Справочници, схемотехника, теория > Химия за начинаещи

Разтваряне на Бисфенол A (BPA)

(1/2) > >>

burgas61:
Здравейте Колеги,
Имам едно запитване към вас,защото не съм  химик.
С какво мога да разтворя елемента -Бисфенол A (BPA),който се намира от вътрешната страна на всички консерви..като покритие
Искам да раздуя един алуминиев кен от кока-кола,но ме спира това покритие отвътре.Външното покритие го отстраних лесно.
Ще ви бъда благодарен ако някой даде съвет.
Благодаря

montanar:
Ацетон би трябвало да го сваля - не разтваря но би трябвало да го люпи.

Радико:

--- Цитат ---  Бисфенол A е органично изкуствено съединение с химична формула (CH₃)₂C(C₆H₄OH)₂, принадлежащо към групата на дифенилметановите деривати и бисфеноли и имащо две хидроксифенилни групи. Представлява безцветно твърдо вещество, което е разтворимо в органични разтворители и слабо разтворимо във вода. Уикипедия
Формула: C15H16O2
Температура на топене: 158°C
Моларна маса: 228,29 g/mol
Идентификатор по МСЧПХ: 4,4'-(propane-2,2-diyl)diphenol
Разтворимост вода: 120 – 300 ppm
Разтваря се във: Етанол, Алкални соли 
--- Край на цитат ---

juliang:
Ако температурата му на топене е само 158 градуса, то би трябвало да е много лесно просто да го ... загрееш и избършеш.

dmitarp:
бутилките не са покрити с това вещество, а с епоксидна смола на базата на това вещество. За химическо разтваряне забрави. В някои страни епоксидните смоли са забранени в хранителната промишленост, има вероятност това покритие да е полиетилен. И в двата случаят най ефикасно ще е нагряване, като в първият ще ти трябват доста високи температури, поне 350 градуса.

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

Премини на пълна версия