Автор Тема: Светлото евроатлантическо бъдеще...  (Прочетена 81341 пъти)

Неактивен технократ

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 528
  • Пол: Мъж
  • Не е важно знанието а разбирането
Re: Светлото евроатлантическо бъдеще...
« Отговор #60 -: Декември 29, 2020, 08:33:45 pm »
Така е, така е. Само не забравяй, че за да имаш пари е необходимо да ги изкараш, а на едни места това става по лесно от колкото на други, за едни хора. За трети това е по лесно на съвсем други места и по съвсем различни начини. За тези тук които сме се събрали в този форум по лесните начини са тези които описваме аз и Пикси. А Витан и ЕДМ ако забелязваш не описват и не предлагат начини а само оплюват описаното от другите. Защо ли????

Заблуждаваш се Радико, лесни пари се изкарват само от късмет и нищо друго, то нашите гастайбайтери бухат по 12, или 14 часа на запад, и не са забогатели. И НА ТОВА МУ СЕ ВИКАЛО "СВЕТЛО АТЛАНТИЧЕСКО БЪДЕЩЕ" ;D

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Светлото евроатлантическо бъдеще...
« Отговор #61 -: Декември 29, 2020, 08:52:38 pm »
Заблуждаваш се Радико, лесни пари се изкарват само от късмет и нищо друго, то нашите гастайбайтери бухат по 12, или 14 часа на запад, и не са забогатели. И НА ТОВА МУ СЕ ВИКАЛО "СВЕТЛО АТЛАНТИЧЕСКО БЪДЕЩЕ" ;D
Зомбирали са те тия. Никой "е поне аз и Пикси" не говориме за "лесни пари" това са внушения на ЕДМ   основно. Ние говориме за изкарване на нормални пари за нормално работно време. Да руските роби в г
Германия работят по 12 часа но това е защито са там незаконно. Ти имаш европейски паспорт и там си с равни права и задължения като всички европейци. Нещо повече да оставим Германия във една Чехия работещите в един завод на едно място мъже и жени получават ЕДНАКВО заплащане. Една крона разлика няма. И се работи точно по 8 часа. Аз съм се уреждал и за над осем часа по някога, но това си беше едва ли не криминално деяние за тях.

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 502
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Светлото евроатлантическо бъдеще...
« Отговор #62 -: Декември 29, 2020, 09:15:11 pm »
Зомбирали са те тия. Никой "е поне аз и Пикси" не говориме за "лесни пари" това са внушения на ЕДМ   основно.
Радико, не ме слагай като подправка на всяка манджа, аз за лесни пари никога не съм говорил, въобще за пари не съм говорил. Ти като няма какво да кажеш, та си съчиняваш какво съм бил внушавал. Ами той технократа е на 52 г., аз съм на 34 г., как мога аз на него да му внуша нещо, като той е с 2 пъти по-голям житейски опит, той да не е наивник та да слуша младежи като мен, какво не са казали, защото аз никога не съм говорил за пари изобщо. Говоря за колониализъм и робство, за ограбване, окупиране с военни бази, източване чрез рекет петрола на Сирия, намеса в чужди дела и чужд бизнес, примерно Северен поток 2, като се налагат санкции на двете страни по договора и те така, но и това не са внушения, а факти.

Внушение е когато искаш чрез заблуда да накараш някого да вярва в неистини. Аз кога съм говорил неистини?

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Светлото евроатлантическо бъдеще...
« Отговор #63 -: Декември 29, 2020, 09:27:47 pm »
Ще ти отговоря на това когато ми отговориш на въпроса който ти зададох наскоро. Спомняш ли си го?

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 502
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Светлото евроатлантическо бъдеще...
« Отговор #64 -: Декември 29, 2020, 09:40:24 pm »
Радико, започна много да фантазираш какъв съм бил и да лъжеш. Това не е добре. Истерици не понасям. Или говори спокойно и убедително или с тоя тон няма до никъде да я докараш.

Да се знае за напред, да няма учудени:
Ще говоря против колонизаторите, колкото си искам и колкото на някой не му се иска. Нямам намерение да се съобразявам, дали на някой му харесват фактите, които излагам, да неудобни са, но това ще е така, докато колонизатора не ни освободи от присъствието си. Точка.

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Светлото евроатлантическо бъдеще...
« Отговор #65 -: Декември 29, 2020, 09:46:40 pm »
Цитат
Да се знае за напред, да няма учудени:
Ще говоря против колонизаторите, колкото си искам и колкото на някой не му се иска. Нямам намерение да се съобразявам, дали на някой му харесват фактите, които излагам, да неудобни са, но това ще е така, докато колонизатора не ни освободи от присъствието си. Точка.   
Точно така всеки е в правото си да говори каквото си иска и не е длъжен да се съобразява с моя милост. Същото важи и за мен и същото се налага да изречеш и ти.

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 502
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Светлото евроатлантическо бъдеще...
« Отговор #66 -: Декември 29, 2020, 09:55:59 pm »
Аtos не веднъж го е казвал: коментирайте обекта на разговора, а не субекта. Обекта на разговора е САЩ, Русия, Китай, субекта е Радико и останалите.

Радико, ти всеки ден ме квалифицираш: вчера каза, че съм си изкарвал прехраната по нечестен начин, днес че съм внушавал и съм имал руски корени. Нищо от това не е вярно. Но ти нямаш право така да говориш за някого, когото не познаваш. Нищо не знаеш за мен, няма и да узнаеш. Просто фантазираш и точно ти се опитваш да внушиш на останалите какъв не съм аз.

Неактивен VITAN

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 487
  • Невежеството ражда химери...
Re: Светлото евроатлантическо бъдеще...
« Отговор #67 -: Декември 29, 2020, 09:57:18 pm »
На какъв език пишете бе блядове неедни...
За такова Altium навремето щеше да те прати на 2 седмици домашен отпуск.

кои ви донесе...
Ние тук сме от основаването на форума, за разлика от теб - едни дрънканици без 2 жици накръст запоени или 2 магнита завъртени.

аз ука и култура и всичко какви щяхте да сте сега без нашата култура това освобождение от турците не го споменавай...
1. Без вашата турска култура?
2. И защо да не ти го споменавам?

Неактивен технократ

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 528
  • Пол: Мъж
  • Не е важно знанието а разбирането
Re: Светлото евроатлантическо бъдеще...
« Отговор #68 -: Декември 29, 2020, 10:02:59 pm »
Зомбирали са те тия. Никой "е поне аз и Пикси" не говориме за "лесни пари" това са внушения на ЕДМ   основно. Ние говориме за изкарване на нормални пари за нормално работно време. Да руските роби в г
Германия работят по 12 часа но това е защито са там незаконно. Ти имаш европейски паспорт и там си с равни права и задължения като всички европейци. Нещо повече да оставим Германия във една Чехия работещите в един завод на едно място мъже и жени получават ЕДНАКВО заплащане. Една крона разлика няма. И се работи точно по 8 часа. Аз съм се уреждал и за над осем часа по някога, но това си беше едва ли не криминално деяние за тях.

Радико преди да пишеш наивни постове, ще те светна че съвсем законно в германия пребивават много българи със гастербайтски заплати не повече от 1000 , 1200 евро, като сложиш разходите които поемат там стават наполовина, да не говорим че работят там по 12 и повече часа, живеят като добитък в общежития, щото е най евтино а тези на квартири едвам скалъпват двата края, а в България в големите градове се взимат вече по 2000 че и повече евра в някои големи фирми, например в пловдивската фирма за хладилници. Така че не ми говори за "светлото атлантическо бъдеще" това е утопия, както беше утопия при социализма комунистическият строй, който също се тълкуваше като светло бъдеще.

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Светлото евроатлантическо бъдеще...
« Отговор #69 -: Декември 29, 2020, 10:46:06 pm »
Цитат
1. Без вашата турска култура?
2. И защо да не ти го споменавам? 
Когато Българите сме дали на Руснаците език и култура не е съществувала нито турска държава нито турска нация. Още са били само племена. На същото дередже са били и "братята" Руснаци
Дори и до Съветската революция най висша проява на култура интелигентност благородничество във висшите руски среди е било да говориш не на немски или френски език а на старобългарски. Езика който е донесла заедно с културата дъщерята на Йоан Асен.

Неактивен VITAN

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 487
  • Невежеството ражда химери...
Re: Светлото евроатлантическо бъдеще...
« Отговор #70 -: Декември 29, 2020, 10:54:19 pm »
Жалко упражнение в логическо мислене.

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Светлото евроатлантическо бъдеще...
« Отговор #71 -: Декември 30, 2020, 08:20:27 am »
Цитат
Радико преди да пишеш наивни постове, ще те светна че съвсем законно в германия пребивават много българи със гастербайтски заплати не повече от 1000 , 1200 евро, като сложиш разходите които поемат там стават наполовина, да не говорим че работят там по 12 и повече часа, живеят като добитък в общежития, щото е най евтино а тези на квартири едвам скалъпват двата края 
Да има такива "Българи" това са си Българи все пак въпреки кавичките и отенъка на кожата. Тези българи обаче имат образование около завършен седми осми клас не повече. Работят нощна смяна по почистване на киносалони офиси хипермаркети. Тези Българи във въпросният пловдивски завод как ги виждаш. Аз съм ги виждал да ровят по кофите около завода. А там взимат 1200 евра. Което ще рече български 4800 лв. За семейство. За хората от този форум обаче по приляга тези обяви:
https://www.jobs.bg/front_job_search.php?add_sh=1&keywords%5B%5D=silverhand 
И да знаеш грам фалшиво няма в тях. Посоченото заплащане е долната граница за официална работа в Германия. Оттам насетне където и да отидеш си нагоре с парите. И за накрая:
Във фейсбука има стотина групи с име "Българи във ****" примерно "във Хамбург"  "във Франкфурт"  и къде ли не там членуват общо няколко десетки хиляди човека. Вземи се включи в някоя такава група пък поразпитай как живеят как се чувстват, за кога планират да започнат работа в български завод, и т.н. абе за последното по добре не питай да не станеш виновен за смъртта на няколко човека, не друго ще умрат от смях.

Неактивен технократ

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 528
  • Пол: Мъж
  • Не е важно знанието а разбирането
Re: Светлото евроатлантическо бъдеще...
« Отговор #72 -: Декември 30, 2020, 09:31:50 am »
Да има такива "Българи" това са си Българи все пак въпреки кавичките и отенъка на кожата. Тези българи обаче имат образование около завършен седми осми клас не повече. Работят нощна смяна по почистване на киносалони офиси хипермаркети. Тези Българи във въпросният пловдивски завод как ги виждаш. Аз съм ги виждал да ровят по кофите около завода. А там взимат 1200 евра. Което ще рече български 4800 лв. За семейство. За хората от този форум обаче по приляга тези обяви:
https://www.jobs.bg/front_job_search.php?add_sh=1&keywords%5B%5D=silverhand 
И да знаеш грам фалшиво няма в тях. Посоченото заплащане е долната граница за официална работа в Германия. Оттам насетне където и да отидеш си нагоре с парите. И за накрая:
Във фейсбука има стотина групи с име "Българи във ****" примерно "във Хамбург"  "във Франкфурт"  и къде ли не там членуват общо няколко десетки хиляди човека. Вземи се включи в някоя такава група пък поразпитай как живеят как се чувстват, за кога планират да започнат работа в български завод, и т.н. абе за последното по добре не питай да не станеш виновен за смъртта на няколко човека, не друго ще умрат от смях.

Радико, я ми докажи, че имало много Българи в Германия, дето работят в Германски реномирани заводи, и вземат наравно с Германеца, я ми ги покажи тези социални групички да ги видя аз, знам ги какво работят, чистачи, доячи, гледачи, клоуни по увеселителни паркове и .тн гастарбайтерски професии.

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: Светлото евроатлантическо бъдеще...
« Отговор #73 -: Декември 30, 2020, 11:16:54 am »
А там взимат 1200 евра. Което ще рече български 4800 лв.

Хайде малко по-сериозно? Да не се е обезценил левът двойно, пък аз да съм пропуснал? Или са свалили валутния борд (и аз пак не съм в час) ?

Аз нямам нищо против "братята роми" да се социализират и издържат от европейските държави! Така поне няма да висят на нашите вратове, а и парите, които вкарват се харчат предимно в България!
Освен това се забелязва у тях и сериозно "култивиране" в културно отношение (не, че няма още какво да се желае, но разликата е осезаема).
Далаверата е двустранна - полза за Европа (заемат и изпълняват  функции и длъжности, на които средният европеец се мръщи), полза за България - не крадат тук и не увисват на "социалната" ни система, не, че е читава...
Казвал съм го и преди - хората отиват в Европа предимно на гурбет! Истинските емигранти са малко!
И те са предимно специалисти, привлечени от високото заплащане и високия битов стандарт! С две думи - пак са икономически емигранти.
Никой не може по никакъв начин да ме убеди, че българите отиват да работят в европейски държави заради културни ценности или някакви демократични свободи, заради възгледи, идеи или убеждения!

Ще отрече ли някой, че ако тук стандартът беше 2 пъти по-висок, отколкото в Европа или поне равен, такива гастарбайтъри просто нямаше да има?

Това, че Европа е по-богата, не означава, че в нравствено отношение е цъфнала и вързала, напротив - там моралният упадък е в напреднал ход...Тук, на Балканите още се борим за опазване на някои традиции и ценности, но сме като малки островчета (айсберги), топящи се под натиска на моралната деградация!
Единственият голям остров (и последно убежище) на изконните човешки ценности като семейство и традиции, засега например е Русия!
Да, на мен също не ми се ще да е така, иска ми се да е България, но...факт!
« Последна редакция: Декември 30, 2020, 11:48:20 am от Аtos »

Неактивен макс1962

  • Активен
  • **
  • Публикации: 253
  • Пол: Мъж
Re: Светлото евроатлантическо бъдеще...
« Отговор #74 -: Декември 30, 2020, 01:19:59 pm »
Atos, пропуснал си изречението след 4800.