрова копирна машина Ксерокс... егати врътките бяха, щото беше "стока с възможна двойна употреба"... просто ксерокс, пич...
За базите - забравяш че българските войници носят дежурства рамо до рамо с американски и европейски войници във много бази по света. Провеждат се съвместни учения. Да, никой няма да ни откаже да направим съвместно учение в Невада, ма ние просто нямаме пари да си закараме железарията до там...  И идеята ние с наште бердани и тачанки да пазим САЩ от атака е направо комична...

... Завзеха ни оръжейните пазари, исконни български пазари, които ни нареждаха в челната 10-ка по продажба на оръжие и ни принудиха да опростим на Ирак дълг от 10 млрд/$. Забравил ли си?
Последния път когато влизах в Арсенал Казанлък, един от бачкащите там ми каза "под секрет" че в завода работят ЕДИНАДЕСЕТ ХИЛЯДИ души, завода работи на две смени, като някои цехове са на три смени. Преди няколко години ходих в кораборемонтния завод във Варна и там също не се оплакваха от работа по модернизация на военни кораби. Ние лично се качихме на един руски кораб за да ремонтираме 2 наши (НЕМСКИ) горелки на него. Странна работа ... дори и руските военни ползват германски горелки на корабите си... :)

Дуслука ни със САЩ  е на загуба, а резултата го виждаме на преброяването на населението. Последните 10 г. - то е намаляло с 20%. А официалните данни за броя му са неверни умишлено. България е около 5-5,5 мил, а не 7,5 мил. и 3/4 от това население е съсредоточено в София, Пловдив, Варна и Бургас, в останалата част от България вече е лунен пейзаж - това става по време на демокрацията и пазарната икономика!
Щото няма автоматчици и бодлива тел на границите. Ако преди 50 години ги нямаше, България още тогава щеше да се изнесе. Справка - Великото преселение на турците 80-те години. Или тая тема не ти е удобна? Колко човека напуснаха Бълагрия само за няколко месеца тогава, знаеш ли? Представи си какво щеше да бъде ако нямаше визи за БГ през 70-те и 80-те... тук нямаше да остане един младеж, всичко щеше да се е изнесло в САЩ и Германия.

2. Виждам, че малко четеш. Разбира се, че ползваме руска. Но не я ползваме щото сме русофили, а поради пазарни принципи - цена.
И що цената скочи 10 пъти за 1/2 година бре? Къде е евтината руска газ? Американците ли дигнаха цената?
Да, американската е скъпа. Но когато руската стане толкова скъпа, или почне да я няма - ще купуваме американска. Или катарска, или азерска. Но чудно защо ли нямаме тръбопроводи до Катар и Азърбейджан. Имаме само до ... Русия. Пак са виновни американците, нали?

За новия премиер обучен и възпитан на запад, като агент на 5-тата колона, нищо не мога да кажа, дали ще прави конектори и прочее, но забелязах, че още от първия ден без никой да го кара, той се срещна с ген. секретаря на НАТО, да му заяви от името на целия български народ, че България била готова да приеме натовски войски предвид заплахата от агресивната Русия, а министъра на отбраната, който е типичен НАТОвец, но благоразумен и умерен, му каза: къде се фърляш бе келеш смотан.
Ми в светлината на случващото се в Казахстан мисля че е доста разумно решение. Или ти нямаш нищо против 3 000 - 5 000 руски военни да дебаркират на аерогарите в София и Варна за да защитят правителството от протестите на гражданите по улиците? Че едни така дебаркираха в Севастопол, и Крим се оказа руски за една вечер... Да, рабирам че това ти е желанието, но повярвай ми - това не е желанието на мнозинството.

Втората му от първите задачи, беше да обещае, че ще набоде целия български народ с въпросните бъркочи. Начи, 75% от населението не иска ваксини, т.е. абсолютното мнозинство, но той не се оглежда за неговото становище, гледа тоя дето го изпратил тук да ни управлява, тоя същия дето го назначи, да изпълнява неговите заръки.
Точно обратното - обеща че докато е премиер, ваксинацията в БГ няма да е задължителна. Да, ще направи всичко по силите си да накара хората да се ваксинират, но няма да задължи законово хората да се ваксинират. Разбирам го, подкрепям това му решение, въпреки че продължавам да съм неваксиниран.

Неактивен plcsoft

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 536
Re: Глобализма, НАТО, СЗО, и светът около нас
« Отговор #713 -: Януари 10, 2022, 01:33:16 pm »

,,,,,,,,,,, да не лъжеш?!


......конкретизирай се!?!?

Неактивен VITAN

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 520
  • Невежеството ражда химери...
Re: Глобализма, НАТО, СЗО, и светът около нас
« Отговор #714 -: Януари 10, 2022, 01:46:16 pm »
Сигурен съм че, ти ще си от първите, дето ще извъртят ветропоказателя ако минем под руско робство! Щото при тях няма мърдане и свобода на личността или чешене на пъпа.  :) Има само Заповеди - или изпълняваш, или в Гулака, или в гроба!!!
Тук доказуемо лъжеш. Но не ми губи времето. EDM, ако му се занимава да те светне за ветропоказателя...

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Re: Глобализма, НАТО, СЗО, и светът около нас
« Отговор #715 -: Януари 10, 2022, 01:57:30 pm »
В социалния живот:
Решава един български гражданин да посети Русия и да го награди лично Путин, американския президент се намеси пряко в българската съдебна власт и уволниха съдията, който разреши на подсъдим да отиде до Русия.
Един български гражданин, който има забрана да напуска територията на БГ заради водено разследване срещу него. Би трябвало дори и без намеса отвън съдията да бъде уволнен.

Неактивен VITAN

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 520
  • Невежеството ражда химери...
Re: Глобализма, НАТО, СЗО, и светът около нас
« Отговор #716 -: Януари 10, 2022, 02:28:59 pm »
До колко помня искал разрешение за малко да излезе и го е получил по законен път.
Но щом казваш, че хегемона е прав да иска каквото си иска - ОК.
Както и да си паркира джипката на жълтите павета в разрез със законите за пътното движение - какво тук значат мненията на някакви си туземци.

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 535
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Глобализма, НАТО, СЗО, и светът около нас
« Отговор #717 -: Януари 10, 2022, 02:44:28 pm »
......... приятелю, палач!?  :(

Направи си сам изводите, колко го интересува турчина що е това българин и има ли го изобщо!?



1. Ами ЕДМ-е, кой ви е виновен!? Пак турчина ви е виновен, нали!? :)

2. Че си тъп и прост, здраво надупен цървул, пак другите са ти виновни, а!?!?

3. Да не използвам по-цветисти епитети............. :(


plcsoft , виждам, че работата взе да става сериозна, а аз магарето си в калта не оставям.

Обоснови се, кое те кара да ме наричаш "палач", "тъп", "прост" и "надупен цървул", че и да чакам още цветущи епитети?

Нищо не съм споменавал за турците, че те са ни виновни, не съм те обиждал, твоята работа гузен негонен бяга. Турчин не съм споменавал в постовете си.

Имай предвид, че тези епитети казани пред мен, чупя уста с глава на момента. Използваш, че не си пред мен, за да обиждаш, иначе дали щеше де си го позволиш?

Не ме обиждаш за първи път и аз все премълчавам, но този път ще взема мерки.

Правя ти последно предупреждение за поведението ти, или си дръж нервите, или поне във форума ще бъдеш изключен завинаги.


Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 535
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Глобализма, НАТО, СЗО, и светът около нас
« Отговор #718 -: Януари 10, 2022, 02:50:38 pm »
Един български гражданин, който има забрана да напуска територията на БГ заради водено разследване срещу него. Би трябвало дори и без намеса отвън съдията да бъде уволнен.

Ти пак ли взе да се правиш на незавършил юрист?
Когато подсъдим има наложена мярка за процесуална принуда, да не напуска пределите на страната, при наложаща причина тази мярка може да бъде отменена от прокурора, ако ли не чрез обжалване от съда. Когато съда прецени, че няма опасност подсъдимия да се укрие, ако напусне страната, той има правото да му разреши. Видно и от вече завърналия се подсъдим, съдът е направил правилна преценка - той се е върнал в дадения му срок и с нищо не е препятствал наказателния процес.

Освен това има извършени не една, а две проверки от инспектората и те не са установили наличието на нарушение на процесуалния закон от страна на съда.

Ти как разбра, че разрешението за напускане не е законосъобразно и въз основа на кое трябва да бъде уволнен съдията? Или просто си приказваш ей така, като всичко останало, с доказателства от Интернет?

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Re: Глобализма, НАТО, СЗО, и светът около нас
« Отговор #719 -: Януари 10, 2022, 03:22:08 pm »
Ти пак ли взе да се правиш на незавършил юрист?
Когато подсъдим има наложена мярка за процесуална принуда, да не напуска пределите на страната, при наложаща причина тази мярка може да бъде отменена от прокурора, ако ли не чрез обжалване от съда.
И "належащата причина" е ... връчване на медал?!? Не могат да му го пратят по пощата, или да му го връчи посланика на РФ в България?
Следващия път ще знам - резервация на Халкидики е належаща причина да напусна страната...