Автор Тема: Тръмп срещу Байдън  (Прочетена 39705 пъти)

Неактивен Михаил Кузмов

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 2 189
Re: Тръмп срещу Байдън
« Отговор #165 -: Февруари 16, 2021, 05:28:28 pm »
Ами сега ни дадоха възможност, който може! Аз цъфтя например след 1989та, макар и старец! Тогава в силите си, живях добре защото можех повече от другите, но и те не бяха зле защото имаше уравниловка! Т. е. от мен за тях! Писал съм го и преди, годишният максимум който можехме да получаваме за разработки беше 1440 лв. Значи малко над 100 лв. на месечната заплата. Кой се възползваше от останалото? Там в центъра на Пловдив до Тримонциум има една висока сграда която се казваше 'партиен дом'. Какво ли са работили толкова хора там?

Неактивен epwpixieq-1

  • Сериозен Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ****
  • Публикации: 1 912
  • Пол: Мъж
  • e^(π*ι)+1=0
Re: Тръмп срещу Байдън
« Отговор #166 -: Февруари 16, 2021, 06:12:39 pm »
1. Когато не ви изнася, врещяхте, че това е технически форум.
Ами то е технически форум за тези които се интесуват от това. Нали имаме свобода на словото, но то със свободата всеки си показва рогата  (така да се каже, та даже ви го написах и с рима ;D)  или по скоро всеки коменитра това което му е интесно. При вас е очевадно къде ви е интереса, само си вижте какъв процент от коментарите ви са на техническа тематика (ще ме учуди ако са повече от 2-3%) и тогава говорете аз другите. Форума си беше доста по добре преди вие да започнете да правите безислени и поределено идейно насочени, а не логически обосновани, коментари.
9. Анадънму?!
Поне дайте на сегашния императорски език, Англииския, а може и на бъдещия такъв Китайския ( Мандарин или Кантон, няма значение ), че на този който написахте империята е била в разцвета си преди 400-тина години и за съжаление нищо добро не е оставила на света и особенно по нашите райони.
Ако някой мисли, че съм му гледал линковете
А вие защо мислите ли че няко гледа усилено и вашите ;D

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Тръмп срещу Байдън
« Отговор #167 -: Февруари 16, 2021, 07:09:29 pm »
Радико, доста "избирателно" пускаш информацията. Толкова ли мразиш България???
Сравни и това, смятано от 1954 година до сега:
Водосборната област на язовира е 1478 km2. Водохранилището му разполага с:

    завирен обем – 205.5 млн. m3;
    полезен обем – 200 млн. m3;
    най-високо водно ниво – 190.75 m;
    най-високо работно водно ниво – 185 m;
    най-ниско работно водно ниво – 164 m;
    обща залята площ – 17 km2.

Язовирът напоява около 400 km2 обработваеми земи в Дунавската равнина („Росишка напоителна система“). Под язовирната стена е изградена ВЕЦ „Росица“ (7000 kW), по главния напоителен канал – ВЕЦ „Росица ІІ“ (2500 kW), а при село Михалци – ВЕЦ „Росица ІІІ“ (243 kW).
Ако язовира го нямаше, дали от недохранване жертвите нямаше да са повече?
Иначе хора загиват и по пътищата.
Защо изобщо трябва да се строят пътища????
Не, не аз избирателно пускам информацията. Ти избирателно тъклуваш написаното от мен. Май по правилната дума е тенденциозно. Аре пак по точки като по горе когато ти отговорих въореки, че се съмнявам дали изобщо си прочел отговора ми. Защото ако го беше прочел сега нямаше да има на какво да отговарям.
1. Единствената "информация" коментар който съм пуснал беше:
Цитат
по време на строителството загиват 103 човека от трудови злополуки 

Та са ти ми кажи по какъв логичвски път от този цитат стигна до заключението, че аз мразя България. А и дали въобше разбра, че в тизи коментар който започва със "това е верният линк" просто коригирах сгрешен линк публикуван от друг потребител. Точка 2. Точка 3. И нагоре следващия път след като ми дадеш разяснения. За тази.

Неактивен nasko

  • Специалист
  • Подготвен
  • ***
  • Публикации: 137
Re: Тръмп срещу Байдън
« Отговор #168 -: Февруари 16, 2021, 08:40:43 pm »
Радико, няма смисъл от обяснения, които непременно ще се превърнат в безплодни спорове.
Знам, че достойнството ти няма да позволи да изгледаш това.
Ето как един родолюбец говори за язовир Ал. Стамболийски:
ТРЯБВА ДА ЦЕЛУВАМЕ БАЙ ТОДОР ОТЗАД ЗА ТОВА
<a href="https://www.youtube.com/v/-bQ6GdDII44" target="_blank" class="new_win">https://www.youtube.com/v/-bQ6GdDII44</a>

И за Прохода на републиката- Хаинбоаз:
КАКВО ПОСТРОИХА МЛАДИТЕ ПРЕЗ СОЦА
<a href="https://www.youtube.com/v/tuSkbykahN4" target="_blank" class="new_win">https://www.youtube.com/v/tuSkbykahN4</a>

А знаете ли, че най-хубавите ми младежки спомени са от ученическите и студентските бригади?
« Последна редакция: Февруари 16, 2021, 08:47:12 pm от EDM electronics »

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 501
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Тръмп срещу Байдън
« Отговор #169 -: Февруари 16, 2021, 08:59:09 pm »
Аз искам да ви препоръчам да изгледате един филм за Дан Колов, един български емигрант в САЩ, сирак, за силата на българския му дух, какво прави за държавата след като се връща в България и още:
Понеже се акцентира, че при изграждане на язовирите у нас имало много жертви, демек комунистите са виновни - за всичко са ви виновни те, ще видите къде е работил Дан Колов, по колко човека са умирали на ден от трудови злополуки в САЩ и как е превъзхождал всички работници, докато е чукал камъни.

Един достоен българин.
<a href="https://www.youtube.com/v/R4tfXDGJBwU" target="_blank" class="new_win">https://www.youtube.com/v/R4tfXDGJBwU</a>

Неактивен svetlio760

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 369
  • Пол: Мъж
  • винаги има начин
  • Скайп: svetlio760
Re: Тръмп срещу Байдън
« Отговор #170 -: Февруари 17, 2021, 01:16:53 am »
Цанов напред и нагоре. Уникален е. Не е само за Дан Колов, всичките му клипове са уникални! А комунистите ги запомних с броя на жертвите. Сегашните педофили от пицагейт ряпа да ядат. Борисов е от котилото на онези гадове.https://www.dw.com/bg/9-%D1%81%D0%B5%D0%BF%D1%82%D0%B5%D0%BC%D0%B2%D1%80%D0%B8-%D0%BA%D0%BE%D0%B3%D0%B0%D1%82%D0%BE-%D0%BB%D0%B8%D0%BA%D0%B2%D0%B8%D0%B4%D0%B8%D1%80%D0%B0%D1%85%D0%B0-%D0%B5%D0%BB%D0%B8%D1%82%D0%B0-%D0%BD%D0%B0-%D0%B1%D1%8A%D0%BB%D0%B3%D0%B0%D1%80%D0%B8%D1%8F/a-49525690 Като се позачете човек и осъзнава защо сега сме толкова смотани, а преди сме били толкова велики! Слава Богу от Русия не може да дойде подобен терор вече. Прехвърли се в Америка. Сега е техен ред.

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Тръмп срещу Байдън
« Отговор #171 -: Февруари 17, 2021, 08:21:04 am »
Цитат
  Слава Богу от Русия не може да дойде подобен терор вече.
Светльо Българският народ е много умен а е имало време когато е бил и по умен. Та от това време са останали разни пословици поговорки и т.н. една от тях е:
"Вълк кожата си мени нрава не"
Та да знаеш от русия нищо добро не може да дойде. Хеле пък сега в тези времена когато я владеят тези сатрапи. Когато Русия си стане на Руснаците нещата ще са различни, сега пази се от тях.

Неактивен VITAN

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 487
  • Невежеството ражда химери...
Re: Тръмп срещу Байдън
« Отговор #172 -: Февруари 17, 2021, 08:23:02 am »

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Re: Тръмп срещу Байдън
« Отговор #173 -: Февруари 17, 2021, 12:03:35 pm »
Витане, не бяха ли англичаните в Индия? Какъв американски нацизъм в Индия?

Неактивен VITAN

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 487
  • Невежеството ражда химери...
Re: Тръмп срещу Байдън
« Отговор #174 -: Февруари 17, 2021, 12:57:23 pm »
Витане, не бяха ли англичаните в Индия? Какъв американски нацизъм в Индия?
Още един неграмотник с Google преводач....

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Re: Тръмп срещу Байдън
« Отговор #175 -: Февруари 17, 2021, 02:08:42 pm »
Аааа... те за индианците говорят... :)

Горе-долу по това време руските царе са пращали "за особени заслуги" огромно количество хора на каторга в Сибир... или това го забравихме?

Неактивен krasias

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 238
Re: Тръмп срещу Байдън
« Отговор #176 -: Февруари 17, 2021, 02:17:11 pm »
Е че то Русия си е Държава-Каторга и сега, то защо след втората световна война превърнаха още много държави в каторги и най безсрамно обявиха Диктатура.

Неактивен VITAN

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 487
  • Невежеството ражда химери...
Re: Тръмп срещу Байдън
« Отговор #177 -: Февруари 17, 2021, 02:25:05 pm »
Въпрос към недебилите:

- Северна Корея - комунизъм, каторга, мракобесие: 27 милиона човека. По-малка от България по площ.
- Южна Корея - демокрация, съюзник на САЩ: 60 милиона приблизително. По-малка от България по площ.
- България - демокрация, съюзник на САЩ, врещящите тук са 30 години на власт (по-точно посолството на САЩ е на власт).... и най-умиращият етнос под слънцето. Я има 6 милиона души, я няма. А бяхме почти 9 милиона!

Как фобите ще се изходят по тия факти?

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 501
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Тръмп срещу Байдън
« Отговор #178 -: Февруари 17, 2021, 02:28:58 pm »
VITAN, само ще те допълня, защото от това 27 мил нищо не се разбра:
След Корейската война Северна Корея е била 5 мил. След каторжническия режим, който е своеобразна монархия, след глада и пр. западни измишльотини, сега е 27 мил.

България по време на каторжническия комунистически режим беше 9,5 мил. Сега в цъфтящото демократично бъдеще е не повече от 5 мил., да сме точни около 4,5 мил., т.е. двойно намаля само за 30 г.

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Re: Тръмп срещу Байдън
« Отговор #179 -: Февруари 17, 2021, 04:39:22 pm »
Въпрос към недебилите:

- Северна Корея - комунизъм, каторга, мракобесие: 27 милиона човека. По-малка от България по площ.
- Южна Корея - демокрация, съюзник на САЩ: 60 милиона приблизително. По-малка от България по площ.
- България - демокрация, съюзник на САЩ, врещящите тук са 30 години на власт (по-точно посолството на САЩ е на власт).... и най-умиращият етнос под слънцето. Я има 6 милиона души, я няма. А бяхме почти 9 милиона!

Как фобите ще се изходят по тия факти?

Бангладеш - площ 147 000 кв.км - малко по голяма от България. Население - 170 милиона.
Швеция - площ 450 000 кв. км, население - 10 млн.

Та каква е зависимостта между плътността на населението и ... и не знам какво искаш да кажеш?

България по време на каторжническия комунистически режим беше 9,5 мил. Сега в цъфтящото демократично бъдеще е не повече от 5 мил., да сме точни около 4,5 мил., т.е. двойно намаля само за 30 г.

В момента сме малко под 7 милиона - по-точно към 31.12.2019 сме били 6 951 482. Максималната стойност която е достигало населението е 9 009 018 през 1989 година.
И нека не забравяме, че огромната част тия 2 млн не са измрели, а просто са отишли там, където са по-добре платени.

След Корейската война Северна Корея е била 5 мил.

Хммм... : https://www.worldometers.info/world-population/north-korea-population/
Да кажем ... 10 милиона?

Нека да бъдем поне малко около реалните резултати, че ей-така се открива СЕ-то - с измислени стойности :)
« Последна редакция: Февруари 17, 2021, 04:58:12 pm от juliang »