Автор Тема: Безжичното предаване на енергия е факт  (Прочетена 40530 пъти)

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 493
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Безжичното предаване на енергия е факт
« Отговор #30 -: Януари 31, 2021, 07:50:23 pm »
Радико е пример за антилогика и наивност. Той спори, за да го забележат. И понеже няма реални знания, чете от Интернет и ги представя за свои. Легендата за Архимед и огледалата е лъжа. Имаше едно американско предаване "Лиовци на митове" бяха повторили експеримента и той само правеше зайчета. Професор Божидар Димитров също коментира този кьорфишек, но за Радико всяка казана лъжа в Интернет е истина. Не му обръщайте внимание. Той сигурно и плочки толкова може да лепи.

Аз предлагам да си пъхне главата в микровълнова и ако няма разлика да ни каже.  ;D
Тогава Путин ще му се вижда двоен и троен.  ;D
« Последна редакция: Януари 31, 2021, 08:16:31 pm от EDM electronics »

Неактивен Ksurnev

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 348
  • Пол: Мъж
  • Ужасно саркастичен
Re: Безжичното предаване на енергия е факт
« Отговор #31 -: Януари 31, 2021, 07:52:53 pm »
 epwpixieq-1 Само за 4 часа през лятото, юни месец, тревата и храсталака станаха жълти, и като ходиш по тях се разпрашаваха, там дето ги беше лизнал радара. Радара беше от южната страна на едно хълмче, и на хълмчето се образува широка жълта ивица от трева и храсти. Това ми беше първата среща с такъв радар, после имах и други.
Това, човек ако не го види, е трудно да си го представи.
Радико, няма да коментирам некомпетенците ти(ВИ).
Мъчиш се винаги да бъдеш гредата, ама резултата е СЛАМКА.
« Последна редакция: Януари 31, 2021, 08:09:39 pm от Ksurnev »

Неактивен VITAN

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 482
  • Невежеството ражда химери...
Re: Безжичното предаване на енергия е факт
« Отговор #32 -: Януари 31, 2021, 08:03:52 pm »
epwpixieq-1 ....Това, човек ако не го види, е трудно да си го представи.
Е, които са ходили в казарма са виждали и съветските чинии за космическа връзка, поназнайват и за защитното облекло, използвано за работа с антените,
поназнайват и за радари, релейки, но това вече май не се преподава тъдява.
Той няма как да го знае.

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Безжичното предаване на енергия е факт
« Отговор #33 -: Януари 31, 2021, 08:17:51 pm »
epwpixieq-1 Само за 4 часа през лятото, юни месец, тревата и храсталака станаха жълти, и като ходиш по тях се разпрашаваха, там дето ги беше лизнал радара. Радара беше от южната страна на едно хълмче, и на хълмчето се образува широка жълта ивица от трева и храсти. Това ми беше първата среща с такъв радар, после имах и други.
Това, човек ако не го види, е трудно да си го представи.
Радико, няма да коментирам некомпетенците ти(ВИ).
Интересно защо няма да коментираш защото не схващаш какво твърдя или защото не ти изнася.
Добре ще го кажа още веднъж по най ясния начин който мога да измисля. Измери специфичната сила на облъчване  която реализира радара и после приложи същата сила но не със радарните честоти а със слънчева светлина. Ти хубаво обясняваш кво си видял, но къде ти е базата за сравнение.
ЕДМ мани ги тия империалистически продажни журналисти от ловци на митове. Аз съм гледал преди години съветски документален филм по въпроса. Направиха точно копие на римска галера и успяха да я запалят от около 100 м. Разстояние със 50 бр. Бронзови ламарини. Оформени като щитовете от онова време.
А и последно:
Ксурнев изяснихме ли проблемите с раждаемостта във Вакарел.

Неактивен Ksurnev

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 348
  • Пол: Мъж
  • Ужасно саркастичен
Re: Безжичното предаване на енергия е факт
« Отговор #34 -: Януари 31, 2021, 09:12:29 pm »
Да, напрежениети на полето на 2км. е доста по-ниско от това да си до предавателя, смятай си го.
И не забравяй 850kHz, демек Вакарел. И квадрата на разстоянието.
Един от първите давали дежурство там е професор Спиро Пецулев, светла му памет. До последно беше шеф на катедра радиотехнита в МЕИто. Много пъти съм бил при него, да правя измервания на неща с които се занимавах тогава.
Даже ми е показвал каде е хвърлял манджата си, да не го стигнат вълците, имало е доста тогава, а са ходили пеш до предавателя.
Мачтата на Вакарел я бутнаха защото опорния изолатор беше спукан, и нямаше с какво и как да се смени.
Беше стеаритов по спомен, но нямаше кой да го направи. Даже Сименс бяха отказали.
Еее, много се разприказвах.

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Безжичното предаване на енергия е факт
« Отговор #35 -: Януари 31, 2021, 09:28:07 pm »
Викаш квадрата на разстоянието
 Аз във Вакарел съм виждал как свети крушка 4,5 v.  Между земя и кабел с дължина няколко метра. Имаше едно време един завод ЗИНО Вакарел, те там. И още нещо когато лъча е комцентрирано насочен това на Нютон за квадрата на разстоянието не важи.

Неактивен VITAN

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 482
  • Невежеството ражда химери...
Re: Безжичното предаване на енергия е факт
« Отговор #36 -: Януари 31, 2021, 09:32:44 pm »
...когато лъча е комцентрирано насочен това на Нютон за квадрата на разстоянието не важи.
Това в кой университет и в кой курс се учи  8)

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Безжичното предаване на енергия е факт
« Отговор #37 -: Януари 31, 2021, 10:17:51 pm »
Това в кой университет и в кой курс се учи  8)
Не мога да знам в кои университет се учи прекалено малко време посещавах такова завдение "слава богу"  всеки които е ползвал по един или друг повод лазер го знае дори и средно да няма. Не е проблема образованието а броя на левите ръце и мястото в което те се съхраняват. Факта, че питаш ме навежда ма мисълта, че при теб може би са четен брой.

Неактивен VITAN

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 482
  • Невежеството ражда химери...
Re: Безжичното предаване на енергия е факт
« Отговор #38 -: Януари 31, 2021, 10:23:32 pm »
Оставям на колегите удоволствието да ти обяснят малко физични закони, антени и история.

Дано за последно: Типичният европеец не се натиска всеки ден да се изложи N брой пъти.
Виж за индоевропееца - никакъв проблем.

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 493
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Безжичното предаване на енергия е факт
« Отговор #39 -: Януари 31, 2021, 10:33:26 pm »
Не мога да знам в кои университет се учи прекалено малко време посещавах такова завдение "слава богу" 

То ти и личи, поне аз го видях още от мига в който се регистрира във форума. Но ми се струва, че не малко, а хич не си посещавал и това ти е изградило комплекс, и то съвсем основателно.

Всеки комплексар по принцип казва, че нямало никакъв смисъл от университетското образование. Така казала и лисицата, че гроздето било кисело, щото не го стигала.

Неактивен montanar

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 2 405
  • КЪРТИ ЧИСТИ ИЗВОЗВА
Re: Безжичното предаване на енергия е факт
« Отговор #40 -: Януари 31, 2021, 10:41:07 pm »
Тука си имаме природно учени .... нема нужда да учат - те преоткриват топлата вода. Отделно е че тая топла вода понякога се оказва топла п...я ама това го осъзнават след като я пробат на вкус а до тогава се мислят за гении....

Неактивен Ksurnev

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 348
  • Пол: Мъж
  • Ужасно саркастичен
Re: Безжичното предаване на енергия е факт
« Отговор #41 -: Февруари 01, 2021, 11:39:32 am »
Радико, постянно бъркаш честоти, излъчванич, светлини, насочено излъчване, незнам какво още.
Изглежда тези неща ти са голяма каша.
Крушката може да свети, но честотата е ниска.
При моята работа имах случай когато на 15 метра 3мХц и 1кв в антенета светеше 120см. луминисцентна тръба, свободно стояща на маса, но тръбите в осветлението не светеха.
Прекратявам коментарите си по темата, няма смисъл да продължавам.

Неактивен dmitarp

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 294
  • Пол: Мъж
Re: Безжичното предаване на енергия е факт
« Отговор #42 -: Февруари 01, 2021, 12:25:33 pm »
Насочването на лъча чрез фазова антенна рештка не е абсолютно, т.е. в желаната посока да имаме 100% от енергията а в другите посоки общо нула, винаги има разсейване, и това разсейване е по-голямо от механично насочена антена, като това зависи от броят на антените в решетката, 144 ми се вижда доста малко число, радарите ги правят с хиляди антени и пак им се виждат малко, защото много се разсейва лъча. Това е голям недостатък, голяма излишна мощност. Приемните антени са малки, да кажем един квадратен сантиметър, за да приемат 5 вата мощност напрегността на лъча трябва да бъде 50 киловата на квадратен метър. Ай сега нека някой ми каже кой би застанал на пътя на този лъч от микровълни, та това ще изпече всичко, даже и обикновената пластмаса, с която е изработен капака на китайското нещо нарчено телефон, да не говорим за хилавата електроника вътре. И друго тази технология никак не е нова, няма нормални хора да я ползват за пренос на енергия в стая или офис или представи си в ресторант, тогава няма да има нужда от готвачи, от хладилника и направо в чиниите, ястията сами ще се изпекат. .

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Безжичното предаване на енергия е факт
« Отговор #43 -: Февруари 01, 2021, 12:34:30 pm »
Ксурнев по горе вече казах:
При такива разработки никой не казва цялата истина дори и аз. Има два варианта: или скриват нещо съществено със цел да отклонят конкуренцията от верния път преди да са взели известна преднина. Или преувеличават постигнатото за да спечелят някакви инвестиции. 50/50 според мен. А това че според теб и още доста хора такова предаване на енергия е невъзможно.... Ми то според вас и закона за запазване на импулса е верен, да ама се оказа, че не бил.

Неактивен dmitarp

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 294
  • Пол: Мъж
Re: Безжичното предаване на енергия е факт
« Отговор #44 -: Февруари 01, 2021, 12:50:38 pm »
Никой не оспорва предаването на енергия безжично, оспорва се нейната целесъобразност, безоопасност ефективност и т.н.