Автор Тема: Светлото евроатлантическо бъдеще...  (Прочетена 85136 пъти)

Неактивен VITAN

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 522
  • Невежеството ражда химери...
Re: Светлото евроатлантическо бъдеще...
« Отговор #210 -: Януари 02, 2021, 05:58:13 pm »
Хулио, колко пъти да ти разправям?!

През соц-а не сме развивали някои златни находища, заради високото съдържание на арсен!!!
Къде да го дяваме бе недебил?!

На сцената се появяват твоите господари и викат: дайте ни на концесия, по-евтина от тия в Африка, ние в същата Африка ще навием вождовете, дам да заравяме при тях вашия отпадъчен арсен!

Ето ти сайта: https://tavex.bg/ - търси си статията, имаше разкошна такава по въпроса.

Как няма през 90-те цените на урана да паднат, като Русия подари на практика на САЩ около 500 тона обогатен уран (дано да не ме лъже паметтна).

Стига си се халосвал с твоите прехвалени господари,
ами обясни, защо им фалира индустрията за обогатяване на уран и планират да я възвърнат едва към 2040-та година...

Неактивен Ksurnev

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 376
  • Пол: Мъж
  • Ужасно саркастичен
Re: Светлото евроатлантическо бъдеще...
« Отговор #211 -: Януари 02, 2021, 06:06:49 pm »
Атосе, ти си един от най-уважаваните от мен в този форум.
Няма скопени, има яко преформатирани.
Това, което съм писал се отнася за хората с капаци на очите, които виждат света само от тяхната камбанария, и го насаждат на всички като "Отче наш".
Отнася се и за двата лагера , и русофили и русофоби.
Много хора не влизат вече в форума поради това.

Ако форума стане само технически, нещата може и да потръгнат.
За много години на всички.


Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Светлото евроатлантическо бъдеще...
« Отговор #212 -: Януари 02, 2021, 06:38:56 pm »
Няма сърашно Ксурнев. Аз си разтягам локуми тук във форума, но това не ми пречи между локумите и да поработвам по малко, даже не по малко а малко повече и по проекта с който съм се захванал. Вижда му се края. Какъвто и да е той.

Неактивен epwpixieq-1

  • Сериозен Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ****
  • Публикации: 1 920
  • Пол: Мъж
  • e^(π*ι)+1=0
Re: Светлото евроатлантическо бъдеще...
« Отговор #213 -: Януари 02, 2021, 06:52:04 pm »
epwpixieq-1, приеми факта, че не знаеш кой е изобретил индустриалната парна машина (човечеството е правило опити да упитоми парата от незапомнени времена).
Какво четем в Wikipedia (нейното по-неполиткоректно издание):

„Значительные усовершенствования в вакуумной паровой машине были сделаны Джеймсом Уаттом в 1769 году. Дальнейшее значительное усовершенствование парового двигателя (применение на рабочем ходу пара высокого давления вместо вакуума) было сделано американцем Оливером Эвансом в 1786 году и англичанином Ричардом Тревитиком в 1800 году.

В России первая действующая паровая машина была построена в 1766 году по проекту Ивана Ползунова, предложенному им в 1763 году. Машина Ползунова имела два цилиндра с поршнями, работала непрерывно, и все действия в ней проходили автоматически. Но увидеть своё изобретение в работе И. И. Ползунову не пришлось: он умер 27 мая 1766 года, а его машина пущена в эксплуатацию на Барнаульском заводе только летом...“

Какво обаче казва руски документален филм по въпроса? Въпросният Иван Полузанов прави първата индустриална машина. Без техническо образование майстор (т.н. умелец).
И понеже това става новина в цяла индустриална Европа, Джеймс Уат и компания идват да видят за какво иде реч. И му казват нещо от рода: т’ва не много съвършенно, не го раздувай много-много.
Интересно ми е защо, четейки линквоете, решихте че Джеймс Ват е първо-строителят на парната машина? Това е ваша грешка, а не моя. Ват със сигурност е оптимизирал много, както директно и го пише във вашия цитат, и точно затова името му остава в историята (и вие погрешно си мислите за него като изобретателя), но Ват НЕ е конструирал първата парна машина (поне по исторически данни), както не я е конструирал и Иван Полузнов, както вие си мислите. Първата парна машина, тогава наречена атмосферна машина понеже е работила под вакум, а не под налягане, е конструирана от Томас Нюкоман ( https://en.wikipedia.org/wiki/Thomas_Newcomen ) , който също е нямал образование,  през 1712 година (явно повече от 50 години преди Полузанов):  https://en.wikipedia.org/wiki/Newcomen_atmospheric_engine

Моля когато давам линкове ги четете до край и не гледайте да сложите братушките, а и които и други да са, които са ви фаворити, най-отпред. Лично се стремя винаги да разбирам истината, независимо дали ми харесва или не, и след това я осмислям, и си променям виждането на база на новите факти. Вие правите ли това регулярно? Дайте информация която може да се проври, по един или друг начин, че някоя братушка е направил парна машина преди 1712 година и веднага ще си променя мнението.

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: Светлото евроатлантическо бъдеще...
« Отговор #214 -: Януари 02, 2021, 07:29:27 pm »
Юлиане, рядко характеризирам твой пост по този начин, дори когато мисля съвсем различно от теб, защото обикновено (за разлика от сега) влагаш мисъл! Сега обаче вложената ти мисъл е само - какви аргументи да използваш, за да не паднеш на гърба си! Този път ще ти го кажа - твоите глупости в тази тема също ги игнорирам вече!

Неактивен epwpixieq-1

  • Сериозен Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ****
  • Публикации: 1 920
  • Пол: Мъж
  • e^(π*ι)+1=0
Re: Светлото евроатлантическо бъдеще...
« Отговор #215 -: Януари 02, 2021, 07:34:41 pm »
Тези държави, които на времето са "дръпнали напред" - те диктуват вече правилата, затова сме на този хал, не че българинът е мързелив или некадърен!
Не мисля че някой сериозно мисли това. А "хала" както вие се изразявате е функция на много други фактори и най-вече на вътрешно само ограбване а не толкова на външно такова. От друга страна в България сега, като дефакто щат на ЕС, населението като цяло живее много по-добре, от някои щати на САЩ (САЩ са далеч от хомогенна държава, въпреки че много хора си мислят така ). Така че само който не е излизал на вън, и не е сравнявал може да каже че България е на "този хал". Отново проблема не е в ограбването, трудолюбивостта или умността на хората, а в културата, организацията и най-вече законността. Един вол може да е много трудолюбив, и да заслужава всичките блага от труда си, но този които го организира (човека) е този които създава богатството което се ползва от други хора.
Защо не си кажем истината, че златото се ограбва яко в последните 20 години особено? За предходните може и да е имало подобни афери, но сравнено със сега - просто е като трохи, поне си имахме злато в БНБ и левът беше обезпечен.
Тук не мога да разбера, и за да съм точен това не е само ваше виждане, защо си мислите че златото е богатство? Златото е богатство толкова колкото книжните хартийки или електронните такива са богатство, или да кажем крипто валутите. За разлика от хартийките или електронните пари ( дали крипто или не няма значение ) златото е физически (и енергийно) лимитирано, докато другите са чисто абстрактно ограничени.

Давам основен пример като се надявам той да се разбере:
Представете си че раздадем на 100 човека по 100 кюлчета злато ( всяко по 100 трой унции). Така тези 100 човека са релативно по-богати от другите хора (в сравнение с преди). Те могат да си купят повече земя, стоки и услуги, сравнено с другите хора. Сега да дадем отново по 100 кюлчета злато но сега на цяла България. Сега всеки ще може да си купи повече, но при положение че се купува само Българското цените ще скочат до небесата и тогава ще е много по-изгодно да е купува внос и да се купуват чужди земи (явно земята в страната е доста ограничена), понеже релативно България ще бъде много богата от тези които нямат това злато. Тоест при това положение всеки в България ще е по-добре сравнено с много други хора по- света понеже ние ще можем да си позволим без да работим да консумираме повече от другите. Сега обаче да дадем по 100 кюлчета злато на всеки човек на Земята !!! Интересно при тази ситуация какво се получава? Абсолютно нищо не се е променило понеже релативно покупателната способност, на всеки човек, не се е променила въпреки че всеки има голямо количество злато !!! Така излиза че не златото е източника на богатство а земята, енергийните ресурси и стоките и услугите, тоест така да се каже, въплатените познания на хората които могат да се заменят за определено количество злато (което е физически ограничено).

И понеже споменавате много робите които колониалните държави са ползвали, тези роби са вършели определени работи които на днешно време се вършат от други много по силни роби. Замислете кое на днешно време изпълнява ролята на робски труд?

Неактивен VITAN

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 522
  • Невежеството ражда химери...
Re: Светлото евроатлантическо бъдеще...
« Отговор #216 -: Януари 02, 2021, 08:27:31 pm »
@epwpixieq-1

1. Подчертал съм ти: първата индустриална парна машина... не макетче или макет.
Т.е. нещо, което реално е вършило нещо полезно в индустрията.

2. Джеймс Уат не е наблюдавал да чопне нещо от далечното минало. Чопардисал е нещо работещо на Урал. По негово време. И е ходил там лично.

Толкова е елементарно, че не си заслужава коментара дори.

Ако златото е боклук без стойност, можеш да ми подариш. Ще си позлатя всички покриви и няма да ги мисля forever!

Неактивен valex

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 506
  • Пол: Мъж
  • изчислителна техника
Re: Светлото евроатлантическо бъдеще...
« Отговор #217 -: Януари 02, 2021, 09:01:09 pm »
Не съм го търсил нарочно.
Извинявам се най-сърдечно!
Сега го видях.
Пак се ИЗВИНЯВАМ!
https://www.youtube.com/watch?v=WI2rZ08DI_w
май не е за тази тема?
АМА Е!!!!!
Просто такъв е живота и някой не го могат а други могат.
https://www.youtube.com/watch?v=jwm2aY56dKc




« Последна редакция: Януари 02, 2021, 09:18:19 pm от valex »

Неактивен montanar

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 2 405
  • КЪРТИ ЧИСТИ ИЗВОЗВА
Re: Светлото евроатлантическо бъдеще...
« Отговор #218 -: Януари 02, 2021, 09:02:46 pm »
Ае да ви кажа едно откровение за лека нощ  ;)
Богатството е в дългът.
Пояснявам - богат е тоят който може да получи това което желае на момента и някой ще е задължен да го изпълни - дали ще са пилешки кокалчета или злато няма никакво значение - за момента парите са формата на този дълг за хората.
А за "рептилоидите" няма значение дали са хартийки или нещо друго - важен е дългът. Тоест че някой е задължен да изпълни желанието на друг.

Неактивен epwpixieq-1

  • Сериозен Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ****
  • Публикации: 1 920
  • Пол: Мъж
  • e^(π*ι)+1=0
Re: Светлото евроатлантическо бъдеще...
« Отговор #219 -: Януари 02, 2021, 09:25:09 pm »
1. Подчертал съм ти: първата индустриална парна машина... не макетче или макет.
Т.е. нещо, което реално е вършило нещо полезно в индустрията.
Вие или не разбирате, понеже сте прекалено пристрастен или наистина не влагате желание за разбиране.
Прочетохте ли че машината се е използвала в, и всъщност е била изобретена за, мините за като помпа за изкарване на водата от тях още през 1715-1720 години. Бил съм във мина и знам какъв проблем е водата там. Или вие си мислите че е шега работа да се изкарва водата от мините или че мините не са индустрия?
Това да ви се вижа като "макетче" ??? : https://en.wikipedia.org/wiki/Newcomen_atmospheric_engine#/media/File:PSM_V12_D142_Newcomen_engine_as_improved_by_smeaton_1775.jpg (Това е рисунка на машината на Нюкоман, почти 60 гини след като е изобретена, в Американското списание "популярен механик")
2. Джеймс Уат не е наблюдавал да чопне нещо от далечното минало. Чопардисал е нещо работещо на Урал. По негово време. И е ходил там лично.
Толкова е елементарно, че не си заслужава коментара дори.
Ами  защо да ходи до Урал когато през това време в Англия е имало вече работещи от десетилетия, но не икономични, парни машини.
Пак ви казвам, никой няма да ви вярва на дума, при положение че искате да ангажирате човек за да види вашата гледна точка, трябва да представите някакви информационни материали, които да потвърждават вашата теза. В противен случай само си говорите без да им никакво покритие на думите ви.

И един случай. Един руснак колега, завършил университета в Киев и след това Московския, със специализация във теоретична физика, ми каза че в Съюза се говорило че Ойлер бил руснак  ;D. Факта е че Ойлер е роден и израснал и образован в Швейцария като в последствие, след като се установява като знаменит математик, по-голяма част от живота си е работил в Берлин и във Петербург, по покана на Петър Велики ( който дърпа много западни учени за да помогне за израстването на Русия), където всъщност е един от основателите на знаменития технически университет там. Но разбирате ли, въобще при соца не можеше да се и говори за това, та решението е да се преиначи (малко) историята  :)
Ако златото е боклук без стойност, можеш да ми подариш. Ще си позлатя всички покриви и няма да ги мисля forever!
Вие или не сте се замислили като четете коментара ми или наистина не го разбирате. И в двата случая няма смисъл да ви го обяснявам.
« Последна редакция: Януари 02, 2021, 09:42:26 pm от epwpixieq-1 »

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Светлото евроатлантическо бъдеще...
« Отговор #220 -: Януари 02, 2021, 09:32:18 pm »
epwpixieq-1  Губиш си времето. Витан все още е убеден, че славянската азбука е написана от неизвестен руски монах.
Официална съветска версия за вътрешна употреба.

Неактивен epwpixieq-1

  • Сериозен Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ****
  • Публикации: 1 920
  • Пол: Мъж
  • e^(π*ι)+1=0
Re: Светлото евроатлантическо бъдеще...
« Отговор #221 -: Януари 02, 2021, 09:40:23 pm »
https://www.youtube.com/watch?v=WI2rZ08DI_w
май не е за тази тема?
АМА Е!!!!!
Просто такъв е живота и някой не го могат а други могат.
https://www.youtube.com/watch?v=jwm2aY56dKc
valex и двете са весели  ;D

Бостан Динамикс са сериозен мозъчен тръст, за съжаление голяма част от проблемите които решават, както и тези роботи, обикновенно отиват за военни разработки, като DAPRA бяха един от най-големите им спонсори, поне преди да ги придобие Google. Въпреки че сега може да е друго, не съм ги следял от няколко години.

Иначе за Руския робото-хюманоид  ;D само като му се видят движенията, за 2-3 седкунди, веднага се озъзнава че е човек в костюм. Но както обикновенно голяма част от хорат са овце (да ме извиняват овцете), независимо дали на изтока или запада, и не могат да съобразяват елементарни неща.

Неактивен VITAN

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 522
  • Невежеството ражда химери...
Re: Светлото евроатлантическо бъдеще...
« Отговор #222 -: Януари 02, 2021, 09:44:32 pm »
1715-1720 години... не бях се ровил.
Не е макет - добре. Супер.
Спете спокойно деца....

Робот "Фёдор" революция, которую мы не заметили
-
<a href="https://www.youtube.com/v/wDKJHSH-nrM" target="_blank" class="new_win">https://www.youtube.com/v/wDKJHSH-nrM</a>
Спете спокойно деца....

Неактивен valex

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 506
  • Пол: Мъж
  • изчислителна техника
Re: Светлото евроатлантическо бъдеще...
« Отговор #223 -: Януари 02, 2021, 09:45:20 pm »
https://www.youtube.com/watch?v=v8eQFnkYCis
И не са американски вече май?
Може и руски да са ????

Неактивен montanar

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 2 405
  • КЪРТИ ЧИСТИ ИЗВОЗВА
Re: Светлото евроатлантическо бъдеще...
« Отговор #224 -: Януари 02, 2021, 10:01:10 pm »
Витане - ти сериозно ли!?!
Братушките са толко изостанали в роботиката че няма на къде!
Тоя Федорчо е карикатура на некадърността - едва ли не аз ако се нахвана ще склепам по-добър .......
То бива да си предубеден ама това е прекалено.
И за да не съм голословен еле гледай.
<a href="https://www.youtube.com/v/v0ORQH3Y4zU" target="_blank" class="new_win">https://www.youtube.com/v/v0ORQH3Y4zU</a>
Това ми е бедна фантазията каква технология алгоритми е.
Ако се загледаме това е готов хуманоид по моторика следователно готов войник.
Един филм ш излезе пророчески ..... на не повече от 10 години сме от момента в който ще има пълнофункционални бойни еденици базирани на тая технология.