Начало > Новини от света на технологиите

Новини за суперкондензатори...

<< < (2/7) > >>

montanar:

--- Цитат ---Защо не, при врив на кондензатор се отделя повече енергия, отколкото при взрив на същото количество/обем тротил....
--- Край на цитат ---
Това е поредната глупост. А ако смяташ че си прав го докажи а не да ни пращаш да търсим това де го няма - давай източници.

VITAN:
Троле, ти ако можеш да извадиш от главата си всичко - кога, къде и как...
в моята има камион с книги и документация.

За протокола, търси из научни (на университети) документации и проекти на тема: тесла-трансформатор.
И въобще каквото са писали професионалисти на тема високоволтови кондензатори.

montanar:
Аз не искам тонове документация а само едно адекватно научно изследване по въпроса :) А след като има тонове ко ти коства да предложиш и да затвориш въпроса?

Радико:
Монтанар Витан е съвсем прав. При ВЗРИВ на кондензатора изгаря цялото количество алуминий в него. Отделно ако е маслен и цялото количество масло. И двете са доста по калорични от тротила. Това обаче е еднократен акт така да се каже.

VITAN:

--- Цитат на: montanar в Януари 06, 2021, 02:51:34 pm ---Аз не искам тонове документация а само едно адекватно научно изследване по въпроса
--- Край на цитат ---
Показах ти плевнята, търси си вратата. Нямам време за губене.
Ако не вярваш - експериментирай да гръмнеш 100 pF / 3 kV .... Т.е. задай му 6 kV и го дръж така.
Упс, сори, това не е за теб, току виж си си извадил очите, някой зъб или подобно...
За 10 nF / 3 KV не смея и да ти предложа.


--- Цитат на: montanar в Януари 06, 2021, 02:51:34 pm ---А след като има тонове ко ти коства да предложиш и да затвориш въпроса?
--- Край на цитат ---
Нямам време да доказвам на никого нищо.
Ако изобщо съм разбрал смисъла на нацъканите по-горе клавиши.


--- Цитат на: Радико в Януари 06, 2021, 03:04:29 pm ---Монтанар Витан е съвсем прав. При ВЗРИВ на кондензатора изгаря цялото количество алуминий в него.
--- Край на цитат ---
Е, някои за по-отговорни задачи ползват и сребро  8)
Но това нищо не променя.

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия