Автор Тема: Светлото евроатлантическо бъдеще...  (Прочетена 81298 пъти)

Неактивен VITAN

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 487
  • Невежеството ражда химери...
Re: Светлото евроатлантическо бъдеще...
« Отговор #45 -: Декември 28, 2020, 05:26:57 pm »
Стандарта на живот не се определя от това колко пори получаваш, а как успяваш да изразходваш рационално земното си време.
Ама кой да вдене?!

Неактивен VITAN

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 487
  • Невежеството ражда химери...
Re: Светлото евроатлантическо бъдеще...
« Отговор #46 -: Декември 28, 2020, 05:31:06 pm »
А, какво купил Intel през 90-те в Русия-та !! И станал Intel та дрънка!?

След 5-та минута:
<a href="https://www.youtube.com/v/4kEhtfFzKto" target="_blank" class="new_win">https://www.youtube.com/v/4kEhtfFzKto</a>
Ако ви интересува историята на суперкомпютрите - това е за вас. Както и за цифровата колонизация.

Неактивен epwpixieq-1

  • Сериозен Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ****
  • Публикации: 1 912
  • Пол: Мъж
  • e^(π*ι)+1=0
Re: Светлото евроатлантическо бъдеще...
« Отговор #47 -: Декември 28, 2020, 06:48:26 pm »
Наивни представи, в Америка от оно време си ги е имало и си ги има гурбетчии от цял свят, въпросът е доколко добре са те там, малцина забогатяват там, а филмите на краварите са направени така че да представят лъжливо райският живот там, и " Страната на неограничените възможности". Слава богу че Америка не е фаворит, вече.
Наивност може да има когато човек или не е живял на определено място (както вие, който имате само информация от втора ръка), най-малко поради цитатите които правите  ;D, или е абсолютно нов (на определено място) и изобщо си няма на престава от взаимовръзките на системата.
Явно не сте чел изобщо коментарите ми относно САЩ, понеже в много отношения съм най-големия реално виждащ критик на системата в тази общност от щатати. Но едно е човек да критикува реално а е съвсем друго да критикува когато изобщо си няма на престава какво критикува понеже никога не е виждал или помирисвал мястото което критикува. Вашето говорене, без да имате личен опит, е все едно ескимос да говори колко било лошо да се живее на екватора понеже е чел че нямало лед да си направи иглу  ;D

Неактивен бай Теню

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 473
  • Чем больше узнаю людей, тем больше нравятся собаки
Re: Светлото евроатлантическо бъдеще...
« Отговор #48 -: Декември 28, 2020, 06:50:53 pm »
Радико, аз ти препоръчвам тези да ги оставиш в зоната на матрьошките

Неактивен технократ

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 528
  • Пол: Мъж
  • Не е важно знанието а разбирането
Re: Светлото евроатлантическо бъдеще...
« Отговор #49 -: Декември 28, 2020, 07:52:34 pm »
Наивност може да има когато човек или не е живял на определено място (както вие, който имате само информация от втора ръка), най-малко поради цитатите които правите  ;D, или е абсолютно нов (на определено място) и изобщо си няма на престава от взаимовръзките на системата.
Явно не сте чел изобщо коментарите ми относно САЩ, понеже в много отношения съм най-големия реално виждащ критик на системата в тази общност от щатати. Но едно е човек да критикува реално а е съвсем друго да критикува когато изобщо си няма на престава какво критикува понеже никога не е виждал или помирисвал мястото което критикува. Вашето говорене, без да имате личен опит, е все едно ескимос да говори колко било лошо да се живее на екватора понеже е чел че нямало лед да си направи иглу  ;D

Не ми и трябва да имам личен опит за да знам как са нещата на запад, и колко е "хубаво" там. Ти като имаш личен опит що не си станал досега гражданин на САЩ. Явно си от онези отрепки, западните пропагандатори ;D

Неактивен Михаил Кузмов

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 2 189
Re: Светлото евроатлантическо бъдеще...
« Отговор #50 -: Декември 28, 2020, 08:03:52 pm »
Божееее! Тя наистина простотията ходела само при човешките същества!

Неактивен MTM

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 420
Re: Светлото евроатлантическо бъдеще...
« Отговор #51 -: Декември 28, 2020, 08:38:07 pm »
Михаил Кузмов   ;D ;D ;D ;)

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Светлото евроатлантическо бъдеще...
« Отговор #52 -: Декември 28, 2020, 09:42:10 pm »
Радико, аз ти препоръчвам тези да ги оставиш в зоната на матрьошките
Бай Теньо, добър съвет ще черпя една мастика кат мина през Бургас за него, длъжник съм ти!

Активен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 502
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Светлото евроатлантическо бъдеще...
« Отговор #53 -: Декември 28, 2020, 10:13:22 pm »
Бай Теньо, добър съвет ще черпя една мастика кат мина през Бургас за него, длъжник съм ти!

Ей, за какъв дребен съвет - никакъв и си готов цяла мастика да черпиш, аз съм ти давал къде по-големи съвети, една лимонада от хоремака не си рекъл да почерпиш?  :D
Нищо, ще накарам рускините да ме черпят от Свети Влас. Не ща германки да ме черпят...  :D

Неактивен epwpixieq-1

  • Сериозен Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ****
  • Публикации: 1 912
  • Пол: Мъж
  • e^(π*ι)+1=0
Re: Светлото евроатлантическо бъдеще...
« Отговор #54 -: Декември 28, 2020, 11:58:57 pm »
Ти като имаш личен опит що не си станал досега гражданин на САЩ.
Интересно а вие защо си мислите че не съм ... технически имам право да бъда поданик (гражданин или селянин/фермер) на повече от една държава. Това че не пропагандирам наляво или дясно, както предполагам много правят ( понеже няма друго какво да покажат ), не значи че не се възползвам от правата си. Просто за себеси мисля като Земен човек, а не принадлежащ (и съответно подвластен) на една или друга държавна административна еденица, и точно затова съм безпристрастен и гледам обективно на света, а не емоционално както вие правите.

Неактивен технократ

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 528
  • Пол: Мъж
  • Не е важно знанието а разбирането
Re: Светлото евроатлантическо бъдеще...
« Отговор #55 -: Декември 29, 2020, 02:50:37 am »
Интересно а вие защо си мислите че не съм ... технически имам право да бъда поданик (гражданин или селянин/фермер) на повече от една държава. Това че не пропагандирам наляво или дясно, както предполагам много правят ( понеже няма друго какво да покажат ), не значи че не се възползвам от правата си. Просто за себеси мисля като Земен човек, а не принадлежащ (и съответно подвластен) на една или друга държавна административна еденица, и точно затова съм безпристрастен и гледам обективно на света, а не емоционално както вие правите.

Смехурко, и каква е тази техническа възможност за гражданство, ти технически гражданин ли ще ставаш, интересно гражданство.  ;D

Неактивен Михаил Кузмов

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 2 189
Re: Светлото евроатлантическо бъдеще...
« Отговор #56 -: Декември 29, 2020, 07:07:52 am »
Защо слагат на очите на коня капаци?

Неактивен epwpixieq-1

  • Сериозен Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ****
  • Публикации: 1 912
  • Пол: Мъж
  • e^(π*ι)+1=0
Re: Светлото евроатлантическо бъдеще...
« Отговор #57 -: Декември 29, 2020, 06:03:36 pm »
Смехурко, и каква е тази техническа възможност за гражданство, ти технически гражданин ли ще ставаш, интересно гражданство.  ;D
технократ, съвета ми е да не минавайте в лични нападки понеже това винаги показва слабост (независимо дали аналитична, поради липса на аргументираност, или културна).

Техническата възможност са просто условия и процедури които трябват да бъдат изпълнени преди някой да може да кандидатства за гражданство. Интересно че това (явно) вашите иначе така добре осведомени познати не са ви го обяснили (интересно защо). Тези условия са различни за различните административни държавни юрисдикции. Като в САЩ има приблизително 30 милиона пребиваващи които нямат правата на гражданите (каквото е и разделението между европейски и не-европейски поданик за Европа)

От друга страна преди няколко седмици написах коментар относно изборите през 2016 година (вземете и го понеже явно сте го проснали: https://mazeto.net/index.php/topic,11099.msg118482.html#msg118482), та от него е ясно (въпреки че вие можете невероятно да предположите, че съм предвидил тази ни дискусия и съм решил да напиша този коментар, в миналото, така че да подкрепя сегашния си коментар с него  ;D ), че най-малкото съм имал възможност да гласувам през 2016г. ( за информация само поданиците на САЩ, имат право да гласуват, както и имат задължение да плащат неимоверни федерални данъци разбира се). За ваше сведение съм имал право да гласувам в 3 президентски избори на САЩ  (за малко на 4-ри), така че с малко елементарна математика и съобразяване с информацията за избирателния процес, сам (надявам се) можете да си направите преценката за това от колко време съм (технически) поданик. А при положение че не можете, вземете и се допитайте до вашите "добре информирани" познати понеже е явно че те са ви източника на основна информация.

Неактивен технократ

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 528
  • Пол: Мъж
  • Не е важно знанието а разбирането
Re: Светлото евроатлантическо бъдеще...
« Отговор #58 -: Декември 29, 2020, 08:04:33 pm »
технократ, съвета ми е да не минавайте в лични нападки понеже това винаги показва слабост (независимо дали аналитична, поради липса на аргументираност, или културна).

Техническата възможност са просто условия и процедури които трябват да бъдат изпълнени преди някой да може да кандидатства за гражданство. Интересно че това (явно) вашите иначе така добре осведомени познати не са ви го обяснили (интересно защо). Тези условия са различни за различните административни държавни юрисдикции. Като в САЩ има приблизително 30 милиона пребиваващи които нямат правата на гражданите (каквото е и разделението между европейски и не-европейски поданик за Европа)

От друга страна преди няколко седмици написах коментар относно изборите през 2016 година (вземете и го понеже явно сте го проснали: https://mazeto.net/index.php/topic,11099.msg118482.html#msg118482), та от него е ясно (въпреки че вие можете невероятно да предположите, че съм предвидил тази ни дискусия и съм решил да напиша този коментар, в миналото, така че да подкрепя сегашния си коментар с него  ;D ), че най-малкото съм имал възможност да гласувам през 2016г. ( за информация само поданиците на САЩ, имат право да гласуват, както и имат задължение да плащат неимоверни федерални данъци разбира се). За ваше сведение съм имал право да гласувам в 3 президентски избори на САЩ  (за малко на 4-ри), така че с малко елементарна математика и съобразяване с информацията за избирателния процес, сам (надявам се) можете да си направите преценката за това от колко време съм (технически) поданик. А при положение че не можете, вземете и се допитайте до вашите "добре информирани" познати понеже е явно че те са ви източника на основна информация.

пикси, твоите "фермани" са известни вече, ставаш банален, след като не можеш да кажеш нищо по същество, и си прехласнат по западното и "светлото атлантическо бъдеще". Малцина са тези които са преуспели на запад и по специално в САЩ, няма какво да ми пишеш фермани за да ме убеждаваш, ти си просто пропагандатор на западното, аз не съм фен на Русия , но когато България е съществувала като държава нито САЩ е съществувал нито пък Русия. В България днес са добре богатите, както навсякъде по света, факт е че много западни пенсионери идват да живеят в България, защото за тях природата ни е много по добра от тази в Англия, САЩ или Германия. Така че който има пари ще е добре, независимо къде живее по света.

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Светлото евроатлантическо бъдеще...
« Отговор #59 -: Декември 29, 2020, 08:17:39 pm »
Цитат
Така че който има пари ще е добре, независимо къде живее по света. 
Така е, така е. Само не забравяй, че за да имаш пари е необходимо да ги изкараш, а на едни места това става по лесно от колкото на други, за едни хора. За трети това е по лесно на съвсем други места и по съвсем различни начини. За тези тук които сме се събрали в този форум по лесните начини са тези които описваме аз и Пикси. А Витан и ЕДМ ако забелязваш не описват и не предлагат начини а само оплюват описаното от другите. Защо ли????