Възобновяеми енергоизточници, нагревателни и хладилни системи > Други нагревателни устройства

Проектиране на пещ.

(1/8) > >>

montanar:
Ако има някой колега който е наясно с високотемпературните електрически пещи нека се свърже с мен да му възложа проектиране и евентуално изграждане на пещ по определени от мен спецификации.
За подробности на ЛС.

Имам собствен проект но тъй като никога не съм правил подобно нещо не смея да си вярвам че всичко съм догледал.

Разбира се не очаквам безвъзмезден труд което отзначава че и очаквам сериозен подход.

montanar:
Задание:
Херметична високотемпературна високоефективна електрическа пещ за обработка на около 50кг. суровина.
Нужа немпература 950-1000 градуса ц.
Работен цикъл 8 часа.

Нагряване от нагревател разположен в ядрото на пеща
Максимална топлинна изолация от околната среда
Газоотвеждане на отделените газове.
Улеснено зареждане и разреждане на обработваният материал.

Радико:
Абе то хубава ама 500 кг. Желязо не са като 500 килограма тухли. Иначе имам опит с пещи включително и с електрониката им.

montanar:
Всъщност по въпроса цикля на няколко точки но е въпрос на време да ги разбера.....
Например - какви са подходщите нагреватели за такива температури, какъв метал се ползва за изграждане на такива пещи и още няколко въпроса.......
Метала за пеща не е особен проблем щото газовата среда ще е въглероден двуокис който не е активен окислител така че мисля че и нормално желязо щогоде ще държи но не съм убеден.

Радико:
Не е проблема с окиляването водещият за пещите. Механичните деформации са проблема.
Ако се налага в горещата част да има метал тои трябва да е или чугун или жароустойчива стомана "16G" иначе горе долу почти всички фирми продаващи материали за пещи са се събрали на гара Елин Пелин. Различно е от град Елин Пелин.
П.П.
За стомани:
https://diacommerce.net/%D0%B6%D0%B0%D1%80%D0%BE%D1%83%D1%81%D1%82%D0%BE%D0%B9%D1%87%D0%B8%D0%B2%D0%B0-%D1%81%D1%82%D0%BE%D0%BC%D0%B0%D0%BD%D0%B0/   

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

Премини на пълна версия