Автор Тема: Тръмп срещу Байдън  (Прочетена 39730 пъти)

Неактивен svetlio760

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 369
  • Пол: Мъж
  • винаги има начин
  • Скайп: svetlio760
Re: Тръмп срещу Байдън
« Отговор #30 -: Януари 12, 2021, 02:22:39 am »
Споко, жив е. Утре ще инспектира мексиканската граница! ;D

Неактивен GreenHulk

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 270
  • Пол: Мъж
  • Астронавигатор
Re: Тръмп срещу Байдън
« Отговор #31 -: Януари 12, 2021, 05:29:39 pm »
Reagan "..if fascism ever comes to America, it will come in the name of liberalism.”
(> Рейган - "Ако фашизма някога дойде до Америка, той ще дойде в името на либерализма
https://www.youtube.com/watch?v=QwFvaSZfXNk

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 503
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Тръмп срещу Байдън
« Отговор #32 -: Януари 13, 2021, 05:10:11 pm »
Какво казва г-н Щрудел от София за новия американски президент и провеждането на изборите:

<a href="https://www.youtube.com/v/pXuW8XXtNko&amp;t=355s" target="_blank" class="new_win">https://www.youtube.com/v/pXuW8XXtNko&amp;t=355s</a>

Неактивен montanar

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 2 405
  • КЪРТИ ЧИСТИ ИЗВОЗВА
Re: Тръмп срещу Байдън
« Отговор #33 -: Януари 14, 2021, 04:08:30 pm »
 ;D

Неактивен montanar

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 2 405
  • КЪРТИ ЧИСТИ ИЗВОЗВА
Re: Тръмп срещу Байдън
« Отговор #34 -: Януари 16, 2021, 09:54:16 pm »

<a href="https://www.youtube.com/v/MXK-sfmFfAg?t=125s" target="_blank" class="new_win">https://www.youtube.com/v/MXK-sfmFfAg?t=125s</a>


Неактивен nasko

  • Специалист
  • Подготвен
  • ***
  • Публикации: 137
Re: Тръмп срещу Байдън
« Отговор #35 -: Януари 26, 2021, 06:12:24 pm »
Какво да очаква България (като васална на САЩ), ако Байдан се задържи по-дълго време на власт?
США.Новые Указы Байдена.Что-то случилось прошлой ночью в Белом Доме.Вашингтоне, завершился режим ЧС.
https://www.youtube.com/watch?v=y7odUkKI77Q
Видеото е дългичко, но и новините са доста.

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Тръмп срещу Байдън
« Отговор #36 -: Януари 26, 2021, 06:34:46 pm »
Ц щом е дългичко няма да го изгледам.

Неактивен svetlio760

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 369
  • Пол: Мъж
  • винаги има начин
  • Скайп: svetlio760
Re: Тръмп срещу Байдън
« Отговор #37 -: Януари 27, 2021, 08:36:26 pm »
Какво да очаква България (като васална на САЩ), ако Байдан се задържи по-дълго време на власт?
США.Новые Указы Байдена.Что-то случилось прошлой ночью в Белом Доме.Вашингтоне, завершился режим ЧС.
https://www.youtube.com/watch?v=y7odUkKI77Q
Видеото е дългичко, но и новините са доста.
Кажи с две думи какво да очакваме за България, че верно е дългичко, а и с моя руски...

Неактивен nasko

  • Специалист
  • Подготвен
  • ***
  • Публикации: 137
Re: Тръмп срещу Байдън
« Отговор #38 -: Януари 28, 2021, 11:59:40 am »
Явно твоя руски е като моя английски. Това не пречи всеки да търси подходящата информация. Има я и на чист български. Или с преводи.
Информацията е много и няма да я коментирам. Нямам нужния дар слово.
Това е само информация накъде се е запътил света. Всеки да я тълкува според  разбиранията си. Или степента си на извратеност. Е, без значение е за тези, дето поставят личното си благополучие над общественото. Демек- за нагаждачите. С две думи: след мен и потоп! Майната му на подрастващото поколение!
А при липса на информация: Спомняте ли си, когато от всякъде се носеше: кой не скача е червен!!! Простолюдието скача, скача, и донесе мутри, затваряне на предприятия, безработица, празна  хазна, поскъпване на живота, убийства, грабежи, ограбване 1000 пъти на населението, .... Ама и новоизлюпени милионери на фона бедното население!
Е, който носи главата си не само за украшение, ще направи изводите си. За останалите- здраве да е!

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 503
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Тръмп срещу Байдън
« Отговор #39 -: Януари 28, 2021, 02:50:26 pm »
Незнанието на руски език е престъпна безотговорност!
Знанието на английски език е колониално задължение!


nasko, не че не можеш добре да се изразяваш, а напротив, много точно, кратко и ясно си се изразил. Това обаче не означава, че непременно ще бъдеш разбран, по-скоро не. Причината няма да е тази, че си казал много с малко - точно, кратно и ясно, а че тоя дето трябва да те разбере не може, защото му е малко акъла, просто така се е родил и така си е останал до пенсионна и квази пенсионна възраст. Човек или се ражда умен, или глупак. Той не може да поумнее, но може още повече да оглупее. Както му е текнала водата, така си отива завалийката.

Мен ми е направило впечатление, че като се обясняват тия неща на млади хора, примерно от 17 г. до 25-30 г., те много добре те разбират, обаче вземеш ли да ги разправяш на някой закостенял пенсионер, не може да те разбере. Та нали точно те скачаха по площадите и се радваха на предстоящото щастие, което аз наричам най-голямата национална катастрофа в историята на България, такава каквато не е имало и през войните и след турското робство. Точно на тях проми мозъка чича им Сорос - тоя грозник с лице на гущер. Това са хора, които намират смисъла на живота и щастието в една стара западна кола и за нея забравиха рахатлъка в който са живели и забравиха благодарността, че не носят чалми и че тия дето плюят им дадоха насила някакво образование, щото иначе щяха да са още по-тъпи.

Те не разбират, защо навремето им забраняваха да излизат в чужбина. Забранявали са им защото са ги знаели какви тъпани са, че ще се превърнат в крепостни селяни или роби, че ще си развалят семействата, че децата им ще израснат без бащи и майки, че съпругите им ще ги чукат гърци, англичани, и пр. сачове, цапайки българската кръв и генетика позорно - всичко това в името на лъжовната демокрация и една стара западна кола.

Неактивен Михаил Кузмов

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 2 189
Re: Тръмп срещу Байдън
« Отговор #40 -: Януари 28, 2021, 04:57:25 pm »
Много странно, защо всички мои набори, забягнали навреме, смениха поне по една къща с труда си а тук цял живот в панелка? А да и добра пенсия от 300 лв. Разкош! Това остана от вашето бленувано време!          Та не разбрах Тръмп или Байдън?

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 503
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Тръмп срещу Байдън
« Отговор #41 -: Януари 28, 2021, 05:09:57 pm »
Какъвто си тук, такъв ще си и в чужбина и на Луната. По твоите думи всички били в чужбина си купили къщи, ама къде в чужбина ли?
Тая 300 лв. пенсия защо я приписваш на едно време, че останала оттогава? Това "едно време" мина преди 32 г., сега е "сегашно време" и пенсията от 300 лв. е от сегашно време.
Ти адекватен ли си, като ги говориш тия неща?

Навремето турците по селата, дето нижеха тютюн, имаха спестявания по над 100 000 лв. С тези пари един селянин нижещ тютюн можеше да си купи 10 апартамента тогава. Та колко бедни са били викаш нашите селяни?

Навремето по черноморието хората имаха къщи по на няколко етажа, цели блокове, те не са ходили в чужбина, и те ли са били малоимотни и за съжаление?

Неактивен nasko

  • Специалист
  • Подготвен
  • ***
  • Публикации: 137
Re: Тръмп срещу Байдън
« Отговор #42 -: Януари 28, 2021, 05:25:42 pm »
Добре! За тези, които имат желание да си поотворят очите за сегашната ситуация. На които не им пука, просто пропуснете.
Според мен проблеми се разглеждат, като първо се изучат причините. Затова се връщаме малко по-назад във времето.

Кто такие глобалисты и соросята
https://www.youtube.com/watch?v=qN9sUx203hY

Колко независима "държава" е САЩ? А България със своето продажно правителство?

Докато пиша, виждам че има нови мнения.
Пенсионер съм, и след 13 дни навършвам 66 години. Започнал съм работа през 1973 година (развиващия се социализъм?), та до 2013 година ("мечтаната демокрация!!!). Пенсията ми е 300 лева, ама близо Х4. Но не ме питайте колко е средно на член от семейството...че малко е жалко...

Неактивен krasias

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 238
Re: Тръмп срещу Байдън
« Отговор #43 -: Януари 28, 2021, 05:48:19 pm »
Навремето когато бяхме руска колония руския беше задължителен за изучаване колониален език. Обаче не мога да ги разбера тия дето казват че не разбират руски, навремето като ме дигна рускинята да прочета първия урок по руски, даскалицата ме накара да го прочета още веднъж и ме записа на магнетофон. После разбрах какво било не можела да повярва че дете за пръв път чете толкова добре руския. Е то какво чудно има то руския си е леко изчанчен български, дето казваше наш професор и езика сме им дали ама сме забравили да им дадем инструкцията за ползване. И си е точно така и до сега го чета и разбирам, превеждам руския много добре обаче не мога да говоря с руснак и причината е почти обратния им словоред на руснаците. Думи които ние поставяме в началото на изречението те ги поставят в края или по средата и това страшно ми пречи, не мога да си променя начина на мислене като техния и техния словоред си е логически недобре издържан.

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 503
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Тръмп срещу Байдън
« Отговор #44 -: Януари 28, 2021, 06:12:50 pm »
Е то какво чудно има то руския си е леко изчанчен български, дето казваше наш професор и езика сме им дали ама сме забравили да им дадем инструкцията за ползване.
За първи път да сме на едно мнение...
Интересно обаче защо, като се говори на английски не го разбираме? Явно нямаме нищо общо с англоговорящите.

Аз като ви разправях, че с руснаците и всички славяни имаме генетична и културна връзка и сме братя, вие викате не - американците са нашите братя.

Българите сме карашик от прабългари, траки и славяни. Но най-преобладават траките, повече сме траки и имаме техния табиет. Дори си спомням имаше някакъв хан Алцек, който е син на Кубрат и брат на Аспарух, той се заселва с 50 000 българи в днешна Северна Италия, но му разрешават да се установи с народа си в Южна. Та в Италия има от старите българи, смесени с италийските племена и имат българско самосъзнание.