Алтернативни енергоизточници > Nikola Tesla
Енергията на вакуума е на 15кХц?
epwpixieq-1:
--- Цитат на: Иван Димов в Януари 21, 2014, 02:21:23 pm --- Пък като гледам и Тесла е правил подобни аналогии с флуиди, когато е говорил за същността на електромагнитните процеси.
--- Край на цитат ---
Не само Тесла а, буквално, всички математико-физици на 19-ти, и самото начало на 20-ти век, са представяли идеите си за динамиката, наблюдавана при електрическите и магнитни явления, като динамика на флуид (етер/ether) който не може да се компресира (incompressible fluid). "Electrical Papers" - 1893, на Heaviside, са изцяло проникнати с тази идея. Интересно как "науката", в началото на 20-ти век, е изкривена, към обясняването на явленията около нас на базата на движение на частици. Да не забравяме, че всички теории са само това, теории, и те изразяват в по-голяма или по-малка степен нашето разбиране или неразбиране за физическата реалност в която живеем. Тези които им е интересно могат да прочетат противоречивите отзиви които получава Michelson–Morley експеримент, който и до сега се сочи като основният "доказващ" несъществуването на Етера.
Оставяме настрана факта, че уравненията на Maxwell, са базирани на фундаменталното разбиране за съществуването на самия този Етер, съществуването на който, Michelson–Morley експеримент нарицаемо опровергава.
Голямата загадка, която се приема като физическа реалност, без да се търси каквото и да е обяснение, е дълбоката (направо магическа или мистична) връзка между "поле" и "частица".
Да не забравяме, че Maxwell въвежда концепцията на полето само като математическа формулировка, без да се съмнява, че зад тази концепция стои реална динамика на физически процес, който бива представян (в определена степен) от така въведената математическа абстракция наречена поле.
Иван Димов:
Така. Най-после дойде краят на изкривяванията на времево-ПРОСТранствения континуум! И Радико, защо си толкова дребнав? Много ясно, че ефирът има маса. Понеже Майсторът каза, че фотонът нямал маса, аз за това се сетих за опита със светлинното налягане. Значи фотонът има маса и затова светлината има маса, което като израз може да не е съвсем точно. Нека да кажем така - светлината има импулс и може да го предава на веществото, както и звукът има импулс и може да го предава на веществото. Остава да напълним една кофа с вакуум и да я сложим на кантара за да видим колко тежи вакуумът. Проблемът ще е после да махнем и вакуума от кофата за да направим експеримента като по учебник. А - сетих се! После ще претопим кофата и ще премерим слитъка желязо. Само че ни е нужен много чувствителен кантар и ще трябва да претеглим не кофа, а цяла цистерна. Макар че, твърде вероятно е гравитацията да не натиска вакуума в цистерната поради липсата на триене и да не можем да го измерим правилно.
А @praktik правилно казва, че ускорението на частиците води и до ускорение на ефира, т. е. до електромагнитни вълни. Тук се сещам за ефекта на Черенков, който е движение на свръх бързи електрони, които също излъчват вълни. Това е нещо като свръхзвуков изтребител, който разпространява ударна вълна. Въобще всяко ускорение или движение на частици, което води до локално сгъстяване на вакуума, е един вид трансфер на енергия от частиците към вакуума. Така енергията преминава във вакуума, а частиците губят енергия. Преминаването на електроните от една орбита на атома на друга по същество е същото. Възможен е и обратният процес - сгъстеният локално ефир да ускори частица като при това да се разреди до гъстотата на околния ефир.
А за експеримента на Майкелсон-Морли пише и Стефан Маринов. И даже прави много интересен опит за измерване скоростта, с която се движи Земята в космоса. Прилагам информация - има я в почти всичките му книги.
Радико:
Не може да не си "дребнав" за неща с такова колосално фундаментално значение. защото дребнавото упорство и повтарянето на лъжата за чисто материалния свят вкара науката в девета глуха и така проми мозъците на мнозинството от хората "дори и в този форум" че смятат хората търсещи СЕ за нуждаещи се от освидетелстване.
Успокоява ме единствено мисълта, че на планетата на лудите нормалния го мислят за луд.
@praktik:
Интересно, как може да се обясни гравитационното взаимодействие от позицията на ефира. Ефирно налягане по-високо в околното пространство на дадено тяло, или дъжд от частици падащ върху дадено тяло, и идващ от околното пространство.
Има и друг вариант обясняващ гравитацията от гледна точка на концепцията за ефира, например ефирни въртопи, както водният водовъртеж засмуква плаващи тела, така и ефирният вихър засмуква материята. При вихровият вариант обаче масата на телата не би трябвало да е причината за гравитацията, а само да бъде пропорционална на гравитацията, равенството на така наречената гравитационна и инертна маса, се състои в равно ускорение на различни маси във вакуум, при едно и също гравитационно поле, тоест и перото и оловното топче падат с едно и също ускорение в гравитационното поле на земята когато са във вакуум. Това говори че гравитацията и масата са едно и също нещо. Ако се завихри ефир с някакъв метод, ще възникне гравитация без наличието на маса в този вихър. А защо не приемем че масата на веществото и частиците, представлява ефирен вихър, всяка маса се стреми към свиване. Една нова научна парадигма твърди, че всичко се движи по спирала в пространството. Електростатичните полета може да се окажат някаква разновидност на гравитацията.
kalin:
Мисля, че за тази тема е това клипче
http://www.youtube.com/watch?v=ViuQKqUQ1U8
Навигация
[0] Списък на темите
Премини на пълна версия