Автор Тема: Безжичното предаване на енергия е факт  (Прочетена 40679 пъти)

Неактивен Bat_Vanko

  • Сериозен Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ****
  • Публикации: 1 330
Re: Безжичното предаване на енергия е факт
« Отговор #45 -: Февруари 01, 2021, 02:57:22 pm »
Никой не оспорва предаването на енергия безжично, оспорва се нейната целесъобразност, безоопасност ефективност и т.н.
Радико, това което dmitarp ти каза, аз малко по горе дори го подкрепих с книга в която тази материя е разгледана доста преди 2003 г (поне книгата е издадена тогава). Ма кой да чете... Китайците пак са откраднали нечии разработки, и май само ти оставаш учуден от това нещо. Нищо ново под небето!

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Безжичното предаване на енергия е факт
« Отговор #46 -: Февруари 01, 2021, 06:16:47 pm »
Радико, това което dmitarp ти каза, аз малко по горе дори го подкрепих с книга в която тази материя е разгледана доста преди 2003 г (поне книгата е издадена тогава). Ма кой да чете... Китайците пак са откраднали нечии разработки, и май само ти оставаш учуден от това нещо. Нищо ново под небето!
Това което Димитър ми го каза аз го казах същото още малко по нагоре, със една дребн разлика обаче:
Аз допускам възможността  и да са открили, или купили от някой който е открил, начин за доста по ефективно предаване.  Пак повтарям не го твърдя. Допускам го. И за кой ли път отново май за четвърти:  Вие със същата категоричност твърдите, че и закона за запазване на импулса е верен. Са ме знам може би ако бях завършил висшето си образование и аз така щях да твърдя. Слава богу сега ЗНАМ, че не е верен. Същото е и в случая.

Неактивен epwpixieq-1

  • Сериозен Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ****
  • Публикации: 1 912
  • Пол: Мъж
  • e^(π*ι)+1=0
Re: Безжичното предаване на енергия е факт
« Отговор #47 -: Февруари 01, 2021, 07:35:14 pm »
И друго тази технология никак не е нова, няма нормални хора да я ползват за пренос на енергия в стая или офис или представи си в ресторант,
Така е, това сравнително познато нещо, и за големи мощности е пагубно за животинския свят който е на пътя му да не говорим че е много неефективно понеже, отново казвам това е електромагнитна вибрация през диелектрик (въздух), и тя не може ефективно да се предава в тази среда (а при положение че можеше защо бихме имали нужда от метали които неправилно наричаме "проводници"). Това са основни неща с от които колегите трябва да имат представа, при положение че най-малко имат желание за разбиране на естеството на физическите процеси.

Единствения начин при които такава технология може да се използва е когато този който предава не го интересува какъв процент от предаваната мощност може да изгуби, и колкото и да е парадоксално съществуват и такива проекти: https://en.wikipedia.org/wiki/Space-based_solar_power , но както се вижда, тук се взема мощност която изобщо, така или иначе, не пада на Земята.

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Безжичното предаване на енергия е факт
« Отговор #48 -: Февруари 01, 2021, 07:55:08 pm »
epwpixieq-1
Защо ми се стеува, че Тесла е бил на друго мнение по въпроса?

Неактивен epwpixieq-1

  • Сериозен Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ****
  • Публикации: 1 912
  • Пол: Мъж
  • e^(π*ι)+1=0
Re: Безжичното предаване на енергия е факт
« Отговор #49 -: Февруари 01, 2021, 08:04:05 pm »
epwpixieq-1
Защо ми се стеува, че Тесла е бил на друго мнение по въпроса?
Тесла изобщо не е бил на друго мнение, просто вие имате погрешна престава за това което Тесла е правил, най-вероятно от безобразията които се пишат за него по нета ( и които лично многократно съм критикувал в много мои коментари ):
И за да допълня "безжично" ("wireless") предаване на енергия е факт (тук Радико сте прав напъно), но не проади новината която сподвляте, а понже то е  осъществено от Тесла преди 120 години, но абсолютно обратно на начина по който се вижда "безжично" днес. Това е най-голямата грешка на "умниците" които правят такива глупости. За тесла "безжично" всъщност е било "безкабелно" но това не означава без проводима среда, а проводимата среда при Тесла е била земната кора. Сега отидете и обяснете на хора как така термина "wireless" ( "безжично" ) става  през земята, а то е много просто. Вземете и прочетете патентите и публикациите на Тесла и после гледайте глупостите които китайци или японци или американци ( от един от най-елитните им технически университети, MIT, правят).  Гледайте и се заливайте от смях, понеже когато хората не разбират какво правят те правят елементарни глупости с огромна неефективност.
Вие имате логично мислене и при предоставяне на правилната информация мисля че ще можете да прецените сам: https://teslauniverse.com/nikola-tesla/articles/true-wireless
Ето нещо което е най-малкото което трябва да се прочете, кгоато някой изобщо коментира за Тесла и неговото "безкабелно" преаване на енергия.
« Последна редакция: Февруари 01, 2021, 08:31:57 pm от epwpixieq-1 »

Неактивен бай Теню

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 473
  • Чем больше узнаю людей, тем больше нравятся собаки
Re: Безжичното предаване на енергия е факт
« Отговор #50 -: Февруари 01, 2021, 11:35:11 pm »
Абе леля ви тъпа и умници Енергията ви са търкаля в краката, вие сте тръгнали да я предавате безжично

Неактивен montanar

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 2 405
  • КЪРТИ ЧИСТИ ИЗВОЗВА
Re: Безжичното предаване на енергия е факт
« Отговор #51 -: Февруари 02, 2021, 12:11:00 am »
бай Теню под кой бордюр да я търсиме?  ::)