Автор Тема: Коя е бащината религия на българите?  (Прочетена 33350 пъти)

Неактивен svetlio760

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 369
  • Пол: Мъж
  • винаги има начин
  • Скайп: svetlio760
Re: Коя е бащината религия на българите?
« Отговор #15 -: Юни 02, 2021, 10:51:26 pm »
А религията на българите е описана в Библията. Който не знае богът Моллох(известно българско име Моллов, Моллова) воалла. Богинята Артемида, богът Дагон, заедно с останалия гръцки пантеон, да се запознае. Богът на раждащото се слънце Коледа, еквивалент на един друг римско- гръцки бог заради когото Рождество Христово е изместено на 25 декември вместо да си е нейде около септември...! И само да отбележа. Цивилизационният сблъсък между турци и българи никога не е бил на религиозна основа. Народното творчество, което е измислило толкова много народни песни за всички възможни житейски ситуации, не е измислило нито една народна песен за хрисиянски мъченици, освен може би "Продават се, мамо белите манастири" чиито сюжет не включва класическо мъченичество, а затрудненията в смесването на български и славянски са видни от разликата между църковнославянските песнопения и българските народни песни. Едните са се пели по църквите, а другите сред народа. За сравнение, еврейското народно творчество е пряко свързано с възхвала на Бога и псалмите в Библията са огромна част от писанието. "Турчин се гаври с БАЩИНО ОГНИЩЕ", няма нищо общо с, да речем "Турчин се гаври с бащина вяра" или "с Христов кръст", или с "Христово спасение". Натресли сме се по църквите и са ни уморили вътре, едва когато турците са тръгнали да ни колят. 

Неактивен VITAN

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 487
  • Невежеството ражда химери...
Re: Коя е бащината религия на българите?
« Отговор #16 -: Юни 02, 2021, 10:56:52 pm »
....И ако отидем още по- назад, ще видим корените си чак до вавилонската кула, където "Вавилон"(бабилон) и "бълг" означават едно и също нещо- "смес", "мешавица" и е мястото откъдето сме се пръснали, за да се съберем отново тук на балканския полуостров и после да ни разпарчатосат. Вече обясних тук из сайта откъде и защо идва името "Македония" и "Армагедон" и колко по- древно е то от "България"...........6000 години този цикъл се повтаря и повтаря. В далечното минало Черно Море се е напълнило с вода за да унищожи протобългарската цивилизация и от там да остане само един календар и едни български неравноделни хора, след което да се пръснем по земята като пилци, да създадем Рим, Персия и Вавилон и на края пак да се съберем тук, за да ни разпарчатосат....
Когато великите нации се събрали да си поделят луната, представителят на Македония (кой знае защо присъстващ на такава среща) ги слушал, слушал, пък накрая поклатил глава и горчиво рекъл: „Луно, луно, земьо македонска! Пак ли ке се тепаме за тебе!“

Неактивен svetlio760

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 369
  • Пол: Мъж
  • винаги има начин
  • Скайп: svetlio760
Re: Коя е бащината религия на българите?
« Отговор #17 -: Юни 03, 2021, 01:16:49 am »
Личи им че са българи ;D

Неактивен tobo1

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 585
Re: Коя е бащината религия на българите?
« Отговор #18 -: Юни 03, 2021, 03:57:28 am »
Светльо, не знаех че си такава трагедия. Чиста форма тюрлю-гювеч от полуистини  са ти писанията. Чудя се кой болен мозък ви пълни главите с такива извратени интерпретации.

Ария не означава че сме арийци, нито означава смес. Ар означава човек. Ари=Хора, а не на смес.  Ар е приставка, която и до ден днешен се използва в езика ни и си означава същото, а не каквото някой си е измислил или харесал. Арийци означава Хора, множествено число от АР. Ар - Ари - Арии, членувано - Арийци.
А защо Арийци е нарицателно за някои народи (за някои хора), а не за всички, няма да пиша, за да не внасям смут в подреденото ти "знание".
За останалото е безмислено да пиша, няма да схванеш, слушай си Гурото и по-добре не се излагай с помията си тук.
« Последна редакция: Юни 03, 2021, 04:23:43 am от tobo1 »

Неактивен ventsy74

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 422
Re: Коя е бащината религия на българите?
« Отговор #19 -: Юни 03, 2021, 09:31:51 am »
Никъде не съм споменал, че някой е създавал планетата ни, макар че го мисля.
Светльо прати линк къде си писал за армагедон и Македония, че нищо не откривам.
Ар не означава човек на нито един език.

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 501
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Коя е бащината религия на българите?
« Отговор #20 -: Юни 03, 2021, 09:57:59 am »
За арийците най-добро и обосновано обяснение съм срещал в книгата на Мулдашев - "Откъде сме произлезли".
Арийци означава и хора, да, но същинското значение е раса - 3-тата земна раса. Първата са лемурийците, втората атлантите, третата арийците.

Терминът "ария" възниква в Месопотамия /Ал Джезира/, точно там откъдето се пръква съвременната човешка раса. Корена на думата е персийски, има също на индийски, на санскрит. Не е латински корен, защото тогава в Европа не е имало хора. Първоначално терминът е бил свързван с човешката раса, по-късно се употребявал за достойните хора.

В крайна сметка Мулдашев лично е изследвал с експедиции този въпрос по артефакти и заключението му е следното:
След потъването на Атлантида изчезва атлантическата цивилизация - атлантите. После извънземните идват на земята - анунаките в Месопотамия, клонират от генетичен материал на маймуна днешния човек - ариеца. Правени са различни генетични опити на различни континенти по посоките на света: на изток, където сленцето изгрява и е най-жълто - жълта раса, на север, където е студено - бяла раса, на юг, където е най-жарко - черна раса, на запад, където слънцето е най-червено - червена раса /нея вече я няма, демократите я избиха заедно с бизоните/.

Евгениците и нацистите свързват термина ариец с достойната бяла раса. То не че не е вярно, че бялата е най-достойна - оказали са се най-успешния генетичен експеримент на анунаките.

Помня, макар че бях доста малък, по време на войната в Ирак американците разрушиха много исторически паметници свързани именно с древността, сринаха ги със земята умишлено.

Неактивен tobo1

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 585
Re: Коя е бащината религия на българите?
« Отговор #21 -: Юни 03, 2021, 10:20:24 am »
....
Ар не означава човек на нито един език.
На нито един език, освен може би на твоя.
ОвчАР, козАР, планинАР и още десетки думи на твоя език означават човек с определено занятие. Това са заемки останали от древен език, който ние сме говорили. Не е нужно да търсиш чужди преводи на нещо което си носи смисъла на родния ти език.
Колкото до наложения термин Арийци - да ЕДМ е прав, че означава достойни хора. Неговото обяснение граничи с ледендарни епохи, но вече излизат и исторически доказателства за това. Лошото е, че ако успеят да разрушат и Иран ще изчезнат и покрият множество исторически документи за нашата раса и нашето племе, които се пазят там.

...по време на войната в Ирак американците разрушиха много исторически паметници свързани именно с древността, сринаха ги със земята умишлено.
И като че ли една от главните им задачи беше да разграбят музеите с древни останки. Дано не случи и на Иран. Интересно е да се знае, че иранците ни считат за роднини от древното минало.

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 501
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Коя е бащината религия на българите?
« Отговор #22 -: Юни 03, 2021, 10:30:33 am »
Артефакти:
Русалки, кентаври, човешко тяло с кучешка глава, кон с човешка глава и т.н. - генетични експерименти на земята от анунаките. Има доксан докуз исторически паметници.  :D

Неактивен svetlio760

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 369
  • Пол: Мъж
  • винаги има начин
  • Скайп: svetlio760
Re: Коя е бащината религия на българите?
« Отговор #23 -: Юни 03, 2021, 11:08:58 am »
Светльо, не знаех че си такава трагедия. Чиста форма тюрлю-гювеч от полуистини  са ти писанията. Чудя се кой болен мозък ви пълни главите с такива извратени интерпретации.

Ария не означава че сме арийци, нито означава смес. Ар означава човек. Ари=Хора, а не на смес.  Ар е приставка, която и до ден днешен се използва в езика ни и си означава същото, а не каквото някой си е измислил или харесал. Арийци означава Хора, множествено число от АР. Ар - Ари - Арии, членувано - Арийци.
А защо Арийци е нарицателно за някои народи (за някои хора), а не за всички, няма да пиша, за да не внасям смут в подреденото ти "знание".
За останалото е безмислено да пиша, няма да схванеш, слушай си Гурото и по-добре не се излагай с помията си тук.
"БЪЛГ" е смес. "АР" са ти го обяснили тук какво е.

Неактивен svetlio760

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 369
  • Пол: Мъж
  • винаги има начин
  • Скайп: svetlio760
Re: Коя е бащината религия на българите?
« Отговор #24 -: Юни 03, 2021, 11:16:51 am »
Когато великите нации се събрали да си поделят луната, представителят на Македония (кой знае защо присъстващ на такава среща) ги слушал, слушал, пък накрая поклатил глава и горчиво рекъл: „Луно, луно, земьо македонска! Пак ли ке се тепаме за тебе!“
Екватора е мислената линия, опасваща Земята, която разделя света на северна и южна Македония. ;D ;D ;D

Неактивен VITAN

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 487
  • Невежеството ражда химери...
Re: Коя е бащината религия на българите?
« Отговор #25 -: Юни 03, 2021, 01:18:13 pm »
Екватора е мислената линия, опасваща Земята, която разделя света на северна и южна Македония. ;D ;D ;D
Yess!

GMG

  • Гост
Re: Коя е бащината религия на българите?
« Отговор #26 -: Юни 03, 2021, 02:32:04 pm »
За арийците най-добро и обосновано обяснение съм срещал в книгата на Мулдашев -

Евгениците и нацистите ..... експеримент на анунаките....

Помня, макар че бях доста малък..
  Евгени, от малък до голям нямаш особена разлика да ти кажа.  ;D
Вселената на Вас с витан ви е дала друго - да не различавате, нещо като форумни далтонисти сте.  ;D

   Извинен си!
 ;D

Неактивен svetlio760

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 369
  • Пол: Мъж
  • винаги има начин
  • Скайп: svetlio760
Re: Коя е бащината религия на българите?
« Отговор #27 -: Юни 03, 2021, 02:45:26 pm »
 нещо като форумни далтонисти сте.  ;D

   Извинен си!
 ;D
[/quote]
 ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: Коя е бащината религия на българите?
« Отговор #28 -: Юни 07, 2021, 01:59:39 pm »
Светльо, с много писани от теб неща съм съгласен, но тук ме изгуби малко...
Точно антагонизмът на исляма и християнството правят толкова непоносимо бреме турското иго за нашия народ!
Ако беше ни поробил някой християнски народ, можеше изобщо да не е толкова тежко за нас. Да, можеше и да не успеем да се възродим като нация, понеже асимилацията щеше да е неусетна за тези 500 години.
"Подобното разтваря подобното".
В случая - този фактор е бил в минус за страдащия народ, но в плюс за запазването ни като нация! Именно поради големите различия в език, вяра, традиции и т.н. не сме асимилирани "тихо в нощта", ако ме разбираш...
"Даваш ли даваш, балканджи Йово, хубава Яна на турска вяра...? "

Неактивен svetlio760

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 369
  • Пол: Мъж
  • винаги има начин
  • Скайп: svetlio760
Re: Коя е бащината религия на българите?
« Отговор #29 -: Юни 07, 2021, 03:50:07 pm »
Така е Атос, аз съм го доказал с езика и заемките. Оцелели сме и на източноримско(византииско) и на турско робство. Разликата е единствено в това, че едните са били християни, а другите мюсюлмани. Онова, което наистина не сме си дали е езика, но колко да не сме го дали? Просто не са ни натискали. Там, където сме натиснати сме станали гърци, сърби, румънци, гагаузи... По онова време хората са поставяли оцеляването си пред всичко останало. Хващаш се за оръжието защото колкото и да се навеждаш, сабята пак ти сече главата, твоята и на децата ти. Ако, обаче, ти кажат "Няма да ти отсечем главата и превърнем децата ти в роби, но говори гръцки или говори румънски или говори турски" почваш да говориш. Приемайки исляма, приемаш традиции, фанатизми, джихади... Но на това не противопоставяш истинска вяра. Когато противопоставиш истинска вяра се случва падане на Османската империя и превръщането и в християнска. Този филм е игран при първите апостоли с Римската империя. Обаче ако противопоставиш национализъм, традиция, ритуалност, тогава ставаш рая, която бива доена и която никой няма интерес да прави правоверна, защото няма да остане източник на средства и роби и няма да има кого да колят. Средновековието е било еднакво навсякъде. Османската империя при Сюлейман Великолепни е била огромна. Включвала е целия балкански полуостров и доста нагоре. Понастоящем някой друг народ, освен българския и донякъде гръцкия заради Кипър, пази ли някакви национални спомени около робство, борби със злите османлии? Йок! Защо? Защото след освобождението си положението им не се е подобрило. Филмът с робството приключва 1920 година навсякъде по света. Руснаците през освободителната война са се чудили кого освобождават, като сме по- добре от тях. Петко Войвода е лежал в затвора и по турско и по българско. Чорбаджиите по турско са станали богаташи по българско. Примерите са много. Коя българска народна песен обрисува българската вяра в Исус Христос или дори в православната доктрина? И евреите и мюсюлманите имат традиции в религиите си. Не отделяш традиция от вяра. Аллах това, Аллах онова, мъдреците им, приказките им все около Аллах се въртят. Евреите са по същия начин. Българите, за разлика от тях, са забравили и езическата си вяра и християнската си вяра и нашите песни са изпълнени с житейски ситуации, които като основен сюжет е приплакването "Майно льо", или просто една сложна народна емоционалност насочена, я към планината, я към майката, я на никъде, а в крайна сметка, църковно-славянските напеви са били винаги едни уж разбираеми за българите, но не чак толкоз. Кога българският език е имал падежи като руския? Точно никога! И от там всеки си е казвал: "Аа попове, свещеници, църква, тва не е за мен простосмъртния. Там за свети хора. На мен ми дай "Дилмано Дилберо", или "Турчин си робини караше" да мрънкам" А това, че единици като нашите революционери са минали през свещеничеството означава същото "Левски е велик, Вазов е велик, но аз съм прозд селянин и гледам боба, леба и да еба". Руснаците са ни натресли черкезите, които всъщност са ни събудили и сме разбрали, че и оооще малко да се наведем, отърване няма, та с едно рамо от страна на руснаците сме се отървали от турците, което не знам колко е добре, при положение, че само след 40 години робството отпада навсякъде и голяма зараждаща се империя като България дали не би съборила мюсюлманството в Турция? Как би реагирал Ататюрк ако знаеше, че имаше зад гърба си всичките хайдути и революционери на поробена България?