Автор Тема: Светлото евроатлантическо бъдеще...  (Прочетена 81415 пъти)

Неактивен VITAN

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 488
  • Невежеството ражда химери...
Re: Светлото евроатлантическо бъдеще...
« Отговор #30 -: Декември 27, 2020, 06:05:43 pm »
Това последното звучи по ясно така:
Три часа усилен труд спестяват пет минути мислене.

Мда ве, ако сковаваш кучешка колибка.
А не за код, за който не мож скролира бързо никак за 5 минути.

Ха така!
Много пъти по това за 13 години и ще видиш какво нещастно нещо са троловете.
Особено глупавите такива.
Нищо лично, житейски опит...

Неактивен epwpixieq-1

  • Сериозен Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ****
  • Публикации: 1 912
  • Пол: Мъж
  • e^(π*ι)+1=0
Re: Светлото евроатлантическо бъдеще...
« Отговор #31 -: Декември 27, 2020, 07:08:05 pm »
Американски университет доказва, че славяните стъпвайки в САЩ стават досуш като черните!
Не вярваш?!
Ами то Американските университети "доказват" много неща които са абсолютни глупости, но вие явно много избирателно вземате кои глупости си мислите че са реални, според вашата нагласа, и кои нереални.

Абсолютно нищо вярно няма в това, понеже никой не те дели в САЩ на славянин, викинг, англо-саксон или каквито и други етнически мерки да са, така е било преди 100 години, но сега не.  Вярно  е че има расизъм (ами то и в България си го има срещу ромското население, но това не значи че всички роми са един тип), но той е основно на черни и бели, и особено това е от страна на черните много повече отколкото от белите. Единственото нещо на което някой може да се захване, на един източно европеец, е акцента, и то обикновено се поучава когато човека с акцент говори глупости (без да се съобразява с околните), понеже при положение че говори интелигентно, въпреки че е с акцент, около него местните хора го уважават (говоря от личен опит).

Да коментирате за САЩ, през погледа на качени филмчета на youtube, без да сте живели там, поне 10 години, и то поне в 4-ри различни щата през тези години, е все едно африканец (от дълбоката джунгла, които не е виждал нищо друго освен лияни и банани) да коментира за Европа през погледа видео клиповете които някой друг негов брат представя живеейки в гетата на Лондон.





Неактивен VITAN

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 488
  • Невежеството ражда химери...
Re: Светлото евроатлантическо бъдеще...
« Отговор #32 -: Декември 27, 2020, 07:23:30 pm »
 :D Не споря никак.
Но това го казваш ти.
Тоя, за когото го писах това, не го може. Така да цъка клавишите - в тази последователност  8)
Което не пречи да се замислите
над въпросните статистики...

Неактивен технократ

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 528
  • Пол: Мъж
  • Не е важно знанието а разбирането
Re: Светлото евроатлантическо бъдеще...
« Отговор #33 -: Декември 27, 2020, 07:48:52 pm »
Цитат
Абсолютно нищо вярно няма в това, понеже никой не те дели в САЩ на славянин, викинг, англо-саксон или каквито и други етнически мерки да са, така е било преди 100 години, но сега не.

Делят, и то как, имам познати които са в САЩ, там като те разберат че не си англосаксон, веднага в втора класа, пък чернилките ги слагат даже по на високо от славяните и източноевропейците. Само наистина които са спецове ги ценят, Ама нали така крадат мозъци краварите.

Цитат
Вярно  е че има расизъм (ами то и в България си го има срещу ромското население, но това не значи че всички роми са един тип)

Глупости, затова на Ромите дават безплатни помощи, а те си крадат и без това и със това, и се подиграват на Българите. Не е луд този който яде безплатната баница а този който им я дава.


Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Светлото евроатлантическо бъдеще...
« Отговор #34 -: Декември 27, 2020, 08:09:54 pm »
Цитат
  Ха така!
Много пъти по това за 13 години и ще видиш какво нещастно нещо са троловете.
Особено глупавите такива.
Нищо лично, житейски опит...
 
Нещо тука ми се изгуби логиката. Това камъни в моята градина ли са или е момент на самокритично посипване на главата с пепел???

Неактивен VITAN

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 488
  • Невежеството ражда химери...
Re: Светлото евроатлантическо бъдеще...
« Отговор #35 -: Декември 27, 2020, 10:15:50 pm »
Нещо тука ми се изгуби логиката. Това камъни в моята градина ли са или е момент на самокритично посипване на главата с пепел???
Тест за интелигентност.

Неактивен epwpixieq-1

  • Сериозен Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ****
  • Публикации: 1 912
  • Пол: Мъж
  • e^(π*ι)+1=0
Re: Светлото евроатлантическо бъдеще...
« Отговор #36 -: Декември 28, 2020, 05:39:08 am »
Делят, и то как, имам познати които са в САЩ, там като те разберат че не си англосаксон, веднага в втора класа, пък чернилките ги слагат даже по на високо от славяните и източноевропейците. Само наистина които са спецове ги ценят, Ама нали така крадат мозъци краварите.
Явно не говорите от собствен опит, както правилно отбелязвате. А то глупавите, или слабоинтелигентните хора никъде не са ценени (та даже и да са от собственото ви семейство), и това не е въпрос дали си англосаксонец или не, като тази дискриминация се нарича капитализъм. Когато ме наемаха на първата ми работа, почти преди 2 десетилетия, изобщо и не се интересуваха какъв съм и от къде идвам, а само какво мога да правя и какви проблеми мога да решавам. Нали и аз сега, в моя екип, наемам хора, и изобщо не ме е еня от къде идва западна или източна европа, латиска америка или африка, близкия изток или далечния такъв. Единствено което ме интересува е какво може да прави и колко му сече мозъка, като на този избирателен подход към хората му се казва капитализъм, понеже при положение че не избера най-добрия, или имам някакви глупави предрасъдъци (като това за всички които наемат работници), в страни от професионалните качества, тогава някой друг конкурентен екип ще привлече кандидата и ние като група и компания ще бъдем в по-неизгодна позиция. Това е съвсем елементарен дарвинов подход.

Неактивен технократ

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 528
  • Пол: Мъж
  • Не е важно знанието а разбирането
Re: Светлото евроатлантическо бъдеще...
« Отговор #37 -: Декември 28, 2020, 10:17:26 am »
Явно не говорите от собствен опит, както правилно отбелязвате. А то глупавите, или слабоинтелигентните хора никъде не са ценени (та даже и да са от собственото ви семейство), и това не е въпрос дали си англосаксонец или не, като тази дискриминация се нарича капитализъм. Когато ме наемаха на първата ми работа, почти преди 2 десетилетия, изобщо и не се интересуваха какъв съм и от къде идвам, а само какво мога да правя и какви проблеми мога да решавам. Нали и аз сега, в моя екип, наемам хора, и изобщо не ме е еня от къде идва западна или източна европа, латиска америка или африка, близкия изток или далечния такъв. Единствено което ме интересува е какво може да прави и колко му сече мозъка, като на този избирателен подход към хората му се казва капитализъм, понеже при положение че не избера най-добрия, или имам някакви глупави предрасъдъци (като това за всички които наемат работници), в страни от професионалните качества, тогава някой друг конкурентен екип ще привлече кандидата и ние като група и компания ще бъдем в по-неизгодна позиция. Това е съвсем елементарен дарвинов подход.

Наивни представи, в Америка от оно време си ги е имало и си ги има гурбетчии от цял свят, въпросът е доколко добре са те там, малцина забогатяват там, а филмите на краварите са направени така че да представят лъжливо райският живот там, и " Страната на неограничените възможности". Слава богу че Америка не е фаворит, вече.

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Светлото евроатлантическо бъдеще...
« Отговор #38 -: Декември 28, 2020, 11:04:42 am »
Прав си Технократ.
Малцина забогатяват там. Но принципно по целия свят където и да е богатите са малцинство. И винаги е било така. Другият факт който обаче пропускаш е, че 99% от отишлите там реализират сериозен скок в жизненият си стандарт спрямо този които са имали тук. Дори и да става дума за една Чехия която е къде къде по назад в класацията. Събират тука разни неграмотни роми дето се ровят в кофите за боклук от глад. Завеждат ги в някой завод там примерно "Фауреция" осигуряват им общежитие обучават ги да работят и те представи си вместо да лежат о да се ровят по кофите работят и се оказва, че са хора като всички други. Това за една Чехия. За Германия нещата са умножени по 2,5 спрямо Чехия. Лично съм го установил. За щатите не съм но по информация от познати и приятели там, нещата са умножени по 5 спрямо Германия. Е вече може да не е чак по пет но е поне по 2. Не вярвайте на руската пропагандна машина те поднасят коктейл от отделни леко недоизказани истини така, че накрая да се самоизлъжете сами и да повярвате на нещо което не са изрекли но целта им е била точно това да повярвате. ОКО ДА ВИДИ РЪКА ДА ПИПНЕ. Другото е лъжа.

Неактивен VITAN

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 488
  • Невежеството ражда химери...
Re: Светлото евроатлантическо бъдеще...
« Отговор #39 -: Декември 28, 2020, 04:43:35 pm »
Око да види, ръка да пипне!
Нали те пращах там с еднопосочен билет за моя сметка - що не рачи?!

Ето скоро ще изтече забраната, който не може да си плаща наема - да не бъде изхвърлен!
40 000 000 души! И познай каква дискотека ще се почне там.
Човек в САЩ - средата на клипа.
<a href="https://www.youtube.com/v/DmAU_veWa6Q" target="_blank" class="new_win">https://www.youtube.com/v/DmAU_veWa6Q</a>
Около 7-ма минута е американската мечта: под мостовете на ЕлЕй и БродуЕй  8)

« Последна редакция: Декември 28, 2020, 05:01:41 pm от VITAN »

Неактивен технократ

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 528
  • Пол: Мъж
  • Не е важно знанието а разбирането
Re: Светлото евроатлантическо бъдеще...
« Отговор #40 -: Декември 28, 2020, 04:53:57 pm »
Цитат
Другият факт който обаче пропускаш е, че 99% от отишлите там реализират сериозен скок в жизненият си стандарт спрямо този които са имали тук.

Радико, това са градски легенди от и преди прехода.

Неактивен dmitarp

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 294
  • Пол: Мъж
Re: Светлото евроатлантическо бъдеще...
« Отговор #41 -: Декември 28, 2020, 05:02:41 pm »
Radiko, знаеш ли кога ще обучиш циганин, а и не само циганин, който не е ходил на училище и никога не е подхващал работа, да ти работи на поточна линия, а и където и другаде е? На куково лято, или когато падне тавана на лятното кино.

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Re: Светлото евроатлантическо бъдеще...
« Отговор #42 -: Декември 28, 2020, 05:09:39 pm »
Ето скоро ще изтече забраната, който не може да си плаща наема - да не бъде изхвърлен!
А кога в демократична България е имало такава забрана? Или може би в демократична Русия можеш да живееш под наем без да плащаш?

Radiko, знаеш ли кога ще обучиш циганин, а и не само циганин, който не е ходил на училище и никога не е подхващал работа, да ти работи на поточна линия, а и където и другаде е? На куково лято, или когато падне тавана на лятното кино.

Когато циганина отиде в Германия или се научава да работи, или го връщат оттам откъдето е дошъл. Дори не го оставят да рови по кофите.
Лошото е че нашите няма къде да ги екстрадираме...

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 503
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Светлото евроатлантическо бъдеще...
« Отговор #43 -: Декември 28, 2020, 05:23:22 pm »
Да обучиш циганин е все едно маймуна да проговори. Тия от кафявата боя представляват преход от маймуна към човек и при тях тялото е човешко, но духът е на животно.

Оставете го Радико, той има перверзно разбиране за стандарт. Като стъпел в Германия и рязко му се вдигал стандарта, завалийката...Ако си харчи там заплатата на техните цени и услуги, стандарта му ще е доста по-нисък на българския. Представяте ли си какъв "стандарт": жена ти и децата ти на единия край на земното кълбо, ти на другия и общувате по скайп, а децата растат без него, живее в бекярска квартира с пръчове, на които трябва да търпи прищявките, купува си само за ядене от най-евтините магазини и пести, 2 лв. няма да похарчи за спорт или културни мероприятия. На това му вика стандарт! А загубеното време въобще не влиза в сметките? - а то е най-ценното.

Стандарта на живот не се определя от това колко пори получаваш, а как успяваш да изразходваш рационално земното си време. Тиквеници, които изкарват много пари и само с това се запълва времето им аз не намирам за постигнали висок стандарт. Такъв имат тези, които отделят по-голяма част от времето си за "чесане на пъпа", а не да робуват на феодала си и да имат много свободно време, да го разходват за неща, които им доставят удоволствие, за чесане на пъпа. За какво ти е германска заплата, като ще ти мине живота в робуване и без семейството.

Те парите никога не стигат, но човек трябва да умее да ги разпределя преоритетно, като се стреми да получи по-добро съотношение работа/чесане на пъпа.

И не че в чужбина има по-висок стандарт, просто българина се възползва от разликата в стандарта, защото там са по-високи заплатите, но и цените на стоките и услугите. Като цял живот емигранта-роб пести и живота му минава в пестене, той за да заблуди по-умните от него ще твърди, колко му било хубаво там.

Колеги, бях последно в Германия през 2016 г. Хамбург за 10 дни. Нямах търпение да се прибера у дома - само от кафявата боя навсякъде, не успях да видя германец.

Неактивен VITAN

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 488
  • Невежеството ражда химери...
Re: Светлото евроатлантическо бъдеще...
« Отговор #44 -: Декември 28, 2020, 05:24:42 pm »
А кога в демократична България е имало такава забрана? Или може би в демократична Русия можеш да живееш под наем без да плащаш?
Миличкият!
Това в България никак не може да се случи!
1. След като падна комунизЪма, ако не на 1-во, то на едно от първите места бяхме по собствена жилищна площ на глава от населението!
2. При това умиране на туземците, свободната жилищна площ само се увеличава....
Факти.
За Русията ти оставям кефа да се изходиш самостоятелно - като анализ.