Алтернативни енергоизточници > Nikola Tesla

Енергията на вакуума е на 15кХц?

<< < (5/17) > >>

kolef1:

--- Цитат на: viper в Август 27, 2010, 01:18:45 am ---Към Теофилус с цялото ми уважение. Вземаме електронно вакумна лампа. Тя си има номинален ток който е възможно да пропусне. К'во правим с неограничените възможности като, номиналният ток варира от 5мА до максимум 1..2 ампера В зависимост от мощността на лампата ? А отоплението на лампата изисква от 500мА до 5 А.
[/quote
С цялото си уважение към пишещите по темата. Докато не се експериментира, не могата да се правят категорични умозаключения. Знам го от опит. Не винаги каквото е на теория става и на практика. Нека някой, който има възможност да сглоби схемата и да каже какъв е резултата. Все още се намират електронни лампи тип триод от всякакви серии.
--- Край на цитат ---

epwpixieq-1:

--- Цитат на: viper в Септември 02, 2010, 02:34:33 pm ---За да приключим един път завинаги с Сеекер.
Всяка материя се състои от атоми, а те от своя страна се състоят от електрони и ядра. Електроните са едни от най-малките частици на материята. Те се въртят около ядрата на атомите и по този начин се образува нещо, подобно на слънчевата система. С увеличаване на температурата на материята движението на електроните се ускорява. По този начин електроните може да получат такова ускорение, че да излетят от тялото в пространството. Ако околната среда е вакуум, това улеснява още повече излитането на електроните. Да си представим обикновена електрическа крушка. Можем да предположим, че от нажежената жичка във всички посоки се излъчват потоци електрони. Това обаче не е съвсем така. Електроните са отрицателно заредени частици, следователно веднага щом напуснат жичката, тя ще стане положителна (поради това, че на нея ще се яви недостиг от електрони). Положителното напрежение привлича отрицателните електрони, електроните се връщат към жичката, като създават около нея "електронен облак". Ако в лампата се постави метална пластинка и на нея се подаде достатъчно високо положително напрежение, пластинката ще привлича електроните, които излитат от жичката. Това е най-простата електронна лампа, наречена диод, тъй като тя съдържа два електрода: нажежена жичка, която се нарича катод, и метална пластинка или цилиндърче, разположено близо до катода, наречено анод. Електронният поток, протичащ от катода към анода, се нарича аноден ток. Той е толкова по-голям, колкото е по-високо анодното напрежение, т.е. положителното напрежение на анода. Способността на нагретия катод да излъчва електрони се нарича емисия. При продължителна работа на лампата емисията и намалява. Поради тази причина с течение на времето работата на електронните лампи се влошава и практически тя има определен срок на експлоатация.А студен катод може да получиш като ползваш кой и да е изотоп на урана примерно.Той урана така и така самостоятелно си излъчва не само електрони.....От всичките ти по горни постове ако ги обобщим... ти искаш да постигнеш термоядрена реакция и то на студено ниво.А тоест, без прилагане на положителен потенциал в една верига, да постигнеш насочено движение на електрони. Те се движат само към положително заредени обекти .... е какво правим сега?

Надявам се това да е достатъчно ))

--- Край на цитат ---
От това "обяснение" може да се види защо съвременното разбиране за електричеството е на едно (примитивно) ниво, както се е изразил Charles Proteus Steinmetz (http://en.wikipedia.org/wiki/Charles_Proteus_Steinmetz). Електричеството, "Каквото и да е то" (наричано по този начин от големите теоретични и основатели и откриватели на електрическите науки) , е съвкупност от електрични феномени, съчетани с магнитни такива. Забележете, че има изразена разлика между електричество и магнетизъм, може би само от ъгъла на виждане/мислене, но има. А това, че двата вида феномени се явяват в дуална връзка е друга по-дълбока зависимост в природата, която все още не е осъзната.
Нямам намерение да споря с когото и да било, най-вече, понеже е трудно да се спори със 100-120 години натрупано неразбиране на природните процеси (понеже и аз съм бил подложен на същата индоктринация в продължение на години), макар и да се вижда "логично" обясненията във физичната теория на частиците, а просто да посоча, че е задължително за интелектуално търсещите хора да четат пионерите на теоретичната наука в ОРИГИНАЛ (незнанието на езика не е извинение!). Като се започне от Heaviside и Maxwell, (всъщност, ако не знаете, теорията на Maxwell е всъщност Maxwell-Heaviside теория, понеже е трябвало друг гений, математико-физик, Heaviside, за да разбере, обясни, обобщи и подобри, каквото предишния гений Maxwell е изразил), премине се през Тесла (който е бил основно откривател-практик) и се стигне до Charles Steinmetz.
Четенето на Heaviside е просто наслада за човека мислител. Самия факт, че той говори за свойствата на четирите основни крайни състояния на средите (диелектрик, параелектрик, диамагнит и парамагнит) и извлича от тяхното проникване явленията които наблюдаваме при електрическите и магнитни движения в средите (без каквито и да е частици) е показателно за основополагащото мислене и разбиране на явленията. Позволявам си да спомена, че Heaviside, многократно (както и Steinmetz), в своите трудове, изразява(т) възмущението си за допотопното описание на електро-магнитните процеси, и особено за движението на електрическият флуид (ток), като движение на "нещо" ( електрони ) в метала ( проводник ).
Ясно е, че с този (доста закъснял, и безкрайно малоброен да думи, за идеите които изразява) коментар няма да убедя никой за каквото и било, но това и не е целта. Идеята е да се стимулират хората с будно мислене, да четат теорията (Heaviside и Maxwell) и практиката (Тесла) за електрическите науки в оригинал и сами да си правят заключения, защото другото ( четейки всичко, сдъвкано и предъвкано от, "съвременните" учебници ) е сравнимо със слушане на дума/израз/мисъл/идея като "последния приемател" на позната игра "развален телефон".  Представете си какво, идейно, стига до вас!

Поздрави за новата 2014 година!

mzk:
Здравей epwpixieq-1! Ще споделиш ли с нас до какви заключения стигна след прочитането на литературата в оригинал. Можеш ли да дадеш насоки към конкретните книги, особено ме интересува за цитатът на Щайнмец.

miromad:
Ето линк към някои от книгите на Щайнметц: http://www.goodreads.com/author/list/218655.Charles_Proteus_Steinmetz

epwpixieq-1:

--- Цитат на: mzk в Януари 10, 2014, 04:46:39 pm ---Здравей epwpixieq-1! Ще споделиш ли с нас до какви заключения стигна след прочитането на литературата в оригинал. Можеш ли да дадеш насоки към конкретните книги, особено ме интересува за цитатът на Щайнмец.

--- Край на цитат ---

Привет mzk, отностно Steinmetz, ето една публикация, от преди две години, където превеждам параграф от книгата му: http://mazeto.net/index.php/topic,4274.msg38111.html#msg38111
Избягвам да давам "заключения", освен върху фудаментани неща които определено се преподават/индуктринират погрешно.
Това което изразяам са виждания базирани на заключенията и идеите от невероятните анализи които тези овнователи на Електрическата наука/анлиз правят.

Например нещо което е просто казано елментарно: Какво е "изолатор" и какво е "проводник"? Как ще се промени виждането на някои ако му се представи, че през "изолаторът" всъщност минава ( и се задържа ) електричеството а се плъзга над "проводника" ( елетричеството, "каквото и да е то" - както говори Тесла, толкова преминава през "проводник" колкото влак "преминава" през релсите по които се движи, релсите просто кондуктват(conducting)/направляват движението на влаковата композиция). Имаме диелектрици и магнетици (да използвам идеите за симетрия на термините които Heaviside постулира). Диелектричната константа к=100% в диелектрик ( е предполагам това е въаможно само при Етера ), той задържа елетричестово без да го пропуска. Когато диелектрическият процент 'к' анмалява  започва движение на екетричестото ( човек може да си представи как флуид се движи през пореста структура ), когато 'к' преминава към ниската си граница в определена среда/материал ( тоест към 0, но не е 0), забелязваме свойството на (повече) плъзгане (контрастирано с просмукване при високите проценти)  на електрическият флуид над този материал (това може да неречем порводимост и от там проводник, макар че това име предава неправилна конотация, без да се разбира същността на процеса), и така виждаме процеса на  провеждане околкото на просмукване през средата/материал. Понеже, като вече отбелязах нямаме 'к' не е 0, има все още малка степен на (първично) просмукване в границите на този провеждащ материал/среда ( както рало забито в земя ), и това се явява като съпротивление, изявяващо се в нарастване на темепратурата, в тъй наречените провеждащи матерлиали. Когато диелетричната костната 'к' = 0, имаме така наречената свръх проводимост. Както вече можете да си представите, природно изявената среда която да има 'к'=0 трявба да е нещо ( предполагаемо ) противоположно на Етера. Всичко което се говори за "свръх проводници" е 'к' която се доближава до 0 но не е никога 0, което показва че винаги има загуби, даже и ние да не може да ги измерим. Итересното е, че за пръв път ( поне до колкото аз съм запознат ), за "свръх проводимост" се говори във есето на George Green: http://books.google.com/books/about/An_Essay_on_the_Application_of_Mathemati.html?id=GwYXAAAAYAAJ от 1828 годниа което е основоположно за започването на математическото разглеждане на елетричестото.
Така изложеното преставя интересен поглед върху това как може да се акумулира (по скоро, в някаква степен, да се задържа) елетричесто. Среди с различни диелетрични костанти правят тоа изложени на атмосферното елетричесто. Нали въздухъ има определена диелектрична костанта, така че само трябва да имаме материлал котйто има по викока такава и той започва да акумулира електрически флуид.
Предпоагам, че по горе казаното, колкото и кратко да е то, ще накара интересуващите се да се задълбят в оригиналните иеди на електричеството, защото само така може да се стигне до фундаментално разбиране за законите които управляват и след това, практическото приложение, на елетрическата флуидна динамика.


Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия