Автор Тема: Гравити - Сила.  (Прочетена 19170 пъти)

Неактивен montanar

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 2 405
  • КЪРТИ ЧИСТИ ИЗВОЗВА
Re: Гравити - Сила.
« Отговор #15 -: Декември 08, 2020, 07:09:38 pm »
Цитат
Пикси ти си добър теоретик, но не си практик
Кой го казва? Всъщност от тебе бай Теню нищо практическо не сме видяли а само едното перчене. Твърдението ти за гравити двигател не е обосновано по никой начин - така че на Пикси са много по-практически от твойте напълно безпочвени напъни да изглеждаш велик щото Пикси елементарно цитира доказани неща които той самият няма нужда да доказва по какъвто и да е начин, за разлика от твоите твърдения.

И да склонен съм да се съглася че 10кг вълна са по-тежки от 10кг камък в плътна среда. :)

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Гравити - Сила.
« Отговор #16 -: Декември 08, 2020, 08:27:54 pm »
Цитат
  И да склонен съм да се съглася че 10кг вълна са по-тежки от 10кг камък в плътна среда 
Ако правилно съм те разбрал десет кила вълна би трябвало да са много по леки във плътна  среда " примерно водна"

Неактивен montanar

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 2 405
  • КЪРТИ ЧИСТИ ИЗВОЗВА
Re: Гравити - Сила.
« Отговор #17 -: Декември 08, 2020, 08:31:05 pm »
Радико - смени бирата :)
Ако трябва да сме по-конкретни 10кг вълна са си колкото 10кг тежки но интересното е като ги поставим в плътна среда - например вода - щото да преместиш 10кг вълна ще коства много повече енергия от това да преместиш 10кг камък - елементарно зарад съпротивлението на средата в която се намират.

Неактивен filchef

  • Подготвен
  • **
  • Публикации: 158
  • Пол: Мъж
  • Скайп: vfilchef
Re: Гравити - Сила.
« Отговор #18 -: Декември 08, 2020, 09:20:50 pm »
Колеги 10 килограма тегло са си десет килограма тегло - тук май бъркате тегло с маса, а сте с претенции да правите гравитационно СЕ  ;D

Неактивен montanar

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 2 405
  • КЪРТИ ЧИСТИ ИЗВОЗВА
Re: Гравити - Сила.
« Отговор #19 -: Декември 08, 2020, 09:28:10 pm »
Повечето не бъркаме а се занасяме.  ;) (е има и изключения)
А тия де си мислят че правят гравитационно СЕ нека да го направят като смятат че е възможно......

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Гравити - Сила.
« Отговор #20 -: Декември 08, 2020, 09:57:08 pm »
Радико - смени бирата :)
Ако трябва да сме по-конкретни 10кг вълна са си колкото 10кг тежки но интересното е като ги поставим в плътна среда - например вода - щото да преместиш 10кг вълна ще коства много повече енергия от това да преместиш 10кг камък - елементарно зарад съпротивлението на средата в която се намират.
А не във водат десет кила вълна ще тежат няма и кило. Ако не вярваш питай дядо си архимед. Иначе наистина ще станат по инертни от десет кила камъни. Извода е че във водата на вълната и се увеличава масата.
П.П. Филчев споко бе, верно се занасяме.

Неактивен montanar

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 2 405
  • КЪРТИ ЧИСТИ ИЗВОЗВА
Re: Гравити - Сила.
« Отговор #21 -: Декември 08, 2020, 10:00:39 pm »
За съотношението на плътностите си прав.

Неактивен Номак

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 398
  • Пол: Мъж
  • Благороден!шаман!крадец на свободна енергия!
Re: Гравити - Сила.
« Отговор #22 -: Април 08, 2021, 12:17:22 pm »
Gravitational Illusions  8)
https://www.youtube.com/watch?v=MBSRPuUibxk
има ли гравити СЕ ?

Неактивен бай Теню

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 473
  • Чем больше узнаю людей, тем больше нравятся собаки
Re: Гравити - Сила.
« Отговор #23 -: Април 08, 2021, 12:51:20 pm »
Има СЕ във гравитацията и то колкото искаш безплатно, безшумно и незамърсяващо и при това безплатно. Дай боже тази година да успея да го реализирам ГД.

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: Гравити - Сила.
« Отговор #24 -: Април 08, 2021, 04:40:53 pm »
Дай Боже...но дядо ви Боже не дава...

Всички тези клипове и постановки са...просто - акумулиране на енергия!

И...пак опираме до прословутото упорство на бай ви Теня...къде - сила, къде - енергия...за него е все тая...

Неактивен Михаил Кузмов

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 2 189
Re: Гравити - Сила.
« Отговор #25 -: Април 08, 2021, 05:05:14 pm »
Чакане му е майката!

Неактивен бай Теню

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 473
  • Чем больше узнаю людей, тем больше нравятся собаки
Re: Гравити - Сила.
« Отговор #26 -: Април 08, 2021, 05:08:20 pm »
Да Атос. Наистина ми е все тая. За мен не е важно как ще я наречеш, а как ще я впрегнеш в работа. Монти казва, че било поле. ОК поле е ама те натиска енергично със сила към земята. И ако не са ти яки мускулите ще лежиш като торба с пясък или чувал с картофи. Вие които се правите на разбирачи мога да ви кажа, че разбирате само от писалки а и от кИфтета сигурно. А моята убеденост идва от опита ми и експериментите които съм направил. На въпроса защо не съм го направил досега....Ами защото ми беше трудно със моята жалка пенсия от 209лв да отделя 500лв за материали, но вече ги купих и 1ят етап е минало. Остана терена и сглобяването, но и това ще бъде.  Независимо дали ВИЕ вярвате или не...

Неактивен бай Теню

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 473
  • Чем больше узнаю людей, тем больше нравятся собаки
Re: Гравити - Сила.
« Отговор #27 -: Април 08, 2021, 05:16:41 pm »
Чакане му е майката!
Ами Кузмов от 6г съм препънат. Без крак и с мижави доходи. И никой не желае да се включи дори и само физически да помогне. Всички чакат на готово или да платиш. Но това е цената но сития. Когато бях на крак и печелех, ядях и пиех с компании и не мислех за това. Сега вече е друго и аз ще си изтегля теглото

Неактивен Михаил Кузмов

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 2 189
Re: Гравити - Сила.
« Отговор #28 -: Април 08, 2021, 06:14:33 pm »
Просто напиши колко трябват! Ще ги получиш! Нищо не искам срещу тях! Само демонстрирай, за да спрем да чакаме! Ще припомня, бях обявил 1000 лв. за този който ни събере и демонстрира магнитен двигател! До сега не се случи, минаха може би 3 години!

Неактивен бай Теню

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 473
  • Чем больше узнаю людей, тем больше нравятся собаки
Re: Гравити - Сила.
« Отговор #29 -: Април 08, 2021, 06:55:44 pm »
За магнитен двигател съм мислил и имам идея, но не съм правил опити и всеки може да види, че не се мешам. Но тук където ми е силата ще дерзая. Нямам вече нужда от пари. В момента имам работа и ще заделя някой лев. Но поне 3-4 месеца ще съм по полетата преди да се захвана с монтажа на ГД. До тогава.....чакане му е майката....И аз чакам МИГА